0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #580 -: Май 27, 2019, 22:53:27 pm »
Извинявайте ама пиша от телефона и големи глупости е натворил.Тоя редактор е ненормален!

Пазете се, ходете на лекар и мисляте с главите си!Прегръдки!

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #581 -: Юни 03, 2019, 21:50:15 pm »
Ама никакви не пишете!Мише кажи как мина първата ФМ.
Еличка, Дарк, как сте?

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #582 -: Юни 03, 2019, 21:59:18 pm »
Добре мина Маги. Резултатите от кръвните изследвания са ок, от прегледа също. Показа ми всички органи и вече се виждаше направо оформено бебче, а не някакво петно  :D Каза, че си отговаря на седмицата и няма рискове за синдромите и за прееклампсия, поне на този етап. Побутна го няколко пъти, за да се обърне, но то упорито си спеше  :D
На теб поразминаха ли ти неразположенията?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #583 -: Юни 03, 2019, 22:00:50 pm »
Според зависи от деня съм.Още менюто е кисели краставички  :lol: Няма нищо, ще наваксвам с яденето по-натам.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #584 -: Юни 03, 2019, 22:58:52 pm »
На мен изобщо не ми се яде кисело от началото до сега. А съм чувала от много бременни, че умират за кисело. Нищо, има време да наваксаш  :D
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #585 -: Юни 04, 2019, 14:15:02 pm »
Аз с Моника не съм яла кисело.Тогава просто не ядях  :lol: Сега вечер си хапвам кисели краставички с кеф.Днес бях на ендокринолог ТСХ е чудесно 1,45.Обаче хемоглобина ми е взел да пада и ще трябва от рано да почвам препаратите  :? Иначе с килограмите съм на долу, за сега -4 някъде, после ще наваксам, знам си.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #586 -: Юни 04, 2019, 14:38:59 pm »
Браво за ТСХ Маги. Аз съм вече +2 кг., но след около седмица влизам в 4-ти месец и доколкото прочетох вървя нормално. Чакайте сега да ви разкажа за моята дилема. Нали знаете, че имам нискорискова мутация PAI 4g/5g и по принцип докторката каза, че спират фраксито. Обаче нея я притеснява тежката ми ендометриоза. Защото каза, че в повечето случаи при такива пациенти има проблем в тази насока. И съответно не би рискувала да го спре. За това ме прати на допълнителни изследвания в геника, както и конслутация с проф. Паскалева. Тя правела и някакво изследване точно за фраксито до колко и как точно влияе на конкретния организъм, нещо такова. Обаче тъй като изследванията с консултацията ще ми излезнат над 500лв се чудя дали има смисъл да ги правя? Не за друго, майната им на парите, но не знам до колко аз самата бих била спокойна да го спрем, при положение, че чух притесненията на моята докторка и дали няма да е по-добре да се застраховаме и да го слагам до края на бременността. Сега съм решила на ДРЗ да поразпитам и да преценя какво да правя.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #587 -: Юни 04, 2019, 14:49:18 pm »
Това с килограмите е индивидуално. В края на бременността не трябва да са повече от 12-15кг за едноплодна и до 18 за двуплодна. Зависи и кой с колко започва. Маги ако има малко излишни- нормално е да не качи, а и като не яде- да свали. 2 кг си е добре.

Какво е това изследване? Знам, че тя изследва анти Ха, ама не е това.
При мен също искаха да спират НМХ, но аз не посмях. Той не преминава плацентарната бариера, така че каквото има е за моя сметка. С добър контрол няма от какво да се притесняваш. Аз нямах никакъв контрол. Тук са доста смотани за тази неща.
500лв са ти инжекциите за цяла бременност. Питай какво би променило, ако се окаже, че има проблем. А консултацията си я направи, нищо не ти пречи да чуеш още едно мнение.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #588 -: Юни 04, 2019, 18:03:48 pm »
Аз бях 72 кг, като стартирахме процедурата, там някъде забременях, сега съм 68.Винаги съм около 70, няма да падна много де.С Моника качих 14 кг, като преди това свалих 5 т.е. съм качила 9 някъде над реалното си тегло.

Сега ново 20, в групата в градината има скарлатина.Тая болест не я знам опасна ли е за мен.Ще чета и утре ще звънна на личния.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #589 -: Юни 04, 2019, 18:59:25 pm »
От безопасните е. Все пак, ако можеш не я пускай а детска докато мине.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #590 -: Юни 04, 2019, 20:07:50 pm »
Относно изследването за фраксипарина е анти Ха, взима се кръв 4 часа след слагането на инжекцията,на база резултата се преценява дали да се увеличи дозата или да остане същата. Мише,мое лично мнение е да си го слагаш,направи една консултация с Паскалева виж и на ДРЗ какво ще ти кажат и си прецени.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #591 -: Юни 04, 2019, 20:25:46 pm »
Круела, точно за това изследване става въпрос. Иначе да, за Паскалева вече си запазих час за 02.07, но се чудя за другите изследвания. Но като се познавам сигурно ще ги пусна и после все пак ще продължа да си слагам фраксито. Те са някакви специално за ендометриозата и дали има някакви придобити рискове в следствие на нея. Сигурно не го обясних като хората, но нещо такова разбрах.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #592 -: Юни 04, 2019, 21:10:24 pm »
Мише ще се радвам да чуя мнение за Паскалева, че и аз се чудя дали да правя консултация с нея.Ти при кой мислиш да минеш на ДРЗ?Защото и аз се чудя за тоя фраксипарин.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #593 -: Юни 04, 2019, 21:52:21 pm »
Ами май при Конова ще е най - подходящо. Разбира се, ще кажа след като мине консултацията, но е чак за след месец, нямаше по - ранен час.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #594 -: Юни 04, 2019, 23:14:30 pm »
Мише,ако другите изследвания са свързани с тромбофилия според мен няма смисъл да ги пускаш щом си на фраксипарин,ако са за други рискове си ги пусни по мое мнение. Аз при Паскалева мисля да отида когато забременея. За нея съм чувала че не признава ниско рискови мутации,но при теб случая е малко по различен с тази ендометриоза и ин витро мисля че ще те остави  а фракси. Мисля че на 3-4 седмици се пуска това изследване. А ти аспирин пиеш ли?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #595 -: Юни 05, 2019, 08:50:03 am »
Пиех, но го спрях вече. А до колкото разбрах изследванията ще са пак, за да потвърдят или отхвърлят нуждата от фраксипарин.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #596 -: Юни 06, 2019, 10:08:40 am »
Включвам се, макар и с малко закъснение :) Бивам за сега... Разминаха ми се две посещения за преглед, като до последно се чудех дали да не хващам пътя към някоя болница.

Първо, имах сърбеж в интимната зона два-три дена, с подозрения, че са предизвикани от самобръсначката. Освен това оставих кожата да си почине малко, та и косъмчетата допринесоха за допълнителен дискомфорт. И докато сутринта се оправях за евентуален преглед следобеда, се минах с нова самобръсначка, на която махнах овлажняващата лентичка, измих се с интимен гел (предимно не ползвам) и след това намазах с малко кокосово масло. И час-два след това усетих как дискомфортът намалява и оттогава насам съм екстра.

А второто паникьосване беше с контракции, за които не знаех, че са такива, а си мислех, че бебето се е изнесло вдясно... Даже виках приятеля ми да се нарадва и той  :lol: Случайно попаднах на коментари, от които разбрах какво е всъщност това. И ми направи впечатление, че ми се случва нощес, случва се и през деня, като напоследък бяха зачестили леко. Почнах обаче да взимам магнезий и всичко се нормализира.

Ако бях отишла на преглед за някой от двата проблема, щях да навържа сумарно шест последователни седмици с посещение при АГ... 8O

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #597 -: Юни 10, 2019, 16:13:36 pm »
Така, аз не посмях и да пиша докато бях с + тест в тази тема, ама сега ми е скучно и ми се коментира  :D Мише, почвай мазането. Аз се мажех със същото,което и Маги , на палмерс. Има и Лосион, 17лв за около месец стига. И от бремеността, имам стрии само на триъгълника на прашката-отзад,защото 20 годишното ми аз само с прашки ходеше и така и се мажех. Много са добри тези масла :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #598 -: Юни 10, 2019, 19:32:07 pm »
Аз си се мажа, за сега с кокосово масло, преди това с био Ойл. Но сега май е намаленп в лили точно това масло, за което казваш и ще го взема и него.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #599 -: Юни 11, 2019, 11:57:21 am »
Мише, как си гушичке <3 и аз ще видя сега брошурата дали е намалено.