0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #420 -: Октомври 26, 2015, 10:24:46 am »
bonbolini. вземането  на урина е много лесно - продават специални  колектори за бебета  -залепяш и  готово  . Аз никога не съм имала проблем . А и при вземането на  кръв малките бързи забравят - то е боцване само по пръстчето  .






Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #421 -: Октомври 26, 2015, 10:36:45 am »
Nimika, мерси, заредих се с такива колекторчета, дано си свърши работата  :lol:. Иначе съм бетон, относно вземането на кръв - в болницата толкова много го бодяха за всякакви изследвания, а той така ревеше, че  :( някак си - ще го преглътна боцкането от пръстчето...  :wink:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #422 -: Октомври 26, 2015, 12:26:37 pm »
bonbolini, честити топуркащи крачета :)

Аз баткото го броих проходил, като ходеше от мен до татко си на разстояние 5-6 бебешки крачки. Много сладко правеше тигели напред, назад :)



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #423 -: Октомври 26, 2015, 13:39:30 pm »
bonbolini, мисля си, че сте проходили :). Яворчо проходи 2 дни след рожденния си ден, пусна се сам от хола до кухнята и обратно, след което минахме директно на тичане.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #424 -: Октомври 27, 2015, 16:31:44 pm »
Благодаря ви за мненията за моя план за справяне с нощното будуване и хранене. Интересна дискусия се заформи :)

Нещата при нас не станаха за три дни, за съжаление. Все още има моменти с 10-20 минути плач. На мен ми се изчерпа лимита за бебешки плач и сега ще търся някакъв компромисен вариант - или ще върна залъгалката или ще гушкам за успокоение...

И с храненето сме две стъпки напред, една назад :) Откакто давам храна на парчета, човекът се забавлява на масата. Но пък почти нищо не гълта. Затова додавам аз малко пюренце с лъжичка. Просто трябва да си гъвкав и това е. Нито един метод не е универсален и всяко дете е различно :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #425 -: Октомври 27, 2015, 16:35:50 pm »
Бонболини, честити първи стъпчици!
Руми, София спи сама от три месеца, но винаги заспива със залъгалката. Ако не е заспала дълбоко и е изплюла залъгалката, започва да плаче и аз й я давам отново.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #426 -: Октомври 27, 2015, 18:36:09 pm »
Нито един метод не е универсален и всяко дете е различно :)

Това е истината.Аз за това и избягвам да давам категорични мнения.Казвам кое е проработило при нас, но при друг може да няма никакъв ефект.Деца!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #427 -: Октомври 27, 2015, 21:56:19 pm »
Аз идвам да ви се оплача. Слънчогледка е с атопочен дерматит. Днес я водихме на лекар заради обрив по лицето и тялото. Доки ни изписа медицинска козметика Avèn xeracalm и препоръча да сменим млякото с Нан ХА.
Тайно се надявах детето да не е наследило моята кожа, която е атопична, но.. шанс. Дано по-скоро мине този проклет обрив, че ме боли сърцето като го гледам по хубавото ѝ пухкаво личице   :balk_134: :balk_133:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #428 -: Октомври 27, 2015, 22:11:23 pm »
Синеочке, ако искаш опитай първо само козметиката да смениш. Спомням си, че някаква обикновена беше решила да ползваш, а те понякога и на нас не се отразяват добре, нищо че не сме бебета. Тази козметика не съм я опитвала, но от Адерма-та съм писала и преди, че съм много доволна. Не знам колко е зле, но може да опиташ само с измиващо и да не мажеш после с нищо. Моят син при опитите ми да го мажа все някоя пъпчица му излизаше, като спрях и всичко мина.
Дано минава бързо обрива!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #429 -: Октомври 27, 2015, 22:40:44 pm »
м-и, не е със съвсем  обикновена козметика. Mixa е за хора и бебета с атопична кожа. Аз ползвам мицеларната вода и лосиона за тяло на същата марка.Не съм подходила безотговорно, просто явно  сме за тежка артилерия. Както и да е..вече взех тази на Avène,  надявам се бързо да преминат обривите.
Интересното е, че се появи чак сега, когато е почти на 2 месеца.
« Последна редакция: Октомври 27, 2015, 23:35:01 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #430 -: Октомври 27, 2015, 23:09:34 pm »
Здравейте и от нас! Толкова много сте изписали, че не мога да ви изчета  :).

Алекс77, макар и на патерици да ви е жив и здрав юнака! Желая му прекрасно детство и безгрижни игри.
bonbolini, честити ви ходещи крачета и да спират да бягат.
Синеочка, и моят син е с АД. Започна да се изразява точно на вашата възраст. Какво ли не опитах, но единствено най ни повлия козметиката на А-Derma Exomega. Сега е почти на 4г. и взе постепенно да отшумява. Но първата година беше трагична, ние не сме пили обаче HA АМ.


*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #431 -: Октомври 28, 2015, 00:09:45 am »
Интересното е, че се появи чак сега, когато е почти на 2 месеца.

На Тео се появи, когато беше на 4 мес. Опитах първо с диета (беше само на кърма), смених козметиката - ставаше все по-зле. Кратък курс с КС кремче за овладяване на положението, А - дерма екзомега, също и сапунчето им, разреждане на къпанията, и по-често на високо в планината. Това са нещата, които тогава ни помогнаха. Като се запролети - всичко изчезна. До... преди седмица. Пак се появи. Започвам всичко (без КС) отначало.



*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #432 -: Октомври 28, 2015, 00:25:33 am »
Неда, нашата педиатърка се надява да не се стигне до КС крем, затова ще опитаме със смяна на козметиката и млякото.
Интересно ми е как така бам от нищото се появява тая гад. Сега ще пробвам с козметиката, която ми изписа доки,ако няма резултат ще мина на А-дерма.
Тази вечер ѝ сварих тетра и я прибавих към водата за къпане. Надявам се и това да помогне.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #433 -: Октомври 28, 2015, 06:58:41 am »
м-и, не е със съвсем  обикновена козметика. Mixa е за хора и бебета с атопична кожа. Аз ползвам мицеларната вода и лосиона за тяло на същата марка.Не съм подходила безотговорно, просто явно  сме за тежка артилерия. Както и да е..вече взех тази на Avène,  надявам се бързо да преминат обривите.
Интересното е, че се появи чак сега, когато е почти на 2 месеца.
Останала съм с грешни впечатления и не съм искала да те обидя, съвсем естествено е да решиш, че щом ти нямаш проблем с нея, може да опиташ. Аз по същата логика не купувах кремове за тяло с невен, които много ми препоръчваха, защото съм се изривала от невен. Може и да не е заради козметиката, просто тя ще успокои кожата. Може би ако си сменяла праха за пране или някоя нова дрешка с различна материя. Някой твърдят, че АД се изостря при децата им от ваксини, та ако са слагани също е вариант.
пп.
Тетрата изсушава кожата, по-добре е ако искаш да опиташ с билки да е лайка.
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 07:02:19 am от м-и »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #434 -: Октомври 28, 2015, 09:24:47 am »
Синеочка, Миксата си е евтина козметика.Моника беше идеална докато я мажех с Веледа.В момента в който смених с Микса и честито на печелившите т.е. атопичен дерматит.Посред лято двете и ръце се изприщиха в зоната на рамената и вътрешната страна на предмишницата.Ходих на дерматолог и от тогава сме на Уриаж Ксемоз(не знам така ли се пише).Намаля всичко, стигна до изчезване, но гледам сега че раменцата пак са станали по-грапави.Не давам шоколад, не давам ядки, не давам други силно алергени, ама на.Ще се борим.Мъжът ми е с такава кожа и още ме е яд, че се подведох и взех по-евтина козметика.

Моята логика за козметиката е следната, щом аз си купувам хубав фон дьо тен или спирала, значи за детето няма да взема нещо по-евтино, особено ако има предпоставка, фамилна обремененост или нещо подобно.И още ме е яд, че изневерих на този си начин на мислене, защото е за сметка на детето.Все се надявах да е взела моята кожа-дуракоустойчива  :lol:

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #435 -: Октомври 28, 2015, 10:24:38 am »
още ме е яд, че се подведох и взех по-евтина козметика.

Аз пък мисля, че няма смисъл да се обвиняваме за вида козметика, който ползваме. АД или го има, или го няма. Не съм разбрала (аз, де), някой да е открил конкретна причина за появата му. Както казва нашата педиатърка "болестта на светлата и нежна кожа". Коко ми е с тъмна кожа, и най-големия боклук да му намажа - едва ли ще му стане нещо.
За Тео ползвах "Мустела". Тяхна официална предствителка ми каза, че "може да е скъпа и качествена, но не е подходяща за деца с атопична кожа". Взех и "Биодерма" - също никакъв ефект... От пролетта насам, повече от 6-7 месеца не мазах с нищо, нямаше проблем. Сега отново... Явно времето при нас е проблема, май трябва да сменяме климата  :wink:



*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #436 -: Октомври 28, 2015, 11:37:40 am »
Така е , Маги, лоша майка съм, че купих "евтина" козметика...
 Миксата я купих по препоръка на моя приятелка аптекарка, която къпе децата си с нея, а тя самата също е с проблемна кожа. Замислих се, че след като на мен ми помага и се чувствам добре от нея на детето ми също би се отразило така. А и все още не знаех дали то все пак ще е с моята кожа.
И само да кажа за себе си никога не бих купила нещо по-скъпо за сметка на детето ми. Както виждаш и аз ползвам въпросната евтина козметика.
м-и, не си ме обидила, просто наистина сега съм по-емоционална, защото за първи път имаме някакъв здравословен проблем и ме избива на рев, като си помисля, че вината е в мен, я заради гена, я заради козметиката, която съм объркала.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #437 -: Октомври 28, 2015, 12:16:02 pm »
Ей, я по-спокойно с тия евтини и скъпи козметики. София се обрина от емолиента на Мустела.  Кремчето на Мустела за подсичане също не й понесе.  Синеочка, бих те посъветвала да отидете и на дерматолог. Мнооого лесно се слага диагноза АД, ами ако е просто обрив. София цяло лято беше с обриви тук и там, за дупето да не говоря. Аз съм си казала, че не мога да препоръчвам козметика. Всичко е до кожа и до дете. Даде ли вече на малката от ХА АМ? Интересно ми е, дали го пие.


Ние сме добре с Аптамила, ходенето до тоалетна ни се регулира, нямаме за сега алергични реакции слава богу.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #438 -: Октомври 28, 2015, 12:30:51 pm »

м-и, не си ме обидила, просто наистина сега съм по-емоционална, защото за първи път имаме някакъв здравословен проблем и ме избива на рев, като си помисля, че вината е в мен, я заради гена, я заради козметиката, която съм объркала.
Ами просто исках да изясним, че не съм го написала с тая цел :) или пък да те обвиня, че ти си виновна. То е късмет за всичко да уцелиш от първият път и както пишат и момичетата и от скъпа като не е подходяща стават проблеми.
А за рев да не чувам  :)
Консултацията с дерматолог наистина би била добре, защото понякога и Дерматолозите не могат да различат обривите, какво остава за Педиатъра.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #439 -: Октомври 28, 2015, 12:47:22 pm »
Ох, това за рева на майката... По време на бременността си виках само да родя, че да спра да плача за щяло и нещяло. Но уви - и 6 месеца след раждането продължава същата история. Дано не е за постоянно :) Синеочка, не си сама



   La vita è bella