0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #720 -: Май 30, 2018, 22:55:44 pm »
Тари, след това ще пробваме с гушкане. Според доки трябва да се получат нещата. Дай Боже!
Радвам се, че най-накрая поне Мишо е чист  :D Ох, и аз вчера броих по колко хапчета пия на ден и ми се зави свят, но ти ме биеш по точки  :lol:
Танче мила, и аз те забравих. Успех от сърце ти желая!
Точице, малко остана, но след последната инжекция може да минат и три месеца до овулация и следващ цикъл  :(
Но, няма начин. Стискаме зъби  :D
Радвам се, че приемаш нещата по този начин ❤
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #721 -: Май 31, 2018, 10:22:03 am »
..
« Последна редакция: Май 31, 2018, 11:50:07 am от Слънцемое »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #722 -: Май 31, 2018, 10:59:44 am »
Ох, моята сага продължава! Според доктора изследването за АМХ не е коректно, защото отговора е незадоволителен като на жена с ИЯР.Аз това АМХ го пуснах в клиника специално, за да избегна грешки.Мисля като мине стимулацията на следващ цикъл да пусна тук едно АМХ да знам с какво се боря!Според вас мога ли на следващ цикъл?Дали не е прекалено скоро след стимулация?

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #723 -: Май 31, 2018, 11:08:45 am »
Аз като че ли бих изчакала поне до края на следващия цикъл след силна стимулация.
Ама ми е странно какво ще рече отговор незадоволителен, изследва ли ти естрадиол да се види поне качеството на текущите яйцеклетки. И пак ще дам себе си за пример: АМХ 2, ФСХ супер, нямам проблеми според ендокринолога, спонтанна овулация всеки месец и все пак имам един фоликул от стимулацията. Нито д-р Петрова, нито д-р Даскалов казаха нещо по въпроса. Всеки по различен начин отговаря.
И ако следващото АМХ покаже ИЯР (да чукаме на дърво), това как би променило начина на стимулация. Ти си правиш 4 фоликула и ако има в тях яйцеклетки, имайки предвид, че не се надяваш на естествено забременяване, закъде да ти ги пази тези яйцеклетки.
Освен това не гледат ли антрални фоликули. Те нямат ли значение при прогнозата?
Стискам палци изобщо да не ти се наложи да изследваш АМХ, ами само ЧХГ от другия месец.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #724 -: Май 31, 2018, 11:14:35 am »
Тери и аз си ги задавам тези въпроси.Помня, че ти говореше за генитичен дефект и евентулен лош отговор при стимулация.Аз започвам да се замислям за нещо такова.Ще попрочета по върпроса.
Сега чакам естрадиола да излезе да видим колко се е повишил.Аз лично се надявам на 4 яйцеклетки и 3 да се оплодят 2 да се развият за мен е успех.Нужна ми е една, за да имам бебе!

Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #725 -: Май 31, 2018, 11:25:34 am »
Здравейте и от мен, момичета, ще се радвам да ме приемете сред вас  :oops: Много съжалявам, че се включвам в такъв момент в темата, но както всички сте казали, това е още една крачка към мечтата, всички ще извървим пътя и ще бъдем щастливи, вярвам в това!

Хубаво е и да ви се представя :) На 33 години съм, скоро ще стана на 34, имам 2 деца, които родих на 24 и 28 години, но се разведох и сега съм с друг човек, който също би искал да изпита това щастие. Опитваме от няколко месеца, всъщност с двете деца забременях бързо, но са родени секцио, имах проблеми с лека форма на прееклампсия и двата пъти, възпалена операция първия път и много сраствания, които уж оправиха при втората операция, но пак притеснението дали след две секцио нещо не се е объркало си остава. Също така в годините често свалях и качвах килограми, последно качих доста зимата, тъй като от ноември/декември пих за 3 месеца дуфастон, имах ЗФ и кафяво течение, което мислех, че е в средата на цикъла, а се оказа, че просто не ми е свършила менструацията и е била 2 седмици. Спрях цигарите също. Притеснявам се и това да не ми е объркало хормоните или пък нещо друго да се е проявило в годините. Пуснах си изследвания с този цикъл на 3-ти ден, но всичко изглежда наред според мен:

TSH ( Тиреотропен Хормон )
1.430 mIU/l       0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )
167.50 mIU/l     125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )
3.91 IU/l           фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )
4.39 IU/l           Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)
184.70 pmol/l    фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )
1.94    nmol/l     0.22 - 2.90

Меря БТ, правя тестове за овулация, пия фолиева киселина, записах си и преглед за 07.06, тогава ще ми е 13 ден от цикъла и не знам какво повече да направя за сега...притеснявам се, че и скоро ще съм на 34 и не ми се иска да чакам повече с прегледите и изследванията...а после живот и здраве остава притеснението от бременността след две секцио и дали всичко ще е наред до края, но нека първо се случи дай Боже.

Много бих се радвала да ме приемете след вас и да си споделям с вас всекидневните притеснения и страхове, защото само вие бихте ме разбрали дори понякога паниката да ми идва вповече  :oops: :D
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #726 -: Май 31, 2018, 11:29:40 am »
Ива, изследване за инсулинова резистентност направи!Шом килограмите варират според мен е удачно да го направиш, за да знаеш има ли проблем там.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #727 -: Май 31, 2018, 11:34:33 am »
Здрасти отново, Ива. Да ти кажа на мен доста добре ми изглеждат нещата при теб. Ти каза, че вече 3-4 месеца правите опити. Изкачай още 2-3 месеца и аз бих ти препоръчала мъжа ти една спермограма да направи. Ти си овулираш според графиките, ТСХто ти е по-хубаво от това на повечето от нас. За съжалние не малко от нас се борят с мъжки фактор и поне по мое мнение спермограма е едно от първите изследвания, които трябва да се направи след няколко месеца опити.
Маги, аз мисилих, че ти си правила вече генетични изследвания. Аз и Точица имаме мутация в този ген. Евентуално тя заради това направи 2 Я само, а аз 1 фоликул. Доколкото знам можеш и само него да изследваш, евентуално на теб са ти правили генетични за тромбофилия, но този е от разширения пакет. Генът е  A1298C в MTHFR.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #728 -: Май 31, 2018, 11:40:44 am »
Благодаря, magi_st, планирала съм сега с прогестерона на 7 ден след ОВУ да пусна и инсулин + глюкоза на гладно и ако има някакви съмнения тогава и обременяване. Само че аз и с двете си деца забременях с повечко килограми, горе-долу колкото съм сега в момента, после отслабнах и явно си поддържах теглото и с цигарите  :oops:, много исках да забременея по-малко кг, за да нямам проблем после с кръвното, иначе извън бременност си ми е нормално 110/70 на всякакви килограми. Та сега като започнах дуфастона се и ограничавах и пак качвах, а като спрях цигарите съвсем.

Здрасти отново, teri_90, той има намерение да се изследва, сам предложи, защото каза, че щом аз имам две деца, ако има проблем, вероятността да е при него е по-голяма, аз не разсъждавам точно така, опитах се и да го успокоя, то реално, ако имаме проблем може да е и в него, и в мен (колко хора за съжаление има с вторичен стерилитет), и в двамата по нещо, не бива предварително да се навива, но пък поне това ще го стимулира да се изследва, забелязавам обаче, че ентусиазмът му спада с наближаване на времето за изследване, обратно пропорционални са  :D, отлага вече няколко пъти кога при положение, че дори не е записал час, а само сме обсъждали кога да го направи, но...няма къде да ходи и ще се изследва :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #729 -: Май 31, 2018, 11:42:27 am »
Ива,
моите килограми също варираха,аз ако ям каквото ми душа иска ще се търкалям ,макар че сега поддържам нормални за ръста ми кг имам ИР .Към кой лекар си се насочила?Може да дадем отзиви.
Това ,че си спряла цигарите е огромен плюс.Моя д-р 5 пъти ми каза да ги спра,мъжа ми успя аз не,но ги намалих до минимум.
« Последна редакция: Май 31, 2018, 11:47:30 am от Слънчицето »
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #730 -: Май 31, 2018, 11:46:53 am »
Тери, мислех да направя генетични преди да забременея с Моника.После забременях и не виждах смисъл, но сега след този отговор отново ми е на дневен ред това изследване.Поне ше ми даде яснота.Дали мога да го направя по време на стимулация?То все пак е генетично.Така и така съм в София мога да отида до НГЛ!

Ива, спермограмата само в клиника по стерилитет, в никакъв случай в обикновена лаборатория.И да е разширена по Крюгер.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #731 -: Май 31, 2018, 12:32:19 pm »
Според мен стимулацията ти не ти пречи за генетични. Един ген струва 30лв.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #732 -: Май 31, 2018, 12:32:39 pm »
Ива, добре дошла. И на мен нещата при теб ми изглеждат добре на пръв поглед. Мъжете са малко ..."по- така", като се опре до изследвания, но с твоя помощ вярвам, че ще пусне една спермограма. Изобщо не боли. След това, ако всичко е наред с него, се преминава към теб. Така че действайте.
Маги, към изследванита на яйчниковия резерв може и Инхибин Б да прибавиш. За генетичните мисля че няма да има проблем и при стимулация да се направят. То си е ген.
Мен утре ме исписват.
Тери, ти 3 или 4  пълни месеца чака от фонда за заповедта?

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #733 -: Май 31, 2018, 12:37:49 pm »
Благодаря момичета, ще отида другата седмица до НГЛ като съм тук и ще пусна тази мутация да видя дали я имам.Просто като чета в нета е много вероятно да я имам и това, че съм износила и родила здраво дете да е чист късмет!Аз съм с много ниски нива на Б12, мислех да пусна фолиевата, но я пропуснах и сега виждам, че е трябвало!Да не си поставям диагнози от сега де!Макар че се замислих, че мога и в Плевен в университетската болница да го пусна, обаче в Плевен ми е по-трудно хич нямам време за разходки до която и да е лаборатория!

Ако имате статия или нещо под ръка за връзката на мутацията с отговора при ин витро ще съм благодарна, искам да прочета!

Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #734 -: Май 31, 2018, 12:54:46 pm »
Здравейте момичета,имам нужда от съвет.Правим опити за бебе и доктора който ме следи на последния преглед и след дълго следене на фоликули ми каза,че ще имам нужда от стимулации с менопур или др. вид подобни инжекции.Аз до колкото разбирам ще се наложи да ходя да ми бие тези инжекции и после да си действаме вкъщи.Притесняваме ме,обаче че като чета из нета за такова стимулиране винаги се говори за инвитро или икси  и обработка на сперматозоиди и трансфер, а моя лекар нищо такова не е споменавал.Аз ли се бъркам нещо или не съм разбрала.Не съм на ясно с термините и процедурите,моля ви да ме ориентирате
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #735 -: Май 31, 2018, 13:08:50 pm »
Като сте заговорили за Инхибин Б. И аз днес за него се чудих. По незнание го изследвах на 8ми ден от цикъл. Беше 100 при реф. ст-си 10-200. Чудя се по време не цикъла расте ли като стойност или намалява. Т.е. на 3ти ден ли му е пика, заради антралните фоликули или тогава е най-ниската стойност?
Маги, http://invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=96:-mthfr-&catid=35:2009-11-08-10-51-59&Itemid=61
Да ти кажа на мен д-р Даскалова ми каза, че мутация само при този ген не е проблем. Просто трябвали по-силни дози. Според д-р Даскалов генетичния пакет е задължителен преди инвитро, странно, че не са ти го искали. Д-р Даскалова ми обясни, че и аз не усвоявам B12 и затова ми е на долна граница. Но този ген не е проблем да си имаш жива и здрава Моника. Просто има атипичен отговор при стимулация: или ще светнем от фоликули или ще дадем 3-4.
Точице, хайде да се прибираш вкъщи вече. Почини си и хапвай от на мама манджите. А относно заповедта: на 20 февруари бях в New life да попълним документи. На 01.03 е била във фонда и на 7 юни отивам за заповедта.
Таня, на момичетата май им бият наистина такива инжекции при инвитро. На мен дори за инсеминация ми предписаха само Клостилбегит/Фемара. Но каквата и да е стимулацията, ако се цели забременяване чрез секс задължително трябва да проверите спермограмата на мъжа ти и проходимостта на твоите тръби. Предишния ми гинеколог ми предписа стимулация, за щастие не го послушах да я изпия, защото се оказа, че мъжа ми беше с трагична спермограма. Стимулиращите препарати не могат да се пият като бонбонки просто, защото изчерпват яйчниковия резерв по-бързо. И ми е интересно какво ще рече "Налага се". И моя предишен гинеколог каза така, пък не знам какво го накара да мисли, че нещо налагаше това. Какво ти каза, имаш ли овулация?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #736 -: Май 31, 2018, 13:24:23 pm »
Здравей iva_angel. Ние сме със вторичен стерилитет. Имаме 1 момиче... родено в 32гс заради прееклапсия. След 5 години решихме да пробваме за 2ро дете.. правихме 9 месеца опити и отидохме при препродуктивен специалист. Оказа се че сме с мъжки фактор... Задължително си направи цветна снимка на тръбите заради двете операции...това че при второто секцио са чистили сраствания, не означава че пак не са се появили.. и спермограмата разбира се в репродуктивна клиника.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #737 -: Май 31, 2018, 13:31:45 pm »
Благодаря на всички за прекрасния прием и за добрите съвети  :)

Ще се изследвам за ИР задължително, ще изследвам и мъжките хормони за всеки случай и разбира се прогестерона.

За спермограмата ще отиде, няма къде да ходи :)


По-принцип сега първите изследвания и прегледи мисля да направя при гинеколожката, при която си правя профилактичните прегледи, имам предвид следенето на овулацията и някакви други изследвания, ако се наложи. После за спермограмата ще я направим най-вероятно в Щерев, но без да съм запазвала час за гинеколог. После след като излезе резултатът мисля да си запазя час при д-р Савова, защото тя следи втората ми бременност и тя прави секциото, познавам я, имам досие там, тя знае за проблемите ми през бременността и може да даде насоки защо не се получава сега. Не съм следила отзиви за нея като репродуктивен специалист, но като човек ми допада и ще й се доверя.

Точице, благодаря за милите думи, скоро вкъщи при всички, които те обичат и продължавате да гоните мечтата си!

Христинче, благодаря и на теб! За цветната снимка определено си го мисля, то това ме притеснява след 2-те секцио всъщност, обаче мисля първо да направим спермограмата, а следващата стъпка няма какво друго да е освен ЦС.
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #738 -: Май 31, 2018, 13:43:11 pm »
Ами аз трети месец пия вече фемара и естрофем и дуфастон по схеми всеки път.Спермограма имаме направена добра е.Цветна снимка нямам.Аз имам една бременост,която приключи в 8 седмица и се наложи аборт.Правена ни са ми след това изследвания,каквито ми назначаваха-все добри резултати.Доктора веднъж само ме пита имам ли цветна снимка-казах не,аз съм забременявала веднъж и той повече не спомена въпроса.Може би по нататък ще правя.Просто на полследния преглед установи,че фоликулите,който образуват са малки и ми назначи тези инжекции.И досега винаги са били малки.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 14
« Отговор #739 -: Май 31, 2018, 13:43:42 pm »
Маги, самата мутация при този ген не е проблем (аз съм с такава, детето и мъжа също), но са проблем ниските нива на б12. Аз съм с установен дефицит и лечение от началото на 2013-та година. Слава богу, овладени към момента. Много мога да пиша/говоря за това. След последните семейни изследвания се установи, че ММ също е в зоната на дефицит, макар и умерен. Днес ни е консултацията и на тримата и ще се разбере как действаме. Знам, че много хора и лекари го омаловажават, но това е витамин, който има голямо значение за цялостното състояние на организма, в частност - репродукцията. Свързан е и с автоимунните заболявания на щитовидната жлеза - ти беше с Хашимото, нали? Аз съм с хипотериоидизъм. Съветът ми е да му обърнеш внимание.
Прегръщам те и ти стискам палци.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”