0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #440 -: Февруари 17, 2020, 09:47:20 am »
Lina аз когато забременях звънях на Паскалева,и тя ми каза първата консултация да е към 10гс.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #441 -: Февруари 17, 2020, 10:42:51 am »
Круела, колко е прегледа при Паскалева и предварително ли се правят изследвания преди часа?
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #442 -: Февруари 17, 2020, 10:46:20 am »
Абе и на мен такова ми се върти Круела. Аз ще видя и в 8 гс, ще питам пак моя АГ, но ще записвам май и аз около 10та. Кукапетал, 75 лв, беше миналото лято, тя не приема други изследвания освен тези от нейната лаборатория (на кардиологичната). Анти ха се прави 4 часа след апликацията. Звънни на тела за записване на часове, те че ти кажат- много са отзивчиви , чак ме учудиха.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #443 -: Февруари 17, 2020, 10:49:49 am »
Привет, момичета. Помогнете, моля. Как се справяхте с постоянната сънливост в началото на бременността без конски дози кафе и все пак адекватни за работа и комуникация с хора? Аз заспивам права, постоянно се прозявам по време на разговор и буквално дремя на работа. Вечер заспивам още към 7 и то едва издържам до този час. Сутрин ставам към 5, както и преди, но още към 9 сутринта съм готова да се върна под завивките.

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #444 -: Февруари 17, 2020, 11:06:31 am »
Kukapetal аз платих 144лв,за консултация,изследвания (анти-Ха,фибриноген,д-димери и тсх). Лина ти го е обяснила изследванията се правят 3,5-4 часа след поставена инжекция(1 седмица по рано трябва са се слага 3,5-4 часа преди часа ти при нея) ако часа е в 12 слагаш 1 седмица 8часа. Не се презастраховай да слагаш по рано ако случайно има хора,за да не чакаш да мине време до изследването. Не знам дали въобще ме разбра ха ха. Другото което е за часове звънкайте по рано. Аз за 17.03 записах минала седмица.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #445 -: Февруари 17, 2020, 11:20:19 am »
Благодаря много за отговорите, Лина и Круела! Необходимо ли е често да ходим при нея, т. е. всеки месец ли е добре да проследява терапията с фраксипарин и др.
Лято, аз спрях да ходя на работа, понеже работя с деца, много боледуват, а и в тази грипна епидемия, не исках да рискувам. Спя си, когато ми се спи. Планирам от другата седмица да се връщам на работа, но още ми е притеснено, дано няма повече толкова болни.
От вчера съм с огромен херпес на устната, не ме боли, трябва ли да се третира с нещо или да го оставя да си мине сам.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #446 -: Февруари 17, 2020, 12:04:19 pm »
Кукапетъл, работя на 3 места. Имам граждански трудов и договор за управление. На последните 2 съм в болничен, но от гражданския няма как. А и работата е лека, сама съм в офиса и няма опасност от вируси. Там имам работа за няколко дни на всеки 2 седмици и допълнително на повикване, но работя с доклади на столична община и е редно да съм в час. Предимно редакция на текстове и уреждане на срещи, мога и от дома да го върша и съвсем за малко да идвам. Но ако изцяло си остава у дома ще се залежа излишно. Иначе уговорката е, че гражданският договор няма да пречи на майчинството и няма да ми търсят смяна, за допълнителен доход. Все пак майчинството не е нещо, на което да разчитам, а от тук ще мога и бебе да гледам без едното да пречи на другото. Трудовия договор има връзка с гражданския, но там ще ме сменят за болнични и майчинство. Управленският си е личен избор в семеен бизнес, но понеже на този етап не мога да го прехвърля ще си оправям бумащината предимно у дома м края на месец/тримесечие и т. н.
Сложна работа, но 2 проблема са ми решени. Чудя се само как да оставам адекватна и будна денем 😂

Re: Тема на бременните 102
« Отговор #447 -: Февруари 17, 2020, 12:08:33 pm »
Kukapetal аз бях в 13гс при нея,и ме вика пак м/у 20-24гс. Предполагам че след тази консултация м/у 20-24гс ще имам и още една. Така че за цяла бременност ще са около 3 ходения.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #448 -: Февруари 17, 2020, 12:14:13 pm »
Лято, аз те изчетох за трите работи в другата тема, разбрах за какво става въпрос, просто попита за съня и казах моя случай, а и 10 дена бях като парцал виене на свят, гадене, не можех да ставам от леглото, така или иначе нямаше как да работя, сега съм добре и понеже сама съм си шеф, решавам кога и колко да работя. Да, не стигат парите и ще се връщам, но ако няма нещо, което да налага на бременните да не работят, според мен е по-добре да се работи и да се отвлича вниманието от глупости и притеснения. Дано пишат другите как се справят със съня по време на работа. 😊
Супер, Круела, че само 3 прегледа.
« Последна редакция: Февруари 17, 2020, 12:18:53 pm от Kukapetal »
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #449 -: Февруари 17, 2020, 13:43:54 pm »
Круела а ти на фраксипарин ли си? Аз не мога да се свържа с тях днес нещо, ще ги натискам. Кукапетал, това е тегаво, питай в аптеката какво може за бременни- другото е с дървена лъжица да го търкаш. Лято, ами болничния ще ти обере част от ангажиментите, а за останалите- това са си типични симптоми за първо тримесечие. И аз заспивам рано, но няма как. Аз променям от миналия път, че не оставам у нас, защото просто ще изтрещя.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #450 -: Февруари 17, 2020, 14:11:11 pm »
Лина на клексан съм вече,че направих страшна алергия към фраксипарин. Относно съня,аз отначало можех да спя навсякъде по всяко време 😂 края на 3-тия и началото на 4-тия всичко си дойде на мястото. Сега си лягам в 9:30-10:00 ☺️☺️ и ставам към 8:00-8:20
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #451 -: Февруари 17, 2020, 14:14:36 pm »
Да, аз питах Круела дали от + теста беше на терапия,или в 10та седмица отиде за такава.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #452 -: Февруари 17, 2020, 14:20:00 pm »
От + теста почнах фракси 0,3,а Паскалева в 13гс ми го смени с клексан 0.4.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #453 -: Февруари 17, 2020, 14:38:29 pm »
Кукапетал, и аз бях с херпес и Павла ми препоръча ацикловир крем. За няколко дена го уморих и слагах и паста за зъби.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #454 -: Февруари 17, 2020, 14:56:23 pm »
Гледам сте писали за ПТП в другата тема,и аз тая сутрин се постреснах.
Ние сме в къща в центъра,на ъгъла на два булеварда сме,ест е натоварено много,сфетофар няма,със знаци е регулирано.
Ставам в 9 аз,отивам в кухнята да си правя кафе и чувам страшен трясък,една баба не спряла на стопа,момчето което кара на право  тя го удря отзад и той се качва на тротоара.Лявата гума беше опряна в стълбите пред къщата,цялата кола беше залепена за стената ни,добре че нямаше пешеходци.Отворих да питам хората добре ли са,да видя и поражения по фасадата има ли,всичко наред.
Аз от +теста съм си в нас и има дни ставам в 10,но по-често към 8-9,вечер си лягаме към полунощ.Но когато и колкото ми е кеф си спя,Лято предполагам че е моментно неразположение.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #455 -: Февруари 17, 2020, 15:23:56 pm »
Бях пак на запис, този път обаче Док го нямаше, друга лекарка ги гледа и каза че всичко е наред, но аз се чудя кое точно показва контракции те, имате ли идея как да го разгадая това
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #456 -: Февруари 17, 2020, 15:34:18 pm »
Танче, много ти благодаря!  :bighug:
Слънчицето, страшни са тези неща, добре, че няма пострадали хора.
Джулка, ще пишат специалистите сигурно. Прегръдки! Не остана!
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #457 -: Февруари 17, 2020, 16:20:53 pm »
джулка, където е пика на кривата е контракция. Ето имаш на 6тата минута една по-продължителна. Леле Слънчицето, добре че няма жертви, ужас. Дано не си се изплашила много!
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #458 -: Февруари 17, 2020, 18:01:48 pm »
Лято, през първите седмици е нормално повече да ти се спи. Но както са писали момичетата и това минава. Аз почивах първата седмица след трансфера и после се върнах на работа. И добре беше, защото нямах време за много мислене.





*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #459 -: Февруари 17, 2020, 18:13:24 pm »
Ацикловир за 1-2 дена ще оправя нещата.

Една контракция и то не много силна.

Ако сега си като парцал си вземи болничен за 10 -15 дена и после си се върни.

Знаете ме какво мисля за безпричинното излизане в болничен на бременните.

Успех на всички!