0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните № 98
« -: Май 28, 2016, 20:27:21 pm »
Надявам се няма проблем,че отново ще пусна тази прекрасна тема, за която тайничко мечтая. На всички добре дошли в нея, нови стари, всички сте добре дошли, успех на тези чийто финал идва и на тези за който дългото чакане сега започва.

 :welcome: :bighug: :bfp:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #1 -: Май 29, 2016, 08:45:07 am »
Е, хайде, честита нова темичка! Дано и тя като предната се изпълни само с хубави неща и с мнооогоооо бременни!
Вилиа, знаех си че ще раждаме на една дата, сега остана да видим дали и по едно също време! Иначе датата си е супер. Само ти бъди спокойна  и всичко ще бъде наред. Все пак лекарите си знаят работата и мисля, че са взели най-доброто решение за теб.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #2 -: Май 29, 2016, 10:00:52 am »
Честита ни нова темичка!
Късмет на всички присъстващи и дай боже да се пълни още!

Гале, благодаря още веднъж за подкрепата! Току що влизам от преглед, тонове са ок. Утре пак + всички изследвания...
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #3 -: Май 29, 2016, 12:05:11 pm »
Благодаря за темата! Ф_31 пожелавам ти много скоро да се включиш в нея с две черти.

Момичета, какви матрачета сте купили за  бебешорчетата? По-твърд или по-мек е подходящ за бебчо?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #4 -: Май 29, 2016, 12:20:23 pm »
Здравейте мили момичета!

Успех на тези, които са на финалната права!
Дано темата скоро се изпълни с още нови попълнения!

Мен ме побъркват хормоните... Последните дни постоянно имам напрежение и на моменти ускорен пулс. Много съм изтощена, гади ми се и постоянно ми се спи. Много се надявам скоро да се почуствам по-свежа, за да мога по-често да излизам навън.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #5 -: Май 29, 2016, 17:25:58 pm »
Кой иска темичка  :wink:
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #6 -: Май 29, 2016, 19:41:48 pm »
Привет, момичета!

Записвам се в новата темичка и дано "повлека" крак и за други.
Вилия и Галина, леко раждане и добра първа среща с бебоците.
За мен е втора бременност. Имах известни притеснения през първите седмици т.к. плодния сак беше идея по-малък, но нещата се развиват добре и гледам напред. Обмислям да направя пренатален тест в 12 г.с., записвам се вече и на ЖК. Ако имам късмет и гаденето да спре скоро, ще е много добре.

Сладка86, матрака на каката е твърд, дори вече започна да се оплаква от него. Скоро се надявам ще е за бебето.

F-31, много ще се радвам, ако се запишеш бременна в тази мечтана тема.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #7 -: Май 29, 2016, 19:45:02 pm »
Аз имам много проблеми, от работа до партньор, ще дойде и моят ред, нтека не ви развалям хубавото място, лека на всички  :wink:


Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #8 -: Май 30, 2016, 10:14:26 am »
Mirracles, и аз в началото бях така. Постоянно гадене и страшна умора. Следобед спях като пън за по няколко часа. Хубавото е, че бързо минава и след третия месец става много приятно.  osi_5

Ross, не се притеснявай за движенията. При мен има дни, в които само вечер усещам бебето. Когато пък е дъждовно времето, рита много повече  :D

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #9 -: Май 30, 2016, 10:55:08 am »
Нани,

Даваш ми надежда! С нетърпение го чакам това по-спокойно време. Но всичко ще изтърпим, само дечицата ни да са живи и здрави. Минава и се забравя.

А след коя седмица вече се усеща бебето?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #10 -: Май 30, 2016, 11:53:01 am »
Мира, аз за първи път усетих бебка в 16та седмица. Беше много лекичко, но със сигурност беше тя, вече я усещам много по-често и няма как да се сбърка. Понякога дори корема ми подскача заедно с нея.


*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #11 -: Май 30, 2016, 12:27:03 pm »
Мира, аз го усетих в 18 г.с. явно при всеки е различно :)

А Нани е права, изтърпи до 12 г.с. - ще усетиш коренна промяна само за няколко дена - спира гаденето и повръщането, имаш енергия и не ти спи като на кафява мечка през зимния период :)
И после в края пак става тежко :)
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #12 -: Май 30, 2016, 12:51:47 pm »
Мерси за ориентацията, момичета!

Vilia,

Дръж се, миличка! Всичко ще мине добре! Чакаме с нетърпение заедно с вас!
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #13 -: Май 30, 2016, 14:49:55 pm »
Здравейте и от мен. Честито за новата темичка:)
Аз съм в 16 г.с., но усещам бебко от няколко седмици вече. Може би, защото ми е втора бременност. При първата бременност за пръв път усетих бебето може би към 20 г.с.
Днес изпих първото си кафе откакто съм бременна. Досега ми се гадеше от него, но вече не. Пък се върнах и на работа... Да видим докога. Много ми е изнервена обстановката на работното място иначе работя по 6 ч. и 1/2 на ден. Оперативен счетоводител съм. Някой има ли, който да е започнал с болнични от петия месец? И лекарят по ЗК може ли да изписва болнични до края. Как мислите?

Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #14 -: Май 30, 2016, 15:18:00 pm »
chris08, няма абсолютно никакъв проблем да излезеш от сега в болнични и да, точно лекарят, който те води по ЗК ще ти ги издава. С първата ми бременност излязох в болнични от 12 г.с (като цялата бременност ми беше в една календарна година) и с тази мисля да постъпя по същия начин. По спомен, последния болничен, който издава лекаря по ЗК е 45дневния, после следва болничен от раждането, болничен от педиатъра на детето и след това вече идва отпуск за майчински.
*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #15 -: Май 30, 2016, 15:18:27 pm »
chris08, аз съм в болничен още от началото на четвърти месец, а док ми предлагаше още от втория, когато имах болки и зацапване. Аз не взех тогава, защото имам възможност да работя от вкъщи и 2 месеца бях така. Първия болничен при мен беше за 14 дни и после се минава на комисия и ти дават по 30 дни до края.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #16 -: Май 30, 2016, 15:24:43 pm »
Благодаря за отговорите. Аз за болничния 45 дни преди раждането и за по нататък до края на 2 годишното майчинство знам как седят нещата, защото се занимавам точно с пускане на болнични и оправяне на документи на майки в НОИ. Ами ще видим как ще се чувствам до края на юни и шефа иска не иска ще взима заместничка. И аз бях няколко дни в болница поради прокървяване. Много неприятно, но отшумя. Сега гледам да се пазя и да не тровя нерви в кантората, защото наистина няма смисъл.

*
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #17 -: Май 30, 2016, 15:30:33 pm »
Няма смисъл, chris08, от нерви и то в работата. Моите болки рязко намаляха, след като си останах у дома, на спокойствие.
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #18 -: Май 31, 2016, 10:10:40 am »
Добро утро, момичета, надявам се всички да се чувствате добре днес! Аз се събудих стресирана, остава един ден до  голямото събитие и днес определено не ми е спокойно. Освен нетърпението от срещата с малкия човек, ме обзема и мъничко страх от операцията. Дано Господ ни закриля!
Вилиа, късмет и на вас! Как сте с бебо днес?
Re: Тема на бременните № 98
« Отговор #19 -: Май 31, 2016, 10:13:18 am »
Гали, със сигурност си притеснена, но ти предстои нещо невероятно и след, като видиш и гушнеш малкия човек всичко ще ти мине! Успех и нека Бог е с Вас!