0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #460 -: Февруари 18, 2020, 08:44:40 am »
Напълно нормалното сънено състояние в началото на всяка бременност.После минава и идва безсънието  :?

Джулс, споко, има време при теб.Колкото по-доносено е бебето, толкова по-добре.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #461 -: Февруари 18, 2020, 09:27:03 am »
Бях чувала, че първите месеци може да са сънени, но с първото ми дете нямах такъв проблем. Бях толкова жизнена и бодра, че чак не можех да се спра на едно място. Ама сега... Знам, че е временно, но въпросът е през това време има ли вариант за те заспивам докато водя разговор с някой. А иначе ще мине, радвам се, че нямам други неразположения. Засега. Обаче май се разболявам.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #462 -: Февруари 18, 2020, 10:40:23 am »
Бременност с бременност няма еднаква, лято. Ще го минеш и тоя период, важното е да си хидратирана. Чай от липа можеш да пиеш. Виж някви витамини за бременни. Пиши ми четвъртъка да слагам маска ако трябва :))) Кога официално се оведомяваше работодателя за бременност?
« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 10:46:26 am от Lina88 »
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #463 -: Февруари 18, 2020, 11:03:46 am »
Лина, по закон няма срок. Подаваш писмено уведомление до работодателя ти-чл. 313,ал.а от КТ и прилагаш към него документ удостоверяващ бременността от АГ при, което ще си на ЖК и задължително си искаш от работодателя входящ номер на уведомлението.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #464 -: Февруари 18, 2020, 12:23:12 pm »
Лина, то ако не се оправя до четвъртък ще го отложим пак. Тихомирова каза ако не се подобря да спра зарзиото. Звънях ѝ преди малко да питам какво мога да пия и каза биозин за гърло ако ме за боли, биозин мама за имунната система, спрей с морска вода за носа, парацетамол ако вдигна температура и засега да не бия зарзио докато не се оправя, че той повишава броя на белите щр, вни телца и трудно ще се възстановя от него. Да го почна пак като съм добре каза.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #465 -: Февруари 18, 2020, 12:47:57 pm »
Лято, какво чувстваш? Само гърло или?





*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #466 -: Февруари 18, 2020, 13:16:40 pm »
Лято, аз ти  казах за зарзиото ,че не съм фен, освен ако няма симпотматика и конкретно нещо,което го налага. Ти май нямаш проблеми с имплантацията? Не знам, може би защото ме е яд какво стана при мен, така реагирам. Но каквото и да решиш, ще се радвам да ти помогна. Чай от липа пий.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #467 -: Февруари 18, 2020, 16:54:52 pm »
Благодаря.
Руми, носа ми тече ужасно и кихам постоянно. Обикновено съм така 2-3 дена и после на легло, дано се размина.
Лина, не знам каква симптжматика да търся. Имам един аборт, в който е имало имплантация, но се е загубила бързо. Още преди първи преглед нямаше нищо вече и бях с ниско чхг. Сто осемдесет и нещо беше към 8 седмица, а към 9 или 10 прокървих и до там. Имах болки тогава, но мислех, че са нормални. Сега също от време навреме ме наболява, но мисля, че не е същата болка. Дано съм права и всичко е наред. Предишната болка беше постоянна, а тази е по-рядка и лека. Все пак на преглед ще видим каквото има да се гледа ☺️

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #468 -: Февруари 18, 2020, 17:45:03 pm »
Лято, преди 3 седмици ме хвана вирус и ме удари направо в синусите. Ползвах капки ксилометазолин 3 пъти на ден и много духане на Нова. Температура вдигах до 37.5. Парацетамолът също облекчава малко хремата. И нагревки на носа със сол.
Пожелавам ти по-бързо да премине и да не стигаш до легло!





*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #469 -: Февруари 18, 2020, 17:48:19 pm »
Хора,кажете какво ми трябва -комплект тип "козметичен" с пила,ножичка,нокторезачка или само едното от режищите?
Бебетата с нокти ли се раждат ?
Тъпо звучи ама..
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #470 -: Февруари 18, 2020, 18:02:17 pm »
Всичко ще е наред Този път Лято. Слънчицето- о да, трябва ти. Вземи от по-скъпите. Ноктите на бебето мн бързо порасват. Отначало са мекички. Аз на Лори много бързо й взех ръкавички защото от втория или третия ден се драскаше.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #471 -: Февруари 18, 2020, 18:19:41 pm »
Слънчицето, аз взех комплект, който съдържа ножичка, нокторезачка, пила има и гребенче и четка
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #472 -: Февруари 18, 2020, 18:27:10 pm »
Джули на Авент да не е?Той е към 50 лв.Или Томи Типи?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #473 -: Февруари 18, 2020, 19:00:01 pm »
Важно е ножичката да е с едни закръглени( затъпени върхове). Аз на Лори й режех ноктите докато спи.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #474 -: Февруари 18, 2020, 19:05:35 pm »
Страх ме е от рязането на нокти и пъпчето :D.
Ок,мерси Лина,пиша в списъка несесера на Авент,той верно всичко имаше .
Взех термометъра от Лидъл ,май е точен,има за ухо,чело,предмети(шише с храна пр.).Ще го тестваме двамата и ще видим как е,ще го оставя май и един за дупе ще взема.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #475 -: Февруари 18, 2020, 19:14:24 pm »
Аз имах комплект, но и досега ми е била удобна сао ноткорезачката и другото не съм ползвала. Вече 6 години и половина. Пилата пък на тия ноктета като люспички ще ми е странно да ползвам. Ножицата - някак метала е дебел на фона на половин мм израстнал бебешки нокът дори не успявах да вкарам ножицата под него. Нокторезачката ми е позволявала да изрежа и съвсем мънички ноктенца. И досега само нея си ползваме, а ноктите вече са нормални на твърдост, но все така мънички, за да подпъхна ножица под тях. Може би за крачетата би ми била удобна, но си карам с един уред.
Слънчицето, ще станеш експерт много бързо ♥
Румито, дано се размина, наистина. Засега не ми се получава, а си взех "за всеки случай" всичко - панадол (още нямам температура), биозин мама, биозин спрей за гърло (още не ме боли) и стеримар за носа. Психически съм подготвена за кошмарни 3 месеца, че и миналият път така се подкарах от февруари до май бях вечно болна.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #476 -: Февруари 18, 2020, 19:53:57 pm »
Слънце, аз имам комплекта на Авент и да ти кажа няма смисъл от него. Купи си парички за бебе или ако имаш хартиени, които са доста изхабени ги почисти със спирт и са супер. Ножичката и четката са супер, а и термометърът е хубав, но 50 лв за това не си заслужават. Аз от родилното му ги режа.  Много ме дразнят като започнат да връзват ръкавици и подобни. Симеон се роди с бая нокти и ги излязох, а после ги оформиха с пила.
Пъпът не е страшен. Не ги слушай с голямото пазене, че лепенки, за да не се намокри и тн. Мокря го от раждането. Номерът е доброто подсушаване, не да не се намокри. Къпя го във ваничка от родилното. Спирт не съм използвала. Той вече и в България започна да си смята за много агресивен за бебетата кожа. Хлорхексидин, немарлени и да не са памук тампони и клечки за уши. Друго не ти трябва. Къпеш, подсушяваш хубаво, почистнаш и това е.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #477 -: Февруари 18, 2020, 21:53:52 pm »
Аз имах комплек на Авент и го подарих използван само един път. Купих си ножичка на Томи Типий и до ден днешен я ползвам. То си зависи от майката с какво й е по-удобно. Аз никога не съм харесвала нокторезачки.
А пъпчето беше много лесно. Не я къпах до 21-ви ден когато й падна и после започнах. Но ние 14 дни бяхме в болницата, а там не се къпят бебетата, само се мие дупе на чешмата. Като падна пъпчето с нищо не съм мазала. Ама тая работа в България е невъзможна.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #478 -: Февруари 19, 2020, 03:29:10 am »
Лято аз биозин мама пих профилактично през цялата бременност по 1 на ден така че него можеш пре спокойно да го започнеш. А ако само носа ти тече моя си течеше през цялата бременност особено сутрин. Явно от хормоните
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #479 -: Февруари 19, 2020, 09:58:47 am »
Аз също къпах бебето без да пазя пъпа.И с Моника и с близначките така беше, така ми казаха и в болницата.Мазахме с едно кремче на Ядерма, което играе ролята на пудра и пъпчето падна.Не е нищо сложно.
Ноктите на Габи ги режа с моята ножичка за никти, а на Ади се късат сами.Комплект за 50 лв си е чисто обирджийство.