0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #600 -: Август 29, 2016, 14:16:42 pm »
Здравейте момичета,
уикендът за мен мина, както минава седмицата :) Аз нали не ходя вече на работа и всеки ден ми се вижда еднакъв.
И аз сготвих мусака :)
Бебка е много дейна днес. Четох някъде, че на час трябва да почуква поне десет пъти. Имам дни, когато почти не я усещам. Ох, да минава вече и да си я гушна. Само живи и здрави. Лек ден на всички :)

*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #601 -: Август 30, 2016, 12:32:11 pm »
Здравейте, момичета!
Вчера ходихме на фетална морфология - засега всичко е бебокът е ОК, има си всичко, все още помолихме да не ни съобщават пола.
На мен ми предписаха Дузофарм 2х1- на лекарят не му харесаха кръвоносните съдове (кръвотокът) в матката, та затова поне засега ще пия това. Отделно започвам Магнерот 2х2 и се надявам да няма изненади.
Дано всички да сте добре! :ballons:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #602 -: Август 30, 2016, 13:51:50 pm »
Здравейте и от мен! Аз съм горе-долу добре! :) Случи се нещо, което много ме притесни. В неделя вечерта се обринах по вътрешната част на ръцете и бедрата. Обривът изчезна за около 1 час. Това, което хапвах в неделя, го избягвах в понеделник. Но вечерта отново обрив. Интересното е, че на различните места обривът е различен, а действието се развива по едно и също време. Изчезна за час. През нощта отново за кратко се появи. Днес веднага на дерматолог. Оказа се алергичен дерматит. Аз не съм алергична към нищо, но изглежда самата бременност предразполага. Май има значение и това, че ми е първа бременност. Ще спазвам лек хранителен режим. Аз се бях притеснила да не е някаква шарка, но се успокоявах с това, че обривът се скрива и е различен на различните места.
Моят лекар вече е на работа и съм спокойна!
Хубав ден! И се пазете! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #603 -: Август 31, 2016, 08:54:14 am »
Здравейте, момичета! Как сте? Цветенце, радвам се, че си спокойна и, че лекаря ти вече е тук, а се надяват алергичния дерматит да мине бързо.
Ние вчера бяхме на лекар. Плацентата ми е 2ра група, има достатъчно води, бебка е главично, но не е завъртяна, както трябва, а с лице настрани и според лекаря това може да създаде проблем, ако започне раждането, а тя не се е завъртяла с лице към моя гръб. На 06.09 пак ще ни гледат, надявам се ад се е завъртяла :) Мерят я около 2900. Да видим до следващата седмица какво ще ѝ хрумне :)


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #604 -: Август 31, 2016, 10:59:59 am »
Цветето, браво, че всичко е наред. Не знам как се сдържате да не питате за пола. Аз бях толкова любопитна и нямах търпение  :D

Сън_смайл, и моето бебе е с главата надолу, но с лице напред. Док твърди, че ще си застане правилно.
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #605 -: Август 31, 2016, 12:15:01 pm »
 cvetence87, защо се е получил този дерматит, знае ли се?

 Нани, засега се сдържаме,  ама до зимата има много време :D

sun_smile, по принцип как трябва да се завърти бебето, за да е ОК всичко?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #606 -: Август 31, 2016, 12:19:34 pm »
Цветето, трябва да си завърти лицето към моя гръб/дупе. А тя за сега гледа настрани, така да се каже. Иначе за пола и аз не исках да знам, но татко ѝ искаше, а нямаше как да съчеатем това той да знае и да каже на цялата рода. пък аз да не знам и... :)

И нещо забавно :

http://www.parentland.bg/dni-predi-termin/

http://www.parentland.bg/oshte-dve-sedmici/
« Последна редакция: Август 31, 2016, 12:42:15 pm от sun_smile »


*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #607 -: Август 31, 2016, 17:41:14 pm »
  нямаше как да съчеатем това той да знае и да каже на цялата рода. пък аз да не знам и... :)


много ме разсмя това, не знам защо, просто си представих единият да знае, а др не :D
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #608 -: Август 31, 2016, 19:43:08 pm »
Здравейте! Tsveteto, май причината е, че съм в края на бременността и е първа бременност.
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #609 -: Септември 01, 2016, 09:32:40 am »
Здравейте! Tsveteto, май причината е, че съм в края на бременността и е първа бременност.

А сега по-добре ли си, или пак се появява и изчезва?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #610 -: Септември 01, 2016, 13:44:03 pm »
Вчера изключих от менюто прясното мляко ( пийвах си от около 2-3 седмици по 1-2 чаши домашно мляко). Не съм се обривала! Дано да е било от това! :)
Как сте в тези жеги? На мен много зле ми се отразяват! :(
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #611 -: Септември 01, 2016, 14:09:23 pm »
Цветенце,

Дано да отминат обривите и да се успокоиш.

Как сте, момичета? Май всички ни мори жегата, защото няма голяма активност в темата напоследък. С идването на септември вероятно и жегите ще отминат лека полека.

Аз съм добре. Чакам си втората ФМ другата седмица и се надявам на добри новини, както и да ни кажат пола евентуално, защото десега не успяваха. С влизането в 6 м ставам по-тромава с разходките и лесно се уморявам и задъхвам, но това може да се очаква с нарастването на коремчето и бебето в него :)

Поразходихме се с ММ из бебешките магазини, за да се ориентираме как са цените, какви са ни предпочитанията и какъв бюджет ни очаква за покупки на първо време. Засега още нищо не сме купували, мисля като вляза в 8 м да свършим тази работа. Вие кога напазарувахте за бебето?

Много се будя нощем, за да ставам да пишкам или да се обръщам, заради болки в тазобедрените стави. И като не мога да заспя започвам да превъртам в ума си имена за бебо :)
Да видим как ще постигнем консенсус с ММ, че той съвсем различно мнение има от мен. Вие как избрахте име/на?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #612 -: Септември 01, 2016, 15:41:19 pm »
Здравей, Mirracles! Ние напазарувахме в края на 8 - нач. на 9 месец.
А за името - заедно го решихме. Ще си спазим традицията първото да е кръстено на бащина линия. :)
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #613 -: Септември 02, 2016, 09:50:38 am »
При мен жегата се отразява преди всичко на краката - моите по принцип отичат, а от едно време от една студентска бригада ми се напукаха доста капиляри от стоенето права по цял ден. Още от началото на бременността се мажа с разни кремове/гелове, от време на време ги топя в морето. При нас има и някаква обремененост - при майка ми и баба ми в 3-4ти месец са се напукали масово вените им... При мен засега вените като цяло са ОК, но кожата ми е много прозрачна и се виждат доста ярки, особено следобед.

Иначе още си работя и вечер определено ми е уморено и трудно да правим разходки, въпреки че знам, че е добре да има движение.

И ние още не сме купували нищо - само от време на време коментираме, ако нещо ни е направило впечатление. А лично съм суеверна и вътрешно ми е притеснено да купуваме неща, затова всеки си прави списък :D и мислим към 8ми месец да започнем евентуално с купуването на основните неща. Очертава се и правене на ремонт, който отлагахме от мнооого време...

И последно, че май много писах:
и ние още не знаем пола, но пък бабите се вълнуват много, приятелите ни вече залагат дали ще е момиче или момче :D

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #614 -: Септември 02, 2016, 10:30:31 am »
Mirracles, ние започнахме да пазаруваме в началото на 8мия месец и сега вече си имаме всичко. Суеверните около мен само ми казват, че не трябвало предварително нищо да се купува, но смятам, че съвременните мами искаме да сме подготвени с хубави неща. Не мога да си представя, че ще влезна да раждам и мъжа ми през това време ще обикаля да пазарува :D Даже малко се дразня на бабините деветини от сорта : "Бебето не трябва да се извежда до 40тия ден", "Зърната трябва да се подготвят за кърмене с груба кърпа", "Ехографът е опасен за бебето".  :D :D :D Момичета, вие имате ли сблъсъци с такива изказвания? Ужасно е, когато някой се опитва да ти каже какво да правиш с твоето си бебе.

Cvetence87, аз вече мразя жеги, а по принцип обичам лятото. Сега само чакам да захладнее. По цял ден съм уморена, вечер се потя (дори и да съм на климатик), а за разходка не искам и да си помислям.

Mirracles, наистина е трудничко с избора на име. Ние се бяхме разбрали, че ако е момиче, аз ще избера името. Измислила съм име, което ми харесва и май то ще остане, освен ако не променим нещо в последния момент.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #615 -: Септември 02, 2016, 15:55:33 pm »
Tsveteto, аз по принцип всяка пролет пия по една опаковка "Флебодия" за вените и капилярите (около коляното обикновено ми се пукат пролетта). Не съм се интересувала дали може да се пие по време на бременност. Аз приемах други хапчета в по-големи дози ( Но-шпа, Магнерот, Еутирокс) и не исках да пия още някое. Ако искаш, попитай лекар за мнение. :)
Ох, мен всички като ме видя и реагират "Ама ти още ли не си родила!" или " Колко ти е голям коремът! Сигурно скоро ще е!" .... Ами като карам 39 г.с. сигурно ще е скоро!  :wink:
Аз днес ходих на козметик да ми направи леко почистване на лицето (само приятната част - без пара и стискане на пъпки). Толкова хубав масаж ми направи на лицето, че се пренесох някъде другаде, не усещах тежестта на коремчето...
Хубави почивни дни ви пожелавам!
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #616 -: Септември 02, 2016, 16:24:19 pm »
Tsveteto, аз по принцип всяка пролет пия по една опаковка "Флебодия" за вените и капилярите (около коляното обикновено ми се пукат пролетта). Не съм се интересувала дали може да се пие по време на бременност. Аз приемах други хапчета в по-големи дози ( Но-шпа, Магнерот, Еутирокс) и не исках да пия още някое. Ако искаш, попитай лекар за мнение. :)

Мерси, cvetence87! ще видим докторът какво ще каже за капилярчетата.

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #617 -: Септември 03, 2016, 17:24:34 pm »
Здравейте! Аз днес бях на преглед. Бебчо е добре. През нощта имах съвсем леко изтичане на околоплодни води (еднократно). Докторът каза, че това означава, че шийката вече е готова, раждането може да настъпи след няколко часа или след няколко дни. Правиха запис на тоновете -всичко е ок, гледа ме на ехограф и бебчо е в позицията, която трябва! Следващият ми преглед е на 14.09, ако не се видим преди това  :D
Вие как сте?
« Последна редакция: Септември 03, 2016, 17:26:48 pm от cvetence87 »
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #618 -: Септември 03, 2016, 18:11:06 pm »
Cvetence87, явно бебето се готви за излизане. Колко дни имаш до термин? Стискам палци всичко да мине леко и бързо.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #619 -: Септември 03, 2016, 21:47:17 pm »
Нани, терминът ми е за 17.09 - имам около 2 седмици. :)