0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Заповядайте в новата тема  :P
Нека да ни е на здраве, спокойствие, коледен дух, подаръци и детски усмивки  santa2 xmas-smiley-010 tree2a
Лелеее,едвам ви изчетох :lol: ние сме болни първо аз,от събота и Алек  с разстройство....нооо аз съм добре и той се оправя....
Смайл,радвам се,че Дани е добре както Jbrul ти е обяснила подробно :lol: защо понякога се дават по 10 дни АБ та няма да се повтарям :lol:
И аз се чудя за коледен подарък за Алек...
Нека сме здрави и изпълнени с много настроение за предстоящите празници :)
*
Записче! Нека празничният декември донесе много щастие, здраве и усмивки на малки и големи! tree2a santa2 tree2a
*
Лелеее,едвам ви изчетох :lol: ние сме болни първо аз,от събота и Алек  с разстройство....нооо аз съм добре и той се оправя....
Смайл,радвам се,че Дани е добре както Jbrul ти е обяснила подробно :lol: защо понякога се дават по 10 дни АБ та няма да се повтарям :lol:
И аз се чудя за коледен подарък за Алек...
Нека сме здрави и изпълнени с много настроение за предстоящите празници :)
Алекс, бързо оздравяване на малкия!
*
Привет и от мен!
Само хубави вести в новата тема!
Вместо запис да похваля детето, че от вчера вече си казва името хубаво.
Болните да оздравяват по-бързо!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Здравейте и от нас  :D Ние в петък ще му търкулваме питка, че толкова бързо ходи, че едвам го хващам  :D Вече започва да се срамува отнепознати хора  8) и обожава баща си катосе върне от работа  8O Прегръща го, крещи радостно, чак ми стана обидно по едно време  :D
Смайли, радвам се, че Дани е добре, Алексче, и Алек да оздравява по-бързо... Дано няма болни дечица.
Тази седмица ни предстои и украса на елхата, чудя се къде да я завра, че само на елха ще стане. Иначе ще му купим нещо като детско телевизорче за подарък - много обича копчета и всякакви пеещи и дрънкащи играчки  :?
*
*
bonbolini, миналата година вързах елхата с връзки за обувки (но тя е изкуствена) на монтажните отвори на секцията. След украсата не си личеше как е закачена. Но с жива елха нямам опит.

edit: Ето тук съм я показала:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50782.msg1074976#msg1074976
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 16:18:52 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Благодаря на 47 Smiles! Само здрави дечица и родители в този така прекрасен месец. И много коледни усмивки.


*
Смайли, мерси мила за темичката:)
Дани вече да не се разболява от сърце ти пожелавам:)

И ние малко болни :(
Ивона сополи киха и тъкмо щяхме за ваксина да звъним , че все отлагаме......
И тя хоп изведнъж тия сополи...... Дано няма продължение, че настръхвам......

Мислих и да ги изкарам то един вятър във Варна аман .....

Здрави дечица и родители пожелавам:)
Хубав ден:)
*


Всеки миг е още един шанс...
Да, днес голям ветрилник  8O
Михче, тези сополи на Ивончето бързо да й минават!
Bonbolini, честити ви тичащи крачета  :P

Да ви похваля дон Даниеле. Вчера ходихме на ресторант. Държа се много културно и даже и аз успях да хапна и да пийна. После го заведох в детския кът (един огромен). Играхме си заедно и накрая му казах, че отивам в ресторанта при тате и той въобще не пожела да дойде с мен и си остана самичък с каките. Вече е голямо момче  :lol:

Много хубави навици е придобил, едни такива ритуални. Например не яде, ако няма лигавник и сам си го наглася. Не излиза без да сме сложили шапка и яке. Само преди месец не можех да му сложа шапка за нищо на света.

Тази сутрин дори сам дойде и доброволно си изпи антибиотика...  8O

Хваля го, да не мислите, че само зная да се оплаквам от детенце  :lol:
*
Смайли, страхотен е Дани:)
И послушен:)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Голям сладур е Дани, Смайл :) Колко културно си хапва!Растат и се променят дечицата и понякога 3апочват да ни липсват бебешките неща. Усещам се как на моменти 3абравям, че е още бебе и очакванията ми от него са като 3а голям човек. Он3и ден сестра му 3апочва да плаче и го виждам как отива, сяда на дивана до нея и 3апочва да я люлее, като междувременно си гледа детско. Поведението си му беше толкова въ3растно. Не го карам да се 3анимава с нея - тя си е наша отговорност - но той самичък иска да помага. Винаги ми е било много гро3но, като видя някоя майка, на кафенце с цигара примерно, да навиква по-голямото дете, че не гледа по-малкото.
Мих, дано се ра3минете само със сополите. Сияна се пооправи, но на моменти още я дра3нят и не може да диша спокойно. та3и сутрин поспа върху мен полуи3правена миличката.
rtfrtf, чудна идея 3а елхата :) Миналата година имахме жива - на един шкаф, недосегаема 3а баткото. Та3и година май ще си останем само с и3куствената. Вчере подкарахме един шоколадов календар - много се кефи момченцето ми, че той по принцип рядко вижда шоколад. Те едни мини мини бонбончета, ама радоста е на макс ;)
Бонболини, да кажеш после какво сте хванали на питката.
3драви деца и родители във всяка къща пожелавам пре3 пра3ничния декември!


*
Смайли, браво на Дани! Много се радвам, че е усвоил такива умения. Имам една приятелка например, която категорично отказва да отидем заедно на ресторант, било то и квартален, защото детето й било неуправляемо, а то е на три години.  8O 8O Както и да е, хора всякакви и деца всякакви. Важното е да са живи и здрави!

Бебе, браво на Божидарчо, че се грижи за сестричката си! Наскоро една позната роди второ детенце и по-голямото, което е на година и половина, се държи много агресивно с него. Направо като ми разправя се изумих - биело бебето, бъркало му в очите. Направо ужас!

Голяма мъка е с тези хреми. Ние уж нямаме хрема, а от време на време сутрин ни хърка носът. Пусках й носен секрет - няма нищо. Почвам да се чудя да не е трета сливица.  osi_10 Не съм много наясно с тези сливици.  :?
 Пожелавам на болничките бързо излекуване!
« Последна редакция: Декември 02, 2015, 15:35:13 pm от kati_vm »
*
Наскоро една позната роди второ детенце и по-голямото, което е на година и половина, се държи много агресивно с него. Направо като ми разправя се изумих - биело бебето, бъркало му в очите. Направо ужас!


kati_vm, така само изглежда, всъщност детето няма още усет, а му е любопитно да си контактува с бебето. И аз така тичах след Иво сума време и внимавах да не удари някое дете от неумение да си изразява радостните емоции. Все още му забранявам да се опитва да пипа бебета, обяснявам, че бебто само се гледа отдалеч, защото е малко и може да го уплаши.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Наскоро една позната роди второ детенце и по-голямото, което е на година и половина, се държи много агресивно с него. Направо като ми разправя се изумих - биело бебето, бъркало му в очите. Направо ужас!


kati_vm, така само изглежда, всъщност детето няма още усет, а му е любопитно да си контактува с бебето. И аз така тичах след Иво сума време и внимавах да не удари някое дете от неумение да си изразява радостните емоции. Все още му забранявам да се опитва да пипа бебета, обяснявам, че бебто само се гледа отдалеч, защото е малко и може да го уплаши.
Може,  но моята позната хич не беше очарована.
*
При деца с толкова малка разликаа различна възраст с различни потребности.На година и половина децата опознават света, тогава започва тръшкането, удрянето, хапането.Тези всички неща се изразяват върху всеки попаднал срещу детето в този момент.ТО не разбира, че пред него има бебе, то вижда обект на който да изрази емоцията си.Така че твоята позната трябва да се въоръжи с търпение и здрави нерви, да говори мнооого, и да не обвинява и наказва за всичко голямото бебе.Покрай мен има майка с деца с такава разлика и да ти кажа, много и е трудно чисто физически.

*
Кати, моля те, кажи на познатата ти да вземе да попрочете малко литература по въпроса! Хубаво е, че човек иска две, три или повече деца. Но динамиката няма как да остане същата като при едно. Свекърва ми все казва, че мъжът ми нямало с кого да се кара, когато бил малък. То и сега няма, де. Но честно казано, исках да имам две деца и съм много щастлива, че имах този късмет мечтата ми да се сбъдне. Когато бях бременна с второто, майка ми ми каза, че с две не е два пъти по-трудно, а много пъти по-трудно. И аз се зачудих, но после разбрах какво е имала предвид. Нека да обясня нагледно! Моите имат разлика от малко над 3 години. Това беше добре, защото голямото можеше да се обслужва само - да отиде до тоалетна, дори и да си извади кисело мляко от хладилника и да яде. Това, което не беше добре, е, че подстрига сестра си, докато бях в тоалетната по малка нужда, значи за не повече от 2 минути. Тогава е бил на 4 и от тригодишен си има детска ножица, със заоблени върхове. Много обича да реже, лепи и да прави апликации. И никога не я беше използвал не по предназначение. Като излязох от тоалетната гордо ми заяви, че бил фризьор (беше отрязал единствения дълъг кичур на бебето). В този случай хем се притесних, че можеха да се наранят, въпреки че както казах, все пак детска ножица беше. Хем ме напуши смях. В крайна сметка му обясних, че хората учат с години, за да се научат да правят хубави прически. Самата аз също не мога да постригвам. И да, ако иска, може да стане фризьор, но когато порасне.
Ревността при появата на второто дете е нещо напълно нормално. Все пак до този момент голямото е получавало цялото внимание. Дали ще се прояви, когато се появи малкото или по-късно, когато бебето започне да се движи и да взима, къса разни неща на по-голямото, това може да е различно. В никакъв случай не трябва родителите да се карат само на голямото дете, още повече, че в случая на твоята позната, то самото още е бебе. На тази възраст моториката не е все още усъвършенствана. А и детето проявява и любопитство към малкото, затова му посяга. Не, все още не може да го погали съзнателно. На година и половина и не разбира всичко, не може да се контролира, не може да се постави на второ място в случаи като "чакай малко да дам на бебето да яде и после си ти наред".
Моите доста се караха. Обикновено той й взимаше нещо от ръцете, а тя в един момент взе да го бие и щипе. Сега вече са на 3 и 6 г. и малката може да говори. Вече се заиграват, въпреки че, когато са уморени, пак се карат.
Децата на твоята позната са с много малка разлика. Дали така е планирано или не, не знам, но честно казано, когато синът ми беше на няколко месеца, изобщо не си го представях да имам скоро и бебе. Много е трудно - психически, физически, всякак. Когато станат на 3 г., нещата се подобряват. Но дотогава няма начин. Може би някакъв вариант би било за жената да прати голямото на ясла (въпреки че там много боледуват в началото и е възможно да разболява и малкото), да си вземе човек да й помага и да се занимава с голямото дете, докато тя е заета с малкото. Имаме тема как да се подготвим за второто дете. Заповядай: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50963.0

*
Кати, моля те, кажи на познатата ти да вземе да попрочете малко литература по въпроса! Хубаво е, че човек иска две, три или повече деца. Но динамиката няма как да остане същата като при едно. Свекърва ми все казва, че мъжът ми нямало с кого да се кара, когато бил малък. То и сега няма, де. Но честно казано, исках да имам две деца и съм много щастлива, че имах този късмет мечтата ми да се сбъдне. Когато бях бременна с второто, майка ми ми каза, че с две не е два пъти по-трудно, а много пъти по-трудно. И аз се зачудих, но после разбрах какво е имала предвид. Нека да обясня нагледно! Моите имат разлика от малко над 3 години. Това беше добре, защото голямото можеше да се обслужва само - да отиде до тоалетна, дори и да си извади кисело мляко от хладилника и да яде. Това, което не беше добре, е, че подстрига сестра си, докато бях в тоалетната по малка нужда, значи за не повече от 2 минути. Тогава е бил на 4 и от тригодишен си има детска ножица, със заоблени върхове. Много обича да реже, лепи и да прави апликации. И никога не я беше използвал не по предназначение. Като излязох от тоалетната гордо ми заяви, че бил фризьор (беше отрязал единствения дълъг кичур на бебето). В този случай хем се притесних, че можеха да се наранят, въпреки че както казах, все пак детска ножица беше. Хем ме напуши смях. В крайна сметка му обясних, че хората учат с години, за да се научат да правят хубави прически. Самата аз също не мога да постригвам. И да, ако иска, може да стане фризьор, но когато порасне.
Ревността при появата на второто дете е нещо напълно нормално. Все пак до този момент голямото е получавало цялото внимание. Дали ще се прояви, когато се появи малкото или по-късно, когато бебето започне да се движи и да взима, къса разни неща на по-голямото, това може да е различно. В никакъв случай не трябва родителите да се карат само на голямото дете, още повече, че в случая на твоята позната, то самото още е бебе. На тази възраст моториката не е все още усъвършенствана. А и детето проявява и любопитство към малкото, затова му посяга. Не, все още не може да го погали съзнателно. На година и половина и не разбира всичко, не може да се контролира, не може да се постави на второ място в случаи като "чакай малко да дам на бебето да яде и после си ти наред".
Моите доста се караха. Обикновено той й взимаше нещо от ръцете, а тя в един момент взе да го бие и щипе. Сега вече са на 3 и 6 г. и малката може да говори. Вече се заиграват, въпреки че, когато са уморени, пак се карат.
Децата на твоята позната са с много малка разлика. Дали така е планирано или не, не знам, но честно казано, когато синът ми беше на няколко месеца, изобщо не си го представях да имам скоро и бебе. Много е трудно - психически, физически, всякак. Когато станат на 3 г., нещата се подобряват. Но дотогава няма начин. Може би някакъв вариант би било за жената да прати голямото на ясла (въпреки че там много боледуват в началото и е възможно да разболява и малкото), да си вземе човек да й помага и да се занимава с голямото дете, докато тя е заета с малкото. Имаме тема как да се подготвим за второто дете. Заповядай: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50963.0
Здравей Блу, благодаря! Моята позната си има бавачка, просто това беше в първите дни след родилното и не е реагирала на време.