0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #560 -: Февруари 24, 2020, 14:20:39 pm »
Лина, жива и здрава да ти е каката и много да ви радва!

Лято, аз ходех с панталони тип потур и малко по-широки ризи.Хем е официално, хем не ми личеше корема.Аз пораснах само нак орем в началото и изглеждах като надебеляла, та никой не смееше да ме пита какво ми е.

Иначе за Италия, ако са два месеца има време, изчакайте.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #561 -: Февруари 24, 2020, 14:50:14 pm »
Лято, аз обличам предимно клинове и по - широки туники. Просто това ми е най-удобно. Аз избягвам да пъча корем, нз всякакви хора, всякакви очи и може и заради това гледам да се прикривам повече. Днес пак бях на тонове, всичко е нормално за сега, имам леки подготвителни контракции, ако бебо не реши да излиза тази седмица, док каза другия понеделник пак на тонове и така. Вие кка сте момичета
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #562 -: Февруари 24, 2020, 15:18:55 pm »
Аз чакам заплата, за да си купя няколко туники. Бременни дънки и клинове имам, но с моите блузи... И ме е яд, защото просто с тия дрехи дебелото ми коремче е като на напреднала бременна, а тое  дебело. Но всеки ще ме гледа и няма да мога да излъжа. Джули, преди 7 години в един петък бях на преглед и съобщих, че утре ще раждам (10 дни преди термин), но лекарката вика, че няма такова нещо. Още същата вечер бях в болница с контракции, а на сутринта и водите ми изтекоха в леглото. Бях чувала, че преди раждането жената откача и почва лудо приготвяне на гнезденцето за малкото. Чистене, подреждане, готвене... Така моя приятелка преди да роди сготви 3 манджи (да има за другото дете и за мъжа) и се почна, а аз почистих цялата къща за ден - прозорци, печка, пране, хладилник, шкафове, дрехи подредих и измих- домът светеше. И никоя от нас не се усети, че бебето идва до часове. Някакъв неописуем прилив на енергия и желание с големия тумбак да се качиш на перваза, за да миеш прозорци. Начи по тая логика кат се усетиш да зяпаш в тавана за паяжини да знаеш, че нямаш много време :D

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #563 -: Февруари 24, 2020, 17:57:51 pm »
Боже, видяхме бебето, маха с ръце и крака, не мога да повярвам още, такова чудо - приказно е! Отговаря си за 11 седмица. Спряха ми кринона, чак ми се струва рано, но ще пия до петък дуфастон.
Лина, да ви е жива и здрава Лори, много щастлива и безгрижна! 🌺💕💋
Лято, много се радвам, че си здрава!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #564 -: Февруари 24, 2020, 18:24:23 pm »
Kukapetal браво за хубавите новини 💙💙💙 нека си расте до края ! Записа ли си час за БХС? Или ти сега на БХС си била ?
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #565 -: Февруари 24, 2020, 18:39:05 pm »
Круела ❤️❤️❤️
За 9.03 е БХС. Трябва да пусна на 7 или 8 март кръвните и се чудя, за колко време стават готови, дали ако пусна на 8, ще са излезли резултатите за прегледа на 9.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #566 -: Февруари 24, 2020, 18:42:05 pm »
Kukapetal по принцип излизат за около 3-4 дни. Къде си на БХС? А и то това си е статистическо изследване,по важно е какво се вижда на ехограф.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #567 -: Февруари 24, 2020, 19:11:23 pm »
В Щерев. Мерси много за инфото!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #568 -: Февруари 24, 2020, 19:46:33 pm »
Кукапетал, в Щерев излизат резултатите за един ден. Така че спокойно можеш да ги пуснеш предишната сутрин. Браво на бебчо, че ви е зарадвал 😁
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #569 -: Февруари 26, 2020, 10:33:40 am »
Кукапетъл и аз ги пуснах деня преди БХС. Много се радвам за теб. И знам какво изпитваш в момента.  :bighug: :bighug: :bighug:
Джули тръпка си е това чакане. И мойте тонове са добри. Продължаваме с чакането хаха
Лято, то след толкова готвене, чистене и свършени задачки няма как да не роди. Хаха и аз имам такива дни ама ей на стискам си я още.
Лина да ти е жива и здрава Лори :) кога беше прегледа?
Румито честито и от мен. Да се развива добре и всичко да е наред до края :)
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #570 -: Февруари 26, 2020, 10:57:36 am »
Вчера пак беше голямото почистване на къщата 😁 днес почивка. Слънце, толкова време ги чакаме, ще издържим още малко
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #571 -: Февруари 26, 2020, 11:13:50 am »
Малко остана,Джули и Слънцемое!
Аз не се чувствам застрашена от коронавируса,но малко ме хвана шубето.Мъжът ми работи с кораби,екипажи и храни(зърно всякакво) от цял свят.Беше на обучение за поведение ,дадоха им маски,ръкавици и дезинфектанти,ама морската граница не е като летището,кораба влиза и работата почва.Казали са им при съмнение за някой от екипажите да звънят на регионалния мениджър денонощно и той ще се свързва с капитана и спира работата по кораба до изясняване.И често да си мият ръцете и лицата,това е.На едната ми приятелка мъжа е митничар на пристанището и там са ги подковали,че контейнери от Китай бол.Дано е само психоза и отшуми цялата работа.
Как сте другите?
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #572 -: Февруари 26, 2020, 11:19:51 am »
ММ работи на летището,на рентген само че на заминаващи,но то е същото. Голяма пародия са там,дали са им ръкавици и дезинфектанти,но до там никаква информация или някакви препоръки,да се оправят. Аз също не съм се стреснала,но той малко се паникьосва и даже мисли да излиза в дълъг болничен. Иначе аз съм добре,бях се стреснала 2 дни че бебето го усещах много вяло,и днес дори не е много но предполагам е нормално в този месец. На преглед съм на 04.03 и нямам търпение вече.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #573 -: Февруари 26, 2020, 11:29:32 am »
Круела, не се тревожи. И те си имат своите дни, на моменти са много активни, но някои дни не са чак толкова. Важното е все пак да го усещащ. И при нас имаше такива периоди и като не го усещах много ММ все ми светваше с фенерче на корема и се започваше едно ритане и въртене, бяха много хубави моменти. Сега вече сме големи и движенията са доста по-малко и ограничени
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #574 -: Февруари 26, 2020, 11:34:40 am »
Круела,като цяло е пародия ,да.Аз не вярвах ,че тая пущина ще стигне до Европа,ама на.
В 19 г.с няма как да го усещаш постоянно,то се движи и прави разни неща,но не ги усещаш.
Аз като легна или седна и тя почва ,вървя ли се унася.И аз не я усещам постоянно ми е мисълта.
Тъй че,споко,всичко е наред.
Нашата кокошчица пък като шава и мъжът ми си сложи ръката на корема ми и спира,явно се респектира от тая голяма ръка.Като мине време и свиква и пак почва.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #575 -: Февруари 26, 2020, 11:36:58 am »
И аз така мисля Джулка,гледам да не се панирам. Като не съм го усещала повече време и заставам в поза която не му е удобно,и като ме ритне няколко пъти се успокоявам 😂😂
Слънце,аз моя го усещам от около 15-16гс,а ММ още неможе да го усети поради същата причина 😁
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #576 -: Февруари 26, 2020, 12:32:21 pm »
Ние пък сме обратно, ММ като си сложи ръката и той почва да бута с ръчичка точно под неговата ръка 😁 Божее като се роди сигурно ще ми е много странно да не усещам никакво движение в корема ми 😁
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #577 -: Февруари 26, 2020, 13:35:15 pm »
Благодаря Слънчицето!
Аз все още не усещам движения. С миналата бременност усетих към края на 18-та гс, така че вече чакам с нетърпение.





*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #578 -: Февруари 26, 2020, 13:57:55 pm »
Круела, и моят първи преглед е на тази дата. Вече нямам търпение. Ще сме като ромска фамилия на първи преглед - цялата рода. Баткото иска да види бебето, той идваше с мен и яйцеклетки да гледа и беше много впечатлен. Постоянно задаваше въпроси и на лекраката, и на мен. Естествено и мъжът ми ще дойде, та за един преглед ще направим цирк в болницата.
Джули, ти май забременя малко след като се присъединих във форума, а вече е време да раждаш. Толкова е хубаво ♥

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #579 -: Февруари 26, 2020, 19:25:00 pm »
Момичета аз малко да ви се оплача, настинах много кофти, е не е болка за умиране, ама като се съчетаят хремата, кашлянето, кихането и леката температура с киселините, болките и недоспиването направо от 3 дена не знам къде съм. Цяла бременност устисках да не се разболея и баш накрая се изложих. От тъпите киселини повръщам и вечера надвесена над тоалетната не успях да се устискам и реших че ми изтичат водите, ама беше малко и като поразмиалих сутринта реших че няма как да е това.
Момичета аз с предна плацента успях да усетя едва едва малката чак към 21-22седмица.Имаше оериоди около 2,3 дена не я усещах въобще и аз се шашках, ама после пак си почваше бошуването с корема.
Моята мома май още не се кани да излиза, от 2,3 дена имам чувството че не спи през деня, и през нощта като се будя и тя бодува. Нямам търпение да слезе малко  надолу, да се успокои, че си е болезнено вече и да спрат гадните киселини. Хубава вечер на всички :)