0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #960 -: Юли 13, 2017, 08:20:53 am »
Ели, много е трудно да намеря думи за утеха! Отиди и на второ мнение, дано се развият нещата по добър начин! Стискам палци и те прегръщам!
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #961 -: Юли 13, 2017, 09:33:16 am »
Ох Ели, с теб сме  :bighug:

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #962 -: Юли 13, 2017, 16:22:56 pm »
Ели, мила, много ми е мъчно за теб!  :bighug:
Пак ще дойдеш в тази тема, не се съмнявай!


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #963 -: Юли 14, 2017, 07:58:46 am »
Здравейте,момичета!Ели дано лекаря не е прав стискал палци.Аз съм вече на инжекции... някоя мама която пие магнезии поличучавала ли е диария от него?Вие как сте?
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #964 -: Юли 14, 2017, 11:07:30 am »
Даная,какви инжекции?
Иначе да,магнезият разхлабва :) но пък желязото запича и при мен се получава баланс :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #965 -: Юли 14, 2017, 11:09:41 am »
Папеверин и нош па.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #966 -: Юли 15, 2017, 14:17:15 pm »
Здравейте момичета,
Ели кураж всичко ще е наред с теб сме, не се отчайвай:)
Киссме добре дошла и лека бременност.
Шуши Йоли как сте в тия жеги ?
При мен нещата като един отявлен карък разбира се се развиват в  обратна посока- колкото ми е депресивно че нямам много кърма и се дохранваме основно, сега и вчера ми вадиха зъби и ще  съм на антибиотик    седмица приключвам официално с кърменето може би,,,,
Може би не тук, но не знам как и в коя тема да попитам - Ясен го претоплих и в комбинация с жегата се изприщи - по гушката, лицето, вратлето  чак в косичката си има  пъпчици.Педиатърката видя и каза промивки с лайка или Джинджира Алба спрей, но не съм сигурна че  за лице става, на друго място по телцето няма -всичко е чисто....
Съвет от някоя мама -бих била благодарна  много
Поздрави и хубав уикенд
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #967 -: Юли 15, 2017, 14:41:50 pm »
Tuti, ето ти две теми където да питаш.Тук мами влизат изключително рядко http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50702.msg1150983#new
и тази http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52082.80

*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #968 -: Юли 15, 2017, 18:28:18 pm »
Тути,според мен няма смисъл да го мажеш с нищо или да правиш промивки. На моят племеник поне нищо не му правим като бабата го претопли :) но варианта с лайката е невредим . А за кърменето-не се депресирай. Толкова деца са изгледани по другия начин :) Да,кофти е,но в крайна сметка не е нещо на живот и смърт. Важното е ,че си имала желанието все пак да кърмиш. Голяма част от съвременните майки не желаят - те трябва да са депресирани,не ти.
Аз съм добре засега,пия си лекарствата,отчитам се на стажа. Изключително ме е яд,че не успях да се явя на изпита по хирургични болести,но ме е страх,че това ще ми докара контракции. Винаги изпитите ги преживявам много емоционално и реших този път да не си го причинявам,все пак си имам проблемите с контракциите,а бебка трябва да я пазим още поне 3-4 седмици. Сега ще ми останат 2 изпита за след раждането...не ми е в стила да оставам изпити и затова ме е яд. Иначе днес с мамите от пловдив си правихме фотосесия :) Беше изключително забавно :) Не мисля,че се получиха добри снимки (хич не обичам да се снимам и не ми идва отвътре да позирам) ,ама каквото-такова.
Ели,дано всичко бъде наред,и да не стане сега,дано стане скоро!
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #969 -: Юли 16, 2017, 12:54:33 pm »
Здравейте момичета,
как сте, аз ходих при гастритния доки и ми изписа Гавискон, който се пие от бременни и кърмачки и мога да го ползвам до края на бременността. За сега чувствам спокоен стомаха и си пия желязото.
Да ви се похваля, онзи ден ходихме на Хидропарка Вятърните мелници и много добре си изкарахме. Само дето не можах да се къпя в басейните но потопих крачета. :a_cat_06:

Бебешок, да те питам в Надежда след секциото дадоха ли ти торбичка с пясък за корема? Не съм сигурна дали е редно след секцио да се слага но дали имат такава практика след нормално раждане или секцио да дават в Надежда?

А относно Утрогестана, да ви кажа че след като започнах да го слагам вагинално ми направи впечатление за едни израстъчета около малките срамни устни. Аз ги следях. По едно време бяха доста и малки. После изчезнаха но имаше едно доста голямо. До колкото четох това май е ПАП вируса. Преди няколко години като си правих изследване бях 2 група, не знам може да се е увеличил. Но явно и на това ще му правя проверка след раждането. yahoo_33 Та явно Утрогестана стимулира такива неща и е нормално.

Иначе на мен в 4 месец по време на преглед ми хванаха контракции, които аз не усещах. Но щом на Даная и е по чувствителна матката е възможно да ги усеща. Вече всеки ден усещам някакви пробождания, даже имам чувството, че усещам и на шийката на матката. В понеделник съм на ЖК и ще питам.

Ходихме на МФ и бебо вече е 1,500кг. Ритането не е толкова главозамайващо но ударите са доста болезнени, направо ми е неприятно. През нощта се събуждам на дясната си страна и започвам да се премествам по гръб и се оказва, че бебо е в дясно и като се местеше централно направо усетих силни болки. Май болката беше по червата ми. Понякога се чуда какво става вътре!?!

Хубав и лек ден! :balk_50:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #970 -: Юли 16, 2017, 15:04:38 pm »
Здравейте мами!Сега прочетох,че не трябвало да се лежи по гръб,а аз главно така лежах до сега и никой не ми беше казвал,че не трябва.На някой казвал ли му е аг как да лежи и вярно ли е това?
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #971 -: Юли 16, 2017, 15:20:16 pm »
Даная, много се шашкаш.В по-напредналите месеци не е хубаво да се лежи по гръб, ама ти и не можеш.Толкова тежи вече всичко, че не ти е удобно.За справка до края на 4-ти месец спях по корем, т.е. върху бебето, така ми беше удобно, но като ми порасна корема, си намерих друга поза.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #972 -: Юли 16, 2017, 15:32:55 pm »
БлАгодаря!
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #973 -: Юли 17, 2017, 08:52:03 am »
Ех, как ми липсва спането по гръб... Даная, ще усетиш когато не е ок да си в тази поза, бебето ще ти даде ясен знак. До тогава - не се шашкай.
Колкото и да не ми се иска да си призная, вече почва да си ми тежи. Краката трябва да са постоянно на високо, а от притискането най-много страда черния дроб. Пак се завърна задуха и вече се движа доста по-малко. Бебо е с главата надолу и като мърда се мести целия ми корем, направо е невероятно.
Сега гледам да си пестя силите за довършителните ремонти и пазари вкъщи. Днес трябваше да слагат новия паркет в стаята на бебо и познайте, точно нашият не е бил натоваренна транспорта. Ще дойде чак следващата седмица, но не мога да чакам с приготовленията до тогава. Слагам си мебелите и пердетата и не ме интересува.
Пак се разколебах дали при Ташков или при Николов да раждам... Николов е доста груб, а и комерсиален. Ох, трябва да реша вече...
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #974 -: Юли 17, 2017, 20:30:23 pm »
Здравейте момичета,

имам едно въпросче. Днес бях на ЖК и се оказа, че шийката на матката се е скъсила но не разбрах на колко. Как се обозначава като наименование в документите? Гледам и нищо не виждам.

Иначе бебо се е обърнал и е с главата на долу. За една седмица е станал 1,800кг, което ми се струва нереално да е качило 0,300гр. 8O

И аз до 4 месец си спях по корем и след това вече ми беше неудобно и от тогава спя на ляво, на дясно и по гръб. Но не съм чувала, че не е хубаво по гръб да се спи. Така ме боли гърбът, че само в това положение се отпускам.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #975 -: Юли 17, 2017, 20:58:41 pm »
Ефра,скъсяването на шийката мисля,че точно така си го обозначават в документацията.
По гръб не се спи в напреднала бременност,защото се притискат магистралните съдове на майката и с намалява притока на кръв до важни органи и до матката.
Аз утре съм на преглед да видим докъде сме я докарали :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #976 -: Юли 20, 2017, 16:56:56 pm »
Шуши, гледах но в новия док не го пише. Потърсих в старите док и се оказа, че там го пише. За миналия месец пише: дължина на маточна шийка 32мм. Някой може ли да ми каже това добре ли е или не?
Правих си  ПКК, урина и глюкоза. Желязото пак е 111, нещо не мърда.
WBC-13,34   реф.:3,5-10,5 - левкоцитите нещо са ми скочили. Това дали е проблем? От урината пак седимент-левкоцити са скочили 8-9
А какво означава отн.тегло? То ми е 1,010   реф:1,010-1,025

Шуши какво стана с твоя преглед?

Ох, нещо не мога да спя. Събудих се през нощта 2:30ч  и после от 7 до 8ч спах и до там. То май повечето бременни се оплакват от безсъние.
Вчера бях на Отворени врати в Окръжна болница, като цяло е чисто и спретнато. Като видях родилната зала и леко се стреснах. В надежда е доста по-приветлива. Персонала се опита да бъде внимателен но някак не му беше приятно. Да не говорим, че почти нямаше родилки. И бяхме само две желаещите да разгледаме. Както и да е, не е лошо там.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #977 -: Юли 20, 2017, 18:16:37 pm »
Ефра,шийката ти е перфектна от 30мм до 40мм се смята за нормална
« Последна редакция: Юли 20, 2017, 18:20:57 pm от bebeshok0326 »
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #978 -: Юли 22, 2017, 16:08:17 pm »
Здравейте,мамчета :)
Ефра,и аз мисля,че шийката ти е ок. А за изследванията,предполагам 111 ти е хемоглобинът,което е добре. Аз с триста зора го докарах до 110 :)
Левкоцитите и утайката(суе) скачат по време на бременност,нормално е. Отн.тегло на урината е нормално при теб.  Това е т.н концентрация на урината. Колкото повече течности пиеш,толкова по-ниско ще е то,а това намалява риска от инфекции. Така че,старай се да поддържаш урината си светла с прием на мн течности.
При мен всичко е наред. Вторник минахме на преглед,бебка е вече 2,200 кг :) в правилна позиция е,но е все още високо,което в добре,все пак съм в 34,2 г.с. Минах и на очен-нямаме противопоказания за нормално раждане и сиг след две седмици ще ми спрат токолитиците(магнезий и салбутамол). Добре е да знам,че бих могла да родя нормално :) И сега вече не се спирам :) Даже ходя при ММ в цеха да му помагам за сглобяването на мебели :)
Килограмите ми са +10,5 ,което не е зле,но може би сега рязко ще наддам 2-3 кг,защото вече имам апетит.
 Пожелавам ви хубави почивни дни :)

Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #979 -: Юли 24, 2017, 14:28:33 pm »
Здравейте, мамчета!
как сте в тия жеги? Аз направо се разтичам, ужасно ми е лепкаво и горещо...
Днес бях на ЖК, но не ме огря ехографа... Само тоновете чухме, съответно не знам колко голям е станал бебо. Важното е, че е добре.
Качила съм общо 11 кг, а обиколката на шкембо е нараснала само с 2 см за един месец. Не че ми е малък корема... от 104 сега е 106!Все пак това е добре, аз очаквах някаква мега експлозия + прилежащите й стрии, но дано да не нараства много рязко от тук насетне.

Това е от мен, отивам да хапна нещо студено.