0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Шишета стерилизирах до към 5 тия месец. Вода - още по навик сутрин като правя млякото наливам и водата преварена, не  нещо от втеляване,  а навик, и чешмяна съм давала ,  и  изворна.
Е какъв е смисъла до годинката да се стерилизира, да не би играчките които пъхат в устата или ръцете да са стерилизирани.
Щ е пропият Весита, като минат на храна човешка ще пропият.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Аз изварявах шишета до около годинката, но например не всеки път, а веднъж седмично като през останалото време миех добре на ръка с четка и бебешки препарат. След това ги слагах в съдомиялната на горния ред. Аз вода давах едва като започнах да захранвам и то много рядко преварена, а направо от чешмата.


И аз така мисля,че няма смисъл до годинката,те всичко пъхат в устата си,кърпи,играчки,ръце,ужас:-):-):-даже сега сме на тема лапане на пръстите на краката и дърпане и съответно лапане на чорапи:-);-)) смятам и аз от утре да разредя преваряването докато започна 1 в седмицата и след това да прекратя!
*
Както сама си забелязала, когато започнат да пъхат всичко в устата, както и да пълзят и да пипат всичко, стерилизацията става напълно ненужна.
Аз стерилизирах до 6 м.

*
И ние до към този период и спряхме. А за водата ,не се притеснявай. Ще пропият. :wink: нашия ,до като сучеше,не я 'познаваше"/което си даде повод за шашкане  :lol:/ ама после постепенно си станаха приятели и сега няма проблеми!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Веситаа аз не съм стелиризирала или преварявала нищо. Измивам и слагам всичко в една купа, пускам врялата вода и толкова. Те ръцете са му облизани постоянно, а който мине все за ръчичките го пипа и целува. А гърдите си как да стелиризирам? Вода давам от родилното, купувам на бебелан. По мъничко, че аз дохранвам да си изплаква устата. Мислех да не давам, обаче имахме млечица. Така си научих урока за водата.
Момичета нас ни мъчат колики, помагайте. Давам колиф, био гая и инфакол. Ефект минимален само от последното. Вече не издържам и съм като парцал.
*
Момичета нас ни мъчат колики, помагайте. Давам колиф, био гая и инфакол. Ефект минимален само от последното. Вече не издържам и съм като парцал.

детето като има колики си има и почти нищо не помага, трябва да се изтърпи :(
при сина ми временно облекчение имаше от затоплената възглавница с черешови костилки (от ДМ) - успяваше да заспи и другото, което даваше що-годе ефект е гушкане и разнасяне из цялата къща, колкото и да е уморително
*
Веситаа аз не съм стелиризирала или преварявала нищо. Измивам и слагам всичко в една купа, пускам врялата вода и толкова. Те ръцете са му облизани постоянно, а който мине все за ръчичките го пипа и целува. А гърдите си как да стелиризирам? Вода давам от родилното, купувам на бебелан. По мъничко, че аз дохранвам да си изплаква устата. Мислех да не давам, обаче имахме млечица. Така си научих урока за водата.
Момичета нас ни мъчат колики, помагайте. Давам колиф, био гая и инфакол. Ефект минимален само от последното. Вече не издържам и съм като парцал.
Здравей, да много е трудно с коликите. С поза тигърче, бял шум за успокоение на бебето и тактиката на доктор Бърди опита ли? За друго не се сещам.
*
За колики Абоколикен е най-комплексен. Иначе и колик стоп давах. Биогая я смених с биобаланс бебе и давам само него сега.
*
А аз да попитам мамите на по-големи бебенца, до кога ползвахте бебешко веро?
*
Кати,  моите са по-малки и до първата бутилка този път. С баткото нямаше такова и изобщо не съм. То като си ги плакнеш добре, не е проблем.
А аз да попитам мамите на по-големи бебенца, до кога ползвахте бебешко веро?
Въобще не съм ползвала такова.винаги с нашето мия и не знам до кога

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
За коликоте най-много му помагаха капките Коликинд. Могат да се дават преди и след хранене. След 15 мин се успокояваше и заспиваше. В по-тежките дни давах и Инфакол. Доста ни държаха нас, до средата на 3-тия м.





На нас пък Колийф мн ни помогнаха! При нас пък като че ли сега като се замисля само при едното бебе бяха малко по силни, спираше ни тока вечер,но отминаха бързо за мое щастие!
Моите са на 6 месеца мия си с бебешко веро и тяхна гъба,и вече от нвколко дена само веднъж дневно превРям но скоро ще прекратя и това!
Давам им преварена вода но както казах по горе те не пият,ако им купя друга която е позволена за пиене се чудя дали ще я пропият :-):-):-)
*
Здравейте и от нас. Напоследък трудно се добирам до телефона, за да седна да пиша. Слънчогледка пропълзя и развива страшна скорост. Изобщо не се спира, когато не пълзо се катери по мебелите и въобще по всичко, до което може да се докопа. Гони котките и им спира тока на милите.
Започнах да я слагам на гърне - след всяко ядене и преди/след сън за не повече от 10 мин и имаме резултати , знам че засега са неосъзнати, но вярвам, че е въпрос на навик.
Кати, смятам до годинката да мия с бебешко веро. Ползвам ДМ-ското и съм много доволна.
Веси, не стерилизирам от 4 месец и вода не преварям от тогава давам Девин розов етикет или Бебелан - пие по 240 мл, че и повече на ден.
Веречирия, мила, много се радвам да те видя в тази темичка. Коликите са кофти период и май наистина е вярно, че си трябва време и търпение. Като съвет мога да ти дам - Инфакол и Колик стоп - тези капки давах и имаше ефект, масажите след баня също много помагаха, както и една практика кожа в кожа ( слагаш голото тумбаче в/у твоето). Също слагах по-често по коремче. Дано скоро да минат и да успееш да се наспиш.



Всеки миг е още един шанс...
*
Момичета нас ни мъчат колики, помагайте. Давам колиф, био гая и инфакол. Ефект минимален само от последното. Вече не издържам и съм като парцал.

За съжаление, и при нас нищо не помогна. Първите три месеца със сина ми бяха най-трудните. Всяка вечер ревеше по 4 часа. Правих какво ли не, май само разнасянето по корем му действаше по-добре, но той си беше тежък, не можехме да го разнасяме непрекъснато. От бял шум, сешоар и прочие се плашеше. Капките, няколко вида, не му помогнаха. И така, докато не стана на 3 месеца и една седмица. Една вечер се учудих, че бебето не рева. Направо не можех да повярвам. Доколкото помня, и твоето дете е момче, за съжаление, тях по-често ги мъчат коликите. Дъщеря ми рева две нощи необяснимо и го отдадох на тях. Иначе не е имала изобщо.
А за наспиването - няма да е много скоро. Гледай да спиш, докато детето спи, а не да домакинстваш! 

*
В един момент просто свикваш да не спиш. Коликите минават, почват зъбите.При едни не се разбира нищо при други е малък ад.Аз мога книга да напиша, но какво от това.Последния изби тия дни, и след него веднага я хвана гнойна ангина.Е пак не спя, отново за пореден път.Разликата е че като бебе спях с нея, мъжът ми си готвеше сам, но сега ходя на работа, та е зор.

*
Аз съм от късметлийките. Моите ги подминаха проблемите със зъбите.

*
Блу, давала ли си Лефакс? Тук го няма в аптеките, а се твърди, че е супер ефективен. Дори бизнес са развили хората :) аз като идин Тома неверни за втори път го подминавам, защото другите препарати с нова съдържание не действат.
Маги, вярно е, че майк3те свиквят да не спят :) Дано бързо мине ангината!
*
Здравейте!
Кати, честит ви прощъпулник и от мен!
Весита, от началото си давам вода бебелана.
Веречирия, при нас най-добре беше с биогая.
Да се похваля имаме си вече християнче!