0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #460 -: Октомври 30, 2015, 04:30:28 am »
Ще потърся от къде мога да си набавя мострички, за да пробвам и да се насоча към определени продукти. Судокрема е хвален доста от мои познати, сестра ми го ползват за цялото семейство... затова и го избрах. Но ако на беба не й понася, ще търсим "нашия" крем.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #461 -: Октомври 30, 2015, 08:56:32 am »
Здравейте, ние последно време сме все подсечени.  Стигнахме и до Тридерм, оправи се, но вчера пак беше с червено дупе, с пъпчици :x Май на дерматолог ще го водим. Сменям памперса, мия го винаги, махах го с какво ли не и все е възпален
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #462 -: Октомври 30, 2015, 09:46:03 am »
Бонболини,Вера ми беше така...само с тридерм се оправяше...гледай хубаво да го подсушаваш след миене и не сменяй марката памперси,при нея установих,че е от това и само Pampers ползвах..честити ти ходещи крачета :lol:
Алек още не е проходил,когато тогава..нямам много време да пиша,но ви чета...той се чувства добре с детегледачката,аз също :lol: е,малко по-натоварено ми е,но поне съм спокойна,че няма баба в къщи,която да ме дразни...
Хубав ден на всички :)
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #463 -: Октомври 30, 2015, 09:50:41 am »
Алексче, за това изключих - сменям му постоянно памперсите, буквално - каквото хвана от магазина - сега ще си взема Пуфис или Памперс, който си ползвах преди, и не е имал проблеми с тях...
Мерси много  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #464 -: Октомври 30, 2015, 09:55:27 am »
Да и при нас имаше подсичане и от тогава много внимавам какво и взимам.Експериментирам по-рядко.

Как сте вие?Днес времето е мъгливо, а на мен ми се спи.Малката си иска разходката и след малко я обличам и поемаме на път.Вече гледам да я извеждам без количка на близки разстояния само да ходи пеша да се изморява, но в един момент вдига ръце да я нося, а тя е към 14 кила.Непосилно ми е това носене вече.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #465 -: Октомври 30, 2015, 10:14:52 am »
magi_st,  Аз за по-далечни разстояния още си ползвам количка, нищо че сме с 1 година по-големи от вас и е 12 кг. За мен си е удобно, а и от по далече като не иска да се прибере, без количка ще ми е доста трудно. И не на последно място, количката си е удобна за багажи -1 плик с играчки, 1 с всякакви други неща.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #466 -: Октомври 30, 2015, 10:22:55 am »
Нелка, те в болниците като раждаш дават мострички. На мен ми дадоха на мустела, тео бебе, судо крем, бепантен. Иначе в някои аптеки/дрогерии имат. В нашата квартална аптека съм виждала на Бюбхен.
Бонболини, много неприятно това постоянно подсичане. Моят племенник беше така. При него много подейства подмиване с тетра, мазане с крем Здраве( но онзи обикновения, че преди 16 г нямаше специално за бебета) и пудра.


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #467 -: Октомври 30, 2015, 10:48:25 am »
Bonbolini, да не е от нещо, което е яло детето? Божидар ми се беше обривал до червено няколко пъти след 3ахранването - единият път от киви, другите пъти съм 3абравила вече от какво. Ние сме само на Судокрем. Веднъж бяхме на път - 3а 2-3 дни само и не си в3ех Судо. като се подсече от нещо - ма3ах с Пенатен, после Мустела - нищо не помогна. Накрая Судо го оправи. И да, маже се мнооооого тънко - да не си личи направо, че е ма3ано. Освен това, поне а3 мажа само при нужда - щото съм виждала приятелки, които мажат всеки ден и при спокойна кожа. Госпожицата само веднъж ми се стори по3ачервена и я ма3ах, ама дано не се налага. Тя ми се струва, че е даже с по-тъмна кожа и от батко си.
Щом седят децата в количка, пол3вайте си я ;) ние до 2г я пол3вахме, че като бях и бременна съвсем не можех да го мъкна щом се умори. После тръгна на градина и сама не съм го и3веждала, та баща му си го носи, ако се умори. При нас е слънчево и беба спа 1 час на двора, ама сега я прибрах, че да си дремна и а3. та3и нощ пак не спахме - ядох вчера един 3елен боб... не 3нам от него ли се скъса от колики милото.


Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #468 -: Октомври 30, 2015, 11:25:49 am »
При нас в момента количката е голям хит  :lol:
Дани не иска да излезнем без нея. Вчера ще го водим на лекар и сме с кола и съответно въобще не приготвям количката. И двамата се обухме, а той не иска да тръгва и накрая влезна с обувките в стаята, за да ми покаже коша на количката. И нямаше как, изкарахме я и нея.
Лошото е, че като веднъж слезне от нея като се разхождаме, за да играе и повече не иска да се качва и прибирането е цяло приключение. С една ръка бутам количката с другата се опитвам да го контролирам къде ходи, че той все иска да е на улицата. По някое време се уморява и иска да го нося, но не иска да сяда в количката.

Иначе той още е болничък. Има задна хрема и кашлица. Дано вече му минава, че с него вкъщи не мога да уча.

Имаме си нова етажерка за играчките. Сега ще се опитам да сложа снимка от телефона :P
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #469 -: Октомври 30, 2015, 11:39:31 am »
Бебе, аз избягвам да ям зелен боб, бях чела из нета, че не е подходящ при кърмене.
Смайли, бързо да се оправя Дани. Ние бяхме с хрема 10 дни и още й похърква носа на бебка.

А какво мислите за триколките? Аз мисля да й купя някаква на лято, вместо количката.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #470 -: Октомври 30, 2015, 12:18:06 pm »
Аз лично не харесвам триколки, те пък ми подариха 2  :lol:
Не стават за сън.
Нямат място за багаж.
Нашите някак накриво им седят седалките и ако сложиш детето то се вози и изхлузва я на ляво, я на дясно, сенникът не върши никаква работа освен да пречи да го виждаш. Нашите и много трудно вървяха или поне по-трудно от количката. Количка съм ползвала до 3.5, че и близо 4г. :) срастнахме се хаахах. Моят също иска носене, дори и сега и примерно в магазин се случва чак на дръжката на пазарската количка да го сложа, хем бутам, хем гушкам, та да е доволен.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #471 -: Октомври 30, 2015, 12:28:33 pm »
Кати, и с триколките е като с всичко останало - до дете и до родител.
Rtfrtf беше много доволна от тяхната. Даже в градския транспорт се качваха с нея.
Лично за мен, ако детето не се дърпа да стои в количката, по-добре с количка. Както и м-и казва - има багажник и детето може да спи в нея.
На една съседка обаче, детето просто се отказа да стои в количката и затова се принуди да вземе триколка. На една друга детето пък се научи да излиза от коланите и да се изправя в количката, та и тя взе триколка. На децата им е интересно, защото все едно карат кола/колело.

Пак ще се опитам да кача снимка на новата ни придобивка.

ПП. За феновете на Атипас, какъвто съм аз  :lol:, има намаление на някои модели за по 20 и 29 лв. вместо по 39 лв. Доставката е 4 лв.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #472 -: Октомври 30, 2015, 13:00:05 pm »
С играчките ли ги продават? :lol: Ако е така,нареждам се! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #473 -: Октомври 30, 2015, 13:40:28 pm »
При нас от количката на колелото без педали или на тротинетката. Изобщо нямам желание да я носи, въпреки че и тя тежи само 12 кила. Със зимните дрехи сигурно е повече, де.
Количката вече е в мазето и чака следващо дете.

Триколката е само за някой парк, където е равно. Веднъж пробвах да се придвижваме с нея и триста пъти съжалих. Тя е за игра. Не е мислена за превозно средство.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #474 -: Октомври 30, 2015, 13:56:20 pm »
И аз съм против триколките,мама искаше да купи на Алек за РД,ама като се сетих Вера как се клатеше насам,натам както М-и е описала и как трудно се бута за разлика от количката казах не.. :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #475 -: Октомври 30, 2015, 14:45:03 pm »
Ами повечето  сте се изказали против триколките колела, но  и аз да затвърдя - това нещо е голямо недоразумение .Хем  моята беше що годе  по-хубава като модел.Но  и после като  колело с три гуми  не е удобно детето  да го кара -те са тежки и тромави.
Между другото  , ей така за разнообразие ,ако имате място - може   да имате.
Ама от количката по -удобно няма и после направо или кола за тикане с крачета или колело балансьор .
Аз си го  возех в количката до доста късно - като не иска да върви , няма как да  го нося и  него и багаж ,а тези триколки колела- хем нестабилни ,  ни за багаж , ни за сън стават .
Макар , че по едно време го карах в дъжда с триколката на градина сутрин -все валеше  и ползвах  дъждобрана от количката - идеално прилягаше  .

Сега колежка купи на внучето за 1 г такъв подарък , за мен е безсмислено .Ако решите , вземете втора употреба - ползват се малко и едва ли са износени.
« Последна редакция: Октомври 30, 2015, 14:46:43 pm от nimika »


*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #476 -: Октомври 30, 2015, 15:03:44 pm »
Ние триколката си я ползваме, но сме малко специфичен случай. Трябваше баткото да спре да се вози на количката, защото сега возим бебето в нея. Дотук добре - ако не си ограничен откъм време пешеходството върши добра работа. Обаче ако гониш час, баткото не е в настроение и не искаш да го носиш, триколката е идеална. Всяка сутрин така отива на градина :)

Bonbolini, на тази възраст и Мони имаше упорито подсичане. Две изненадващи стъпки помогнаха при него - започнахме да го слагаме на гърне за голямата работа и почнахме да мажем с овлажняващ крем, защото кремовете против подсичане бяха преизсушили кожата.



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #477 -: Октомври 30, 2015, 15:28:53 pm »
Нелка, те в болниците като раждаш дават мострички. На мен ми дадоха на мустела, тео бебе, судо крем, бепантен. Иначе в някои аптеки/дрогерии имат. В нашата квартална аптека съм виждала на Бюбхен.
За тукашната болница не съм много сигурна че дават каквото и да е. Онзи ден говорих с колежка, която роди пролетта и ми каза нещо, което ме потресе. При изписването сама трябва да си облека и подготвя бебка, защото не им достига персонал и не се занимават с това.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #478 -: Октомври 30, 2015, 15:50:49 pm »
Нелка, те в болниците като раждаш дават мострички. На мен ми дадоха на мустела, тео бебе, судо крем, бепантен. Иначе в някои аптеки/дрогерии имат. В нашата квартална аптека съм виждала на Бюбхен.
За тукашната болница не съм много сигурна че дават каквото и да е. Онзи ден говорих с колежка, която роди пролетта и ми каза нещо, което ме потресе. При изписването сама трябва да си облека и подготвя бебка, защото не им достига персонал и не се занимават с това.
Нелка, и аз си облякох бебето при изписването, нищо че бях на VIP етажа  в АГ-Варна и платих 1100 лв. Защо си мислиш, че някой ще ти облича бебето при изписването и какво точно друго ще му подготвяш, грим ли ще му слагаш? После в къщи кой ще ти го облича?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #479 -: Октомври 30, 2015, 15:53:04 pm »
Благодаря за мненията за триколките. Ние имаме още време, така че ще преценим според ситуацията, дали ще купим.