0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #320 -: Февруари 03, 2020, 10:47:40 am »
Как сте мамчета, Танче, ти как си, как се чувстваш? Сега кой бебеок ще чакаме, коя е на ред 😁
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #321 -: Февруари 03, 2020, 12:09:49 pm »
Джули сега сме аз ти и Павла хаха даже може и в един ден да има две бебета :)
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #322 -: Февруари 03, 2020, 15:14:36 pm »
Танче, да ти е здрав Лазар. Бързо възстановяване на теб!

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #323 -: Февруари 03, 2020, 22:35:26 pm »
Благодаря ви, момичета 😍 Сега е Павла наред. Една по една си минаваме 🙂 Аз съм добре, боли ме, ама то нормално. Трудно ми е лягането и ставането от леглото, но се надявам като се приберем да съм по добре. Като ме преведоха в родило почнах да се раздвижвам. Но ще ми мине. Лазар и той е добре, спящо бебе за сега 😀
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #324 -: Февруари 04, 2020, 13:25:53 pm »
Ох и след вас трите идва моят ред :). Танче дадоха ли ти нещо за шевовете за обезболяване, нещо за пръскане, за мазане?
Браво на малкият Лазар, пу пу все така послушен и поспалив да си е.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #325 -: Февруари 04, 2020, 13:30:08 pm »
Шевовете не се усещат момичета, проблема е свиването и прибирането на матката.Като си в болницата и има кой да помага го мислиш това ставане и лягане, но като се прибереш и ревне посред нощ ставаш много бързо.Аз с Моника се възстанових изключително бързо, но сега беше много трудно и болезнено.
Движение, движение и пак движение, това помага за бързото възстановяване.Мен ме изправиха на 5-тия час, до вечерта сама ставах и ходех из стаята, на другия ден се накарах да качвам и слизам по стълби, за да започна да се чувствам по-добре.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #326 -: Февруари 04, 2020, 15:34:45 pm »
Маги мей, имам стерилна превръзка и се сменя като има визитация, но не всеки ден. А иначе ми биеха аналгин. Мен ме изправиха след 12 часа и след още 12 ме преведоха, и тогава почнах с разходките. Иначе сама си ставам, разбира се с малко зор.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #327 -: Февруари 04, 2020, 20:17:53 pm »
Тук не се седи в реанимация. 2ч в схая за събуждане, на 3ти час те изправят и ти оставят бебето. Както можеш се оправяй. Силно се надявам да не се стигне до секцио.

Днес беше последният ехограф. Спрял се е малко с растежа младежът. Около 3кг и 50см е. Имам обаче ужасни болки. Понякога чак не мога нито да мръдна понякога. Те пък ми предизвикват контракции или обратно-контракциите болки.
Почти стана всичко с местенето. Сега има кашони за разопаковане, за подреждане неща и после да се чисти. Постепенно и това ще стане.

Вие как сте?
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #328 -: Февруари 04, 2020, 20:44:56 pm »
Павла, кога е термина? Аз имам ужасни болки в слабините при ставане, въртене, сядане,нормално ли е това? Много е дискомфортно
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #329 -: Февруари 04, 2020, 20:46:58 pm »
И аз бях днес на преглед,госпожицата вече е почти едно кило,20 см и така оформена,носле,устичка ,много хубава.Има моя профил.
Записах се за 11.03 за ден на отворените врати в АГ,говорихме с д-р Александров за раждането,много се изкефи че искам да родя като циганка,без оркестъра само.Каза,че това е и неговото мнение и "няма да ти чета лекция за безмислието на вип етаж и избор на екип".
Павла ,и аз ти пожелавам да родиш естествено.
Щом сте готови с местенето,лека полека ще се наместите,важното е да си добре.
На нас ни остава само една стая вече,кофти е да правиш ремонт зимата.Ама и тя ще стане бавно,поне месец ще отиде,мъжът ми като почива от работа бачка в къщи и така.
Ще взема да си направя списък с всичко,което трябва да купим.
За аспиратор и термометър какво ще ме посъветвате?Безконтактен мисля,а аспиратор за прахосмукачка или обикновен ?Ей тия дреболии да не пропусна ,началото на май ще пазаруваме но от сега да отбележа какво трябва.Дрехи имам,първоначално само за изписване ще взема нови,за в болницата от тези които са ми дали ще взема.
Кукапетъл,как си?Повръщаш ли още?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #330 -: Февруари 04, 2020, 23:56:54 pm »
Изпрах и дрешките на новото. Майка идва четвъртък и ще глади и помага. Като приготвя и чантите за болницата и ще е по-добре.

Слънце, Симеон има същото носле като на ехографиите. Твоето момиченце ще е също така.
Аз не харесвам безконтактните термометри. Тези за ухо стават. Аз имам един такъв от лидл и той е сравнително точен. Иначе ползвам на Авент електронен. Аз меря, ако се съмнявам, само в дупето. По-точно няма. Махаш 0.3-0.6С и готово. Гледай само да е бърз. Авент е от бързите. Аспиратор за нос ползвам за уста. Удобен е и е по-щадящ. Имай предвид, че отначало се чистят и е добре да промиваш с физ.р-р и клечка за уши или марличка. После не е хубаво да се смуче постоянно. След това ще решиш в движение. Симеон не дава вече. Само с четката ми за зъби го излъгвам. (Много обича да си мие зъбите)
Списъци правих от 4м със Симеон. Сега ги преглеждам и допълвам за това. Започвай от сега с тях, че отпадат и се добавят неща.
Поне, че е топла зима и ремонтът върви. Скоро ще свърши.

Края на месеца съм, но аз съм си казала дата, на която ще родя :oops: предния път сбърках с 2 дена.
« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 00:00:51 am от Pav-la »
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #331 -: Февруари 05, 2020, 05:49:42 am »
Аз си взех на Браун за ухо и ще видим каква работа ще ми върши. Иначе си имам и електронни.
Слънце, Лазар и той е едно към едно с ехографиите. Особено като се нацупи прилича на едната снимка, която бях показвала.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #332 -: Февруари 05, 2020, 09:04:11 am »
Здравейте, момичета! Добре съм, пу-пу... След онова повръщане нямах повече, гаденето намаля. Имах вчера болки в яйчниците, малко се притесних, но отминаха. Коремът ми е доста издут, все едно е пълен с вода, ще каже човек, че съм в 4 месец.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #333 -: Февруари 05, 2020, 11:14:52 am »
Аз имам от Лидл такъв контактен за ухо и за чело, той е горе-долу точен, но като вдигне висока Т много лесно ме ориентира какво сатав.Иначе взех спиртен.

Аспиратор имаме такъв за уста, много по-щадящ е за лигавицата на носа на бебето и детето.Даже сега се наложи да го ползваме с Ади, много лесно се работи с него.

Кукапетел, радвам се че си по-добре.Нормално е това с корема, спокойно и болките са нормални.Сега започва да се разширява матката и ще боли.Питай дали не може да пиеш Но шпа или папаверин ако боли повече.

Павла, ти си герой.
« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 11:18:46 am от magi_st »

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #334 -: Февруари 06, 2020, 15:35:04 pm »
Слънцемое, Павла и Джулия-  БАУ :) не мислех, че ще се засечем докато сте бременни тук. Павла, да не си родила баш като дойде майка ти? :)
Още не съм чула <3 , излишно  е да казвам във какъв филм съм   
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #335 -: Февруари 06, 2020, 15:47:29 pm »
Линааа,какво направи бе жено?!Честитоооо!Оле,супер,много,много сткам палци!!!Кой ден от закъснение ти е?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #336 -: Февруари 06, 2020, 15:55:07 pm »
11 ти ден от закъснение, Слънчицето. Но исках да ви бъзна тук. А и наистина не съм вярвала, че ще се засека с някого за втори пък ( и двете бременни) . Може и кухо яйце да е , не се знае нищо още.
« Последна редакция: Февруари 06, 2020, 16:09:15 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #337 -: Февруари 06, 2020, 15:58:52 pm »
Наистина много се зарадвах,даже малко бавно загрях реотана,викам да не изцепя някоя глупост.
Лина,това е страхотно,просто е чудо.Няма да е кухо яйце и т.н.,просто ще го родиш това бебе,желая ти го от все сърце🤗🤗🤗
Кога ще е прегледа?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #338 -: Февруари 06, 2020, 16:10:45 pm »
Утре Слънчицето, пък да видим. :grouphug: Трудно стартирахме. Имаше много притеснения, включително и от моя Доктор. Дано с това да сме минали тегавнята.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #339 -: Февруари 06, 2020, 16:14:04 pm »
Лелееее Линаааа, супер изненада миличка. Толкова много се радвам за теб. Никакви кухи яйца и тем подобни, този път всичко ще е наред и ще си родиш едно здраво бебенце. Още се пуля и не мога да повярвам. Оправи ми деня днес