0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #700 -: Юли 04, 2019, 13:28:48 pm »
Няма ли ултразвук за определяне на датата? Той е  7-9 седмица. Как личният ще ти издаде декларацията само на основа тест, трябва (поне тук, във Франция) и потвърждение на клинична бременност.

Относно кучето- не се притеснявай, нали е домашно и ваксинирано. Гледай си си го, но все пак остави малко от задълженията си на мъжа си, защото после с новото бебе кой ще прави всички неща.

Няма ехограф преди 12 седмица. В Англия преди 12-та даже и потвърждение за бременност не правят. Май разчитат на честната ти дума хахаха
Но аз така или иначе ще си ида през частната застраховка.

А за кучето - моята майка със сигурност ще дойде живот и здраве, и сигурно и това ще й метнем на нея. Мъжът ми отсега се пазари за колко време да я командироваме.

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #701 -: Юли 04, 2019, 13:30:51 pm »
Днес влизам в 5 г.с и все си мислех че ще се види нещо, пък и ЧХГ беше 2400 във вторник и затова отидох,за да съм по-спокойна,но общо взето беше напразно ходенето май.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #702 -: Юли 04, 2019, 15:18:03 pm »
Това е моят вагинален скан от 4 г.с. и 5 дни. Това с двете кръстчета е сака. Нищо не се вижда.

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #703 -: Юли 04, 2019, 15:21:55 pm »
yanicka при теб поне се вижда сака, а на моята нищо не се вижда. Ето това имаше предвид АГ като каза,че имало като мехурче,но било много малко
« Последна редакция: Юли 04, 2019, 15:32:42 pm от djuliq922 »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #704 -: Юли 04, 2019, 15:23:01 pm »
И моята снимка от вчера е точно такава. Само сакчето се вижда в 5w2d. Джули снимката е с вагиналния ехограф, за това се вижда.
Полека лека се присламчвам и аз  в тая група, ама ще си изчакам и прегледа след 10 дена за да си чуем сърчицето дай Боже.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #705 -: Юли 04, 2019, 15:43:07 pm »
Джули нормално е с коремен видимостта да е по-малка бременна си така че си пести нервите и за твое успокоение намери някой да те види на вагинален
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #706 -: Юли 04, 2019, 15:48:14 pm »
вече ставам досадна сигурно,но да питам пиете ли нещо от сорта на Дуфастон или Утрогестан. Миналият път като бях бременна,веднага ми изписаха Утрогестан. Сега не ми дадоха нищо освен да продължавам да си пия фолевата киселина
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #707 -: Юли 04, 2019, 16:09:07 pm »
Джули аз съм след инвитро и пия и си слагам какво ли не. Кринон гел, дуфастон, фраксипарин, медрол, но шпа, аспирин, вчера даже и витамини за бременни ми изписа тези фемибон 1 май бяха. Те са универсални, така че може и ти да ги почнеш и да ги пиеш освен приема на фолиева киселина.
И Танчето и Еличка са с спонтанно забременяване, така че е редно те да кажат какво приемат.
P.s. Павла съжалявам, че не те включих към спонтанно забременилите... как можах да пропусна хах
« Последна редакция: Юли 04, 2019, 16:18:46 pm от Слънцемое »
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #708 -: Юли 04, 2019, 16:16:48 pm »
Джули, аз взимам витамини за бременни, фолиева отделно, а също и прогестерон на глобули, но го пия, защото в началото на бременността имах едно неприятно усещане и течение и не смея вагинално, поне за сега. Другото е специфично и е свързано с различни неща. Фолиева задължително, витамини за бременни също е хубаво и прогестерон.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #709 -: Юли 04, 2019, 16:27:28 pm »
Павла, с предишната бременност Утрогестана ми беше на хапчета. Понеже знам че се пие за задържане и се чудя защо като го питах дали да пия друго освен фолиевата той ми каза за сега не. А ако взема сама да си го назнача незнам..страх ме е да нестане някоя беля, а ще ходя чак на 18.07 на преглед пак. Мътна и кървава е при мен.. Понякога си мисля че прекалявам и много се вживявам,но като се сетя какво ми беше предния път с мисед и  ..няма как да не се притеснява човек
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #710 -: Юли 04, 2019, 16:37:01 pm »
Лошото е, че нищо не можеш да направиш. Ком и в матката не се притеснявай. Пий си фолиевата, вземи си прогестерон вагинално и си изчакай 18ти.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #711 -: Юли 04, 2019, 16:59:39 pm »
На мен още на първия преглед ми изписаха Пре мама дуо, биозин мама, утрогестан, ношпа и пааверин. Ако имаш някакви болки ношпато и папаверина може и да си ги вземеш няма да навредят, но ако нямаш оплаквания може и да си ги спестиш. Това че си имала един неуспех незначи че ще има и втори  много жени в твоята ситуация си искарват бременността само с витамини за бременни и накрая се радват на щастлив финал така че ако нямаш оплаквания го давай по-спокойно
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #712 -: Юли 04, 2019, 17:12:09 pm »
Аз бях на кринон от прогестероните и фолиева, нищо друго.Но шпа само ако не се чувствам добре.Пила съм го броени пъти.Но и аз съм ин витро и без прогестерон абсурд да се мине.

Витамини още не пия и не виждам смисъл, може да не ям храна, но плодове и зеленчуци набивам яко.Пуснах и кръвни хемоглобина ми е добре, само в урината някаква бактерия имало, та ще пускам стерилна.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #713 -: Юли 04, 2019, 17:12:18 pm »
При мен вече като чухме сърцето ми изписаха утрогестан 2по1, аспирин през ден и витамини. Взех си фемибион 1,но ми каза да ги сменя с прегнакеър. Иначе първия ми преглед беше няколко дни след + тест и нищо не се видя нито с коремен нито с вагинален. Каза само че лигавицата е като на бременна и че съм м/у 4 и 5г.с. Така че не се шашкай.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #714 -: Юли 04, 2019, 18:03:49 pm »
Маги, те е точно така. Колкото и балансирано да се храниш, а само/ основно плодове и зеленчуци не е балансирано, за повечето витамини и микроелементи трябва да изяждаш огромни количества. Имаш да образуваш два човека, а за това си трябва материали. Яж и протеини.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #715 -: Юли 04, 2019, 18:26:05 pm »
Аз взимам само витамнини за бременни с магнезий и фолиева в тях. Докато пътувахме пиех 3 х 1 но-шпа, че някои дни минавахме много километри с колата. Сега само витамините оставих.
То и при нас друго няма как да взема без рецепта. Даже но-шпато от България ми го пратиха със спешна доставка.
Иначе имам няжда от някакви витамини венозно, за да мога да стана от леглото поне да сготвя  :D

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #716 -: Юли 04, 2019, 20:24:56 pm »
Имам огромен проблем с хапчетата-повръщам ги. Та имам едни огромни витамини на Допелхерц и само ги гледам. Магнезия едва го пия. :? :?

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #717 -: Юли 04, 2019, 21:58:52 pm »
На мен ми се гади от големите хапчета и си ги дребня уж за по лесен прием, ама пак ми иде да ги върна. Но трак бабо за хубост 😊
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #718 -: Юли 04, 2019, 22:38:30 pm »
Много от хапчетата не е хубаво да се чупят, защото стомошната киселина ги унищожава като им е нарушена цялостта.
Има витамини на глобуси за пиене. Някак по- лигави са и по- лесно се пият. Като си взимах сегашните така ми казаха в аптеката. Явно е проблем на бременните.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #719 -: Юли 05, 2019, 10:56:03 am »
При нас има и течни витамини. А магнезия принципно по-добре се усвоява от кожата и аз го мажа по тялото, но сега съм спряла, защото го има и във витамините и да не предозирам. Може би поне за него magi_st питай доктора ти дали можеш да го мажеш под формата на магнезиево олио. Аз го правя това и като не съм бременна, защото получавам крампи на краката и принципно имам недостиг.

26.09.2019