0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #500 -: Август 09, 2019, 22:17:30 pm »
TСХ къде е супер, даже е зле. Интересно е какво се случва с ФСХ и ЛХ. Чудесни стойности. На колко си години? АМХ и инхибин колко ти излязоха (ако са готови де)? Аз също само мога да хваля фертилед про фх! А АМХ колко е бил преди фертилед?
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #501 -: Август 09, 2019, 22:26:32 pm »
И на мен ми направи впечатление вкарване в норми на ФСХ и ЛХ, за сметка на ТСХ и Пролактина.
Повишаване на ТСХ и Пролактин заедно при мен се наблюдаваше при сериозния стрес с плъховете миналата година. Оттам тръгнаха и ТАТ и МАТ. Имаш ли някакви стресови фактори напоследък? В случая по-трудните за контролиране и по-важните за забременяване хормони си вкарала в норми. ТСХ и Пролактин могат да бъдат контролирани с лекарства, проследи ги отново, аз съм имала доста различни стойности в рамките на 10 дена за ТСХ в стресовия период.
Казвах ви, че поръчах тампони за ПХ. От България. изобщо не ми отговориха даже. Поръчах и от Германия. За няколко дена пристигнаха  8O Сега нямам търпение да ми свърши цикъла и да се изследвам. Чакам в понеделник и апарата за овулация със слюнка. Ще отварям вкъщи малка лаборатория
« Последна редакция: Август 09, 2019, 22:28:24 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #502 -: Август 09, 2019, 22:51:56 pm »
На 3 ден са правени изследванията. АМХ преди фертилед не съм изследвала. Сега още не е готов. Сега се чудя с тези стойности да взимам ли пак витамините. Може би всичко е от "пубертета". Витамин Д е нисък, за В12 какво ще кажете?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #503 -: Август 10, 2019, 00:42:06 am »
Mary chery, и вит Б12 ти е нисък, трябва да е над 500 , а вит Д си е в сериозен дефицит.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #504 -: Август 10, 2019, 07:44:13 am »
Както е казала Хелиантус, и двата витсмина са доста ниски.
Лина, как процедира с тези тампони за ПХ. От мерак ми свърши цикъла. Дойдоха 30 тампона. Така че имах възможност за експериментиране. Пъхам единия. Нищо. Зачудих се кое трябва да гледам жълтата лепенка или памучното тампонче. Ама нищо не се случва. В едно милиметърче позеленя и реших, че имам проблем, но не съм взела достатъчно секрет. Отварям още един. Пъхам, взимам обилно. Изкарвам и пак нищо не се променя. Взимам и двата. Пръскам ги с парфюм Версаче 
😀. Започна жълтата лепенка да позеленява, но съвсем леко. Реших, че нещо са изветряли. Взимам трети тампон. Топя във вода, нали е алкална. Толкова го натопих, че отвсякъде започна да извира синьо мастило, само не се оцвети лентата и тампона. Взимам четвърти. Само леко го топнах във вода. Пак започна да излиза синьо, но по-скоро тампона тръгна да се оцветява.
Та въпросът ми е. Кое се гледа жълтата лепенка дали си сменя цвета или тампона?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #505 -: Август 10, 2019, 10:46:04 am »
Тери,ще ме умориш.😂
Сега ги потопи в олио,после в оцет,накрая в марината от туршия,ако ти е останал някой буркан.
Ти ще ги изхабиш от експерименти,направо ме върна в 11 клас ,като имах практика по химия.
И аз да си кажа,почнах да пия вит Д на капки,по съвет на Павла,броя дните всеки ден.На 20ти чакам цикъл и това е.
Ирондел,щом искате бебе,по-добре забравете лубрикантите,както са ти казали има такива подпомагащи плувците.
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #506 -: Август 10, 2019, 12:02:21 pm »
Ехоо, май малко по малко започва да се раздвижва темичката ни. Отдавам го на отпускарския сезон, но и на вече мамчетата, които са се преместили в другите теми. Е, аз още съм си тук 😁. След 68 дни вчера ми дойде и започва и при нас раздвижване. На 19 ще ми правят проследяване на биопсия, а на 21 имунологични изследвания и крос мач тест. Доктора каза, че щом сме извадили и оплодили и замръзили качествени яйцеклетки, въпреки че сигурно и тогава може да има някакви дерт, всичко друго се оправяло с инжекции, хапчета. Сега още не се притеснявам, но чака с нетърпение да минат и да излезнат бързо резултатите и да действаме напред. Приятна почивка на всички отпускари 😍
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #507 -: Август 10, 2019, 19:40:50 pm »
Момичета, благодаря ви!
Изпращам ви много прегръдки!
Купих иногинол, започнах да пия от днес. Междувременно меря температура, секс през ден и ще чакаме + на теста за овулация.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #508 -: Август 10, 2019, 19:53:22 pm »
Бланше, извинявай не съм го видяла хубаво, мен ми се видя като 1 а не 3!! Аз сериозно недовиждам, но ме мърЗи всеки път за очилата. А уж проверих. Добре че другите също се включиха.Около 2 не повече от 2.5 го водят добре ТСХ то. Нелита, най-после. Хайде всичко ще е наред- успех с изследванията и процедурите.
Теринка, лентата се гледа. Зелено е идеалното пх, леко към жълто май беше 5. Ще прикача от мойте листовки.

Редакция: Тери, извини ме за снимката, от мой стар тест е окт, 2018.

Редакция 2: http://www.fromvoulevs.com/ecocare%20ph_bg%20v3%202%20columns.pdf виж, има описание на цветовете.
« Последна редакция: Август 10, 2019, 19:56:46 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #509 -: Август 10, 2019, 20:05:25 pm »
Еееее, Нели, най-сетне. Честно такъв случай като теб не бях чувала. Много се радвам, че ти дойде и сега ще ти се наредят нещата. А защо казваш замразена яйцеклетка. Имаш замразени Я ли или това е била тази, която сте ползвали за инвитрото. Само да ти кажа, че на Мишето й изкараха яйцеклетки в цвят, който беше притеснил лекарката й. Тя напук забременя. Никога не знаеш къде е твоя шанс.
Лина, значи правилно съм разбрала. По принцип зеленото не е никак хубав цвят. За вагинално ПХ трябва да е жълтото. Вагиналното ПХ е във влагалището е кисело, не е като на кожата. Трябва да е от 3 до 4.5. При мен като извадя тампона не се вижда никаква промяна. Значи, ако не са нещо изветряли тампоните, тоооо ПХто ми е добро вече. А как спорих с д-р Юрукова, че ще ми трябва Гинофит, за да регулирам ПХ, а тя настояваше, че Шуслеровите соли ще свършат тази работа. Ами явно е била права. С тези тампони за ПХ ще си спестя излишни микробиологии и излишно даване на пари за Гинофит. Ако ми останат тампони за тестване, защото ги топя във всичко :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #510 -: Август 10, 2019, 21:24:36 pm »
Хахаха, Тери при мен всичко става по трудния начин, ама свикнах вече. Да, имаме още 5 замръзени яйцеклетки  :D
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #511 -: Август 10, 2019, 22:03:23 pm »
Тери, аз така се бях зарибила че тествах преди контакт и след. Митко също е с високо пх на еякулата 8 или 9 беше. След контакт, ми отиваше към кафяво. Имах цял албум но съм ги изстрила. Много са полезни тампоните. Пхто беше едно от нещата, които почнахме да контролираме и изчистваме едно по едно( високото пх)
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #512 -: Август 10, 2019, 23:28:36 pm »
Ак толкова, Лина.
Правете си секс, хора. Не гледайте пх-мх. Освен за микрофлората е важен и за психичното здраве и за семейството ви. А и със секс шансът за бременност е по-висок.
Тери, ти не си болна. Наличието на бактерии не е болест. Нямаш инфекция.
Като получиш джаджата за О ще обясниш ли как действа?

Късмет и успех на всички!
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #513 -: Август 11, 2019, 18:32:06 pm »
 Момичета, от бая време не съм мерила сериозно БТ та съм забравила как се тълкува О-та.
Когато е в спад БТ или като скочи? Т.е кога трябва да сме "активни" :pleasantry: в спада или след него :-) ?
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #514 -: Август 12, 2019, 09:46:13 am »
Благодаря ви! Какво ще ми препоръчате да си взема за витамините- Д и В12!
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #515 -: Август 12, 2019, 09:55:09 am »
Hris_80, лошото на БТ е, че не хващаш самата овулация, а разбираш, че е минала овулацията. На теория трябва да сте активни след спада, НО във фолуклярната фаза варират стойностите и поне аз не успявам да хвана спада. Аз лично веднъж като си доказах с фоликолуметрия, че овулирам и зарязах БТ. Карам само на тестове за овулация, защото с тях хващаш самата овулация.
Иначе след трансфера четох за БТ, че се мерих тогава и разбрах, че има и имплантационен спад на БТ. В лутеална фаза точно по време на имплантация спада БТ за един ден.
mary cherry, за витамин Д вземи витамин Д на капки. Аз с нисък витамин Д започнах на 12 капки на ден за 1 месец, сега пия по 2-3 пъти в седмица по 6-7 капки, но сегашната ми доза не е предписана от лекар. Доц. Русев не ми каза какво да правя след първия месец, освен да намаля, но с колко?
За витамин Б12 е по-труден отговорът. Зависи от това дали имаш мутация MTFHRR. Ако да, то се взима подезично метилкобалкамин Б12, ако нямаш мутация вероятно обикновен.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #516 -: Август 12, 2019, 12:48:32 pm »
 Ммм даа, ще се взимат тестове, хич не ги харесвам. Как да не пия вода 3 часа в тая жега и да не ходя до WC и после едно кьорене колко е наситена тая лента  8O :lol:.
 Вчера имах скок на БТ така бая "изразителен" и си помислих, че мооооже да има О и днес ме изненада спад. Та ръц ...тъпа графика.
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #517 -: Август 12, 2019, 16:43:42 pm »
Привет от мен. Морето мина, мц е тук. Точно преди да заминем пуснах прогестерон и видях сериозен спад. Първото изследване беше 84 май, а второто след 4 дена беше вече 24. Така спокойно си пих хапчетата за 5 дена. В петък се прибрахме, в събота цикъл и днес сме в Априлци - ваканцията продължава ❤️
Много моля за отзиви на теста със слюнката, че и аз обмислям да си го купя, нищо че се надявам още след месец да не съм в тая тема 😊.
БТ- аз меря вече няколко месеца. 2 месеца засичах БТ и телесна и се движат абсолютно еднакво (не с еднакви стойности, а с еднакви и едновременни спадове и покачвания), та затова реших да се отърва от дискомфорта и вече меря само аксиларно. Всеки месец след О имам въпросния спад на температурата, около седмица след О се пада. Все си мислех, че този път е станало, но явно просто така си работи организмът ми. И така, тестовете за О показват кога предстои, а бт кога е минала О, затова знаем със сигурност че О е била в дните между последния положителен тест и покачването на т. Последният доктор ми обясни, че бт не винаги се покачва веднага след о, понякога това се случва след ден или два, но е сигурен признак, че ако е имало вече е минала и идва голямото чакане.
Някаква идея защо този месец имах силно болезнени гърди за около седмица, но не преди м, а около о. А веднага след това обилна цс, млечно бяла и без да ми създава дискомфорт (парене или сърбеж). Цс намаля след приема на примолут, не знам дали имат връзка, но просто ми направи впечатление колко обилно течеше. Както и да е, нов месец--нов късмет. Аз инак се сдобих с 2 билета за хилс оф рок 2020, ходи ми се, но ако този месец успеем да сътворим живот ще съм в девети месец или ще кърмя. Все пак ако нищо не направим още цяла година поне ще си имам билети за трите дни от фестивала 🤟
Успех момичета, отивам да почивам още 💕
« Последна редакция: Август 12, 2019, 16:46:07 pm от mama all the time »

Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #518 -: Август 13, 2019, 19:45:15 pm »
 Момичета, днес получих витамините FH PRO .
Маги в същност да те питам теб, ако си наясно. На кутията на български пише " ...да се приемат по 1 капсули дневно", а отдолу на английски по 6 капсули, така пише и в сайта на Фертилайд.
 
*
Re: Правим опити за бебе.Тема 24
« Отговор #519 -: Август 13, 2019, 20:57:33 pm »
Аз пиех по 3. По една е много малко, по 6 е много скъпо.