0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #40 -: Януари 18, 2016, 15:45:50 pm »
Бургаска е фирмата, само техните торти харесваме.  И Захаро, имат сладкарница, но моето семейство си предпочитаме Роза
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #41 -: Януари 19, 2016, 14:01:01 pm »
stoeka , благодаря . Значи сега специална разходка едва ли , че няма да има какво да правим .
Или при някое пътуване  към  Добрич  може да спрем   и  разгледаме аквариума .

Макар  да имам   не особено мил спомен от  предната  разходка  - докато спряхме, слязохме , не видяхме знаци и  табели за  забрана , имаше и други паркирали коли - и хоп скоби  и паяка щеше да ни отнесе колата   на крачки зад нас .


Аз съм фен вече на бургаската "Захаро"  .Пробвахме  и"Амадеус" , че и те са ми  наблизо , но нещо ме разочароват , а "Роза "  не са ми на път .
« Последна редакция: Януари 19, 2016, 14:28:54 pm от nimika »


*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #42 -: Януари 19, 2016, 15:00:34 pm »
Захаро е поморийска фирма :)  Хубави са им тортите, но цените ми идват доста скъпи.  Ако ще ходите към Добрич се обадетв, може и ние да решим да пътуваме с нашата кола. Абе, поводи за срещи да има.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #43 -: Януари 19, 2016, 18:18:11 pm »
Доживях да получа подкрепа от моята дъщеря. Истинска, не „мамо аз ще ти помагам“. Понеже градината ѝ ни е на 800 метра пеша, а и тя вече е голяма и не се притеснява, дали ще отидем да я вземем, ако вали или е много студено оставям баща ѝ да я вземе с колата. Вярно, малко по-късно от мен отива, но тя е доволна - малко деца и мнооого играчки. До миналата седмица ходех и „доиграваше“, а после баща ѝ идваше да ни вземе. Просто не беше много студено и я оставях да потича навън на въздух. Сега обаче ми се струва излишно да мръзнем и двете, понеже тия 800 метра ги взимаме за около 30 минути.  Та вчера като ги изпращах поръчах Кръстю да иде да я вземе. Вечерта чувам, че се отключва вратата и скачам да ги посрещна. Отварям вратата той - сам. Питам „къде е детето?“, само се плесна по челото и тръгна. И после естествено аз бях виновна, че не съм му се обадила. Ама Ники му отговори. каза ти и ти каза добре“. Иначе пак щеше да ми излезе с лафа „не си ми казвала такова нещо“.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #44 -: Януари 20, 2016, 17:42:57 pm »
моето пораснало дете напоследък все се оплаква от закуската си преди училище - "все сандвич, стига сандвич".... ясно ми е, че ако всеки ден сервирам филия с шоколад или бисквити, няма да се оплаква, но и това не е опция, естествено :)

все пак, реших да изляза малко извън квадрата на моя навик и да попитам вас - какво приготвяте сутрин за закуска на децата? особено за онези, които сутрин отиват на градина или училище и нямат много време (пък и вие нямате).

ще ми е полезно да обменим опит.

аз редувам сандвич с шунка, с кашкавал, с прясно сирене, с пастет - обикновено с добавка от краставица, домат, маслинка, яйце. понякога кус-кус с масло и сирене, понякога филия с мед, с тахан, случва се и бисквити да дам, ако знам, че бързаме много. рядко е баница или кекс, защото рядко правя. палачинките са в неделя само. това се придружава от чаша мляко, рядко от чай.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #45 -: Януари 20, 2016, 18:09:41 pm »
jam, много разнообразни закуски предлагаш... Моето меню сутрин е по-кратко. Бих добавила

1) макарони с масло и сирене, или крема сирене

2) овес или грис, сварен във вода и мляко, с масло и сирене, или с масло, канела, ябълка, орехи и семки (сусам, слънчогледови, тиквени)

3) зърнена закуска тип мюзли с кисело мляко (избирам ги пълнозърнести, да не е само от бяло брашно и царевица)
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #46 -: Януари 20, 2016, 20:16:27 pm »
Освен всичко изброено, разнообразявам и със зърнена закуска/корнфл./шок. топчета с прясно мляко.



*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #47 -: Януари 20, 2016, 21:57:37 pm »
абсолютното същото давам и аз, без зърнени закуски дори, защото моите деца не ги ядат, както и филиите със сладко, защото пък аз не мога да закусвам със сладки неща и не съм им предлагала :oops: добавям към избореното и филия с домашна лютеница и сирене, примерно, запечена принцеса с яйце и сирене и принцеса с кайма и кашкавал, чаша мляко, чай или фреш в сутрините, когато не ни мързи да цедим :lol:
правя баница веднъж на 2 седмици сигурно, както и едни много прости сиренки, това е няма голямо разнообразие  :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #48 -: Януари 20, 2016, 22:31:50 pm »
Джам, Митака не закусва у дома, той дори и уикенда трябва да мине час след като е станал за да яде и неговата закуска е в училище и затова пълня една кутия с храна. Плод, мъфини, сандвич!
Аз правя мъфини веднъж на 3-4 дни, 18 броя ми е дозата, той ги обича, редувам плодови с шоколадови и солени . А когато не успея да направя, имам обикновени бисквити, понякога и солети слагам!
Без бой си признавам и кроасан съм слагала, ако някой им подари!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #49 -: Януари 20, 2016, 22:39:43 pm »
Да добавя по-малко популярните принцеси с кашкавал и яйце. Също правя и бисквитена торта - нишесте с мляко и обикновени бисквити.



   La vita è bella
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #50 -: Януари 21, 2016, 07:44:55 am »
Пропуснах снощи :) и да си продължа мисълта!
Сандвича, който слагам на Митака за училище и вкъщи много го хапват,
дори за обед или вечер е тост! Взимам питки или един тъмен хляб, мажа с масло,
слагам шунка или филе и стискам на тостера от ТОЗИ вариант.
След като се е запекъл слагам още кашкавал, така той само се затопля и свежи
зеленчуци, краставица, домат или айсберг, зелена салата!
Събота и неделя, когато са у дома, правя бърза бутер баница, обикновена също, весели гофрети с машинката
от Мими 26 и сандвичи бюрек, което е запечен сандвич със смес от яйце сирене и кашкавал.
Често правя и препечени - юфка ТУК и макарони ТУК.
Харесвам ги много, защото са бързи за приготвяне, само завираш водата
малко мазнина и сол и ги слагаш. Поемат си водата, слагаш масло и са готови.
Не се мият след като са сварени, само после добавя всеки кой каквото иска , мед, сирене.
Те са и малък грамаж и стигат точно за всички и не остава.
Много бърза закуска е обикновени бисквити начупени на парченца с шепичка нескуик топчета,
за да не им ги забранявам съвсем, но с кисело мляко, мишоците не ги харесват с прясно, а така много!
Руми ме подсети и за бисквитена торта с домашен крем Ванилия!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #51 -: Януари 21, 2016, 09:27:23 am »
Калоян въпреки , че ходи на детска  градина и логично имат закуска там , много често сутрин   казва, че е гладен  и иска закуска.
Аз не разнообразявам ,а и той много обича, така че редувам  - филия с тахан и мед    или овесени ядки с масло и сирене . Любими са му . И стават бързо . В градината после пак закусва , но то се  пада чак след  час  и повече .


*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #52 -: Януари 21, 2016, 09:36:59 am »
по този повод да ви споделя една смешка - Деси като беше малка, на 3-4 г. имаше теория, защото в къщи винаги си закусваме и аз я питах няколко пъти дали и на градината си изяжда закуската и тя доволно потвърждаваше. И на въпросът - а не ти ли е много, отговаряше, е как ще ми е много, на обед как ям първо, второ и трето, а сутрин само една закуска да изяждам  :lol:

Много ми се искаше да успея да пробутам и аз зърнени закуски, че както казвате са бързи и лесни за приготвяне, но уви не ги ядат. Това е може би единственото нещо, което моите всеядни прасенца не искат. Може би, защото и ние с баща им не ги ядем, знам ли. Не е голяма загуба де.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #53 -: Януари 21, 2016, 10:16:41 am »
Стефи, моето момче му ка3вам, че овесените ядки са кус-кус и ги яде като него - сирене, масло и мед. Ама той още е патенце и мога да го 3аблудя, а пред твоите госпожици не 3нам ще мине ли номерът ;) И елда слагам малко като варя пък истински кус-кус, че в нея нали имало ра3ни там поле3ности - ама от бялата, че кафявата има много остър аромат.
Понякога обича да 3акусва само плодове и ядки - кашу най-вече, а може и цял ден на това да откара. Баща му вика, че само сме можели да в3емаме пример от него  :lol: Ама като 3нам как се променят децата - не 3нам до кога ще е това 3дравословно ядене при него.


*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #54 -: Януари 21, 2016, 10:50:47 am »
бебе, да ти кажа и кускус много не обичат, иначе паста ядат всякаква, обожават дори, но кускуза не им е любим и го предлагам не повече от 1-2 пъти в месеца. Пробвала съм ги и с буквички, спондж боб и всякакъв друг кускус с извратени форми, ама нъцки.
Нормално е да им писва на децата, то на мен ми писва понякога и не знам какво ми се яде, защо и на те да не са така :)
свате, питай го какво иска, освен филията с школад де :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #55 -: Януари 21, 2016, 10:51:53 am »
"зърнени закуски" от типа на топчета, флейкс и др.под. не давам и не се харесват. между другото, тяхната слава на здравословна закуска вече е развенчана - например, от британската здравна каса NHS. мисля, че и СЗО се произнесе - много сол, захар и мазнини в промишлено приготвяните такива, а то други няма.

чисто "мюсли" във вида овесени ядки+сушени плодове и накиснати в някакво мляко моят човек отказва категорично. в ДГ имаха задължително всяка сряда закуска мюсли и той още се потърсва от ужас при спомена за него.

като ви чета, излиза, че сме си съвсем ОК със закуската, просто моят човек се опитва да си изпроси повече сладки закуски. гледам по чужбински снимки, че често дават цял плод на закуска, но на мен не ми се връзва. бих дала плода отделно, за втора закуска след 2 часа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #56 -: Януари 21, 2016, 11:32:07 am »
Да, и аз не бих дала само плод сутрин, според мен не е добре за стомаха. Плодове, по два различни слагам в раничката, един за голямото междучасие и един като се прибираме си хапват. Сега например слагам мандарина и банан, портокал и банан, ябълка и банан и т.н.
Отделно в нашето училище закуските хич не са лоши и 2 или 3 пъти в седмицата към закуската има и плод, та им се събират и по три на ден. Деси не яде закуските, виж Еленка като има баничка или сандвич с шунка, кашкавал и краставичка си ги хапва, нищо че е доволно закусила в къщи преди 2 часа, примерно  :lol:
В къщи също час след вечерята си хапваме плодове, не всяка вечер, разбира се, но повечето. Предлагам такива които не мога да сложа в раницата като киви, помело, грейпфрут и т.н.
Та, не е като да не ядат плодове, исках да кажа, че да предлагам и на закуска няма нужда :)
Виж тая сутрин за десерт ядаха домашни целувки  :lol: Снощи не знам как решиха че искат целувки, никога не сме правила, та по рецепта от нета спретнахме малка доза с два белтъка, те пък взеха че се получиха. :)
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #57 -: Януари 21, 2016, 14:20:04 pm »
Бананът е чудесен за закуска. хем засища, хем действа добре на стомаха. Сега друг е въпросът, че аз закусвам с 1 банан, ама Мия ще каже, че това не е закуска :). аз няма да давам примери какво ядат моите, че Явор живее само на сухари, сирене и шоколад в последните месеци. Мия, която няма никакви проблеми с апетита и с храните по принцип,  за закуска и тя не яде много неща -хапва филия със сирене, корн флейкс на лидл- едни шоколадови топчета с кисело мляко много обича, но друг вид такива закуски не хапва. Обича шунка, но не хапва кашкавал примерно -ей такива странности относно закуската. Понякога й купувам прясна закуска от хлебарницата.
Стефи, чела съм , че плодовете не се препоръчват вечер, особено пък преди лягане.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #58 -: Януари 21, 2016, 14:30:04 pm »
Моите закусват вкъщи. Завиждам на хората, които могат да заведат децата незакусили на училище или градина. Много време ще ми се спести. Но няма как. За градината давам една кутия, която е за следобяд. Ако заведа София сутрин в 8,30 ч., трябва да й дам още една или поне кисело мляко (тя не е от най-ящните). На сина ми му искат по две кутии - от едната ядат сутрин към 9,30 ч., от другата - следобяд, към 15 ч. И аз вече съм се видяла в чудо какво да слагам. Понякога правя и сандвичи, особено сутрин и към тях някакъв зеленчук - домат, краставица, морков. Тук има всякакви видове хляб и хлебоподобни изделия, но много често той ги връща обратно. Джаме, в Германия най-нежеланата закуска от децата, е точно сандвич. Не знам защо. Следобяд може да е и нещо сладко като гофрета, палачинка, кифличка, заедно с кис.мляко, плод.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #59 -: Януари 21, 2016, 14:34:10 pm »
Джаме, в Германия най-нежеланата закуска от децата, е точно сандвич.

а коя е най-желаната? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!