0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Още веднъж ви желая "за много години", мили майки на по-големи дечица! Да сте живи и здрави и вие, и децата ви! Татковците още повече да ви слушат!

*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #1 -: Януари 04, 2016, 08:47:36 am »
За много години, момичета и момчета! :D
Да сме здрави през новата годината!
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #2 -: Януари 04, 2016, 20:27:33 pm »
Здравейте, мили момичета!

Честита Нова Година!  tree2a
Пожелавам на всички ви, и на всички дечица, прескрасна и здрава 2016 година. :)

Може би съвсем скоро ще се наложи да ползвам услугите на детегледачка (по няколко дни в месеца, за София). Иска ми се да намеря детегледачка, която би се съгласила да бъде ангажирана от време на време. Ще ми трябва най-вече, когато започнем подготовката и новото ИКСИ. Детенцето ми боледува често и по време на миналото ИКСИ беше болна. Не успявах да мисля за процедурата, защото мислите ми бяха само при болното дете у дома, което всеки ден се гледаше от различен роднина. На всеки роднина обяснявах за лекарства, инхалации и прочие. Наложи се да се взема важно решение дали да се връща единственият бласотцист. който беше с лошо качество. Мъжът ми също тичаше с мен в клиниката и после на работа. Не искам да си го причинявам отново.

Можете ли да ми препоръчате някоя изпитана жена? Гледам из нета, че има и разни агенции за детегледачки. Има ли някоя агенция, от която сте доволни?

Лека вечер
Раши
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 20:29:06 pm от Раши »


Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #3 -: Януари 07, 2016, 05:52:52 am »
Детегледачка не мога да препоръчам. Кръстницата на Ники отвори детска градина Монтесори в Надежда 2, което ти е близо, но не знам дали предлага почасово гледане.
С инхалациите става съвсем сложно.
Аз бих търсила някое мед. лице. в пенсия.
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #4 -: Януари 07, 2016, 10:47:25 am »
Честита Нова Година! Много здраве на дечица и родители :)

Ние ползваме детегледачка почасово - горе-долу 3 пъти в седмицата по 4 часа. Има варианти за почасови ангажименти, доста са гъвкави и момичетата студентки и по-възрастните жени. Ние търсихме от познати, но не се получи. Обърнахме се към агенция. Останах много доволна - много добри кандидати намериха, трудно ми беше да избера :) Но агенциите взимат много голяма такса.

И аз се включвам в темата за големите деца, че влязохме в мътните води на възпитанието с моя големия син и е нещо страшно :)
« Последна редакция: Януари 07, 2016, 10:49:41 am от rumyanau »



   La vita è bella
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #5 -: Януари 07, 2016, 11:09:32 am »
Руми, мътни, мътни колко да са мътни, човека е на 3г. все пак, не му се връзвай много  :lol:
Сподели ако искаш какво те притеснява, пък ние ще дадем някой непоискан съвет :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #6 -: Януари 07, 2016, 11:10:49 am »
пък ние ще дадем някой непоискан съвет :lol:

Много сме силни тук  :lol: :lol: :lol:



*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #7 -: Януари 07, 2016, 13:32:35 pm »
пък ние ще дадем някой непоискан съвет :lol:

Много сме силни тук  :lol: :lol: :lol:

Е как, най-добрите  :lol: :jump12:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #8 -: Януари 07, 2016, 14:34:18 pm »
За  това и ви обичам  :smiley_abxb:

Я кажете сега -  моя Калоян , освен , че днес е именник и е  един  малък  пикльо  :lol: . Ако вечер  по някое време не го вдигна да  пишка  ,  се  напикава. Не всеки път  . И не винаги - зависи  колко течности е пил или и  от съня му , и аз не знам. Не че съм се притеснила , аз самата съм била така  до 6-7 г. помня  даже  :oops:, ама ей , така по  сестрински да кажете , че няма проблем  , или ако има  пък  8O
Май снощното пиене ,още ме държи  :lol:



*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #9 -: Януари 07, 2016, 14:57:11 pm »
Виж как се отзовавам веднага  :lol:
Твоя е малък, а аз си имам една голяма 9 г. пикла :wink:
Така е от как стана на 4 г., до тогава не се напикаваше вечер, но от тогава се. Сега последната година е по-рядко, но поне 3-4 пъти месечно е. Преди я следях колко пие, ограничавахме вечер течностите, в продължение на година я изпишквахме вечер, но от преди две години преоткирх памперсите и сега всички в къщи са доволни  :lol: Тя се налива с вода, ние си спим спокойно, сменяме си чаршафите по график и те така.
Брат ми се напикаваше до 4 клас, другия брат и той така, аз и баща й не сме, ама ето детето е наследило чичо си и вуйчо си. Преди се впрягах, сега хич не ми дреме, все ще го израсте. Добре че е кльощава та либеро седмица гащи са й по мярка, само да не напълнее, че ще я закъсаме :lol: :lol:
Важното е че и на нея не й дреме, даже на летните училища си ги носи пампите :wink:
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #10 -: Януари 07, 2016, 16:05:38 pm »
Според мен може би спят тежко вашите деца и затова се напишкват нощем. Моят ако е легнал късно започва да реве на сън като му се пишка или става, но той спи като зайче.
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #11 -: Януари 07, 2016, 16:33:33 pm »
м-и и това, но бях чела че е някаква мнооого лека форма ако мога така да се изразя на спина бифида, т.е. има незатоврени прешлени, ама не помня точно кои, та се израствала до към пубертета. лежа аз на таз кълка за сега ама дано не ми се наложи да предприемем някакви мерки :?
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #12 -: Януари 07, 2016, 17:11:17 pm »
При Мия е признак на разболяване. Почти всеки път когато се напишка през нощта, след това се разболява. Бъбреците са много чувствителна точка при нея.
Но на 4 години, мисля, че няма никакви поводи за притеснения по въпроса. Аз бих слагала памперс и готово.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #13 -: Януари 07, 2016, 18:01:28 pm »
Стифи, на моя позната дъщеря и спря доста късно. Та и билки и вареше, не особено ефективно според мен.. но се израстна де, та смятам че има ощи време и надежда да си мине.
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #14 -: Януари 07, 2016, 19:14:10 pm »
На Ники му се случва да се напишква, но памперс не ползвам, не бих върнала памперс на голямо дете. Това все едно на моето да му срина психиката и да го върна в бебешкия период.
Купихме протектор за матрак и подложки, като тези чаршафите за болница. Като има някакъв стрес или е преуморен се случва, иначе не. Купихме малки лампи и като стане нощес си включва лампата или вика баща си да се изпишкат заедно. Че го е страх да притича до тоалетната :)

Аз лично също бих проверила бъбреците, но не бих върнала памперс и да разчитам, че се израства. Ако лекар ми го каже - да. Но аз страдам от бъбреци и не ми се е случвало честно да се напишквам като малко, само при силен стрес.
Това е другото, което бих проверила - дали има от някъде наложен психологически натиск.

http://www.webmd.com/mental-health/enuresis
http://emedicine.medscape.com/article/1014762-overview
http://www.apa.org/search.aspx?query=bedwetting&fq=ClassificationFilt:%22Children%22

Ето статии, последния линк е от американска психологична асоциация, на търсачка, което излиза.
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #15 -: Януари 08, 2016, 08:50:22 am »
Вени, ти май не схвана шеговития ми тон, ми се струва :wink:
Детето е проверявано на 5-6-7 и 8 г. за бъбреци, както казваш :P
Всичко с тях си му е наред, както и с пикочния мехур, няма задръжка, няма ревлукс, няма неврогенен пикочен мехур, не е уголемен, не са удебелени стените му и т.н.
Предвид проблема на сестра й мислиш, че си стоя само и чакам ей така да се израсне проблема без да съм проверила всички възможни причини. Ти да видиш и с детски психолог съм се консултирала  :lol:
Всичко с психиката си му е наред, няма проблеми, и не я е страх да става да пишка, просто не се събужда, спи ужасно дълбоко, дори се обръща по 2-3 пъти на вечер само, т.е. не се и върти, толкова спокойно и дълбоко спи.
И подложки за матрака имаме, 4 на брой, но повярвай ми травмата за детето всяка вечер да се събужда плувнало в пиши е много по-голяма от колкото да си обуе памперс гащите и да си спи спокойно до сутринта.
Благодаря за линковете, за 5 г. доста съм изчела, баш тия не съм ама едва ли нещо по-различно науча  :wink:
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #16 -: Януари 08, 2016, 09:17:44 am »
Влизам при "големите " с две въпросчета.

В новата ясла ни искат да надпишем пижамката, лигавника и спалното бельо на детето и понеже не ми се бродира  :oops: има ли някакъв друг по-лесен начин?

Племенникът ми има РД този месец и става на 6. Сестра ми предложи да му вземем някаква занимателна игра. Някой има ли впечатление от тези игри:
http://www.emag.bg/nastolna-igra-asmodee-hotel-hot01bl-vn/pd/DCX3BYBBM/
http://www.emag.bg/igra-mondo-4250231730009/pd/DWNQLBBBM/
http://www.emag.bg/nastolna-igra-haba-formula-1-4416/pd/D6LP8YBBM/
http://www.emag.bg/search/semejni-igri/ticket+to+ride?ref=autosuggest
http://www.emag.bg/search/small%20world

Моята племенничка също се напикаваше до много късна възраст - 5-6 клас. Но го преодоля от само себе си.
 
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #17 -: Януари 08, 2016, 10:31:16 am »

В новата ясла ни искат да надпишем пижамката, лигавника и спалното бельо на детето и понеже не ми се бродира  :oops: има ли някакъв друг по-лесен начин?


Има  :lol:. Текстилни маркери.
     
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #18 -: Януари 08, 2016, 12:17:49 pm »

В новата ясла ни искат да надпишем пижамката, лигавника и спалното бельо на детето и понеже не ми се бродира  :oops: има ли някакъв друг по-лесен начин?


Има  :lol:. Текстилни маркери.

Чудесно  :lol:, а къде се продават? В Джъмбо например има ли ги?

ПП. Намерих си  :P Оказа се, че съседката ми имала (т.е. сестра ми  :wink:)
« Последна редакция: Януари 08, 2016, 12:58:00 pm от 47 Smiles »
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #19 -: Януари 08, 2016, 13:07:56 pm »
47 Smiles,
от настолните игри у нас на най-голяма почит е "Околосветско пътешествие".
от другите занимателни игри любими са "вълшебният джин" и "вярно-невярно".
Не само детето се забавлява и учи с тях, и родителите има тази привилегия  :lol: