0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #60 -: Януари 21, 2016, 15:17:59 pm »
що бе, к'во му е на сандвича, мое ли всеки ден кроасан с шоколад?  :lol:
а да допълня по темата, кроасаните на лидл, класическите с масло са страхотни, понякога взимам от вечерта и сутринта са си ок за закуска  :)

Мешко, чела съм и аз, но да ти кажа, то по принцип вечер е вредно да се яде изобщо, пък скоро четох пак една статия на "великата" д-р Емилова ли беше, че и сутрин било много вредно да се яде, та бая се зачудих, що пък изобщо да ядем :lol: :lol:

За закуската аргументацията й беше да не натоварваме стомаха... Че каква му е аджеба работата на стомаха след като едни 10-12 часа не си го натоварвал, имал е достатъчно време да смели храната от вечерята, че и сутринта да не го товаря.  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #61 -: Януари 21, 2016, 16:13:36 pm »

И аз  , и Калоян  възприема плода като десерт. След вечеря у дома винаги слагам една чиния с  плодове  според сезонна и хапваме . Аз мога да закуся с парченца ябълка  , хляб и кашкавал ,но трябва да има нещо солено  в  закуската ми .Не е задължително да е  тестено- може сирене с маслини , сурова чушка .
Канския апетит за сладко настъпва към 14ч следобяд - не мога да издържа тогава  на изкушението .

А  по повод на готовите зърнени закуски , флейкс и други - аз най-старателно ги избягвам. Отстъпвам пред нескуик топчетата кафяви , но това  много  , много рядко се случва .

Да ви кажа съм много скептично настроена и към много от готовите пресни закуски от хлебарниците - масово се използва маргарин  при приготвяне на закуските или палмова мазнина , най-често разбира се  хидрогенирана . Много малко хлебарници  работят с  растително олио или  масло . В допълнение използват  и доста добавки   като консерватори и подобрители , аромати ...Не че хляба ни е  по-чист от към подобни добавки  де .  Та за това ще печем доколкото можем кифлички ,  сиренки и  разни мъфини  .


*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #62 -: Януари 21, 2016, 16:20:37 pm »
мда, и аз мисля, че готовите закуски не са за предпочитане редовно, че и хляба дори, поради тази причина, повече от 7 г. си правим домашен хляб. Не че брашното ми е домашно, но не се вторачваме чак толкова, поне избягваме консерванти, оцветители, всевъзможни набухватели, мазнини и т.н.
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #63 -: Януари 21, 2016, 16:42:50 pm »
Извън всякакви моди, псевдоекспертни твърдения и предпочитания на родителите, има един основен, общовалиден принцип на хранене: закуската, обядът и вечерята да съдържат трите основни съставки - белтъчини, въглехидрати и мазнини - в разумно съотношение.

Закуска без протеин и мазнини НЯМА да засити детето до обяд.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #64 -: Януари 21, 2016, 17:14:51 pm »
На сина ми му искат по две кутии - от едната ядат сутрин към 9,30 ч., от другата - следобяд, към 15 ч.
Блу, от 9:30 до 15ч. нищо ли не яде, или нещо им дават там?
Нимика, по принцип плодът трябвало да се яде преди, а не след основното. Освен това съм 3абеля3ала, че около час след плод(с и3кл. на банан) се огладнява и капри3ите "това искам, това - не", са по-малко ;)
3ърнени топчета, корнфлейкс и т.н. даже не сме купували. Гледа миналата седмица детето няк'ви кутии в супера, ама щото имаше Мики Маус на тях. Понякога 3акусва кисело мляко с обикновени бисквити; кроасани имаме една торба подарени - и3бягваме да му даваме и мн ме дра3ни, като му тикнат директно в ръцете подобни "храни". Каквото и да нося при дете, първо питам дават ли му по принцип и може ли сега да му дам, или, примерно, след вечеря. Ама това е друга тема.
Стефи, а кога може да ядем и3общо според доктор ти Емилова - ра3бра ли :) Че само на фотосинте3а не 3нам колко ще оживеем.


*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #65 -: Януари 21, 2016, 17:26:16 pm »
Да допълня списъка със закуските и с препечена филийка с крем сирене- филаделфия или подобно. И с кръгчета краставички отгоре. Или пък с луканка, както я предпочита Алекс. Напоследък държи сама да си прави закуската. Будя я малко по-рано за целта и тя си маже филийките или пък си топли млякото със шоколадовите топчета сама. Последните и аз ги ограничавам до веднъж в седмицата.
Веднъж даже напълно сама си направи палачинки, но беше събота и имаше време.
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #66 -: Януари 21, 2016, 20:25:07 pm »
о да, пречените филийки с масло или крема сирене и у нас на почит  :)

бебе, не пишеше в тази статия и аз се замислих кога по-точно трябва да се храним  :lol:
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #67 -: Януари 21, 2016, 22:00:40 pm »
Любимите ми бързи закуски като дете - филия с халва и масло или с боров мед и масло (разтопени и смесени)  :lol:
Сегашният еквивалент със сусамов тахан и мед е разбира се по-здравословен и също много вкусен  :P


ПП. Ох, и циганска баница :) Сегашният еквивалент ще е със зехтин, вместо олио, но пак с много шарена сол и червен пипер =D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #68 -: Януари 21, 2016, 22:32:41 pm »
Е що не ги харесвате тия шоколадовите топчета? Когато рязко ми пристърже за сладичко, вършат идеална работа  :lol:. Без никакви млека де, те с мляко ми имат вкус на дунапрен. Скоро ни свърши една кутия, която бяхме купили ....лятото, май. Ама свърши, щото мама си ги хрупаше. Николета не се и сеща за тях.
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #69 -: Януари 21, 2016, 22:38:49 pm »
Бебе, в 12 ч. имат обяд, който ние го плащаме, но го готвят и им го карат там. Всички ядат едно и също, вероятно има изключения, ако някое дете не яде месо или е алергично към някоя храна.

Джаме, ще потърся статията, че вече не помня къде я четох.

Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #70 -: Януари 22, 2016, 11:22:44 am »
Имам едно въпросче. Някой знае ли дали на прощъпулник се носи нещо изобщо? Аз лично на моите деца съм правила прощъпулник само в тесен семеен кръг, не съм канила гости по този повод. Сестра ми е решила да покани гости, за да отбележим прохождането на племенницата ми и се чудя трябва  ли да занеса нещо специално, нещо символично. Идея си нямам.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #71 -: Януари 22, 2016, 12:06:16 pm »
Да ти кажа и аз като теб, само в тесен семеен кръг съм ги правила, но щом е решила да кани гости може би е подходящо да купиш подаръче. Според мен не е необходимо нещо голямо, но все пак да занесеш подарък. :)
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #72 -: Януари 22, 2016, 13:54:03 pm »
Играчка според възрастта, дрешка - за децата никога не е излишно да носиш подарък и не е трудно да се избере.
Нашите закуски, които стават и за бате и за малките са:
принцески с яйце  и сирене и макарони
Само за големия правим разни видове сандвичи. Освен обичайните, изброени по-горе, той се научи да хапва и филия с крема сирене или тънък слой масло с парченце пушена сьомга отгоре, може и краставичка да се добави. Слагаме и за училище такъв, но напоследък взе да връща цял какъвто и да е сандвич от училище. Явно щото не тичат като бесни след топката през зимата и не огладнява.
Аз като дете обичах на майка ми т. нар "митчета"  - малки тестени закусчици с пълнеж от сирене или кренвирш,напр. Не зная рецептата за тестото, но мисля, че е същото като това, което тя правеше за домашната си пица.
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #73 -: Януари 22, 2016, 16:16:09 pm »
Направо завиждам, че яде филийка със сьомга. А тя така да си отива с краставичка и крем сирене, мммммммммммммм. Моят мъж прави страхотна домашна маринована сьомга. Сьомгата от магазина де, не е домашна. Става страхотна, а малкото диване не ще да я опитва. А иначе печена сьомга яде, но мариновата не ще и тва си е.
Ще я издиря рецептата му и ще я постна в "консервната" тема.
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #74 -: Януари 22, 2016, 16:27:18 pm »
таман щях да моля за рецептата за сьомгата  :lol:

да, и моите я ядат, купувам от лидл, вакумирана нарязана на слайсчета и правя сандвич с нея, а една сутрин закусваха и новото ми изобретение пастет от риба тон :lol:
абе като цяло моите деца държат на всякакви хранителни експерименти  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #75 -: Януари 22, 2016, 16:50:43 pm »
Аз съм чувала, че на прощъпулник се носи паричка и нещо за крачетата, може би чорапки, обувки, пантофи. На сина ми му бяха подарили футболна топка.

*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #76 -: Януари 22, 2016, 17:09:58 pm »
таман щях да моля за рецептата за сьомгата  :lol:

да, и моите я ядат, купувам от лидл, вакумирана нарязана на слайсчета и правя сандвич с нея, а една сутрин закусваха и новото ми изобретение пастет от риба тон :lol:
абе като цяло моите деца държат на всякакви хранителни експерименти  :lol:

Моята е голям каприз по принцип, а като види нещо ново гордо казва " Аз това не го обичам" и въобще не иска да опита. Но след много кандърми няколко години, да, години по-късно опитва и установява, че всъщност е страхотно и иска още.  :lol:

ето линк към домашната сьомга. С малко аматьорски снимков матрЯл http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50623.msg1122954#msg1122954
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #77 -: Януари 22, 2016, 21:18:45 pm »
На прощъпулника на Никола ми подариха комплект за отпечатък (нещо такова http://www.hippoland.net/catalog/product/view/id/77349/s/baby-art-magichna-kutija-vissha-moda-sin/category/123456789/) и направихме отпечатъци на крачетата,преди да търкулнем питката.

  При нас закуските са същите = сандвичи (с кашкавал,салам,крема сирене,лютеница и сирене,масло и шарена сол,яйце и сирене,кайма и т.н.),мъфини,юфка,кус кус ,кифлички,кекс,мюсли ,жито.Георги закусва сутрин ,после и в училище,обядва там и отделно му слагаме 2 ябълки и 2 мандарини ,както и сандвич -всичко се изяжда.Но не му даваме пари и нищо не се купува от лавката.
<br />
*
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #78 -: Януари 22, 2016, 21:27:17 pm »
Е, при нас лавка така или иначе няма.
В петък някой клас прави сладкиши и се продават. Тогава му давам пари за две парчета, че той е лаком. Днес беше успял да си купи и изяде само едно, докато се появя. Иначе не му давам още джобни. Добре, че са сладкишите, че да разбере, че едно парче е по 50 цента, а с 1 евро може да си купи две. Иначе още не може да борави с пари и ми се вижда излишно да носи в себе си. Миналата седмица беше неговият клас да прави и продава. Нашият си загубил някъде монетата, но му дали без да плаща.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през януари 2016 г.
« Отговор #79 -: Януари 23, 2016, 00:05:49 am »
sia, като прочетох рецептата, разбирам защо детето не иска маринованата сьомга. това си е ястие за възрастни. пробвайте да й дадете слабосолена сьомга от Берьозка.

 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!