0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #960 -: Декември 16, 2018, 09:10:31 am »
Така е, ще почивам. Това, което ме притеснява е, че имам сърцебиене, сякаш пулса ми е висок.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #961 -: Декември 16, 2018, 09:51:38 am »
И аз бях така. От стимулацията е. Аз изпитвах направо болки в сърцето. Будех се нощем от болка. Попитах единия лекар в клиниката относно това и той каза, че е възможно да е отражение от стимулацията.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #962 -: Декември 16, 2018, 10:34:17 am »
При мен става, като се нахраня. Сутрин гледам да ми е по-стабилно то хапване, че после ставаше по-тежко.
Мерси, че сподели, защото се по притесних вчера.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #963 -: Декември 17, 2018, 02:16:56 am »
WideD, пожелавам ти коледно чудо!

Чочолинка, както и другите са казали поне знаеш, че се бориш с нещо, чакането е ужасно нещо, но няма как, важна е целта.

Аз нещо не се разбирам с тези обикновени тестове за О, от днес започнах дигиталните, дано не е прекалено рано, 12 ден от МЦ ми е, ама то не се знае колко ще е дълъг този път. Нещо голямо спокойствие ме е обзело, даже не ми е на живот и смърт да стане веднага както беше предишният път.
Малко ме притеснява обаче, че май май така като ви чета все още са ми доста ниски нивата на Б 12 и Вит Д, не знам дали е нормално или е бавно вит Б12 за 2 месеца взимане на 1000мг дневно да се вдигне от 300 на 380 само?

Hearseasee, вие от колко време пробвате?

Тери, днес ли беше да е микробиологията или се бъркам?


Helianthus, ти на таблетки ли го вземаш този вит Б12, защото има един спрей за под езика на Garden of Life (много го препоръчва и Сигридов него), по-бързо се усвоява и вдига витамина с този спрей. За вит Д, по принцип 10 капки дневно е за сериозен дефицит или ако си бременна и бързо трябва да го вдигаш, по скоро нещо от порядъка на 6 капки дневно, е по-нормално при твоите стойности според мен, в краен случай 8 и като го вдигнеш достатъчно, после около 21 капки седмично е поддържащата доза или 2-3 капки дневно. Вит Д е мастно разтворим между другото и мен ми казваха да го пия вечер след хранене.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #964 -: Декември 17, 2018, 09:26:59 am »
Vistal, Вит Б12 ми е на таблетки, да, разтварят се под езика, на Natural Factors, пак от Сигридов ми е изписан. Ще го видя спрея. Благодаря ти! Иначе вит Д взимам по 4-5 капки на ден. Утре на прегледа ще питам дали може да ми ги изследват.
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 09:31:43 am от HELIANTHUS »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #965 -: Декември 17, 2018, 11:50:06 am »
Днес гледах това интервю, много ми хареса. Говори се за съвсем различен проблем и все пак чувствата са много подобни https://www.youtube.com/watch?v=EiR6DPzRufs
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #966 -: Декември 17, 2018, 12:20:48 pm »
Силно видео, да. Четох за нея. Много неща и се е наложило да преживее и през големи емоции е минала.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #967 -: Декември 17, 2018, 12:57:28 pm »
Аз онзи ден се разревах като ми казаха резултата от микробиологията (е насълзиха ми се очите, сдържах се). И се успокоих, че звездите реват, значи и аз мога. Управителката на лабораторията ми каза, че вече ми знаела номера наизуст, че такива микробиологии рядко вижда, каза ми да се лекувам, защо нищо не предприемам. Че положението е сериозно и аз не успях да се сдържа и тя после ми каза: "Стреснах ли те?", а не бе, не беше ли това целта. После се смекчи и ми каза, че ще се излекувам ала-бала, ама още ме държи.
Забелязах, че бактериите ми са станали резистентни към антибиотиците, които пия най-често. Интересно ми е как са станали резистентни за 2 седмици като през този период не съм взимала антибиотик?
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 13:09:29 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #968 -: Декември 17, 2018, 13:32:28 pm »
Тери, наистина се надявам да ги излекуваш и да ги забравиш!
 Според мен, трябва да са по - деликатни на такива места. Може и с добро да ти го е казала, но когато на човек темата му е чувствителна, го усеща стократно повече.
Може да са се адаптирали бързо гадинките, нали им е борба за оцеляване...
Те щом са резистентни към някой антибиотик, значи трябва да се намери друг по-силен и в същото време да си засилваш и естествената защита някак.
Аз във времето съм консумирала алое Вера гел, клеева тинктура, биозин (от гинеколог преписан х1 на ден)
, също съм спирала консумацията на всякакви млечни продукти ( преди лапароскопия те са ми го давали като диета-да не се увеличава възможността от бактериален разтеж).
Това се сещам сега.
Чесъна е ясен - то сега зимата и без това си е сезона за  чесън, лук и люти чушки.
Стискам палци следващата микробиология да те зарадва и да мислиш вече за трансфер. :heartbeat: :bighug:
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #969 -: Декември 17, 2018, 13:39:54 pm »
Междудругото на мен хомеопатка ми е забранявала млечни продукти (освен кисело мляко), защото са слузообразуващи и в слузта се развиват бактерии. А от захарта се хранят. И се чудя дали да не мина пак на тази диета.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #970 -: Декември 17, 2018, 13:58:09 pm »
Да, и аз съм чувала това за слузта.
И че козето мляко е по-добро и съвсем различно от кравето.
Защо не пробваш за някакъв период такъв тип диета? Поне не са медикаменти разни и не би трябвало да ти навреди.
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 13:59:48 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #971 -: Декември 17, 2018, 16:18:17 pm »
Тери цена, прегръщам те! Наистина опитай тази диета, почини си малко! Логично звучи това с млякото, децата се захранват първо с козе мляко, заради някакъв ензим, забравила съм вече.

Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #972 -: Декември 17, 2018, 17:04:19 pm »
Здравейте, момичета!

 Тери,мила по голямата част от заболяванията се предизвикват от лоша среда в стомаха. Започни диета,не яж сладко, освен черен шоколад,млечни никакви ( проблем са,както сама казваш ). Яж месо,каквото и да е,салата,яйца,масло. Чисти продукти. Ако все пак решиш да хапваш мляко,то да е домашно и да е с висока масленост! Нискомаслените продукти съдържат повече въглехидрати,които стават на захари след приемането.
Аз съм с диабет,контролирам го само с този начин на хранене!
Плодоветеда са кисели, сезонни,никакви банани обаче. Чесъна е задължителен, но не яж други зеленчуци които растат в земята,само растящи над нея. Всичко което е под земята съдържа повече скорбяла=захар,а гъбички и всякакви твари се хранят с това.
Спри ги тези антибиотици и опитай с мед,меда убива вредните гъби,не полезните. Говоря за вътрешно ползване (вагинално). Дано не ме нападнете,но говоря от опит.
 Стискам палци,новата година да ги смачкаш тези гадости в теб😘
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #973 -: Декември 17, 2018, 18:15:57 pm »
Вени, с меда как процедираш? В марля ли го обвиваш или директно се слага?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #974 -: Декември 17, 2018, 19:09:40 pm »
Вени, с меда как процедираш? В марля ли го обвиваш или директно се слага?
Вземам колкото грахово зърно,захаросан ,чист хубав мед и го слагам директно,без марля,всяка вечер ,десет дни подред.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #975 -: Декември 17, 2018, 19:58:10 pm »
Мерси :-)
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #976 -: Декември 17, 2018, 21:01:20 pm »
Моля ви се, момичета, не говорете за мед и подобни неща, които мислите да прилагате вагинално. Така се заговори очаквам всеки момент някой да каже за зелката или разни подобни. Медът се приема през устата!

За захарта- глюкозата винаги ще е налична в тялото, защото при недостиг се активира процес-  глюконеогенеза, при който тялото синтезира монозахариди от редица дори невъглехидратни източници, като протеини, глюкогенни аминокиселини, липиди и други.

Само и за слузта и млякото да кажа. Млечният протеин се нарича казеин. Казеинът не води до секреция на слуз. Слузта, за която говорят е онази митична субстанция срещу, която се борят всички алтернативи лечители. Слузта е сборен термин за всичко, което смятат, че е лошо и всичко, което не знаят какво представлява.
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 21:08:36 pm от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #977 -: Декември 17, 2018, 21:12:40 pm »
Павла,аз не натрапвам съвета си,всеки има глава и може да си вземе решение. Споделям как аз се отървах след няколко годишно лечение на гъби и тем подобни,след хиляди антибиотици и антибиограми,накрая прочетох книгата на М.Требен и още една и взех решение,че няма да глътна повече антибиотик и се излекувах точно с мед и чесън,вагинално.
Пак казвам,това е мое лично решение и го споделям с момичетата,а всеки сам си решава.
захарта е налична,ако я няма,няма да сме живи,но при хора с диабет,тя трябва да се контролира и аз ввче година подържам 5, при 15,преди 1г.
Лека вечер на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #978 -: Декември 17, 2018, 21:40:21 pm »
Павла, разбирам те защо го казваш. Тялото винаги ще си търси баланса. За млечните продукти, това което написах, ми беше свързано с диета една седмица преди лапароскопия, написано от болницата. Аз лично обичам прясно мляко, но за мен то не е качеството, което ми трябва и почти не пия. Като се замисля за всички хормони, с които блъскат животните...
А ако взема домашно, пък други страхове ме хващат.

Вени за положителен изход с помощта на мед, чесън, промивки с билки си трябва внимание, търпение и разум. Всичко е доста сложно, а и си е и в зоната на експериментите за някои хора. Аз толкова съм си оплела нещата с тази ендометриоза, че незнам вече какво ще е най-добре за мен. Ако сега се върна назад, виждам че е трябвало да бъда по-грижовна към здравето си.
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 21:44:55 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #979 -: Декември 17, 2018, 21:43:22 pm »
Вени, благодаря че сподели. Аз съм бъзла и не бих прибегнала към това. Вярвам, че меда, чесъна и киселото мляко вагинално помагат, но не се знае какво друго може да се вкара заедно с тях. Към подобни мерки се прибягва в моменти на отчаяние, както си била ти. Аз съм на ръба, но се държа още. Лошото е, че видях как докторката ми вече не знаеше какво да изпробва като лечение. Изчерпва се, чакам я сама да предложи киселото мляко, то вече толкова няма накъде.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света