0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #660 -: Юни 29, 2019, 22:14:02 pm »
Как сте, момичета? Минавам да пусна едно клипче: https://www.youtube.com/watch?v=0C5R_12zpKM&feature=youtu.be Попадна ми преди време и ми стана много мило :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #661 -: Юни 29, 2019, 22:51:07 pm »
Дарк страхотно е клипчето. Толкова хубаво ми стана като го гледах. Надявам се скоро официално да се преместя тук. Айде тук да питам за това как се броят г.с. като се влезне в 5 примерно почва да се брой 5 г.с. и 1-2-3... дни или е 4 г.с. един колко си дни и като се стигне до 7 тогава вече е 5 г.с.? Нз дали ме разбрахте. Хахах
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #662 -: Юни 29, 2019, 23:53:13 pm »
Брои се 5 и дни примерно. Аз съм в 5гс и 2 дена.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #663 -: Юни 30, 2019, 08:00:33 am »
Слънце, брои се навършена седмица. Навършваш 5-та и започваш 6-та и се водиш в 5-та и дни, докато не навършиш 6-та и т.н
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #664 -: Юни 30, 2019, 08:17:32 am »
Павла, още една седмица и може да чуете сърчицето. Ние го чухме в 6w5d. Вече съм в 8w4d и във вторник съм на преглед да видим бебчо.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #665 -: Юни 30, 2019, 10:19:57 am »
Ние рано чухме сърцата.В 6 + един два дни май бях.Тия двете човечета обаче ще мир азкажат играта още преди да се родят.Не мога да ям сладко, само преглъщам като гаврош пред бонбоните и тортите на работа  :oops: Вчера ядох торта на един детски РД после щях да умра, два часа, лошо, лошо.
Сега нямам търпение за прегледа на 12-ти.Да ги видим какви са, да видим дали всичко им е наред, сърчица, стомахчета, пикочни пътища, бели дробове, бъбреци!Абе основен преглед ще им правим!Вече си имам шкембе, бременно.Всички са в шшок като чуят две бебета, та ще е много весело като се родят.Не знам защо хората така съжаляват майките на близнаци, все едно са някакво наказание свише тия бебета.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #666 -: Юни 30, 2019, 11:02:35 am »
Благодаря ви момичета за информацията. Утре пак трябва да пусна ЧХГ и мисля в четвъртък да ида на преглед.
Маги децата са дар от Бога. Дали едно, две или три да са живи и здрави. Ще се справите, сигурна съм в това.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #667 -: Юни 30, 2019, 11:16:32 am »
Маги, аз бях така със Симеон. Никакво сладко не понасях. Ставаше ми тежко и киселини. Само сутрин с кафето ставаше.
То и сега ще се чуе, но няма къде. След 5 дена :) всичко да е наред и пак ще дойда в тази тема. То аз пак в тази бях, така че си я чувствам своя.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #668 -: Юни 30, 2019, 13:08:15 pm »
Някои хора казват, че щом ти става лошо от сладкото значи ще е момче. А похапваш ли си го без проблем момиче. До колко са верни тези неща не знам. Аз съм като Маги в момента. Яде ми се, ама после ми иде да си бръкна с пръст в гърлото.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #669 -: Юли 01, 2019, 12:05:42 pm »
Преди малко бях на ФМ ще си имаме здраво момиченце
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #670 -: Юли 01, 2019, 12:28:06 pm »
Честита госпожица Еличка и браво за страхотните резултати  :)
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #671 -: Юли 01, 2019, 15:32:35 pm »
О, девойка супер. Все така да върви!

Аз вече нямам търпение да си видя децата!

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #672 -: Юли 02, 2019, 12:47:16 pm »
Еличка, честита беборанка. Моя преглед мина днес. Бебчето е порастнало доста, в 9 седмица съм. Чухме и ясни тонове и края на месеца пак на преглед. Като излязохме от кабинета таткото беше ухилен като първолак. Милия много хубаво му стана като видя и чу бебо.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #673 -: Юли 02, 2019, 12:58:43 pm »
Да мен е много важно мъжете да идват на всички прегледи. Моят мъж беше на всички прегледи, без един и по стечение на обстоятелствата даже присъства на раждането. Сега е ние, всичко е ние и знае през какво се минава, знае чувството, част е от всичко.

А за захранването. По- лесно е със зимни бебета. Докато минат 5- 6 месеца и дойде време да захранване вече има зеленчуци и плодове. Аз Симеон го започнах февруари. Нямаше дори прясна ябълка. Нищо.
Еличка, честита здрава девойка.

Доста женска тема се заформя. Дано и аз да се вредя за момиче.  :D
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #674 -: Юли 02, 2019, 16:27:01 pm »
Танче, браво на бебока, нека все така да расте  :) Не ти ли казаха да си запазиш час за скрининг? 
Момичета, аз пък минах консултацията с Паскалева. Потвърди решението за фракси всеки ден до края на бременността. Не толкова заради мутациите, колкото заради ендометриозата. Даже ми върна и аспирина. Направих и изследванията и си е точна дозата, така че оставам на нея за сега.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #675 -: Юли 02, 2019, 17:07:19 pm »
И аз съм за татковците да са на прегледите. Мише, дадоха ми един лист с това, което трябва да направя и другата седмица ще се обадя да си запазя час. Моя АГ има обаче една практика - на всяка своя пациентка препоръчва да направи тест Tranquility. Единия е за синдрома на Даун, Търнър и Едуард плюс пола на бебето (1600лв). А другия само за Даун и пол 960 лв. Прави се в 11г.с. Директно ми задраска БС. Препоръча ми и амниоцентеза. Та интересува ме някоя от вас дали си е правила този тест.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #676 -: Юли 02, 2019, 17:11:39 pm »
Ако имаш възможност направи кръвния тест, но не само за Даун. Амниоцентеза се прави ако кръвния не е добър или си рискова възраст.
Иначе се радвам, че всичко е наред. И да кажа кръвен тест не означава без ФМ. На ФМ се гледат мозъка, сърцето, органите, лицето за аномалии, не само нухалната гънка.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #677 -: Юли 02, 2019, 17:29:12 pm »
Препоръча ми и амниоцентеза.
Татяна, защо амниоцентеза?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #678 -: Юли 02, 2019, 17:43:48 pm »
Д-р Мели, здравейте. Не се уточних, за което се извинявам. При висок риск от Tranquility теста се препоръчва амниоцентеза. Преди малко си прочетох листа обстойно.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #679 -: Юли 02, 2019, 18:35:06 pm »
Ясно. :) Аз все пак бих ти посъветвала да не пропускаш скрининга, тъй като той има значение и за други неща, освен за генетичните болести от страна на бебето, като напр. може да оцени риска за развитие на прееклампсия. А и се поема от държавата, така че нищо не губиш. Това първо съкращава времето на бременната и освен това с едно бодене се правят и двата теста.

Иначе всеки пренатален тест, основан на свободно ДНК, изисква потвърждение чрез инвазивен диагностичен метод. Повечето фирми покриват финансово амниоцентезата при пациентки с положителен резултат от теста.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу