0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #500 -: Октомври 31, 2015, 08:29:10 am »
Странен разговор наистина. Аз ,ако трябва да отговоря в духа на писаното по-горе от Кати, бих отговорила, да и досега друг ми облича детето, даже една акушерка си наем специално за това първите три месеца  8O Но виждам, че се е изградило кой какво иска да каже... Аз изчетох всичко за бебе, кърмене, обличане, мазане и т.н. , но и досега не крия , че изпаднах в стана депресия. Беше кошмар енергия период... Но това си е за друга тема.
Да питам според вас кога да давам сам да гребе с лъжичка, че последно време , докато го храня , все се опитва да я грабне, бута ми ръката и мрънка сам да рови из купичката?
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #501 -: Октомври 31, 2015, 08:46:42 am »
Bonbolini, аз връчих на Дани лъжицата като беше колкото твоето момченце.
Голямо мазане пада, но ти си подготвена предполагам.
Чак след 6 месеца обаче започна да се храни сам, без аз да стоя с друга лъжица и да ловя падащото от неговата лъжица или да го събирам от лигавника.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #502 -: Октомври 31, 2015, 08:50:56 am »
Странен разговор наистина. Аз ,ако трябва да отговоря в духа на писаното по-горе от Кати, бих отговорила, да и досега друг ми облича детето, даже една акушерка си наем специално за това първите три месеца  8O Но виждам, че се е изградило кой какво иска да каже... Аз изчетох всичко за бебе, кърмене, обличане, мазане и т.н. , но и досега не крия , че изпаднах в стана депресия. Беше кошмар енергия период... Но това си е за друга тема.
Да питам според вас кога да давам сам да гребе с лъжичка, че последно време , докато го храня , все се опитва да я грабне, бута ми ръката и мрънка сам да рови из купичката?
Не знам кое му е странното майка да си облича бебето! Това е най- нормалното нещо на света, освен ако майката има някакъв здравословен проблем, поради който не може. Всичко друго са глезотии!!!!
p.s. Щом имаш пари за харчене супер! Лек ден!
« Последна редакция: Октомври 31, 2015, 08:52:47 am от kati_vm »
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #503 -: Октомври 31, 2015, 08:57:31 am »
Малеее, Кати, ти и от ирония не разбираш... Както и да е. Аз спирам, защото искам да запазя добрия тон.
Смайли, да ти кажа сега като е пълна лъжица та и като ме перне или я дръпне, навсякъде е мазанооо  :lol: Купила съм лигавици с ръкави , добре , че мебелите са кожени и лесно се чистят  :lol: Днес ще му дам да си рови  8)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #504 -: Октомври 31, 2015, 09:03:14 am »
Покри ли с найлони пода и мебелите? :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #505 -: Октомври 31, 2015, 09:21:05 am »
Малеее, Кати, ти и от ирония не разбираш... Както и да е. Аз спирам, защото искам да запазя добрия тон.

Щом си ме иронизирала, за какъв добър тон ми говориш? Аз каквото имам да кажа, го казвам директно. Мисля, че форумът не е място за ирония!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #506 -: Октомври 31, 2015, 09:29:45 am »
Малко встрани от темата, но не мога да се въздържа...
Хора, връзвайте си децата на седалките! С всички възможни колани!
Вчера шофирам, сама в колата с Тео. Той на задната седалка (вече с лице напред). Изведнъж чувам някакво изщракване, на таблото ми светва "отворена врата". Докато се усетя, че малкия дявол се пресегнал и си отворил сам вратата минаха няколко секунди. Движех се по еднопосочна, разбита улица, в колона, със скорост не по-висока от 20км/час.
Не искам да си помисля какво можеше да се случи, ако не бях на място, където да не мога веднага да спра, пускайки аварийни, ако се движех със висока скорост, ако столчето не беше вързано и с колана на колата.
(нямам навик да заключвам врати, поради това, че колата е с централно закл., и докато работи двигателя е невъзможно да се отворя. просто от няколко дни не работи)



Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #507 -: Октомври 31, 2015, 09:43:44 am »
Отново съжалявам за "отклонението" от темата.
Кати, стига си се заяждала, особено ако някой не е на твоето мнение. Да, иронизирах изказването ти, защото на мен не ми харесва пък възклицателните ти изречения. Няма нужда да "натъртваш " дадено нещо с толкова възклицателни знаци. Сега наистина спирам, защото е дразнещо да занимавам другите с такива глупости.  Извинявам им се.
Рачо, опитът на закуска беше потресаващ, кисело мляко по косата, лицето, но почти нито едно петънце по лигавика с ръкави  :lol: А по дрехите на мама пък имаше още повече. Поне радостта от държането на лъжичката беше голяма, ама май наистина ще е зор известно време докато поне се научи да вкарва храна в устата  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #508 -: Октомври 31, 2015, 10:06:25 am »
Отново съжалявам за "отклонението" от темата.
Кати, стига си се заяждала, особено ако някой не е на твоето мнение. Да, иронизирах изказването ти, защото на мен не ми харесва пък възклицателните ти изречения. Няма нужда да "натъртваш " дадено нещо с толкова възклицателни знаци. Сега наистина спирам, защото е дразнещо да занимавам другите с такива глупости.  Извинявам им се.
Рачо, опитът на закуска беше потресаващ, кисело мляко по косата, лицето, но почти нито едно петънце по лигавика с ръкави  :lol: А по дрехите на мама пък имаше още повече. Поне радостта от държането на лъжичката беше голяма, ама май наистина ще е зор известно време докато поне се научи да вкарва храна в устата  :lol:
Щом правото на отговор, за теб е заяждане о.к. Ще пиша както намеря за добре! Ако модераторите преценят, да ми изтрият поста, или да ми направят забележка. До колкото виждам, ти не си модератор, за да въвеждаш ред и да казваш, кой колко удивителни да ползва!!!!!!!!!!
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #509 -: Октомври 31, 2015, 10:15:38 am »
Сега се сетих да питам пак нещо, като сте учили дечицата на гърне, учите ли ги да си "казват" по някакъв начин, а след като свършат работата, поощрявате ли ги с нещо  :?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #510 -: Октомври 31, 2015, 16:16:41 pm »
Кати и всички останали, взели участие в дискусията, в ролята си на модератор ви моля да престанате да се обиждате! Темата за обличането на бебето е приключена. Благодаря за разбирането!

Неда, при нас са блокирани задните врати, така че да не могат да се отварят отвътре. Иначе винаги се закопчават с колан децата. София често мрънка, че й стяга на корема, но й показвам как всички сме с колан, така че и тя трябва. Преди беше с едно столче, което имаше масичка отпред, но все пискаше, че й убива. Баща й сега й сложи друго. И пак мрънка дребната. Но този път знам, че не е от столчето. Просто явно не обича да е закопчана. Ами, за това нещо няма да се правят компромиси. По-добре мрънкаща отколкото пострадала.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #511 -: Октомври 31, 2015, 22:51:16 pm »
С малко закъснение се включвам за триколката. Аз си я ползвам редовно. За мен е добра покупка. Детето я харесва, чувства се по-голям и като види количка се изказва "Бебе". Сенникът наистина ми пречеше и го махнах почти веднага. Триколката ми е по-удобна от количката, може би защото имах подарена втора употреба комбинирана количка, която ми беше доста тежка и едва я качвах по 9-те стъпала до първия етаж. Освен това успяхме да я счупим още на първата седмица от ползването й, а за да е по-гадно, се случи в неделен ден след 17:00 часа. За мой късмет бързо си събрах мислите и успях да се придвижа до гараж за ремонт на коли в квартала и там вече ревнах на автомонтьора, който ми я закрепи, колкото да се приберем. Освен това като проходи, Иво се изучи да се измъква от коланите. С триколката и детето в нея често ползваме градския транспорт, много лесно я качвам сама в автобуса, малко по-трудно в трамвай със стъпалца, дори успявам да я избутам сама по релсите на подлезите, които са без рампа и без асансьор. И за пазар я позвам, закачам на дръжката за родителския контрол текстилна торба с дълги дръжки, а после преразпределям покупките в торбата и в раница. И по-малко място ми заема в сравнение с количката, която ползвах. А и аз исках да имаме такава покупка, гледах различни модели и си издебнах триколката на добра промоция. Преди да я купя, помолих да пробвам същия модел в градинката. Единственият ми проблем към момента е, че като ми прави на инат, малкият запъва крака и действа като ръчна спирачка. Ама и на това съм намерила противодействие - спирам и заявявам, че няма да тръгнем, докато не си сложи краката на стъпалата.
Та до дете си е - както с памперсите и козметиката.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #512 -: Ноември 01, 2015, 06:22:05 am »
Брейй и3писали сте света :)
Като и3писваха Сияна, бяхме 5 бебета и лично ние с мъжа ми се и3нервихме да чакаме да ни я облекат. Стаята 3а преобличане - студена, бебетата с по една блу3ка и ританки в легълцата, а родителите висим пред вратата и чакаме. Стана им време на дребосите 3а обяд и в3еха едно по едно да реват. В това време, първи се тикнаха няк'ви "връ3кари", дето бащата 3абравил в колата дрехите 3а бебето. Айде чакаме го. Донесе чеи3 3а сватба - половин час обличане от опитна акушерка. И като настана едно сниманееее - таткото подава букет на жена си, на тъщата, на акушерката; таткото в3ема бебето, бабата подава торбичка с почерпка... Другите бебенца реват, ама какво от това Малката - 2600 на и3писването и родена 1 седмица преди 9тия месец. Беше ледена като я в3ехме. Страшно се и3нервихме всички родители пред вратата и ми идеше да си грабна бебето и да не чакам великотообличане. Това си е частен случай 3аради някакви несъобра3ителни ... други епитети няма да добавям ;) А и мен ми е второ и ме 3аря3аха да си го преобличам още докато бях в АГ-то - предпочетох, като гледах как ги подмятат в бър3ането си.
Нелка, ако те притеснява обличането, наистина помоли още докато си в болницата да преоблечеш бебчо 3аедно с акушерка. Те все бър3ат, ама ... С баткото сама поисках да му сменя поне един памперс и да го преоблека, хем у дома имаше кой да ми покаже. Иначе тука нямат практика да те учат на такива неща, или пък 3а кърменето :(
Триколка ние имахме подарък, ама много малко сме я пол3вали. Количката ми беше лека и маневрена, с голям багажник, на него му беше по-удобно, а и до доста късно се случваше да се одреме, докато го во3я. То май има и триколки дето се смъкват да полегне детето?
Нашата кола е двуврата и няма как да си отворят от3ад и про3орец  :lol: 3акопчани са всички въ3можни колани, обаче, господинът се научил да си откопчава колана и се караме. Обяснявам и а3 как всички сме с колани. А и ни отесня, та ще трябва да сменяме колата - централното 3аключване при всяко потегляне ще е 3адължително  :?
Пък сега не спя, 3ащото госпожицата се ра3мрънка в 5:30 и се преместихме в дневната, да не събудим мъжете :) Вчера като ревна сутринта и събуди батко си по това време - полунаспан и цял ден беше кривунделче. Хем го водихме по ра3ни 3абавления, ама горкото като не се е наспало. Голямо 3абавление е с те3и деца - единият спи при нас на спалнята, другият действа по въпроса направо да ме и3сели в друга стая... Не остава време и въ3можност да се видим с мъжа ми, пък 3а други работи да не говорим  :P 3авиждам на успелите да отделят децата си в детска и да освободят спалнята САМО 3а родителите, ако има такива де  :lol:


*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #513 -: Ноември 01, 2015, 08:20:32 am »
Ама вие за какви триколки говорите??? :o Бебешки колички или от ония,с педалите?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #514 -: Ноември 01, 2015, 10:14:48 am »
Ама вие за какви триколки говорите??? :o Бебешки колички или от ония,с педалите?
Рачо, според мен, за тези:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #515 -: Ноември 01, 2015, 11:43:42 am »
Ама вие за какви триколки говорите??? :o Бебешки колички или от ония,с педалите?
Рачо, според мен, за тези:

Здравейте, да за такава говоря. Аз харесах ето тази, но е малко скъпа, пък и друго нещо съм си намислила да купувам за следващото лято и не знам, дали ще има възможност и за двете покупки: http://baby.galix.bg/4192/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0-byox-mobi
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #516 -: Ноември 01, 2015, 11:47:48 am »
Относно изписването, аз бях на седмото небе, че ни изписаха в празничен ден, когато няма панаири с фотографи и тем подобни измишльотини. Снимахме си се само ние, нямаше опашки от бебета, макар че, трябваше да спазим едно изискване на здравното министрество - в колкото часа са те регистрирали, в толкова да напуснеш болницата и бебка се изнерви много, но няма пълно щастие.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #517 -: Ноември 01, 2015, 11:48:27 am »
 Някой да е ползвал Лактана Био ХА? На нас Нан ни докара разстройство и ужасни колики :( 

За изписването : Нас ни изписаха в определен час. Предварително ни казаха в колко  приблизително да дойдат близките. Имах време да се приведа в човешки вид,изкъпах се,  едната мама даже ми направи прическа, гримирах се. След това дойде акушерката в стаята, в която си бяхме. Заедно  облякохме Александра, като тя ми даде последни наставления какво и как да правя вкъщи. Не съм чакала, имаше време за фотосесия около 30 мин, ние приключихме за около 10. Според мен всичко е до организация в самата болница. В тази, в която раждах аз винаги имаше някой, който да ти обяснява кое как и защо. Въпреки това обаче , както ви писах в по-преден пост имаше едно момиче, което нито приемаше, нито предаваше. Носеха детето за 10-20 мин , колкото да го слага на гърда или да се учи да държи, но тя отказваше без до нея да е акушерката. Уплашено мишле. Моята акушерка ми каза, че това е тежка форма на СРД. Наистина отстрани е леко плашещо. Дано на никоя от бъдещите мами във форума(а и не само) не им се налага да минат през това.
« Последна редакция: Ноември 01, 2015, 12:07:20 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #518 -: Ноември 01, 2015, 12:13:46 pm »
Някой да е ползвам Лактана Био ХА? На нас Нан ни докара разстройство и ужасни колики :(

В началото започнах с Лактана, но Дани беше с рефлукс (тогава още не знаех де) и не е подходящо мляко за такива бебета. Като лично мнение/наблюдения - не е подходящо и за такива с "право черво" като сина ми - и двамата сме такива.  За бебета, които са от "запечените" - много майки е спасило това АМ. Казвам го за всички майки това, имайте предвид изхожданията на бебето колко често, дали лесно, дали не и ако е първия вариант - нещо друго вземете, не Лактана. Бих ти препоръчала да пробваш с "Хумана" при това положение при вас:  http://www.bambino.bg/humana-hipoalergenno-mlyako-humana-300gr-p-9509.html , но разбира се - наясно си, че не съм лекар, само от личен опит , с моето дете (и тези на приятелки)  мога да споделя мнения и наблюдения по темата

Относно триколките (и бебешки колела изобщо), ще кажа само - не купувайте такова нещо предварително т.е. преди да е дошъл моментът за ползване на подобна вещ. Аз навремето бях убедена, че триколка ще ми трябва и ще ми върши чудесна работа, бях си я избрала дори, ето тази: http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/detski-velosipedi/detska-trikolka-kolichka-puky-cat-s6-ceety.html и за щастие - веднъж проявих здрав разум да не купя нещо предварително.  :lol: За най-малките деца, горещо препоръчвам това (или нещо подобно) http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/detski-velosipedi/detski-velosiped-puky-wutsch-w1-0.html Научават се да си координират движението на крачетата, да управляват нещо с кормило, за баланса им също е добре. Следващо изделие, силно спомагащо да се научат бързо да карат класически велосипед на 2 гуми (без помощни колела) е това: http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/detski-velosipedi/detski-velosiped-puky-lr-m.html Балансиращ велосипед, без педали, има ги в размери подходящи за всяка възраст, супер удобни за разходка са. Развиват им баланса чудесно.

Имайте предвид, че и за велосипедите - децата си се развиват индивидуално, както за всичко друго. Т.е. няма задължителен етап/изделие, което непременно трябва да се купи, преди следващото (по възраст да кажем). Дани беше на 2 годинки и месец някъде, когато заоглеждах по сайтовете за класическо бебешко колело с три гуми. Междувременно обаче - той се качи на колелото на братовчед си - нормално, с две гуми и помощни колела и го подкара. Така, че купих направо такова, макар, че "по етикет" се водят за деца към 4-5 годинки. Има ги в много мини размер въпросните и спокойно докъм 4-5 годинки ще изкара детето с такова. Примерно (това е голям размер де): http://eshop-gorgona.com/bg/velosipedi/detski-velosipedi/detski-velosiped-puky-z6-16.html и едни помощни колела и това е. :)

П.П. Линковете, които давам са на сравнително скъпа марка, просто за да онагледя. Разбира се - има аналогични продукти на други фирми и за 1/3 от цената на тези, като ново. Но все пак PUKY са здрави и добре направени, често се намират и втора ръка, на мнооого прилични цени и в идеално състояние, струва си да проверите за оферти. Особено, ако имате намерение и желание да имате още деца - могат да отгледат поне по 5  :lol: От личен опит казвам, като се сетя Дани какво прави с неговите...
« Последна редакция: Ноември 01, 2015, 12:21:57 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #519 -: Ноември 01, 2015, 12:36:53 pm »
Благодаря Jbrul! :)