0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #20 -: Юни 06, 2019, 10:59:18 am »
Ами,момичета нали като ми е пункцията в понеделник трябва да е свеж материала?Доктора каза да правим,ама май по-добре да му кажа сам със себе си да прави секс,не ща да пукам никой от без това малкото Ф.Мисля че ме отказахте.
Слънцемое,дано са качествени Я,кое ти тежи,яйчниците ли,или психически?Не остана,ей го в другиден си на пункция.
Лина,аз стрелям често,мъжът ми има колекция от оръжия,това му е страст ,пробвах и с лък,ама е много трудно ,дори и за него а е силен.
Тери,супер звучиш,това е много важно,отказа от биопсии също,не ти трябва да копаеш в несъществуващи проблеми.И тая папка не я носи,задай си въпросите,чуй мнения и това е.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #21 -: Юни 06, 2019, 11:09:36 am »
Верно ли , Слънчицето? Яко е много. Аз ходих, на Ихтиман- конната база, с лък, ама така ме изпраска в лакътяяяя иначе  е много годино, нали? Ти в София ли си, че не знам. Ами Слънчицето, май се пазете.
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 11:14:17 am от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #22 -: Юни 06, 2019, 11:10:00 am »
Така ще направя най-вероятно.
Слънчице, на Мишо докторката му каза сам да се оправя. Който правил секс, правил. След трансфер пак ни беше забранено.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #23 -: Юни 06, 2019, 11:34:55 am »
Момичета, като сте подхванали темата за секса и аз да кажа...изобщо не ми се прави. От стрес, преумора, от притеснение. Този месец направихме 2 опита, защото имах доминантен фоликул и после пуснах МБ и спряхме. Но няма ден в който да не слушам от ММ как не трябвало да се пазим, не можело само на медицината и доктора да чакам, как бабите правят повече секс от мен и какви ли не коментари...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #24 -: Юни 06, 2019, 11:36:54 am »
Алекса, те май всички мъже са така. Митко за изследванията , последните, вика " освен косъм да ми изследват, не знам какво повече" и пак ме подхвана завкъщи бла бла.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #25 -: Юни 06, 2019, 11:50:14 am »
Alexa_C, и у нас е същото. Аз теб те разбирам. С теб минахме през ада с тези бактерии и за мен всеки път като ми вкара от материала му с Ph 8.2 и ми се изправят косите. Сега имаме договорка: секс с презерватив и при овулация без. Защото той е убеден, че по естествен път щяло да стане, просто не било станало досега, защото все съм била в подготовка за трансфери. Нищо че година и половина преди това мерих овулация, БТ, вадих зъби и какви ли не други неща.
Но пък и те хората са казали, че апетита идва с яденето. Спреш ли да правиш секс и отвикваш, и те примързява после. Случвало ми се е и знам. В един момент даже не се сещах за секс.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #26 -: Юни 06, 2019, 12:54:34 pm »
Аз няма да казвам по колко секс правихме с моя мъж преди да забременея.Чак ме хваща срам  :oops:

Не съм добре, даже съм по-зле, ама мълча и се влача.Няма смисъл да се самосъжалявам, ще отмине и това.

За броя на фоликулите Павла е права.Докторите вече се стремят към по-малка бройка, защото са по-качествени.Така че важно е качеството.Апропо аз с това ин витро психически бях много зле, вие знаете.Вижте какво се случи накрая.Пожелавам ви същия или подобен резултат!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #27 -: Юни 06, 2019, 13:00:03 pm »
При липса на лактобацили сексът само би помогнал. Какво и къде е удоволствието от секс, ак си мислиш за pH? Колкото повече секс, толкова по- голяма вероятност за бременност.
Алекса, при вас е неизяснен стерилитет, нали?

Ох, Маги, скоро минаваш в хубавата фаза на бременността- хем не си голяма много, хем вече не ти е и лошо. С близноци май е малко по- късно, към 5ти месец.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #28 -: Юни 06, 2019, 13:36:29 pm »
magi_st, срам от малко или много >  :D Шегата настрана.. милата ми. Аз тайничко се радвах, че всичко е отминало. Дръж се, миличка.
Тери, че никой не досега не му е коментирал на Митко Ph 8.8  8O не намирам нищо контретно в нета как пречи на забременяването.
редакция: или помага за бактериите :) ? Аз до преди гинофита все нещо имах- нямах чиста мб, сигурно е заради това пх
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 13:52:28 pm от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #29 -: Юни 06, 2019, 13:56:03 pm »
За секса по часовник, и при нас не е много по-различно. След 3 години нещата не са весели и спонтанни.

Помня, че се наложи да приспим старото ни приемно куче точно като бях в овулация. И мъжа ми го оплаква повече от мен, сега как да кажа “Ми сега е момента ...”  :P

Между другото, едно от нещата, за които искам да се бия в главата е, че дълго разчитах на едно приложение за следене на цикъла, вместо да меря температура или да правя тестове. Може да се окаже, че в напълно грешни дни сме правили секс.

Вчера тук приказвах как сега ще правя това и онова, бодра уж, а като се прибрах и се спихнах. Лежа, уморена съм до смърт и пак не мога да заспя. Почна буря, дъжд, напълни едни ремонтни изкопи и мъжа ми до 2:00 през нощта изпомпва вън вода. Днес се чувствам като прегазена  :( :(  :( и пак съм на емоционалното влакче - както бях щастлива и спокойна преди теста, сега само мисля за живота без деца, който може би ни чака.
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 13:58:30 pm от Микаса »
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #30 -: Юни 06, 2019, 14:30:39 pm »
Павла, как при липса на лактобацили секса би помогнал? Нали лактобацилите обичат кисела среда, а спермата е алкална и предразполага към развитие на бактерии?
Също, аз като имам чиста МБ, но оскъдно гъбки, дали мога да слагам Гинофит? Понеже знам, че те и лактобацилите се размножават в кисела среда и да не им дам предпоставка за развитие.
Да, неизяснен стерилитет от 8 години с нито една бременност по естествен път и първа постигната до 9 г.с. с 1-ви опит ин витро...Но защо не става естествено нз.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #31 -: Юни 06, 2019, 14:48:46 pm »
А пък ние естествено забременяваме и пак секса никакъв го няма, първо ми зацапва Ц по 10 дена, после имаме около седмица за секс преди О, а двете седмици след О не смеем, че да не попречи нещо... Пълно безумие вече от близо 2 години. А пък моят е решил, че ще стане като се успокоя и само ме увещава да спра с тестовете за О, но няма никакъв шанс.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #32 -: Юни 06, 2019, 16:19:22 pm »
Микаса, едва ли ви чака живот без деца!/но много добре разбирам как се чувстваш - връщаш ми спомени за дните, в които съм се чувствала по този начин/. Няма да напиша нещо оригинално по въпроса, но пък, нека го чуеш /прочетеш/ още веднъж: не се отказвайте, не се отчайвайте, вървете стъпка по стъпка под указанията и с помощта на лекарите и...някой ден ще се похвалиш тук с най-желаната новина
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #33 -: Юни 06, 2019, 16:23:02 pm »
И аз мисля,че колкото повече секс,толкова по-голям шанс.
Микаса,това с приложенията хич не е надеждно,най-добре фоликуметрия ,ако не можеш ову тестове или БТ.
Не мисли за живота без деца,имате шанс!
Хелиантус,защо след О спирате секса?Лекар ли ти го каза това?Според мен не може да навреди.
И ние от три години опитваме,но сме много редовни,минимум 4 пъти в седмицата,стига да си е в къщи той де.
Ей,забравих да ви кажа,вчера разбрах че са ми вдигнали заплатата от 1ви май!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #34 -: Юни 06, 2019, 17:37:32 pm »
И аз имам такива настроения, Микаса, че ще ме остави за друга, с която може да има това,което не с мен. Разбирам те. Но понякога просто трябва да приемем това, през,което минаваме и да не оставяме да вземе най-доброто от нас. Клише, вЕрно, но какво друго ни остава. :grouphug:
Хелиантусче, защо наистина след О да се спира секса?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #35 -: Юни 06, 2019, 17:51:03 pm »
Момичета излезна: При него Клетъчна популация                                                          
                  FI   Cut-off
Т клетки   0.96   < 1.47
B клетки   4.76   < 1.7


Отрицателен T- и положителен В-клетъчен крос-мач. Установява се наличие на донор-специфични алоантитела към HLA клас II антигени в серума на пациентката. 
Контрол при (+) тест  за бременност.
При планиране на бременност се препоръчва:
1.   Огестан 1 капс./дн. до контрол при (+) тест за бременност
2.    Azitrox 250мг/дн.-5 дни от първия ден на менструацията в 1 МЦ
3.   Prednisolon Cortico 5mg/дневно от 1 седмица преди овулацията до до контрол при (+) тест  за бременност.
С оглед анамнестичните данни е подходящо определянето на ендометриални имплантационни  показатели.


освен лекарствата и биопсия май искат от мен?
« Последна редакция: Юни 06, 2019, 18:05:47 pm от Lina88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #36 -: Юни 06, 2019, 18:19:46 pm »
Момичета, нямам адекватен отговор защо.... Като се замисля понякога и аз не намирам конкретна причина и знам, че реално не би следвало секса да навреди на имплантацията, но не знам... Страх ме е. Даже вече толкова съм убедила ММ, че не трябва, че и него го е страх да не навредим. При мен проблема май май е чисто психологически  :D Имаше един  sperm meets the egg plan, така пишеше там, че не трябва след О и аз реших, че щом има и най- малка вероятност да попречи няма. Иначе не ми го е казвал лекар. Луда работа вече... А и така се подтискай в тия 2 седмици след О вече, че нищо не ми се прави.
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #37 -: Юни 06, 2019, 19:33:30 pm »
Микаса, не се отчайвай! Скоро всички ще си имаме бебчета!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #38 -: Юни 06, 2019, 20:17:47 pm »
Алекса, така знам, даже не знам от къде. При липса на инфекция и дискомфорт, но и липса на лактобацили е хубаво да се прави секс. Ще се опитам да го проверя някъде.
За 8 години правихте ли истинска инсеминация, защото тя е на първа линия при неизяснения стерилитет?
Ние сме също с неизяснен. 4 години и 4-5 бременности ни отне да имаме сина ни.

Микаса, нормално е да си в минорно настроение. Полежи си на дивана няколко дни и ще се вземеш в ръце. Усещам вълна от бременности скоро!

Хелиантус, ние също не правим секс след О. 3 дена около О, понякога 4 плътно и после не. Не знам. Все имам чувството, че нещо ще объркаме така, особено след едната инсеминация докторът като ни каза, че секс може следващите 5 дена, а после не е много хубаво. Ама ние и цяла бременност не правихме :oops:

Ще хванем О! Срещата на мъжа ми отпадна. Да е жив и здрав човекът, но се радвам, че се разболя точно днес. А и мъжът ми успя да се върне на обяд, защото още не знаеше, че довечера ще си е вкъщи. :)

Слънце, ще почерпиш :wink:Честито увеличение :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 23
« Отговор #39 -: Юни 06, 2019, 20:38:04 pm »
Heliantus , аз мисля че е най-добре да правиш както го чувстваш до казано обратното от лекар. Павла, браво. Желая ви продуктивна вечер  8)
Слънце, бравос! Ето готини новини!