0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #580 -: Ноември 24, 2018, 18:48:27 pm »
Слънчице, вероятно и от стимулацията може би. Предполагам просто. Аз като пия неправилна за мен доза противозачатъчни и имам капки кръв. Знам, че са напълно различни неща, но търся добрия вариант. От прегледа не виждам как, освен ако не те е задал, както при взимане на микробиология.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #581 -: Ноември 24, 2018, 20:00:15 pm »
Тери ,и аз това мисля,даже няма и да ходя утре.Като отида в понеделник ще си кажа каквото имам .
Питанка,Малена и малкия Александров са моите хора.Кисьов го видях с бинтован пръст,ма днес си беше там.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #582 -: Ноември 24, 2018, 20:09:54 pm »
Слънчице за тях не знам :) пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш с хубави новини. По коледа стават чудеса :) нека всички ни споходи........ :P :P :P
В живота всичко става неочаквано.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #583 -: Ноември 25, 2018, 09:08:49 am »
Добро утро, момичета
Днес съм на първа инжекция.
Казаха ми привечер да я бия. От аптеката ме предупредиха да не я бия твърде късно, защото после става по-сложна схемата, включват се и други и да не става късно. Вие в колко часа си ги биехте( която е минава през стимулации)?
Горе-долу наведнъж по колко най-много медикаменти в един ден може да се бият?
Днес ми е втори ден от цикъл( дойде ми петък вечер късно и затова събота я броя като първи ден) и незнам има ли значение откъм часове, когато трябва да започна първата инжекция? Дали да е по-рано през деня или по-късно вечерта? Чак в сряда съм на преглед и дотогава нищо не ми казаха за това, да изследвам хормони или друго.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #584 -: Ноември 25, 2018, 09:52:56 am »
WideD, ама ти стимулация за инвитро ли започна? Ако да, на мен по къс протокол ми казаха, в 15:30 до 16:00 да си бия инжекциите. Как така от аптеката ги взимаш, не получаваш ли медикаментите от клиниката със задължителна инструкция кое, как и кога се поставя 8O
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #585 -: Ноември 25, 2018, 10:23:23 am »
Да, Тери. В петък си взехме заповедта и отидохме директно в клиниката :-D. По принцип не се чака много, но точно вчера доктора ми го викнаха нанякъде и добре, че има с него винаги младша лекарка, която е в течение с всичко и ми придвижи нещата. Имах кистичка- задържан фоликул от няколко месеца и се очертаваше или още един месец регулон или пункция. Обаче вече го нямаше този задържан фоликул, регистрираха ме и направо ми дадоха една книжка, в която в писаха първите 3 инжекции по 225 единици ( не е пред мен  сега инжекцията, но не беше нещо, което сте писали досега като име и все го чета и след 2 мин го забравям). Отидох в аптеката, която е в клиниката и оттам ми направиха още един документ като протокол за това, което взимам и ме инструктираха за това, как се бият инжекциите ако искам сама и други такива, както и да си пазя книжката и всички бюрократични неща.
Кистата я нямаше, но още нямах цикъл и не знаех кога ще почнем точно. Лекарката след прегледа ми каза, че очаква събота да ми дойде  и ако дойде, на другия ден на инжекция и на 5ти ден на преглед.
Всичко стана толкова бързо, после тичах по задачи да използвам отпускарския ден и вчера имах един важен ангажимент с много хора и пак целия ми ден замина без да осъзная. Толкова се вълнувах, а от тичане да приключа задачи, чак днес останах на спокойствие да помисля и веднага за тук се сетих, че не съм писала. :-D
Накратко: доколкото разбрах ще съм по дълъг протокол( може би в сряда пак ще говорим вече с доктора, но това са ми казвали), в събота - 1ви ден цикъл и днес - 2ри ден и първа инжекция с 3 антрални фоликул в ляв( по-здрав яйчник) :-)
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 10:27:10 am от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #586 -: Ноември 25, 2018, 10:43:54 am »
WideD, при теб наистина много неусетно мина времето. Аз си слагах първите инжекции между 12 и 12:30, след това имах още една добавена и по два пъти на ден другата. Общо слагах 3, 1 на обяд и 2 вечер (към 9). Трябва да гледаш да си спазваш часовете, казаха ми до 30мин разлика, че е допустимо. И ти беше в Щерев, нали? При кой доктор си?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #587 -: Ноември 25, 2018, 12:23:01 pm »
Да, Мише. Мислех, че е много времето, а то си дойде. Аз съм при Александров и Валериева. Д-р Валериева ми каза привечер да си ги слагам и затова се чудя. Не я попитах конкретно и си мисля дали към 18,30 ще е ок. Ще мога след работа да се придвижвам до болницата или близката ми поликлиника и да ми ги бият.
Има ли условия да има времева разлика между инжекциите за деня?
Още ме е страх от мисълта аз да си ги бия.
Ти при кой лекар си?
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #588 -: Ноември 25, 2018, 12:54:41 pm »
Аз пак започнах с моята мания по тестовете тази сутрин направих един днес ми е 28 ден от цикъл и според мъжа ми уж имало бледа черта, но според мен си въобразява защото аз не я виждам
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 12:56:41 pm от Eli4ka93 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #589 -: Ноември 25, 2018, 12:55:58 pm »
Да, ако трябва да ги слагаш 2 пъти на ден, трябва да има определен интервал. Аз съм при Милчева. Трудно е да се пречупиш сама да си ги слагаш, но не може ли мъжът ти? Ще си спестиш доста неудобства, те са подкожни с много тънки иглички, така че няма опасност да сбъркаш.
Еличка, за сега не виждам чертичка, дано след няколко дни да се появи.
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 13:00:21 pm от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #590 -: Ноември 25, 2018, 13:17:08 pm »
Еличка, аз виждам много бледа, но все пак трябва да мине време и да потъмнее.  През около  48ч. Се удвоява ЧХГ-то. Така, че вдругиден сутринта си направи пак и после 48ч. Отново. Така ще видиш как потъмнява. Или кръвен  тест ако нямаш търпение.
Пази се добре и си почивай, дано  да си потъмнее  тази чертичка! :-)

Мише,
Той ми предложи да ги слага, аз съм се наплашила от золадекса и само си представям разни по големина игли :-)   днес ще видя на практика как ще ми я сложат първата и може и да се престраша, щом са толкова малки иглите.
Pergoveris 225 ми е дозата х 1
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 13:23:11 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #591 -: Ноември 25, 2018, 13:26:32 pm »
WideD, здравей :)
Това, което разбирам е, че започваш със стимулацията, което според мен не е дълъг протокол.
Аз съм имала и къс и дълъг, при дългия, се слага блокираща инжекция в предния цикъл, за да блокират твоите хормони и при прокървяване се започват инжекциите и се разчита изцяло на външни хормони, докато при късия протокол, се използват твоите хормони и се подпомагат с инжекции :)
При стимулациите ми в болница Надежда, никога не се спазваше час за поставяне на инжекции, защото там се чака много да влезеш за преглед и после пред манипулационната. Та, никога не съм ги слагала в определен час.
При последната ми стимулация, в друга болница, бяха категорични, че трябва да спазвам часа за инжекции. Гонал слагах в 18ч. Цитротайд в 20ч.
Последните дни ми включиха още един препарат, който слагах в 17ч.
Иглите наистина са много малки и няма болка при поставянето им.
Успех  :heartbeat:

Ели, повтори след два дни. Има бледа черта :)
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 13:28:08 pm от Jecy »
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #592 -: Ноември 25, 2018, 13:32:43 pm »
Ох дано тоя път се случат нещата и при мен и при всички останали. Сега ме притеснява, че ако е станало малко след лапарото се наложи да пия антибиотик и да не навреди
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #593 -: Ноември 25, 2018, 13:44:43 pm »
Мерси, Jacy :-)
Аз бях на золадекс 5 инжекции ( заради лапароскопия от ендометриозна кистичка пролетта).  Това май също го броят за блокаж изглежда.
Днес е втори ден, но цикълът ми намалява осезателно, но предполагам пак си се брои нормално, нали? Ох, толкова неща забравих да питам.

Вече почти се навих за инжекцията. Трябва да си купя и памук и спирт за дезинфекция на кожата преди инжекция, нали?

Еличка, дано да е ок. :-) стискам палци!
 
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #594 -: Ноември 25, 2018, 13:49:59 pm »
Да, вземи си тампончета за лице и спирт или памук, каквото ти е удобно :)
Може би се брои за блокираща, ако не си имала цикъл преди това.
Аз не съм много наясно след золадекс какво да се очаква, но ако това е първи цикъл, може би е нормално да е по оскъден, докато се нормализират нещата. Питай док другия път като се видите.
Хормони се пускат при преглед, да се определи дали дозата ти е достатъчна или трябва да се коригира.
Не се притеснявай, имай вяра на лекаря си и вярвай че нещата ще се получат ❤️
Ели, ако не са ви казали да се пазите след лапарото, няма какво да се притесняваш. Късмет ❤️
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 13:52:02 pm от Jecy »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #595 -: Ноември 25, 2018, 14:24:37 pm »
Момичета, инжекциите за стимулация никак не са страшни. Първо, че иглите са като косъм тънки и второ, на мен ми ги биеха в корема. А сега тия с плоските коремчета да му мислят  :P. Обикновено по корема има повечко сланинки, а те нервни окончания за болка нямат - та наистина не боли (щото няма какво :lol: ). Дори и да се наложи, да си ги поставяте сами, ще успеете. Щом аз можах, та чак и Прегнила мускулно успях, да си сложа, значи и вие ще успеете. Мислете не за болка и страх, а за по-голямата цел - бебето. Тогава всичко ще ви се вижда песен.

За кандидатстването в Коледно желание - която може, да кандидатства. Моята Ники е резултат на такава кампания. Абе ...струва си да ви кажа. Пробвайте всички възможни начини.

Тери, много мило, че се сети за мен (и ще дойда, да ти кажа, аз обичам, да ме возят). Аз пък днес се сетих за Коледното парти на Зачатие и понеже ходим с децата, т.е. мъжът ми ни кара,  си мислех да вземем и теб. Тъй де, „селски“ сте с него  :lol:
И друго разбрах от твоите идеи за подарък на твоя Мишо - лаптопа може да се ъпгрейтва. Лошо, много лошо ... за теб. :lol: Има да те питам за 1000 неща.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #596 -: Ноември 25, 2018, 14:37:22 pm »
WideD, тези инжекции нямат нищо общо със золадекса, усещането е съвсем различно,то даже почти няма усещане  :D А иначе се продават и едни готови напоени тампончета, в пликчета са като еднократна мокра кърпичка и ако си поставяш инжекциите някъде навън(както аз по време на работа) са доста по-удобни.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #597 -: Ноември 25, 2018, 15:15:04 pm »
Пешек, аз определено съм се погрижил за сланинката около коремчето, като си гледам коремчето, хич ням и да ме боли значи :-D
Мише, ще ги потърся тези кърпички, мерси за идеята. Ако си имам, ще ми е по-спокойно сякаш.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #598 -: Ноември 25, 2018, 15:20:17 pm »
Момичета здравейте ! Eli4ka93 аз виждам бледа чертичка,дано се насища ! Аз имам въпрос,ако някоя девойка в Надежда е правила тези изследвания да ми даде отговор. Първо кариотип е 150лв,но това е цена за двамата или само за 1 ? Второ има пакет имунология,но не пише какво включва. Ако някоя знае ще бъда благодарна да ми отговори. А и последен въпрос,всички тези изследвания има ли значение в кой ден се пускат? Благодаря предварително!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 18
« Отговор #599 -: Ноември 25, 2018, 15:30:19 pm »
Здравей Милиарда, аз съм правила в Надежда генетични и имунологични.
Кариотип струва по 150лв на човек. И двамата трябва да го пуснете с партньора ти.
Имунологията, преди да я пусна, аз правих консултация с имунолог в болницата и тя ми назначи изследванията. Моите излязоха около 350-70лв ще излъжа с точност, но мога да погледна, ако искаш. :)
Ако лекаря ти, ти е казал точно каква имунология трябва да пуснеш, направо може да питаш на регистратура.
Тромбофилия - основен пакет 150лв.
Няма значение от деня на цикъла, кога ще ги пуснеш. Единствено за кариотип ми казаха, че е желателно да сме хапнали преди да дадем кръв.
Надявам се, да съм била полезна  :heartbeat: