0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #660 -: Септември 02, 2019, 21:59:59 pm »
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #661 -: Септември 02, 2019, 22:26:29 pm »
Павла, напълно подкрепям след всичките ми перипетии, ако не се борих за трансфер, изобщо нямаше да я лекувам. Може би само с хомеопатия.
Имам приятелка, която сигурно и в ушите има Ешерихия коли. Там положението е страшно. Със симптоми и то го 10 години. Роди 2 деца. Второто го роди  с петна по кожата, заради зараза с бактерията в матката, но си забременя, износи я и я роди. И тя винаги ми дава себе си за пример, че една бактерия не може да е основния проблем за липса на дете, както аз се опитвах да изкарам дълго време.
От друга страна беше интересно твърдението на д-р Щерев на ДРЗ, че се правят изследвания, които доказали, че лактобацилите са от основна важност за имплантация на ембрионите. След това и Хрис ми прати интервю с лекаря в Турция, към който съм се ориентирала. Той също твърди, че  лактобацилите са важни за успеха на една инвитро процедура.
Може би оттам идва: че при наличие дори на неактивна бактерия, лактобацилите са намалели или както при мен, липсват.
Много благодаря за информацията, определено ми е полезна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #662 -: Септември 03, 2019, 08:35:46 am »
Здравейте, може ли да ми кажете за СГ. Просто отива в лабораторията и казва, че иска да се изследва или трябва преди това да посетим лекар и да му назначи изследването. Какво да изследваме, за да е по-всеобхватен резултатът. Насочила съм се към Надежда. Там ми е по-спокойно някак.
Слънчицето, стискам палци. Хелиантус, Тери, късмет и на Вас.
Витамин Д и по-точно вигантол не би следвало да е с рецепта. Такова давах на малкия като се роди и не помня някога да са ми искали рецепта за него, а то се дава мнооого дълго време на всички бебета (около година).
Не знам кога да чакам Ц. Според календара на телефона е на 07.09., но според календара в Зачатие е утре. Календара на телефона е по-верен, тъй като смята 13 дни ЛФ от зададената О, докато тук ми смята Ц на 25 дена както беше доскоро. Нещо се измени и стана на 27-29 дена. И не знам какво ме очаква, надявам се силно на чудо, но в същото време си знам, че пак ще се разочаровам. От последния + О тест температурата ми е като ЕКГ- ден на 36,2 - ден на 36.5-7.
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 09:07:02 am от Лято »

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #663 -: Септември 03, 2019, 08:40:25 am »
Предварително се обаждате в клиниката и запазвате час за СГ.Хубаво е да е разширена по Крюгер.Трябва да има между 3-5 дни въздържание и да не е употребявал предния ден алкохол.

Аз лично не бих отишла в Надежда, там на СГ с морфология от 3% по Крюгер казват, че идеална което въобще не е така.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #664 -: Септември 03, 2019, 09:01:28 am »
Благодаря ти Маги. А къде препоръчваш? Доколкото знам където и да я направим там трябва и на лекар да се ходи. Аз там бях донор и ми се ще пак там да ида, някак обстановката ми е позната и това би ме накарало да се чувствам по-спокойна.
Той не пие, нали имаше проблеми с алкохола и въздържанието му е вече от няколко месеца.
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 09:03:54 am от Лято »

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #665 -: Септември 03, 2019, 10:59:41 am »
Тери, това вече е повечко на твоята приятелка.
Идеята ми е, че дори пак да имаш, не се предавай, а Петрова и клиниката ти да пишат и да искат разрешение за трансфер.

Лято, да направи мъжът ти в надежда, но ако са гранични да имаш едно на ум, че не са ок.
Ако всичко е наред не е необходима консултация с лекар.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #666 -: Септември 04, 2019, 10:13:36 am »
 Слънцееееееееееееееее  :bighug: :bighug: :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Павла, благодаря за калкулатора.
Нещо не мога да преценя как са моите резултати. 8O
Ноември    2017г   (AMH)                           0.521        ng/ml        1.00 - 6.80
Септември 2019г AMH Plus /ECLIA/      5.100   pmol/l   2.890 - 49.700
 
 При pmol/l коя е долната / приемлива граница, защото като превърна 5.100 pmol/l  с калкулатора се получава 0.714 ng/ml т.е АМХ се е покачил за 2 години несериозно ми се вижда....аз се молих да е около 0.5....... :oops:

P.S намерих иначе това "При нива на АМХ под 1 ng/ml (7 pmol/l) овариалният резерв се смята за намален."

« Последна редакция: Септември 04, 2019, 10:41:27 am от Hris_80 »
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #667 -: Септември 04, 2019, 10:44:00 am »
Днес ли беше трянсфера на Слънцето, стискам палци всичко да е наред и чакаме да пише
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #668 -: Септември 04, 2019, 10:45:35 am »
Слънчицееееееее, мисля те тази сутрин. Стискам ти палци много, много, много. Дано е дошло вече и твоето време. Много те прегръщам.

Хрис, прекрасен резултат.  Покачило се е АМХ-то. Несериозно е, ако се е покачило от 0.5 на 2.5, но 0.7 си е възможно. Все пак знаеш, че стойността му зависи от моментното състояние на организма. То се отделя от антралните фоликули. Преди 2 години витамин Д ти е било ниско, сега пиеш добавки. Браво, браво. Все пак и ФСХ ти беше запазено за твоя случай. Има шанс, имааа, а те за ДЯ ти говореха. Отивайте съвсем скоро към Турция и се връщай бременна.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #669 -: Септември 04, 2019, 10:59:08 am »
 Ейй, казваш има шанс да изпразним тая тема  :wink:
Винаги ми е било трудно да не гледам назад...Все си задавам въпроси," ако бях направила това, ако не беше станало така..."
 Дано..дано, за всички ни идват по-добри дни  :grouphug:
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #670 -: Септември 04, 2019, 11:07:11 am »
Абе, Хрис, никакво гледане назад!
АМХ ти е супер. Явно запълваш дефицитите и затова. Сега остана и на ултразвука да се видят фоликули. Говорили сме си. На теб една качествена Я ти трябва, за да се получат нещата. Въобще, надявам се, че ще ми отговориш вече от колата за Турция :)


Слънце, чакам те да кажеш момченцето ти как е!

Успех на всички!
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #671 -: Септември 04, 2019, 12:19:24 pm »
Слънчице, много стиснати палци и от мен!
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #672 -: Септември 04, 2019, 13:04:14 pm »
Слънчице и моите палци са стиснати за теб и бебчо  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #673 -: Септември 04, 2019, 15:13:00 pm »
Мерси ,момичета!Мина трансфера,похвалиха го малкия боец.Днес и утре ще лежа,пускаме филми  и ще зяпаме ние родителите и той ембриона.
Ей,Павла,ако е момче ще му купиш едни сини чорапки на детето!Александров старши беше с катетъра,много ми се пишкаше,като бомба бях,ама матката я видяха добре.
Хрис,да ни е уроки,много добре се представя,никакво гледане назад,виж как се подреждат нещата!
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #674 -: Септември 04, 2019, 15:15:34 pm »
Слънчицеееее,браво на вас двамата. Сега почивка и никакво мърдане да се хване здраво бебчо  :grouphug: :party:
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #675 -: Септември 04, 2019, 15:21:16 pm »
Не само чорапки ще му взема, а и момиче са е.  Да седи, да слуша и да расте.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #676 -: Септември 04, 2019, 21:13:45 pm »
Браво, Слънчице! Няма да пускам палците докато не ни се похвалиш с едно тлъсто ЧХГ! Кога казаха да правиш тест? Почивайте и да се хваща здраво за теб бебока!
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #677 -: Септември 04, 2019, 21:35:37 pm »
Слънчице, стискам палци и аз. Дано всичко да е наред и бебето да се задържи здраво за теб.
Нали казах, че смятам в надежда да ходя? Днес пиша на една от координатор сите в донорската програма да ми потвърди, че лабораторията там ще работи почивните дни. Тя ме разпита и аз си казах защо. Веднага ме попари, че за преглед там се чака по 1-2 години! Само няколко месеца се чака за отговор, а после поне година и за час. За мен това е безумно дълго, аз не съм на 25, а на 35 и нямам такова време. Ако сега има проблем след 2 години той може да е неразрешим вече. Ами направо се отказвам 😢

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #678 -: Септември 04, 2019, 21:42:43 pm »
Слънчице, приятна почивка. Глези се, работата няма да избяга.
Лято, така е в Надежда. Безумно е. Момичетата след неуспешно инвитро чакат по 5 месеца за коментар.  8O 8O 8O Не мога да ти опиша тихата лудост след неуспешно инвитро. И те ги карат да чакат 5 месеца за среща с единственият човек, който евентуално може да им даде отговор на всички въпроси.
Ти вече не си донорка. Жената, на която си станала донорка, също е чакала 2 години за час. Спермограма предполагам може да си пуснете там и без да се чака. Ти все пак имаш на идея за твоето състояние. Следена си няколко пъти. Добре е да видиш как ти е АМХ и спермограмата и след това да решите имате ли нужда от специализирана помощ. Все пак правите опити май от 2-3  месеца.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #679 -: Септември 04, 2019, 21:48:45 pm »
Лято, аз март 2017 пуснах онлайн заявка,юни ми се обадиха и имах час за юли. Така че вече не се чака толкова. Според мен зависи при кой доктор те пратят, ако е при Стаменов там може да чакаш година но за другите мисля че е по малко.