0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #420 -: Февруари 14, 2020, 19:20:00 pm »
Танче,за нея говоря,това е супер помпа.А това е шишето
https://www.hippoland.net/canpol-antikolik-shishe-haberman-260-ml-1-098 ,супер система има.Канпол са хубава марка,евтини са защото произвеждат в Европа и имат ниски транспортни разходи.Тая помпа съм я пробвала със силиконова цица на работа и е същата като Авента,и много добри отзиви чувам.
Крем за зърна с ланолин вземи ако те болят,на Медела има.
Ооо те така са всички татковци,и полупияни сме имали,и объркани,а един направо ми носи помпа ползнана и -малка е ,като Вашите гърди има жена ми.
Лина,ще го меря по мен термометъра докато му свикна🍷айде честит празник,по 3 глътки може😁
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #421 -: Февруари 14, 2020, 19:36:50 pm »
Здравейте и от мен. Почвам една по една хаха
Лина дето Слънцето вика хем знаехме кое и кога и моята госпожица тръгна от ниско ЧХГ и доста време вървеше назад, пък сега е около 3 кила. Тъй че щом има сърдечна дейност всичко ще е наред. Бъди по спокойна, като те притеснява нещо пиши ни, ние сме тук, за подкрепа и кураж  :bighug: аз в началото ходех на две седмици, толкова бавно минаваше времето.
Слънчицето аз да кажа че съм взела термометър с мек накрайник за дупето (на повечето лекции казаха че те са по подходящи). Този в Лидл не съм го виждала. За вкъщи взех на Кангаро и съм много доволна.
Кукапетъл да с пълния пакет съм. Да го кажа така - при друга бременност (а дано) пак такъв ще взема. Единственото в повече е прегледа за феталната ехокардиография, но колкото и да е според мен е полезен (визирам Мишето и това, че знае че има нещо) при нас всичко е наред. Докторката е много добра. От целия пакет ми остана неизползвано срещата с психолог. Всички изследвания съм пускала + допълнителни (ТСХ, микробиология втори път и стерилна урина пак втори път). Дано да съм била полезна. Следя те и много се радвам за теб.  :bighug:
И аз съм махнала лак, нокти и всичко хахха с готова чанта съм и на полусъединотел. Според докторката май ще се случат по рано нещата. Гледаме за разкритие -имам 1,5 см. Иначе всичко съм оправила, изгладила, подредила и т.н.
Казвам съвети които са ли дадени на мен. Шишета все още не съм взимала. Посъветваха ме да с а стъклени до 6 месец и да видя какви се ползват в болницата, както и за биберона и адаптираното мляко. По същия начин е и за козметиката на бебето, само че аз вече съм я взела нея. Помпа също не взимала за сега, ако има нужда ще взема в последствие.
Танчее кажи какво беше пропуснала та праща мъжа ти, поне ние да сме подготвени.
Чудя се от началото ли да я слагам в чувалче (не съм взимала още и се чудя какво да правя?!?)
Тук пиша и нещо за Тери - действай, че явно във втория път е цаката, а аз трябва да раждам вече  :bighug:
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #422 -: Февруари 14, 2020, 20:18:45 pm »
Слънцемое, моята щерка от раждането си и до ден днешен спи с чувалче. Много си ги харесва, а за мен са супер удобни защото не ставам по 280 пъти на нощ да проверявам дали е завита.
Само имай предвид, че чувалчетата за новородени са по-различни - имат едни копчета, които помагат чувалчето да залепне плътно по бебето, за да не може да се изхлузи навътре в него, тоест да си завре главата. На моите копчетата бяха от 2 под всяка мишница.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #423 -: Февруари 14, 2020, 20:57:52 pm »
Яничка мерси и на теб за съвета. Същото ми го казаха, за копчетата и че има разлика с по големите чувалчета. Значиии поръчвам на бабите да търсят, че все са сърдити, че нищо не били взели.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #424 -: Февруари 14, 2020, 21:27:37 pm »
Слънцемое, взе ми помпата и силиконовите зърна, превръзки, чай за кърмачки и за коликите на Лазар, тампони за грим и физ. р-р. Купи и антибактериален гел, за който иска да го пипне 😁 Още памперси и мокри кърпи. Взе и еднократни подложки за повиване(в голяма полза са ми), две бодита, че нещо не всеки път слагам памперса като хората(много се върти) и е напишкан, още чаршафи, и май за друго не се сещам 😂 Ако ми хрумне още нещо, пак ще ходи.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #425 -: Февруари 14, 2020, 22:17:29 pm »
Еее нормални покупки са това. Памперсите 1 или 2 са? Колко комплекта чаршафчета имате?
Хахха иначе и аз моя съм го предупредила че ще тича до магазина постоянно.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #426 -: Февруари 14, 2020, 22:34:41 pm »
Аз еднократни подложки на Канпол ще взема и за болницата+еднократни гащи.
Спално чувалче 0-3 месеца също ,чаршафи имам бол от племенника ни.

http://www.e-lactancia.org/
Кърмачки,в този сайт може да проверявате кои лекарства са и не са за вас.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #427 -: Февруари 14, 2020, 22:46:20 pm »
Слънчице пробвай да спиш една вечер с еднократните гащи във вас да видиш дали са ти удобни (масово казват че са много гадно) и ако не са ти ок казват обикновенни памучни гащи с висока талия (демек килоти си) и големи превръзки за нощно време.  Аз директно си взех памучни гащи.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #428 -: Февруари 14, 2020, 23:03:02 pm »
Не знам,Слънцемое,изглеждат грозни но стабилни за превръзки за родилки,макар че и нощни превръзки ще вършат същата работа,едва ли са обилни лохиите.
Аз и сега си ходя с килоти,взех си по-големи боксерки да ги качвам нагоре,иначе ми се запрятат под корема и се свличат :oops:
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #429 -: Февруари 15, 2020, 00:11:28 am »
Отначало ми беше удобно с еднократни и превръзки за родилки. Вкъщи вече с памучни бельо и нощни превръзки. Понякога са доста обилни лохиите. При мен имаше проблем с плацентата, не можа да се роди и я извадиха мануално. Затова и нямах много роди и. Секцио пък са още по-малко.

Еднократни подложки си вземете от аптеката. По-евтини са, а са същите като тези за бебета уж.

На Симеон му взех чувалчета от ХМ и бях доволна. Сега ще ползвам същите, но взех едно и от лидл. Реално няма как да се пъхне в чувалчето, ако е точния размер. Виж, завивката има как да си я преметне през глава. 2 чувалчета стигат.
Чаршафи има 4-5 долни и 3 сега за завивка и възглавница. Напълно достатъчни са. Здраве и живот, второ ще изгледам със същите неща и никога не съм усетила, че да малко.

Памперси- аз ползвах 1ца в болницата за 2-3 дена, защото такива ми дадоха, но после си ползвах 2ка. За мен няма нужда от 1ца на донесено бебе. Винаги ползвам пелените в долната граница- бебето е 4кг, а пелените до 4-7кг примерно, ползвам този номер. Като стане 6 минавам на следващия.

Шишета ползвах стъкло на Авент. Сега ще ползвам същите шишета, нищо им няма. Дано да мога да кърмя де, но с 5 шишета, ако не ги счупя и още 3 деца ще мога да изгледам.

Аз съм си взема силиконови зърна на медела, крем и това е. Помпа ще си наема сигурно, ако се наложи.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #430 -: Февруари 15, 2020, 00:30:30 am »
Взела съм само 3 комплекта чаршафчета, дано стигнат, ако не действа сушилната... Взела съм една 1ца и една 2ка и да останат... Здраве да е. Като не знаеш е така хахах но Памела мерси за съвета за килограмите и памперсите.
Айде тогава друго да питам каучукови или силиконови Боби?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #431 -: Февруари 15, 2020, 00:46:46 am »
Аз използвам силикон. На Авент natural. Каучуковите са ми едни лигави, а и към шишетата имаше само силикон.
Залъгалка пак силикон.
Какви комплекти. Само долни чаршафи с ластик ви трябват.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #432 -: Февруари 15, 2020, 10:23:04 am »
Момичета няма смисъл от чая за колики при бебетата, едно че не помага,второ, че му пълни стомахчето с чай, а не с храна.Кърмете или давайте Ам, купете някакви капки и това е.Чай пиите вие и ако кърмите внимавайте какво ядете.

Ние взимаме капки Лефакс, има разлика с тях казвам с две ръце.Но и аз не съм яла боб, леща, салати зелени, зеле и т.н. от както родих.Би трябвало храната да не дразни бебетата, но при мен не се получава и с Моника и с тези си ги дразни  :?

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #433 -: Февруари 15, 2020, 10:53:13 am »
Ползваме 1ца, имаме и 2ка. Взехме 2 чаршафа с ластик и преди това 3-4 без. За болницата си бях взела памперс гащи, по удобно нещо няма ви казвам. Имах и превръзки за родилки на канпол, еми не стават. Така че ви препоръчвам памперс гащи от аптеката с две ръце. А и която е с нормално раждане знам, че кърви повече, защото при секцио те изчистват отвътре.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #434 -: Февруари 15, 2020, 14:38:42 pm »
Момичета, ехографът не е кантар, нали знаете - нормално е да има отклонения от показанията на ехографа и реалното тетло. На последния преглед според ехографа моята девойка беше 3,200 гр. пък тя се роди 2,560. После майтапех д-р Даскалов, че горе-долу един хляб тегло ми се губи. А той каза „спокойно, просто ще бъде дългокрака“.
А това че мъжете ви ще тичат през час до магазина, ами в Бг на мъжете на трудов договор дават 15 календарни дни отпуск, след изписването на бебето. Да тичат, какво друго имат да правят.
Чувалчетата са безценни, моята кокона беше проходила вече, можеше да слезе от леглото с чувалчето, че ѝ беше малко голямо. И беше много смешна как ситни като японка с него, но си ходеше където си ще.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #435 -: Февруари 15, 2020, 15:16:46 pm »
Аз съм голям любител на памперс гащите за след раждане. Вий си говорите само за лохии, ама да ви кажа че има и други красоти. Аз например се изпусках след раждането. Тялото ми подаваш сигнал към мозъка, че ми се пишка чак когато всичко започнеше да излиза. И ако не бяха тия памперс гащи...
Накрая ми сложиха катетър за 1 час и всичко се оправи, ама 3-4 дни си бях бебе.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #436 -: Февруари 15, 2020, 21:07:54 pm »
Нещо Павла ми се губи днес. Да не са я приели в болницата и Симеон да е станал батко? ☺️
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #437 -: Февруари 15, 2020, 23:48:01 pm »
Не съм. Края на другата седмица съм го планувала  :lol: цял ден съм по задачи.

Има и с крачета чували, за големи деца. Симеон е като мен, все му е топло и вече не търпи, но иначе са много хубави.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #438 -: Февруари 16, 2020, 16:05:05 pm »
И при секциото има лохии.Дали са повече или по-малко не мога да кажа, но има.Месец ми тече след секциото, та не лежте на тая кълка, че ви чистят.

Ние сме още с памперс 1, но девойките са малки, а и едната е слаба и висока.На нейното дупе 2-ката не може да се закрепи още.Та вземете един пакет и според бебето ще действате.

Шишета имаме едно стъклено на Нук, и две пластмасови пак техни.Еми експлоатирам стъкленото, защото Габи е с дохранване още.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #439 -: Февруари 17, 2020, 09:15:47 am »
Слънцемое, предполагам просто живея от преглед за преглед и се притесних. Но добре че сте вие, че иначе не знам! Aз ползвах крем за зърна на Авент, стъклените шишета ми бяха тежки, но пък са по-добрият вариант и помпа на Медея е много добра. Ползвах еднократно бельо, и ми беше ок. Само предварително вижте кой размер сте , че аз два или три пъти обувах някакви , след секциото и исках да убия някой. Другите неща сте ги написали. Аз си получих НК клетките, 10% няма да правя вливки. Не мисля и до КОнова да ходя. Дефакто имунологичен проблем  нямаме, спирам да дълбая-под вола теле. Оствам си на терапията за тромбофилия, утрогестан, фолиева вит Д + Б12/ Моя АГ каза че до 15 седмица профилактичната доза е ок 0.3 фракси на обяд+ 100мг аспирин вечер. И след това трябва при Паскалева да ида. Може и да ида по-рано. Вие какво мислите?