0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #640 -: Юни 23, 2019, 09:14:12 am »
Според проф. Кременски и генетичната на МЦ Фемона, всичко е прекрасно с бебетата, няма нужда от допълнителни изследвания. Вчера говорих с жената от клиниката. Препоръча само ехокардиография в по-късно седмици. Но ние това така или иначе щяхме да го правим. Та спя по-спокойно.
Вие как сте? Аз вече официално влязох в 4- ти месец!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #641 -: Юни 24, 2019, 10:09:48 am »
Здравейте, момичета. Намърдвам се при вас, да „ръся“ мозък. :lol:
Като ви гледам ще имате зимни бебета, знам, че сега ви вълнуват кошарки,  колички ... но предвид сезона, аз ще си кажа. Трябва да решите как ще захранвате бебоците и какво ще ядат. Мишето на ДРЗ, каза, че няма от къде, да взима домашни неща, но ако някоя ат вас има село или кой, да ѝ отглежда, може, да се възползва. Още е рано, но да сте подготвени. Като станат тиквите, си замразете, нарязана на парчета, колкото цигарена кутия, увивате в стреч фолио и във фризера. После вадите едно парче, сварявате с малко вода и пасирате, комбинирате с картоф, или какъвто зеленчук и пюрето е готово. Внимавайте с тиквата - разхлабва.
Другото, което аз подготвих - когато ноември свекърите колеха пуйките си, взех само филето (бялото месо), то при пуйките (мисирки/фитки) е много. Пак нарязвате, като тиквата и пак отделно опаковани във фризера. После размразявате, редете на дребно, варите и с малко бульон, правите н а пюре. Важното е, да се пасира топло, по-лесно е. Понеже ще ви е много това месо за едно хранене, готовото пюре от месото, изсипвате във формички за лед, от ония пластмасовите. Завивате с фолио и във фризера. Така после лесно се храни с месо през ден - правите си зеленчуково пюре, за около 2 хранения, давате единия ден постното, на другия, слагате на котлона, да кипне наново и слагате едно купче пасирано месо и така сте осигурило 2 хранения с месо през ден.
Бях си направила такива формички с пуешко, телешко, заешко ... Вярно, че един ден варя и пасирам, ама после пък си имам заготовки за дълго време.
Това работеше при мен, защото готвя на газ (става бързо) и мама ми беше запазила една мъничка тенжерка, купувана за мен, когато съм била бебе. Затова си готвех, просто ми беше лесно.
Погалете сега тумбаците и се наслаждавайте на бременноста си.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #642 -: Юни 25, 2019, 18:03:09 pm »
Мен ми е още сюреалистично захранвнаето.Може би на есен ще направя нещо минимално.Ще видим.

Как сте момичета?Кой от вас се записаха на ЖК?Кой от вас мислят да ходят на море?

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #643 -: Юни 25, 2019, 18:08:48 pm »
О аз още в края на 3м се записах на ЖК
А колкото до захранването моята баба на село винаги им нещо домашно във фризера така че няма да го мисля от сега
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #644 -: Юни 25, 2019, 18:57:09 pm »
Аз мисля да ходя на море Маги, но чак началото на септември, за да не е в най - големите жеги. На теб размина ли ти гаденето и повръщането?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #645 -: Юни 25, 2019, 19:19:26 pm »
Аз утре влизам в третия месец и като мине другата седмица прегледа ще мисля за ФМ. А иначе за море не сме говорили, но по принцип си ходим септември, тогава ни беше и сватбата и гледаме да съчетаем годишнината с почивка. Гаденето при мен сякаш малко намаля и е само през деня, вечер вече не ме мъчи.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #646 -: Юни 25, 2019, 19:31:08 pm »
Почна да ми се гади по-малко и не повръщам!Обаче взех да огладнявам  :lol:

Мислим за море за последната седмица на август.Ще видим къде ще е, но някъде близко до Варна или Бургас ще бъдем, защото искам да имаме читави лекари под ръка.Втората ФМ е записана още когато мина първата.Надявам се вече да ми кажат какви ще са човечетата, че съм много любопитна :)

Мише, ти знаеш ли какво ще е човечето?

Еличка, какво стана с новия доктор?

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #647 -: Юни 25, 2019, 19:32:59 pm »
Още не съм ходила при него е понеделник съм н ФМ и каза след това
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #648 -: Юни 25, 2019, 19:47:33 pm »
Айде, Маги, да ти казват половете на бебоцците, че записвах предположения преди ДРЗ. :lol:

Еличка, хубаво е да си имаш неща от баба. Просто не забравяй, че не е полезно да се замразява, размразява и пак замразява.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #649 -: Юни 25, 2019, 20:08:15 pm »
 Моето село е на няма 10км така че няма време за размразяване
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #650 -: Юни 25, 2019, 20:35:07 pm »
На скрининга предположението беше за момиченце, но на 70-80%. В петък съм на преглед, един месец не съм ходила и се побърквам,но това е друга тема  :D. Та ще съм в 16 г.с и предполагам, че ще ми потвърдят. Макар че моята лекарка я преместиха в един кабинет с малко по - кофти ехограф и не знам.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #651 -: Юни 25, 2019, 20:41:16 pm »
Ще го видят със сигурност.Ох девойките са такива душевадки, татковците направо се размазват!
Важното е да са здрави!Другото е да си чешем езиците!

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #652 -: Юни 25, 2019, 20:55:19 pm »
Мигела аз утре влизам в 22 седмица и още незнаем какво ще е надявам се в понеделник проф. Марков да види че вече съм много любопитна
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #653 -: Юни 25, 2019, 21:21:05 pm »
Еличка до сега не са ли ти казали предположение поне?
Маги, разбира се, че е най - важно да са здрави, ако питаш Митко и да са момчета де  :D  :D  :D
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #654 -: Юни 25, 2019, 21:27:03 pm »
Остав го Митко, изчакай да се роди принцесата, значи няма да го познаеш!И моя мъж искаше момче, сега нали го видя!И плитки са научи да плете!Сигурна съм, че ако имаме момче сега ще го пренебрегва за сметка на момичето!

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #655 -: Юни 25, 2019, 22:06:45 pm »
И аз така си мисля, ще му натривам носа после  :D
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #656 -: Юни 26, 2019, 08:18:11 am »
Михаела никой нищо не е искзвал като предположение за сега защото много се върти на прегледите и все застава так че нищо не се вижда
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #657 -: Юни 28, 2019, 11:33:11 am »
Момичета, най - накрая мина и днешния дългоочакван преглед  :) Всичко е наред с бебчо, расте и дивее в мама  :D Вече е цели 140гр. Оказа се обаче, че съм с ниска плацента и ако не се вдигне със сигурност секцио, но мен това изобщо не ме притеснява. Така че приемам, че всичко е ок. Записах си час и за 2-та ФМ края на Юли. Относно пола на ФМ доктора предположи момиченце, а на Милчева все и се вижда момченце. Та, ще чакам още 1 месец за потвърждение.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #658 -: Юни 28, 2019, 12:50:09 pm »
И аз бях с ниска плацента с Моника. Лежах, дерзай и не се вдигна. Накрая ме срязаха  :? Важното е да сме добре ние и бебетата, пък раждането каквото такова.

Аз ще те изпреварят с ФМ, моята е на 12- ти, но по-късно вече не се виждат бебоците.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #659 -: Юни 28, 2019, 13:19:42 pm »
Така е Маги, а на теб не ти ли е рано 12-ти за втора ФМ?