0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #240 -: Януари 27, 2020, 10:57:35 am »
Оххх и аз всеки ден влизам и очаквам Танчето да е писала :) Танче с теб сме, стискаме палци каквото и да е раждането ще мине :bighug:. Слънце и аз смятам тука до 2,3 седмици да почна да пера и гладя и да подреждам вече дрешките, ама си мислех само хубаво да измия пералнята отвътре и гумата, не знам дали има нужда да се пуска празна пералня. Аз пък се чудя кога да стелиризирам шишета, биберони и тем подобни. Термина ми е 15 март, май началото на март ще е най-удачно.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #241 -: Януари 27, 2020, 11:24:37 am »
Аз пуснах препарат за почистване преди да започна да пера бебешките неща. Сега пак ще пусна, но кога ще ги пера е друг въпрос.

Маги мей, освен ако нямаш амбалираща машина и автоклав вкъщи, не е нужно да стерилизирани сега, а е и безсмисленио, защото са 'стерилни' само 24ч. В деня на използването. 5мин им трябват и 5, за да останат.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #242 -: Януари 27, 2020, 11:54:52 am »
Оооо пък аз съм се нагласила да си стелиризирам помпата за кърма за болницата хахаха. Мерси Павла, не се бях замисляла наистина колко време остават стерилни. Сега си обяснявам защо акушерката ми обясняваше, че щели да покажат как се работи със стелиризатора в болницата, а аз и викам - "Ама аз от вкъщи ще си я стелиризирам и няма да имам нужда тук", тя ме погледна странно, но се съгласи.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #243 -: Януари 27, 2020, 13:11:27 pm »
Маги, аз почистих пералнята с този препарат. Върши работа, но се наложи да я пусна 2-3 пъти празна, че доста мръсотия излезе. Можеш да го пробваш.
Иначе мен ме приеха и сега чакам да се случи нещо. Докато ми оправяха документите имаше жена в родилна зала, доста си повика и си изкарах малко акъла. Кой знае и аз как ще съм 🤐😀
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #244 -: Януари 27, 2020, 13:32:41 pm »
Танче, много е важна нагласата, бъди спокойна и всичко ще мине както трябва. Не мога да кажа как ще е, не съм раждала до сега, но си повтаря че остават броени часове и ще гушнеш малката душичка. 
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #245 -: Януари 27, 2020, 14:11:28 pm »
Танче мерси за препарата, ще го ползвам.
Няма да се плашиш, съгласна съм с Джули, много е важна нагласата и за раждането и за кърменето. Всичко ще мине толкова бързо, сигурна съм. Утре по това време ще се гушкате  и кърмите с малкия и ще си най-щастливата жена на света  :bighug:
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #246 -: Януари 27, 2020, 14:38:00 pm »
За стерилизирането Павла е казала.Аз помпа носех, но не я стерилизирах.Това което изцеждах, а то беше 4-5 мл го хвърлях.Целта на цеденето при мен беше да стимулира самата гърда.Държах да яде от гърда не от шише. Всичко се стерилизира в къщи като се приберете.Апропо с близначките не съм стерилизирала от 2 седмици, ни шише, ни биберони.Мия с гореща вода с препарат за детски съдове и до там.Аз тоя биберон ако трябва на всяко падане да го стерилизирам, ще ми трябва фабрика за биберони.

Танче всичко ще мине, стискам палци за леко раждане.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #247 -: Януари 27, 2020, 16:45:42 pm »
Маги,това че не стерилизираш ми хареса.До кога  се стерилизира ?
Днес бях на едно училище "Чакам бебе",препоръчвам го горещо,не е типично маркетингово училище,няма никаква реклама,освен подаръците в края.Има 2 часа лекция,днес беше консултант по кърмене,много ме впечатли тя,не е в моя район ,но е в близки квартали,ама каза че е в центъра всеки ден и може да се отзове.Ако ми трябва помощ ,непременно ще се обърна към нея.
Имат лекции в София,Варна,Бургас и Стара Загора,това е най-смисленото нещо на което съм попадала до сега.Аз ходя на всички възможни такива мероприятия, по 2-3 дни в седмицата и казвам ви ,скоро установих контакт с една бременна,избягвам ги много,страшно са втелясани,ще кажеш че те са първи и последни бременни.
Танче,стискам ти палци и ти пожелавам леко раждане .Предстои ти най-вълнуващата първа среща с най-голямата ти любов :bighug: :bighug:
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #248 -: Януари 27, 2020, 19:11:50 pm »
Ако яде от г ърда, няма сокво да стерилизираш. Ако е от шише- докато основната му храна е мляко.

Стиснати палци, Татяна. Чакаме те!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #249 -: Януари 28, 2020, 10:51:47 am »
Танче, стискам палци и съм в очакване на хубавата новина  :)
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #250 -: Януари 28, 2020, 12:23:21 pm »
Всички чакаме Танчето :)

Слънчице, някъде края на първия спрях да стерилизирам.Айде шишето по-дълго го стерилизирах, ама бибите няма шанс. При нас се наложи, заради дохранването на Габриела - стерилизирането, иначе с Моника нищо не съм стерилизирала, защото беше само на кърма и биба не засмука.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #251 -: Януари 28, 2020, 12:29:05 pm »
Аз изпрах чаршафчета, оделца и ги пребрах. Дрешките още не съм, тях по-нататък. Започнах да си приготвям и чантата за родилното, но нещо ще се окаже, че ми е малка и се чудя кои ще са най-необходимите неща да взема с мен, пък другото да ми го донесат след това. Танчеее стискаме палци всичко да мине както трябва, влизам през 10 мин да те проверявам
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #252 -: Януари 28, 2020, 12:40:47 pm »
Джули ти къде ще раждаш? Нямате ли списък за болницата? Може да оставиш нещата за изписване да ти ги донесат в самия ден.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #253 -: Януари 28, 2020, 13:17:49 pm »
По принцип ми казаха, че ми трябват само тоалетни принадлежности, другото те го давали, но аз съм малко особен тип и си купих нощница, чехли, сутиен за кърмене, кърпи разбирасе, превръзки, взех и подплънки за кърмачки незнам дали ще ги използвам, но нека да има 😁 само помпа за кърма още не съм си взела. За бебо доколкото разбрах само едно шише искат
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #254 -: Януари 28, 2020, 13:44:39 pm »
Не си спомням в коя болница беше ти, но виж как са ги разпределили в Надежда, ако мога да съм ти полезна:
На път към родилното
Документи:

Лична карта
Лична амбулаторна карта
Обменна карта от Женска консултация
Направление за хоспитализация №7, издадено от Женска консултация (при спешен прием направлението се издава от болницата)
Удостоверение за сключен граждански брак с бащата на бебето (ако имате сключен брак, ксерокопие) и ксерокопие на личната карта на таткото (необходими за издаване на акт за раждане)
Изследвания, които са Ви направени последно:
Пълна кръвна картина: не по-късно от 7 дни преди раждането
Изследване за Wass, HbSAg, HIV с валидност на изследването 6 месеца
Кръвна група
Принадлежности:

Джапанки/чехли и хавлиена кърпа (ако имате желание да ползвате топла вода за облекчаване на болките през първия период на раждането)
Превръзки – силно абсорбиращи, нощни за препоръчване
Мобилен телефон
Четка за зъби и паста
Ластик за коса (ако имате нужда)
Лещи или очила (ако имате такива)
Диск с любима музика.

Нещата, които да Ви донесат на първо посещение:
Зарядно за мобилния Ви телефон
Подплънки за кърма
Сутиен за кърмачки
Помпа за цедене – ако не разполагате с такава, може да ползвате болничната
Чорапи за Вас
Химикалка, тефтерче
Дребни пари – монети за автомат за сок/кафе
Крем за подготовка на зърната Ви
Ваша козметика
Нотариално заверена декларация от бащата за припознаване на новороденото (ако нямате сключен граждански брак). Ксерокопие на личната карта на таткото. Тези документи са нужни за издаването на акт за раждане
Крем за уморени и отичащи крака
Чаша за чай
В болницата ще Ви бъдат предоставени нощници, специално предназначени за престоя Ви при нас. Не е необходимо да носите нощници от вкъщи.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #255 -: Януари 28, 2020, 16:12:53 pm »
И Танчето чака. За сега инжекциите свършиха, днес ми сложиха три, да се надявам да си свършат работата.
Маги, какъв е тоя дълъг списък, то цял ферман 😀
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #256 -: Януари 28, 2020, 18:47:37 pm »
Танче иначе имаш ли контракции, разкритие някакво, какво казва доктора? Ех, този сладур изобщо не му се излиза значи
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #257 -: Януари 28, 2020, 19:01:29 pm »
Вчера ме гледаха за разкритие, нямам и контракции също. Утре сигурно ще ме прегледат пак.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #258 -: Януари 29, 2020, 10:45:10 am »
Зравейте, мамчета! Танче, може да е късно за теб, но има и други, на които скоро им предстои, темата е от мамата и много се смях, като я намерих, мисля, че ще ви помогне, да се отпуснете и успокоите поне малко.

https://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #259 -: Януари 29, 2020, 11:53:19 am »
Танче стискам палци всичко да мине лесно о бързо. В очакване сме  :bighug: