0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #740 -: Юли 09, 2019, 14:32:38 pm »
До бременност си е. Една приятелка, с едно, ѝ се гадеше до 7ми месец и ядеше само макарони със сирене и кисело мляко, а можеше да пие само вода с лимон и спрайт.
На мен не ми е гади сега, ако не е да нямам цикъл, все едно не съм бременна. След 2 дена влизам в 7гс. С малкото ми се гадеше точно 5 дена и тоник с лимон ми помагаше. Започна да ми се гади и да повръщам в 9ти месец. Тогава и киселините се включиха много силни и Гаваскон само помагаше.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #741 -: Юли 09, 2019, 16:10:58 pm »
Аз проблеми с гадене и повръщане не съм имала, но ако повръщате повече от 5 пъти дневно и е много непоносимо говорете с лекарите които ви следят за деган до колко таблетки може да приемате дневно
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #742 -: Юли 09, 2019, 16:13:54 pm »
Здравейте и от мен. Аз днес влизам в 6 г.с. и за сега нито гадене, нито повръщане. Направо нз дали е нормално това нещо. Всичко си ям и нямам проблем.  Само тези болки на пмс още си имам. Като ида на преглед ще трябва да я питам какво да правя и дали е нормално.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #743 -: Юли 09, 2019, 16:22:16 pm »
Слънцемое аз също си имам все още от време на време болки. Мисля че е нормално. Не съм повръщала,за сега при мен е само гадене и се надявам да спре,защото ми е много кофти на работа. Чудя се какво да правя,за да не повърна.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #744 -: Юли 09, 2019, 16:50:10 pm »
Да, до бременност си е.Все се надявах тази да е по-лека, но защо се надявах така не знам.

Няма да мрънкам вече, моя мъж каза че само мрънкам, полягвам и съм много негативна.

Слънцемое, радвай се!Има и такива бременности.За болките но-шпа :) но говори с доктора все пак.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #745 -: Юли 09, 2019, 17:33:45 pm »
Мрънкай си на нас, Маги!  :wink: :)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #746 -: Юли 09, 2019, 17:51:05 pm »
На мен за гаденето ми помага да ям само неща, които като ги погледна и ме ми се обръща стомаха. Та засега съм само на хляб и от време на време ям малко диня. Сладкото изобщо не мога да го погледна, само при мисълта за него и ми става зле.

Аз днес бях на преглед и О!изненада - имаме два плодни сака. И сега съм в още по-голяма паника. В саковете не се видя нищо. В единият май се мерна нещо като мъгла, ама беше по-скоро на магия. Другият беше тотално черен. Доктора уж каза, че било нормално да не се вижда нищо на този етап, ама мен паниката ме хвана за гушата. Другият вторник съм на някакъв доплер ехограф, който изобщо не знам за какво е.

magi_st при теб в 7-8 г.с. виждаше ли се нещо? Аз по датата на предполагаема М сега трябва да съм в 7 г.с. и 3 дни.
Иначе залагам за теб на 2 момичета.

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #747 -: Юли 09, 2019, 20:56:23 pm »
Yanicka, по принцип би трябвало да се види ембрионче в тази седмица, но ако е по - лош ехографа и още е по - мъничко, може и да не се. Видяха ли се поне жълтъчни мехурчета?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #748 -: Юли 09, 2019, 21:17:13 pm »
Не, саковете бяха черни. Нищо не се виждаше в тях.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #749 -: Юли 09, 2019, 22:35:26 pm »
Нали на първия преглед беше едно? Не може да са 2 тогава. С коремен ли те гледа? Вече трябва да има ембрион и сърце. Лекарят не ми звучи да е читав.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #750 -: Юли 10, 2019, 08:37:42 am »
Нали на първия преглед беше едно? Не може да са 2 тогава. С коремен ли те гледа? Вече трябва да има ембрион и сърце. Лекарят не ми звучи да е читав.

Първият преглед беше много рано - някъде около 4-та седмица. Виждаше се само една миниатюрна черна точица. Гледа ме с коремен и като видя двата сака мина на вагинален. С вагиналният се видя нещото като мъгла в единият сак.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #751 -: Юли 10, 2019, 08:43:01 am »
В 7-ма г.с. чухме сърце, да не беше и в 6-та.Виждха се ембрионите и бяха еднакво големи.Много зависи от задапаратното устройство какво ще се види.Кога си пак на преглед?

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #752 -: Юли 10, 2019, 09:01:04 am »
В 7-ма г.с. чухме сърце, да не беше и в 6-та.Виждха се ембрионите и бяха еднакво големи.Много зависи от задапаратното устройство какво ще се види.Кога си пак на преглед?

Във вторник другата седмица съм на доплер ехограф.
Този доктор принципно никога не ме е гледал на ехографа в неговият кабинет. Досега ме е пращал в специализираните кабинети които са само с ехограф и има едни огромни екрани и т.н. Но за тях си трябва отделно да ти запишат час. Каза че следващият преглед трябва да е в понеделник, но нямаха часове и той каза, че и вторник е ОК.
Честно казано прегледа с ехографа не беше повече от 2 минути.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #753 -: Юли 10, 2019, 09:07:05 am »
Кратък е бил, според мен нищо не е видял.Надявам се във вторник всичко да се изясни.Не се шашкай само.Стискам палци да се нареди по най-добрия начин!

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #754 -: Юли 10, 2019, 12:49:14 pm »
Дегана не е много подходящ при бременност, а и на мен лично не ми вършеше работа. Три цели изкарани бременности с гадене, повръщане (втората повръщах до 7ми месец), като ми беше лошо та не можех да стана от легло и при трите през първите 4-5 месеца, като всяка следваща бременност беше по-зле от предходната. Единственото което помагаше за гаденето, но за малко беше капките Иберогаст. Има едни хомеопатични таблетки за смучене Емил, много ги хвалят, при мен помагаха до някъде втората бременност, но третата нямаха ефект. Общо взето всичко съм изпробвала и само в Иберогаста наистина имаше някакво спасение.
Маги, с една приятелка с близнаци, с която бременяхне третия път заедно си мрънкахме постоянно една на друга, че и тя беезле като мен и към средата- края на 5ти месец ни по размина и на двете.
« Последна редакция: Юли 10, 2019, 12:58:53 pm от Vistal »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #755 -: Юли 10, 2019, 13:11:16 pm »
Вистал не съм съгласна с теб че дегана не е подходящ при бременност. В АГО го слагат в системите при жени с патологично повръщане по време на бременност, просто дозата се назначава от специалист за да е в допустимите граници
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #756 -: Юли 10, 2019, 13:49:57 pm »
Яничка, не е желателно да се използва доплерова ехография в ранни срокове на бременността, заради известното термично натоварване, за което има предупреждение от международните организации.

Вистал, Емил не са хомеопатични таблетки. Всички препарати с метоклопрамид, като деган напр., могат да се прилагат по време на бременност, ако лекарят прецени.

Успешни бременностти на всички. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #757 -: Юли 10, 2019, 16:18:34 pm »
Яничка, не е желателно да се използва доплерова ехография в ранни срокове на бременността, заради известното термично натоварване, за което има предупреждение от международните организации.

Вистал, Емил не са хомеопатични таблетки. Всички препарати с метоклопрамид, като деган напр., могат да се прилагат по време на бременност, ако лекарят прецени.

Успешни бременностти на всички. :)


На мен така ми е казано от лекар и за Дегана и за Емил, за това и съм написала тези работи, аз хич не съм спец по лекарствата, единствено мога чисто физически да твърдя какво ми е помогнало с гаденето, Дегана не е сред тези неща, белким на някой му е от полза това което при мен е проработило.

Както винаги, хубаво е, че се включваш Мели да ме обориш в разни твърдения, защото както излиза през тези години на бременеене доста неща са ми казани некоректно...

И се извинявам, че се намесих в тема където не ми е мястото, очевидно с несъстоятелна информация. Лека бременност на всички!
« Последна редакция: Юли 10, 2019, 16:20:46 pm от Vistal »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #758 -: Юли 10, 2019, 16:46:07 pm »
Вистал няма за какво да се обвиняваш събрали сме се да обменим опит, а и нямаш вина че някой те е подвел
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #759 -: Юли 10, 2019, 17:14:20 pm »
Яничка, не е желателно да се използва доплерова ехография в ранни срокове на бременността, заради известното термично натоварване, за което има предупреждение от международните организации.

Аз много четох в испански сайтове и пише, че Доплер се препоръчва в определени случаи, но нито един не е в ранна бременност. И започвам да си мисля, че или положението е зле, или нещо не сме се доразбрали. Гледам на листа за прегледа и пише +dopler и се чудя - понеже прегледа се извършва от оператор, а не от лекар - дали това не означава, че оператора просто трябва да хване и сърдечната дейност. Тук като преглеждат акушерките, хващат сърдечният ритъм с едни малки апаратчета, на които викат Доплер.

В общи линии е ясно, че до вторник няма да се спи. Ще ги питам преди да започнат какво точно ще правят и ако е наистина доплер, няма да им дам.

26.09.2019