0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #760 -: Юли 10, 2019, 17:34:00 pm »
Да, може да става въпрос за портативния доплер. :)

Вистал, всяка информация е от полза, ние сме различни хора, на един помага едно, на друг - друго. Затова е и създаден форума, за обмяна на мнения. Пиши си спокойно и в тази тема. Аз как пиша, без да съм бременна. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #761 -: Юли 10, 2019, 17:57:49 pm »
С портативен дали ще се хване в 7гс? Аз си имам вкъщи и с малкото го ползвах от 12-13гс някъде. Преди това не знаех, че хваща.
Иначе с подобно апаратче на мен ми следяха бременността в университетската болница от професора, шеф на клиниката.  :) Така, че сигурно ще е такова, портативно.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #762 -: Юли 10, 2019, 18:30:07 pm »
Доста е трудно като упражнение, иска гонене и търсене. Но понеже е друга страна, може да има разлика в терминологията.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #763 -: Юли 12, 2019, 19:58:11 pm »
Здравейте, момичета!
Аз реших да се откажа от този доплер и днес се преместих в друга клиника.
Наистина има два сака. Единият ембрион е 7-ма седмица, а другият е спрял развитие и е на ниво 5-та. Само при първият чухме сърчице.
Докторката каза, че сака ще остане там през цялата бременност, но няма да пречи. Следващият ми преглед е след 3 седмици.
Дадоха ми и желязо, така че се надявам да стана малко по-свежа тези дни.
Прекрасен уикенд ви желая!

26.09.2019
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #764 -: Юли 12, 2019, 20:35:34 pm »
Това е хубава новина, Яничка. Щом едното се развива. И е добре, че си сменила клиниката.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #765 -: Юли 12, 2019, 22:04:19 pm »
Яничка, това е нормално. Често се случва единия близнак да спре да се развива.

Важното е че си сменила клиниката и сега си добре.

Аз бях на преглед. Всичко им е наред. Мозък, сърце, бъбреци, пикочен канал и какво ли още не. Много подробен и хубав преглед беше. Предположението е за едно момиче. Другото не се видя. Голямо криене беше.


Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #766 -: Юли 12, 2019, 22:38:45 pm »
Супер, Маги и браво на здравите бебчета 🥰
Яничка, честито сърчице, важното е, че едничкия борец си расте.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #767 -: Юли 13, 2019, 08:03:46 am »
Яница,честито сърчице. Маги момиче и момче ще са така си мисля аз. Да ви питам понеже моя лекар пак е в отпуск какво може да де пие за повръщане. Цяла нощ не съм спала и повръщах. Стигнах до момент,в който нямаше вече какво. Сега имам чувството,че ако стана от леглото пак ще повърна. Помисля ли си за каквато о да е храна веднага започва да ми се гади. Страх ме е да не се обезводня
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #768 -: Юли 13, 2019, 10:23:00 am »
Иди в най-близкото АГО или ще ти изпишат деган или ще те приемат няколко дни на системи и поне ще ти дадат болничен да не се мъчиш да ходиш така на работа
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #769 -: Юли 14, 2019, 11:04:28 am »
Джулия, как си днес?

На мен взе да ми се връща апетита и взех да хапвам по малко.ГЛедам да не прекалявам, че пък като хапна повече пак ми е лошо.А кое е повече е относително  :lol: Взех да разглеждам вече колички и разни помощни неща за бебетата.Чакам да вляза в 5-тия месец, не че ще се успокоя, ама да съм една крачка напред.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #770 -: Юли 14, 2019, 12:11:44 pm »
Маги, тази нощ не съм повръщала и поспах. Сутринта бях по- добре. Сега отново ми се гади. Лежа общо взето,не ми се яде нищо,но се насилвам. Мисля да взема една седмица болнични,защото в това състояние няма как да съм на работа
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #771 -: Юли 15, 2019, 09:43:51 am »
Момичета,бях при личния за болничен и ми изписа Деган за повръщането,жената в аптеката също каза,че го дават на бременни. Вие пили ли сте го и наистина ли невреди
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #772 -: Юли 15, 2019, 10:54:33 am »
Здравейте девойки. Как сте днес. Ние си починахме на морето. Всичко беше добре. Слънце не ме видя тая година ама няма начин хаха. Бях ви писала, че доста ме боли, нямам операции никакви, ама факт е че изведнъж преди няколко дни болките спряха и се чувствам добре.
Бях на преглед даже вече. Имаме си ембрионче със сърце. Развива се добре и да си продължавам лекарствата.
Джули как си?
Маги аз залагам на момче и момиче. Радвам се че прегледа е минал добре.
Мише ти как си? Никаква те няма. Дано скоро се засечем на някой преглед.
Другите момичета как сте вие?
Аз имам едно питане, че беше лудница при моята у забравих. Кога е хубаво да почна да се мажа и с какво?
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #773 -: Юли 15, 2019, 11:37:28 am »
Джули, наистина не е забранен при бременност. По- лошо е да повръщаш и да се обезводнява. Ще стигнеш до системи тогава.

Слънцемое, зависи от кожата. Някои се мажат от положителния тест, някои от месеците, в които започва да нараства корема, а някои като мен- не се мажат никога. Когато решиш и когато имаш желание.

Маги, добре са децата. Усещаш ли ги вече? Държат те в очакване. То така до раждането може да отиде.

Леко бременните на всички!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #774 -: Юли 15, 2019, 12:24:59 pm »
Слънце, честито и на теб за сърчицето ♥️ Аз си се мажа почти от началото, все пак няма как да ти навреди, а не можем и да знаем как ще реагира кожата ни на такова разтягане.
Аз си чакам ехокардиографията на бебчо другия вторник, както и да започна да го усещам. Вече влезнах в 5-ти месец, но явно заради предната плацента още нищо не съм усетила 😡😄
Джули, дано ти помогне дегана и стискам палци да минава по - бързо повръщането.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #775 -: Юли 15, 2019, 12:53:46 pm »
А с какво се мажете?. Аз съм с доста суха и чувствителна кожа и предпочитам да сменя лосиона и май ще е най добре да ида и да се консултирам в някой от големите магазини.
Мише още един въпрос плащала ли си пакет за проследяване в болницата или още си плащаш всеки преглед. И ако си платила в коя г.с. плати?
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #776 -: Юли 15, 2019, 14:35:46 pm »
За сега съм малко по-добре,не съм пила Деган,но го купих за всеки случай. Повръщането спря,само ми се гади. Гледам да хапвам по малко,но по-често и общо взето лежа. Взех една седмица болнични и почивам. В интерес на истината и аз не се маща с нищо още, някоя от вас може ли да препоръча нещо
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #777 -: Юли 15, 2019, 15:07:51 pm »
Аз и преди съм казвала, редувам кокосово масло с био ойл, пък ще видим до колко са ми били от полза.
Слънце, с пакет съм, взех го в  7г.с, моя е оптимален. За сега съм доплатила единствено за ТСХ, Б12 и токсоплазмоза. Иначе даже се бях разбрала с момичето и ми включи и първите два ехографа към пакета.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #778 -: Юли 16, 2019, 10:51:51 am »
Аз уж усещам нещо от време на време.Моника я усетих чак в 20-та седмица и бях с предна нископрикрепена плацента и изглежда не съм чувствителна, знам ли.Та нея късно я усетих.Сега по-скоро ако някое се премести изцяло от ляво в дясно усещам нещо вътре, не мога да го обясня.

Аз се мажа с Палмърс какаово масло.Почнах от началото на 4-тия месец, защото започна да ми расте корема.С него кожата седи мазна цял ден на си знаете.С Моника се мазах с него, нямам нито една стрия, сега как ще е никой не може да каже, но има и индивидуалност все пак.На всеки кожата е различна.

Аз съм на 7-ми.08 на ехокардиография, а преди на 22-ри на ЖК.Вчера пуснах стерилна урина дано е чиста!

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #779 -: Юли 16, 2019, 11:26:33 am »
Аз идвам вече при вас. Тази тема си ме чака :wink:

Маги, дано да не излезе нищо. Ехокардиографията задължителна ли е, че и ти, и Михаела ще правите?
Аз ще правя 100%, но заради проблема на малкото. Даже от сега трябва да запиша час и да купя билети за влака, че си мамата трака. А в Париж трябва да ходим.

Джули по-добре ли си?

Утре ще мина ехографа за датиране и тогава вече ще решим окончателно за пътуването.
Нямам абсолютно никакви симптоми, нищо.

Леко бременеене!