0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #440 -: Октомври 28, 2015, 13:02:55 pm »
Мнооого лесно се слага диагноза АД, ами ако е просто обрив.

Едва ли опитен педиатър може да сбърка "просто обрив" с АД.



*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #441 -: Октомври 28, 2015, 13:33:30 pm »
Синеочка въобще не съм искала да те обидя.Опитах се да изразя собствените си чувства към мен самата.Как да кажа вътрешни обвинения.Както и да е  :? Да не мога да се изразявам добре в писмена форма и за това и пиша рядко.

Не е обрив за съжаление.И педиатър и дерматолог казаха АД, за съжаление. и на мен не ми е кеф от тази диагноза.Истината е че сменя ли козметиката и веднага се появява.Щот и аз съм Тома Неверни и викам да бе не е АД, само ме ментрят.

Да имаме ли дете, родим ли ставаме доста по-чувствителни, ревящи и т.н.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #442 -: Октомври 28, 2015, 13:44:50 pm »
Ох, това за рева на майката... По време на бременността си виках само да родя, че да спра да плача за щяло и нещяло. Но уви - и 6 месеца след раждането продължава същата история. Дано не е за постоянно :) Синеочка, не си сама
Е, Руми хубава работа. Как шести месец рев? Аз бях така в началото като родих. През бременността не съм имала проблеми с емоциите, ноооо като родих стой та гледай. И си викам, не това не съм аз! Отидох при един хомеопат,  даде ми едни хомеопатични против депресия и сега съм о.к. Даже забравям да си ги пия.
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 14:32:20 pm от kati_vm »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #443 -: Октомври 28, 2015, 13:46:20 pm »
Мнооого лесно се слага диагноза АД, ами ако е просто обрив.

Едва ли опитен педиатър може да сбърка "просто обрив" с АД.
О, може, щом объркват гъбичен обрив с бактериален, може и АД да сбъркат. Хубаво е да вземе второ мнение от специалист.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #444 -: Октомври 28, 2015, 14:27:09 pm »
kati_vm, доколкото знам, причина за емоциите по време на бременност и след раждане, са хормоните. Хомеопатията и хормонален дисбаланс ли лекува?
За "второто мнение" съм съгласна - винаги е добре да има такова  :)
« Последна редакция: Октомври 28, 2015, 14:38:28 pm от Nedda »



*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #445 -: Октомври 28, 2015, 14:30:50 pm »
kati_vm, доколкото знам, причина за емициите по време на бременност и след раждане, са хормоните. Хомеопатията и хормонален дисбаланс ли лекува?
За "второто мнение" съм съгласна - винаги е добре да има такова  :)
Да и аз знам от какво се получава депресията при бременност и след раждане. При условие, че нямах друга алтернатива, защото кърмя, реших да пробвам и ми помогна. Не казвам, че би помогнало на всички.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #446 -: Октомври 28, 2015, 17:14:51 pm »
Кати, със сигурност ще идем при специалист. В момента проучвам подходящ в Стара Загора, защото в нашия град няма читав.
Днес я пробвахме с ХА млякото и много добре ѝ понесе. Хареса ѝ. Сякаш обривът понамаля, ама не смея да се зарадвам още. Довечера след баня, ще стане ясно дали кремът и спрейчето за лице на Авен вършат работа.
м-и, ще пробвам и с лайка. Впрочем в момента ползвам мокрите кърпи на Бебелан с тетра и лайка и съм много доволна. Чудя се дали, ако смеся двете билки няма да е по-добър ефект. Някой има ли опит?


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #447 -: Октомври 28, 2015, 17:35:27 pm »
Синеочка, дано има ефект от новата ко3метика и се оправи бър3о детето  :crossfingers: Не е според мен до ко3метиката дали ще се прояви кожен проблем, а до кожа. Не се обвинявай в неща, не3ависещи от теб. В Ст. 3агора ходих на кожен лекар при д-р Христо3ов - има частна клиника "Леге Артис". Не 3нам дали е подходящ - а3 ходих да се консултирам 3а съмнителни бенки, но можеш да 3въннеш и да питаш. Обслужването беше много добро (все пак си плащаме 3а това).
Моята госпожица една вечер си спи като къпана, една вечер рев до посред нощ  :? Какви са те3и колики не 3нам, ама съм благодарна, че от време на време успяваме да се понаспим. Пак си се буди пре3 3 часа и пре3 нощта да суче, ама друго си е да няма рев. Според статиите, само 20-25% от децата имали колики, а а3 по3навам едно единствено дете, което не е имало ;) Не 3нам как са я правили та3и статистика. Сега си даваме колийфа и всяка вечер се надяваме да е от спокойните.
На всички ни пожелавам 3драви деца и спокойна вечер  :balk_126:


*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #448 -: Октомври 28, 2015, 17:43:37 pm »
Аз нямам опит с билкови продукти под 6 месеца независимо за миене, мазане или пиене. Такава лудост ме беше обзела, че и маникюра си изрязах и дезодоратн не ползвах, сакън да не удуша бебето  :lol: даже и продукти за тяло си мажех след кърмене и максимално малко, че сакън нещо да не му стане  :lol:
Не разбирам и от мокри кърпи, за бебе само Памперс  :lol: посмених видовете, че едните ни идваха доста влажни де.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #449 -: Октомври 29, 2015, 16:23:08 pm »
Здравейте! Нахлувам в темичката ви с един въпрос - каква козметика ползвате за бебчетата, съответно от коя сте доволни и от коя не? Заглеждам се по NIVEA и Bubchen (за Нивеата ми прави впечатление че навсякъде е със срок до 03.2016... каква може да е причината).
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #450 -: Октомври 29, 2015, 16:40:24 pm »
На Нивеа съм ползвала само шампоан за коса и тяло, но след 3-тата година. Бюбхен не е лоша козметика, също малко продукти съм ползвала, но ми е силно ароматизирана за бебе. В началото започнах с Мустела, нямам оплаквания, после съм ползвала и Адерма.
За срока-нямам идея, може би някакъв масов внос за по-добри цени са направили, ние си плащаме реални де ;)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #451 -: Октомври 29, 2015, 17:53:10 pm »
Нелка, ако е с бе3проблемна кожа бебето, няма голямо 3начение ко3метиката. Вие с мъжа ти с каква кожа сте - тъмна, светла, чувствителна, алергична... Ако вие сте с проблеми, можеш да очакваш и бебо да е. Иначе можеш да пробваш някоя от те3и марки, които си си набеля3ала и да видиш как ще му понесе. 3а баткото пол3вахме Бюбхен и после - каквото бяхме събрали от подаръци. 3а бебка имаме - пак подарък - Мустела. На мен пък Мустелата ми е силно аромати3ирана, макар и ароматът да е мнооого хубав :)


Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #452 -: Октомври 29, 2015, 18:07:05 pm »
Да, много добре е казала Бебе, ако кожата не е проблемна, няма голямо значение козметиката. Аз съм ползвала Веледа, Мустела, Юриаж, Хип и не намирам особена разлика.
Веледата например не ми миришеше много добре, защото е много натурална. На Мустела съм ползвала май най-много продукти. Харесвам им витаминния бариерен крем.
За мен срокът на годност е някакъв индикатор за състава. Колкото е по-кратък (след отваряне обаче), толкова си мисля, че не е толкова химичен. Общо взето като минат 6 месеца ги изхвърлям всички опаковки почти пълни. Дори шампоанът и душ гелът (2 в 1) не можем да изразходваме, въпреки че се ползва много често.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #453 -: Октомври 29, 2015, 19:15:14 pm »
Смайли, малко на обратно е това със състава и отварянето. Проблемът след отваряне е да не попадне нещо от вън и да зарази крема, тия а помпа примерно са по-безопасни, въпреки, че и на тях пише 6м след отваряне. А когато на затворена опаковка и е дълъг срока може да е от консерванти. Така или иначе на всички пише какво съдържат и всеки може да се информира до колко състава му отговаря на разбиранията.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #454 -: Октомври 29, 2015, 21:15:29 pm »
Благодаря ви за отговорите. За подсичането със сигурност ще ползваме Судокрем, а за останалото ще поразгледам още малко преди да взема. По принцип и двамата с ММ сме със спокойна кожа (моята сравнително суха). Имам мострички Мустела от училището за родители, така че ще видя дали това е нашата марка.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #455 -: Октомври 29, 2015, 21:22:46 pm »
Нелка, имай си и варианти други освен Судокрема. Аз не съм доволна от него. Мирише ми на крем за бръснене от едно време, а и трудно се разнася върху кожата. Когато малката се беше подсякла от памперсите изобщо не ми помогна. Докато Бепантен почти веднага с първите две мазания.
Подкрепям гореизложените мнения, че всичко си е до кожа.
 


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #456 -: Октомври 29, 2015, 21:38:21 pm »
Синеочка, направих откритие, че много тъничко трябва да се маже крема за дупе, направо все едно го няма. То и с подсичането супер относително :) на моят син му смених хиляда крема за дупе, че правен от аптеката пък Бепантен, Пенатен, Мустела, Бочко, някакъв със смрадлика много хвален, някакъв арабски крем, може и други да е имало :) и само Судо помогна де. Може и другите да са били хубави, но от обилното мазане примерно, се зачервяваше от Мустела, но така съм виждала, така мажех  :lol:

Нелка, помоли в някоя дрогерия или аптека да ти дадат мостри и на други марки. Не знам от кои мостри на Мустела са ти дали, но аз имах едни мини опаковки и сигурно биха изкарали повече време, аз ги ползвах при пътуване, че и още си взимах, като съм ходила в дрогерията.
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 21:40:38 pm от м-и »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #457 -: Октомври 29, 2015, 21:47:57 pm »
На нас Судокремът ни помогна повече от Бепантена. В момента не го ползваме обаче, а сме с правен крем от аптека. При всяка кожа е различно. Нелка, моят съвет е да не се запасяваш с козметика, а да действаш в движение, според бебчето.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #458 -: Октомври 29, 2015, 21:52:23 pm »
По принцип и двамата с ММ сме със спокойна кожа

Не зная доколко може да се разчита на това. И ние сме така, вкл. и първото дете. Което не попречи при малкия да се появи АД, и то на 4м., дотогава всичко изглеждаше ок. Започни с мострички, после ще купуваш от каквото потрябва.
И аз съм доволна от Судокрем, ползвала съм го и при двамата. Наистина трябва да се маже много тънък слой.



*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #459 -: Октомври 30, 2015, 01:07:06 am »
На нас Судокремът ни помогна повече от Бепантена.
ползвала съм и двата, и аз от Судокрем бях по-доволна
но трябва да се пробва, индивидуално е