0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #720 -: Юли 05, 2019, 14:18:14 pm »
Аз пия магнезий по приницип, защото имам недостиг, а и не ям храни богати на магнезий.Сега и крампи имам вече.Преди пиех разтворим такъв и май сега пак към същото ще премина.А за тия лигавите, не мога и в устата да си ги сложа.Да ви кажа 3 месеца гадене и повръщане и със зор изпивах задължителните хапчета, сега гледам да разреждам пожелателните.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #721 -: Юли 05, 2019, 14:37:30 pm »
Аз днес бях при личният лекар, за да си взема резултатите от кръвните изследвания, които пуснах заради болка в бъбреците без да знам, че съм бременна.
Хемоглобина ми е на долна граница и то още сега. Не ми
се мисли до раждането какво ще го правя. Отделно имам и протеини в урината. Личният не каза да правя нещо и за двете. Прати ме да се записвам на акушерка. Тя пък се оказа, че е в отпуск до началото на август. От съседното село не искат да приемат нови бременни, че били много натоварени. Което значи, че трябва да се образовам какво точно се правеше в 12-та седмица, защото се пада тамън първата седмица на август и акушерката още ще си почива. Добре че имам частна застраховка.

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #722 -: Юли 05, 2019, 14:44:24 pm »
Здравейте момичета. Искам да питам нещо, че малко се притеснявам. Имам леки болки ниско долу от време на време. Не са силни, по скоро повече ме боли кръста ама имам някакви придърпвания ниско долу и леки пробождания. Нормално ли е? Сега си разкопчах копчето на дънките, че нещо май малко ме стяга като седя.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #723 -: Юли 05, 2019, 14:54:05 pm »
На мен са ми казвали,че е нормално. Някакви сухожилия на матката се разпъвали. Аз също имам такива болки от време на време. Ето какво намерих по въпроса

Малките неразположения на бременността
Болки в сухожилията
Още от началото на бременността може да почувствате изразен дискомфорт от едната или другата страна на матката. Тези болки са безобидни и са свързани с опъването на сухожилията, които поддържат матката и на които им се налага да се удължат с нарастването й.
По-късно хормоналните нива в сухожилията на таза също може да предизвикват повече или по-малко силно усещане за опъване в краката, слабините, пубиса или отстрани на корема. Тези болки се проявяват основно при промяна на позата или в право положение, като понякога правят ходенето трудно. Те се увеличават с напредването на бременността и са по-силни, ако вече сте раждали веднъж или няколко пъти преди това. За да ги облекчите, трябва да си почивате и да ограничите максимално времето, прекарвано в право положение.
« Последна редакция: Юли 05, 2019, 14:56:15 pm от djuliq922 »
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #724 -: Юли 05, 2019, 15:38:08 pm »
В началото много болят слабините от разтягане на матката, а ако имаш и лапароскопия честито, боли си.

Яница, при вас е мама мия.Е ще те оставят сама да се оправяш ли?

Аз вчера звънях на лекарката да видя какво става с изследванията ми.Та всичко ми е наред, микробиология, кръвни наред, в урината обаче имам бактерия ще пускам стерилна и ако и тогава я имам ще пия нещо.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #725 -: Юли 06, 2019, 10:32:39 am »
Боли си понякога. При моята лапароскопия се установи, че имам сраствания на черво. Сигурно от изкаран някой колит или знаеш ли. Преди имах придърпвания от нея страна, но от тогава нямам. Мисълта ми е, че може да не е матка въобще.

Маги, дано да е чиста урината.

Аз да се оплача. Нали трябва да лежа и да си почивам, за да се закрепи сестричето (и аз си мисля, че е момиченце и вече си прави принцеските номера), обаче на мъжа ми му се прецака крака. Предния път беше зле повече от месец и даже кола не можеше да кара. Ако пак стане така ще трябва да го водя и взимам от работа, а за домакинската работа да не говорим. Ще тормозим малкото да го будим рано, че той понякога и до 10ч спи. Ужас. Само да имаше на кого да съм ядосана- щеше да види той!
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #726 -: Юли 06, 2019, 11:01:10 am »
ПОнякога се чудя съдбата защо е решила така да ни изпитва?Колко силни трябва да докажем, че сме?

Буди го рано малкия, ще се изморява по-рано и ще заспива.Ти до колкото можеш си почивай.Знам колко изключително трудно е това с прохождащо дете.Защото съм сигурна, че се надига вече и иска да седи прав.

Аз да кажа, че се изморявам много лесно.Вчера бях като пребита.Имах чувството, че някой ме беше влачил.Но след работа излизах с Моника и 2 часа обикалях по центъра.Поне поддържам форма.За сега май съм качила само на корем.Още избирам храните и това е много лошо.Предпочитам кисело и солено и много плодове.Изядох си плодовете за 5 години напред.Аз плодове не ям по принцип, диня например не обичам е снощи ядох диня.Мерал ме гледа леко стреснато вече.  :lol:
Почнах да се мажа с на Палмърс какаовото масло, че нещо се забутах и закъснях.Вечер лъщя цялата като пържена съм, но поне мирише хубаво.
Корема ми расте с дни обаче.Което значи, че и децата растат бързо.Другия петък съм на втора ФМ и вече нямам търпение да разбера, че са добре и нищо им няма на органите и да видя какви са.

Залаганията как вървят за пола на близнаците?

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #727 -: Юли 06, 2019, 11:06:19 am »
Той се изправя, прави крачки и пълзи от около месец. Поне идва без да го нося, като го извикам. Маги, и си спи добре. Не искам да му развалям режима, но май ще се наложи. 

Аз залагам на поне едно момче.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #728 -: Юли 06, 2019, 21:48:42 pm »
Ох, Маги, днес бяхме на семеен празник на КЦМ и сега почивам. Но утре ще напиша тук залозите за пол на бебоците.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #729 -: Юли 07, 2019, 12:20:11 pm »
Привет, девойки! Последен ден на морето ни е, утре тръгваме към България... Хем се радвам, хем ми се иска да останем още.

Маги, според мен ще са две момченца  :D
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #730 -: Юли 07, 2019, 14:25:22 pm »
Аз като бфеменна така и не писах в бременната тема, но сега ще напиша нещичко, същото като Дарк всъщност, че отдавна си го мисля... Магия, две момчета е и моя залог...
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #731 -: Юли 07, 2019, 14:39:02 pm »
И на мен ми се въртят две момченца. Ще тръпнем в очакване какво са казали.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #732 -: Юли 07, 2019, 16:16:40 pm »
Така, залозите за Маги. включвам и тези от последната страница:

Павла -               поне едно момче(т.е. шарени)
Dark Chocolate -  две момчета
Вистал -              две момчета
Татяна Павлова - две момчета
Мишанта -           две момчета
Дони -                 шарени
Наеда -               шарени
Мели -                 две момчета
Боровинка -        две момичета
Джам -                две момчета.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #733 -: Юли 09, 2019, 08:14:53 am »
Момичета,как се справяте със сутрешното гадене, от няколко дни много ме тормози.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #734 -: Юли 09, 2019, 08:43:20 am »
Никак, то да е само сутрешно, то е постоянно гадене.Мислех че с влизането в четвъртия месец ще отшуми, но съм се заблуждавала.Дано не съм така до края!

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #735 -: Юли 09, 2019, 09:06:40 am »
Имах късмета да не ми се повръща и гади. Сега само от време на време получавам киселини и това е. Обаче си имам контракции и съм на магнезий. И въпреки това, пак си имам контракции понякога, та ще сменям формата и фирмата и ще минавам на първоначално изписания ми Диаспорал, че по-лесно се усвоявал.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #736 -: Юли 09, 2019, 09:48:04 am »
Пробвам със солети,но нищо. Много кофти,особено когато си и на работа
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #737 -: Юли 09, 2019, 10:03:07 am »
На мен долу горе ми помага кисело мляко и ми успокоява и киселините. Избягвай пържените и мазните храни. Аз вече съм официално в отпуска и имаме запазен час за ФМ и БХС на 22ри. Как ще устискам не знам 😁 И ме е налегнала една хрема, ужас. По принцип лятото съм винаги така, ама това в момента е малко прекалено. Гърло ме боля два дена. Него го излекувах с лукчета. Дано се закисна по бързо 😁
« Последна редакция: Юли 09, 2019, 10:05:42 am от Татяна Павлова »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #738 -: Юли 09, 2019, 10:21:58 am »
Танче, пии лимон разреден с малко вода. Помага за гърлото,пък и подсилва организма
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #739 -: Юли 09, 2019, 14:14:45 pm »
Аз бяг 2-3 седмици с хрема.От де дойде не знам, но я влачих дълго.Приех я като час от бременността.После сама спря.

Облекчава ми гаденето газирана вода с лимон, сладолед плодов от тия детските дето са заледена вода с плодов вкус, кайсии, кисели плодове и зеленчуци.Изключително трудно се храня.Ям предимно домати със сирене, плодове някакви и всичко което е кисело.Вчера с 300 зора обядвах зеле с пиле и то заради зелето.Иска ми се да си направя супа, но при мисълта ми става зле и се отказвам.Въобще с две е различно.