0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #640 -: Август 31, 2019, 15:50:59 pm »
  :bighug:
 Дано и следващият месец да е така, че и по-добре положението. Дано и видят фоликули, защото съм имала и по-ниски стойности на ФСХ, а не почвахме стимулация :-( ( не виждаха фоликули или имаше един - два и не искаха да почваме), дано АМХ не се  е сринал...
 Така ми изтече на 1 Май тази  година одобреният фонд...
 
 Павла, понеже ще трябва да пускам Б12 гледам, че се иска за него да се спрат витамините 14 дена преди изследването пфууу :-(
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #641 -: Август 31, 2019, 15:57:41 pm »
Казват, че само венозните се спират.  Аз не бих и не съм спирала. Не виждам логиката. Ако съм над нормата ще го мисля, но ако съм под- после трябва да наваксам, а при теб се търсят бързи резултати.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #642 -: Август 31, 2019, 16:36:21 pm »
Имам си фоликул- 21 мм. Ще пия противозачатъчни, както ми казаха от клиниката. Докторът се учуди на "дистанционните" прегледи, но ето че познаха.
Хрис, дай моля малко инфо за Турция, може и на лични. Аз се свързах с една в Испания, но на мъжът ми му е далече. Казах му той да намери тогава. Нямаме никаво време, но си се мотаем.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #643 -: Август 31, 2019, 16:38:11 pm »
Ахаа, това че  венозните се спират съм го пропуснала.
 
 Между другото когато ми беше надолу витамин Б12 ( И него тогава го спрях след като ми се присмяха в София  )
 След два месеца смучене на Б 12                                 Vit B12 543.40    pg/ml 197 - 866
 после спрях и фолиевата и Б 12  за 14 дни и падна на Vit B12 431.10   pg/ml 197 - 866


*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #644 -: Август 31, 2019, 22:38:54 pm »
Hris, супер ти е съотношението на FSH към LH. Относно АМХ, не са сменили референтните стойности, а мерната единица. Просто ще трябва да използваш калкулатор за конвертиране към старата мерна единица, за да можеш да ги сравниш (например като този) http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/Ferritin.php
На мен доц Русев ми каза, че само витамин Б12 се спира преди изследване за 10 дена. Него за витамини го водят специалист и не съм срещала две мнения по въпроса. Веротяно и фолиевата се спира заедно с него.
Иначе съм на мнението на Павла. Пожелавам ти много скорошно пътуване към Турция

mary cherry, като ти дойде следващия цикъл задължително иди отново на преглед, за да видите дали е намаляла фоликулярната киста. Над 20 мм вече си се водят кисти. Добре е да я проследиш. И аз имах преди време задържан фоликул и с един месец противозъчатъчни успяхме да овладеем нещата. А месецът след инвитро нали е много плодовит и се бях сдобила с 3 доминантни фоликула, който се спукаха и после за 10 дена се появиха 4 други, които задържах и пак противозачатъчни.
« Последна редакция: Август 31, 2019, 22:42:17 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #645 -: Септември 01, 2019, 10:06:10 am »
Mary charry преди известно време и аз имах киста 2 см. Пих един месец бял равнец,невен и турта и кистата изчезна. Тези билки може да видиш и в нета,че помагат много.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #646 -: Септември 01, 2019, 11:35:06 am »
Хрис, супер са ти изследваята, момичетата са ти обяснили.Никак не е плачевно състоянието ти.Даже не нам защо са отлагали стимулация.Моята приятелка с 0,7 я стимулираха много леко и изкара три хубави яйцеклетки.Имаше биохимична бременност дори сега.Но тя смени клиниката и доктора и той гледайки предните силни стимулации прецени как да действа при нея и постигнаха успех, макар и кратковременен.
Ако си решила Турция, бягай на там, не го мисли!

Има тема за Турция момичета, пишете там, така ще сте полезни и на тези след вас :*

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #647 -: Септември 01, 2019, 12:36:12 pm »
Благодаря, момичета! Задължително ще я проследя. Лошото при мен е, че месецът след такива хормонални намеси е загубен- не ми влияят добре.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #648 -: Септември 02, 2019, 12:02:40 pm »
Здравейте, момичета!

Как сте? Много хора се губят, но сигурно почиват .

Слънчице, как си? Не остана при теб, нали на 4-и ще е трансфера?

Аз днес най- сетне имам + тест за О, мисля че предишната беше на 20 Юни , доста чакане. Този месец правих успоредно сутрин обикновени и дигиталния, при мен явно сутрин обикновените не работят, така и не се наситиха като хората. Ние се преместихме този уикенд, голяма лудница, сега остава много за подреждане. Кучето е добре!
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #649 -: Септември 02, 2019, 13:03:33 pm »
Helianhus, 20 юни  8O 8O 8O A цикъл имаше ли междувременно :О Леле, колко пари си дала за тестове. Обикновените сутрин не работят чак така добре, но пък аз сега ги комбинирам с този за слюнката и двете като съвпаднат (две черти на лентичката, дори не толкова наситени) и слюнката, знам, че е настъпила овулация. Иначе обикновените да се правят следобед при стандартно работно време е мъчение.
Слънчице, мислих си днес за  теб. Чудих се предизвикахте ли овулация вече, сигурно вече си на прогестерон даже.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #650 -: Септември 02, 2019, 13:11:37 pm »
Тери, имах цикъл да, продължил към 45 дена, днес ми е 18 ден от Ц, което е нормален за мен ден за О, предишният цикъл нямах О и беше безкрайно дълъг. Дано сега успеем в лудницата  :D Ще правя тест на рождения си ден дано имам подарък.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #651 -: Септември 02, 2019, 13:58:07 pm »
 Някъде бях чела като пример кога може месеца да е ановулаторен и беше посочено като пример местене в ново жилище. Заради стреса.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #652 -: Септември 02, 2019, 14:18:19 pm »
При какъв специалист тлябва да отида заради ниските нива на вит. Д? В аптеката казаха, че вигантол е само по лекарско предписание, а и няма как сама да си определя дозата.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #653 -: Септември 02, 2019, 14:41:14 pm »
Сериозно ли не ти дадоха вит д? При ендокринолог, ама никой няма да ти обърне внимание. Питай личния, особено ако се имате.

Хелиантус, стискам палци!

Тери, вие на домашно ли се пробвате. Дано се изненадате!

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #654 -: Септември 02, 2019, 14:42:06 pm »
Аз си взимам Витамин Д на Джеймисън (никога с рецепта). Може еднокрионолог да ти каже дозировка, но май повечето сами си регулираме дозата в зависимост от недсотига.
Пробваме се, Павла, ама пак съм с цикъл. Поне вече не се пазя като ощипана госпожица след овулация и си живея нормално.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #655 -: Септември 02, 2019, 17:29:09 pm »
Хелиантус,кога е РД?И аз съм скоро,айде дано имаш подарък!
Хрисчеее,отличник си!
Булки,ние сме селски туристи,всичко е супер,обаче да ви питам за Кринона.Последните три дни като го отворя и той направо изскача навън,едно парченче колкото 1/3 нокът на кутре.Слагам го,но не знам дали  не е проблем дето тая част е навън,то и без това в апликатора остава малко винаги...
Утре тръгваме за Варна,ще минем през Шуменското плато ,1300 години България паметника ни е много любим,и вдруги ден сме на трансфер.
Мери,на Джеймисън капките вит Д са без рецепта,16 лв струват,5 капки ми каза Павла и толкова взимам.
Тери,наближава вашето море,имате късмет ,горещо е много и ще е топъл септември.
Пробвайте си,може и вие да си тръгнете с варненско бебе!Тъкмо тогава ще си в О.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #656 -: Септември 02, 2019, 17:43:26 pm »
Слънчице, не е проблем. Нали гледай да не излиза по възможност, но ти не си на стимулиран цикъл. Тоест овулира си и ти самата произвеждаш в момента прогестерон. Неговата идея преди да направят трансфер е да преобразува лигавицата в трислойна и  S-образна. Та, спокойно. Всичко е наред. При мен на ЗЕТ-а нали овулирах изненадващо и за 1 ден тялото си беше свършило работата.
Как ми сметна овулацията самооо :D :D :D
Мъжът ми е с шуменски корени, няколко пъти ходим у баба му и все не стигаме до този паметник, само маси.

Значи ти какво, на рождения ден ще си с бебончето. Ех, че хубав повод да не се почерпиш <3
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #657 -: Септември 02, 2019, 18:30:46 pm »
Слънчице на 14 ми е РД. Много стискам палци на трансфера всичко да мине добре и скоро да се похвалиш!

Аз на стреса не му вярвам, ей на сега съм супер стресирана ,  а пък си имам + тест за О. Нещо друго не ми е наред, ама ПКЯ ли е, какво ли...
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #658 -: Септември 02, 2019, 20:07:17 pm »
Те си предвиждат някакви загуби, Слънце. Не е проблем. Не остана. 😊

Тери, нали ми откриха е. коли. Днес казах и на доктора във Франция. Той ви обясни, че не се лекуват с аб, ако няма други проблеми, а най- много пробиотици (подобно беше мнението и на Даскалови ). Дори каза и даде за пример при арт процедури. Той е началник на АГ клиниките в цялата университетска болница. При тях избягват да изследват мб, защото около 50% ще са положителни и това би притеснило жените. По-важно е еякулатът да е чист, отколкото влагалището. Дори ми зададе въпрос на мое възклицание- Какво, да отменим всичко заради една банална бактерия, която така или иначе не можем да убием.
Говори за симптоми и микробно числа.
С две думи- и да я има, ш да я няма все тая, важно е да няма инфекция.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #659 -: Септември 02, 2019, 20:33:02 pm »
Тери, не мога да обърна мерните единици на линка който  ми прати. Искам от  pmol/l    да превърна в ng/ml . На една приятелка резултата.