0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #500 -: Февруари 20, 2020, 06:43:49 am »
Павлаааааа, да пиша и тук, че ми се пише. Да е жив и здрав Борис!  На теб, овен леко възстановяване да ни кажеш как си? Знаеш сега ти си най-важна за да можеш да се грижиш за бебо. Дадоха ли ти го през нощта ?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #501 -: Февруари 20, 2020, 08:43:44 am »
Раждането беше особено, защото имаше време. Потекоха малко води към 21ч, но точно сядахме да вечеряме и не казах нищо. После още малко и казах на мъжа ми. Симеон цял  ден говори за бебето. Явно е усетил нещо. Обадих се м болницата и ми казаха да тръгвам. В 5ч започнаха по-силните, истинските конгракции. Сложиха ми и упойка към 8ч. И в 13,04ч си роди Борис. Много е странно още. Викаме му Сими, не ни се вярва, че е ново.

Аз към добре. Искам вкъщи вече. Станах веднага. Борис не се е отделял от мен. Не мога да си представя да ми го вземат. Спи ми си, но иначе съм пушка. Той има голямо желание да суче. Чакам кърмата, но ако нямам нищо до края на седмицата при това сукане, няма да мъча нито себе си, нито него.
Благодаря ви пак.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #502 -: Февруари 20, 2020, 09:49:48 am »
Честита радост Павла. Да ви е жив и здрав Борис. На теб бързо възстановяване.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #503 -: Февруари 20, 2020, 09:54:03 am »
Честита втора радост, Павла. Да е много здрав, щастлив и игрив Борис 💙
Маги, имам почти неизползвано голямо шише Лефакс, ако искаш мога да ти го пратя? При нас капките със симетикон засилват коликите. Имам и еспумизан, ако ти върши работа.
Иначе за ноктите. На Дари започнах да ги режа чак след около 3-4 седмици, защото в началото бяха много мекички и си се белеха сами. Нокторезачката ми е по - удобна на мен. Памперси също около месец ползвах 1-ца и това беше единственото нещо, което докупувах. От шишетата изпробвах май всички марки, най - много ми допадат на Нук, заради бибките. Най - бавно яде с тях.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #504 -: Февруари 20, 2020, 10:15:15 am »
Ти си Машина, Павла. Радвам се,че си добре. Безсънието тепърва ще се натрупва, знаеш. Като се прибереш вкъщи, ще ти е по-спокойно.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #505 -: Февруари 20, 2020, 10:36:38 am »
Честито и тук Павла, да е жив и здрав Борис!С кърменето както стане!

Мише имам две големи шишета, мисля че повече няма да взимам, според мен им намаяха коликите по принцип.

И аз съм с шише на Нук, най-бавно тече, не ми се дави Габи от него.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #506 -: Февруари 20, 2020, 10:46:20 am »
Павла, мвстото бебче! Да ви е жив и здрав малкия Борис! Много да ви радва. И с батло да имат прекрасно детство.
Лято ти в коя седмица си? Обади се на доктора си може да отидеш да те погледне. На мен на първи март чхг ми беше 109.3 и на 6.03 се видя малката точица. Стискам палци всичко да е наред
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #507 -: Февруари 20, 2020, 11:05:37 am »
Още 1-2 години ще ги избутам.
Голямата работа.
Маги, нямам намерение да прекалявам и този път. Понякога е добре да се приемат тези неща.

Благодаря ви отново!
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #508 -: Февруари 20, 2020, 11:15:24 am »
Аз с идеално кърмено второ дете, с много кърма, ама много и Габи не ще да суче.Вяла, спяща, ужас. И като взе да спада на грамове и задъжа тегло да видиш как дадох АМ.И сега има две хранения с АМ, но вече не ми пука.Минах през драма, как няма да и дам същото като на другите, но тя сама направи своя избор, а аз няма да я държа гладна, само за да суче!

Лято, обадо се на личния си лекар и се пази.Не знам защо си решила, че всичко е свършило, една настинка няма как да премахне ембриона от теб.Всичко ще е наред.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #509 -: Февруари 20, 2020, 12:17:35 pm »
Щото нещо не се усещам бременна. Липсва ми увереност след само един провал. Психясвам, а и тия леки болки... Температурата е ниска, но усещането е неприятно.
Аз звънях на лекар, тя ми каза какво да пия и ако се влоша да ида. И аз взех да го обръщам на суха кашлица, та сега чакам извънреден прием при лекар. Инак от тук право у дома и ще спя колкото мога. Поне свекърва ми взе детето вчера, че да не му лепна и на него нещо.
Лина, определено няма да се видим докато не оздравея съвсем.
Павла, още веднъж ви честитя радостта. Баткото вълнува ли се? Как приема липсата ти?

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #510 -: Февруари 20, 2020, 12:57:58 pm »
Железен е. Пита за мен, но не плаче. Чакам ги да дойдат скоро. Вълнувам се като за не знам какво- сватбата, среща, раждане и тн.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #511 -: Февруари 20, 2020, 13:34:47 pm »
Павла, честито второ момченце! Борис е прекрасно име! Бъдете здрави и двамата!





*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #512 -: Февруари 20, 2020, 13:51:36 pm »
ДУШИЧКА Златна, явно се държи мъжки ❤️
Начи на мен ми изписа а антибиотик, но само ако не сваля температурата до утре или ако секретните станат жълти/зелени. а те са на път, няколко пъти вече жълтееше леко на салфетката от носа. Другата седмица пак на преглед ако почна антибиотика, ако не го почна трябва да се подобря. Аугументин ми изписаха.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #513 -: Февруари 20, 2020, 13:56:56 pm »
Лято, ти нали пушиш? Ако да, то тогава лесно ще са жълтакави.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #514 -: Февруари 20, 2020, 15:04:56 pm »
Въпросът е уместен. Все още пуша сутрин с кафето по 2-3 цигари, но като цяло се мъча и тях да спра. Иначе засега съм далече от жълти и храчки няма.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #515 -: Февруари 20, 2020, 15:07:32 pm »
Лято, не го мисли, нали са го спрели сега. КОгато ти потрябва- тогава. Защ оне идеш до спешен АГ кабинет, да те успокоят. Сигурна съм, че всичко ще е наред. Павла, то си е за вълнение, бре :)

Добавям: тука зачоплих една тема, за кръвната захар след ядене. Час след ядене е 3 О_О. Така изкарах и миналата бременност. Ендото само отсече "ниска е" . Пита ме въглехидрати дали приемам- казах , че се храня балансирано и пак е това резултата. Някакви идеи какво да правя, освен това правило 15/15.
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 15:12:09 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #516 -: Февруари 20, 2020, 15:08:42 pm »
Не подценявам притесненията ти, но за една банална настинка не трябва да описваш бременността.
А за симптомите на бременност и да се чувстваш бременна. Аз точно започнах и родих. Относително е.
Успех!
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #517 -: Февруари 20, 2020, 15:36:16 pm »
Pav-la, честит да ви е Борис! Да ви е здрав и много щастие да има!
На теб, бързо възстаноняване! :)
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #518 -: Февруари 20, 2020, 18:07:57 pm »
Не говоря за бременни симптоми, а за онова усещане на вълнение, радост, трепет. Дори не мога да го опиша.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #519 -: Февруари 20, 2020, 18:35:19 pm »
Лято, дано скоро си по-добре и всичко да е наред! ❤️
Днес пуснах TSH, паднало е на 0,34, а беше миналия месец 2.02. Говорих с ендокриноложката и намалихме дозата на еутирокса. Много ми е странно, понеже мислих, че нараства при бременност. 🤔
Павла, звучиш страхотно, някак свежо, пиши ни за срещата на двамата братя и аз се вълнувам с вас.
Почнах с маските за лице, като Слънчицето, наистина има ефект, че бях като шкурка.