0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #100 -: Юли 06, 2016, 12:00:29 pm »
Не ме харесват това е извода, но защо не ме искат не знам и не мога да кажа  :P
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #101 -: Юли 06, 2016, 12:11:48 pm »
f_31 на лично съобщение ти пратих координати на психолог.Направи нещо най-накрая.
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #102 -: Юли 06, 2016, 12:13:38 pm »
И аз да питам нещо. Фанте, при родителите си ли живееш? Те какво казват за проблемите ти?
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #103 -: Юли 06, 2016, 12:25:44 pm »
f_31 на лично съобщение ти пратих координати на психолог.Направи нещо най-накрая.
[/

Тя нищо няма да направи. Момичето просто си търси внимание, ще намери 198765432 причини. До това заключение стигам вече. След последния отговор... Никакъв напън на сивото да разчопли малко в проблема. А не е толкова сложно. Просто поредната констатация. Туй не търпи развитие явно. Месец, два, два, три .... година без работа .... Ама това нейното не е до липса на такава, друг е проблема, ама и на психолог няма да иде.
Мама и тати да опъват каиша, за разкош и някой бивш или настоящ приятел е хубаво да има та да й обещае някой леФ. Срамота!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #104 -: Юли 06, 2016, 12:34:05 pm »
Не ме харесват това е извода, но защо не ме искат не знам и не мога да кажа  :P
Не те искат защото най-вероятно не се представяш добре на интервютата. Освен на психолог както те посъветваха някои, може би няма да е лошо да отидеш и на консултация в някоя фирма за подбор на персонал. Там могат да ти структурират CV-то, да ти дадат ценни препоръки как да се държиш на интервю, как да говориш, как да се облечеш и т.н.
И все пак, има доста работни места, където не искат нито стаж, нито образование, нито се интересуват от възраст, пол и външен вид. Не си ли мислила да се насочиш към такава работа? Да изкараш някакъв курс и преквалификация? Даже доколкото знам в бюрата по труда даже имат безплатни курсове за преквалификация. От теб се иска само желание за работа и точно то според мен ти липсва. Затова колкото и да си говорим тук глупости, обяснения, оправдания, колкото и да се напъваме в анализи, мнения и съвети - ти без желание за работа няма да мръднеш и на сантиметър. И след години в тая тема ще се върти един и същ филм, само дето на нас ще ни е омръзнало да пишем едно и също. Но нищо, тук постоянно се появяват и нови лица, които ще ти правят компания


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #105 -: Юли 06, 2016, 13:39:06 pm »
Аз въобще се чудя как има някой да продължава да пише, особено и след предната тема... Ф_31.. Порастни!


Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #106 -: Юли 06, 2016, 13:52:16 pm »
И аз да питам нещо. Фанте, при родителите си ли живееш? Те какво казват за проблемите ти?

сигурно, иначе кой ще я издържа, интернетът не е без пари все пак

пенсионери ли са родителите ти, не могат ли те с нещо да ти помогнат? братя, сестри имаш ли? какво стана със стажа? ако добре разбирам от ника ти си достатъчно млада, имаш време. а като знаеш език защо не хванеш за чужбина?

преди години и аз не бих приела определени работи, но сега имам и дете, и кредити, и чудеса  :lol:

Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #107 -: Юли 06, 2016, 14:17:36 pm »
Здравей,

писах ти на лично съобщение. Ако ми дадеш малко повече информация, бих могла да ти помогна.
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #108 -: Юли 06, 2016, 16:47:18 pm »
Кристи, Меци, и СтефЗ за Вас ЛС  :)
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #109 -: Юли 06, 2016, 17:20:39 pm »
Лилибел аз съм преквалифицирана на Продавач консултант, от Бюро по труда, 6 месечен стаж си имам там  :lol:
Не се сещам обаче къде не искат стаж, не ги интересува образование, пол и години и външен вид.
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #110 -: Юли 06, 2016, 17:40:37 pm »
Веднага казвам къде не искат стаж. Преди седмица ходихме на басейн с едни приятели, техния син дойде да учи в София. Нещо не му се учи обаче и прекъснал, съответно му спрели финансите, но това е друга тема. Момчето е 20-21 годишно, без 1 ден трудов стаж. Една година беше без работа. Но като казвам, че е без финанси, значи наистина е без никакви финанси. Може би това е начина някой наистина да си намери работа когато е притиснат от обстоятелствата. Както и да е. Изкара курс за барман, струвал е към 300 лв. и веднага си намерил работа в Хепи - сигурно ги знаеш ресторантите.
И не само за Хепи говоря, мисля че в KFC, макдоналдс и подобни са перфектно място за хора без трудов стаж. Да, заплатата не е супер висока, но е идеална като за хора без стаж. Не разбирам какво ти пречи да започнеш на такова място и паралелно като искаш пак си търси "мечтаната" работа. Доколкото знам там са и на смени,което още повече ще те улесни защото не е като да си вързана в офиса от 9 до 18 и ще може да си ходиш по интервюта. Но междувременно ще имаш собствени пари, ще се издържаш, ще си имаш за харчене, ще завържеш познанства, ще натрупаш опит и да не изброявам...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #111 -: Юли 06, 2016, 17:45:45 pm »
Ами КФС и Макдоналдс и хепи не ме искат,имам по поне 5 кандидатури там завършили с отказ от тяхна страна не от моя, безнадежден случай съм знам  :?
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #112 -: Юли 06, 2016, 18:04:13 pm »
Лилибел,Авалон е права в това ,че колкото и да даваме съвети и да помагаме f_31 няма да направи нищо.
Ако в момента,някой отвори jobs.bg за Продавач консултант и в Call Centers (на банки-не се изисква стаж) има над 300 обяви.Никой не може да ме убеди ,че виждаш ли никой не я наема.
f_31 не искам да те обиждам,но ако наистина си на 31 г и имаш по-малко от година трудов стаж през живота си (или за последните 6 год. до колкото разбирам),то определено има нещо не добре в поведението ти.Потърси помощ и то не тук,а при специалисти,защото ако сега не го направиш с годините няма да ти бъде по-леко.
Човек има ли желание има и начин(относно работата)и  спри да хленчиш .
И аз исках да съм моделиер конструктор имам техникум,колеж и пр. в тази насока,но като видях че не става,се преориентирах.Както с математиката бяхме на Вие,така започнах от АБ,така 7 год. по късно съм във фин.сфера.(И сервитьорка съм била,барманка,цветарка....)Срамна работа няма, но явно при теб "не е опрял ножа до кокала"
« Последна редакция: Юли 06, 2016, 18:51:57 pm от bebeshok0326 »
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #113 -: Юли 06, 2016, 19:55:30 pm »
Ами КФС и Макдоналдс и хепи не ме искат,имам по поне 5 кандидатури там завършили с отказ от тяхна страна не от моя, безнадежден случай съм знам  :?
пак се повтарям, но ще кажа да си направиш една консултация в агенция по подбор на персонал. Там хората ще ти кажат точно какъв ти е проблема в общуването и в представянето пред потенциалните работодатели. И след като не ти върви в София, защо не си опитала да кандидатстваш за работа някъде по морето, в сферата на туризма? Варна? Бургас? В момента е сезона и там са готови да вземат куцо, кьораво и сакато само и само да има кой да обслужва туристите.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #114 -: Юли 06, 2016, 20:20:22 pm »
Лилибел, малко като изморявка , гимнастика на пръстите си правиш да повтаряш , то хубаво, aма да има кой да възприеме.
Преди време аз лично й предложих работа на морето веднага, прилично платена, с осигурена храна и преспиване ама нъц - даже и не се заинтересува е на, така, любопитство малко поне.. Отчаян човек грабва предложение, макар и временно.  Ама тоооо ..... как да го нарека без да обиждам вече не знам.
Както каза Бебешок който иска винаги намира начини. Аз вече се и съмнявам, че проблема реално е такъв. Ние тука пеосто си дрънкаме и повтаряме като ... ай да не казвам какви. И всеки път се питам защо се занимавам да си хабя времето и нервите от най-добро чуство да помогна. То не прихваща бе.Аз просто не мога да си представя да се впия като кърлеж и да се храня от някой друг толкова време. Ми в Чистотата при циганките ще работя временно., щом ножа е опрял до кокала и чакам някой да ми сложи хляба на масата ГОДИНИ  наред. Честно казано то и до възпитание е това. Тооа горе са меко казано глупави оправдания. ЖЕЛАНИЕееее липсва. Ама като има кой да търпи.  :wink:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #115 -: Юли 06, 2016, 20:32:49 pm »
Ей Вие за каква ме мислите, прихванала съм всичко, боря си се и продължавам, дай ми някоя Агенция където именно ще ми обърнат внимание на общуването и представяне пред работодатели -нито една не съм намерила, сещам се за една в която като попитах ама не  :P
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #116 -: Юли 06, 2016, 20:54:57 pm »
Тъпкано е в нета с такива :lol:.
Другото е бла, бла, бла.

Аз не знам ти нас за какви ни мислиш.

П.с. Даааа по- напред имаше отзив от HR с предложение за помощ  :wink:
« Последна редакция: Юли 06, 2016, 21:01:36 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #117 -: Юли 06, 2016, 21:02:58 pm »
Утре ще чета от до   :P
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #118 -: Юли 06, 2016, 21:14:54 pm »
Утре ще чета от до   :P

Което потвърждава поне една от тезите ми 8O
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Тъжна и отчаяна!
« Отговор #119 -: Юли 06, 2016, 22:15:40 pm »
утре ще ти пиша една примерна агенция, където може да отидеш. Имахме един голям клиент с 50 човека персонал, затвориха магазина и тъй като работодателят беше чуждестранна фирма в доброто си желание да помогне на служителите си им осигури консултация от такава фирма. Там им изготвиха автобиографиите, консултираха ги за пазара на труда, как най-успешно да се представят на интервютата и т.н. Ама утре като съм в офиса ще погледна как се казва фирмата. От теб обаче зависи да се вземеш в ръце и да отидеш - ако не в тази агенция, в някоя друга подобна. Наистина нета е пълен с такива агенции, избери си 10 и им звънни да разпиташ какво предлагат и колко струва. После отиди в една от тях и си направи консултация. Ама като казвам "отиди" имам предвид да отидеш там наистина. А не пак да пишеш как не можеш, не знаеш, не става ...


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети