0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #260 -: Октомври 07, 2015, 14:25:45 pm »
Не е много безобидна билката, защото има пряко влияние върху хормоните, в случая с мъжете повишава тестостерона и оттам потентността и тн. При мъжа ми имаше гранични стойности на тестостерон, затова го пиеше, но той ми сподели, че се чувства пренапрегнат, когато я пие.
Тук има подробно за ползите и страничните ефекти и върху какво влияе: http://www.lekar.bg/2014/12/16/%D0%B1%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%B8/

Иначе навсякъде пишат, че помага за хормоналния баланс, но ако няма дисбаланс и се увеличават стойностите на определен хормон, може и дисбаланс да предизвика, нямам идея.

Аз така съм си патила от маслото от вечерна иглика, което уж трябваше да ми балансира хормоните, но се оказа, че на опаковката не пишат подробностите, че трябва да се пие само до овулация и после да се спре, заради фитоестрогените в него.
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 14:38:31 pm от Mirracles »
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #261 -: Октомври 07, 2015, 14:33:19 pm »
ljubov,

Не искам да ти се меся, но от ноември миналата година до сега е минало доста време и може да ти се е нормализирало TSH.
Посъветвай се с лекар, когато ти излезнат актуалните стойности на TSH, дали се налага допълнително да се изследват хормоните на щитовиднета жлеза и ако да, се посъветвай с ендокринолог какви точно хормони да си пуснеш и какво точно той иска да следи, за да не правиш излишни разходи без особена полза.
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #262 -: Октомври 07, 2015, 14:39:01 pm »
Мерси, Мира. Идеята ми е да ми вземат кръв веднъж и ако мога да дам 50 лв :) а не 100 (ако другите 2 хормона не са толкова важни).
И понеже не мога да ходя постоянно по лекари, искам да ги направя на своя глава, а вече ако има отклонения да търся лекар.
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #263 -: Октомври 07, 2015, 14:42:10 pm »
И аз да се ,,обадя" за ТСХ-то. Любов, въпреки, че ти е бил в референтни граници, 5 а бебе си е много. Всички лекари препоръчват при бебеправене стойностите да са под 2, така, че изследвай го и виж колко е. Аз в петък ще го правя и се моля да е спаднал, че последно беше 5 и нещо....всеки месец варира яко, от 8 на 0.97, после 5 и....хамава работа са това хормоните....
Писали сме едновременно! Любов, ТСХ и мат се поемат от здравна каса-там ще спестиш 40 лв (по 20 за всеки). За другите не съм сигурна! Иди на ендокринолог и си вземи направление, няма смисъл да тръшкаш пари за тях, като можеш да пуснеш други...
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 14:44:32 pm от Калия »
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #264 -: Октомври 07, 2015, 14:49:12 pm »
ljubov,

Там е работата, че лекарите с различни специалности виждат резултатите от различна гледна точка и референтните стойности от лабораторията не важат за всички аспекти. За бебеправене в репродуктивинте клиники споменават TSH под 2.5 или 2.  Затова си позволих да ти кажа да се посъветваш първо с подходящ специалист, който няма само да гледа дали са в референтна стойност, а и други съображения.
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #265 -: Октомври 07, 2015, 14:52:59 pm »
Така е Кали, ама първо трябва да ида при личната, тя да ми даде направление за ендокринолог (ако изобщо успея да я убедя), после при него, после да ми вземат кръв и става дълга и широка. А мога и от личната да си поискам направление, ама не ми се обяснява, че знам, че 5 за бебе е високо TSH. Отделно ще й искам направление и за ортопед за голямата ми дъщеря и да не прекаля един вид :D

Иначе отивам да ги изследвам, то е ясно. Исках само да знам ако TSH, T3 и Т4 не покажат отклонения, трябва ли после да пускам и ТАТ и MAT, или как е най-добре да комбинирам три хормона - толкова ми е лимита :D

ПС. редактирах обръщението си в началото, че в бързината много неучтиво се изказах  :oops:
После видях и Мира какво е писала и се сетих как вчера и писах да си прави тестовете в офиса, а аз днес се оправдавам, че нямам време за лекари. В крайна сметка целта си заслужава да намеря време :)

« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 15:02:13 pm от ljubov »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #266 -: Октомври 07, 2015, 15:21:20 pm »
ljubov според мен най-важното е ТСХ защото отклоненията в Т3 и Т4 се отразяват на стойностите на ТСХ. Аз съм с Хашимото и винаги пускам ТСХ, ако то е в норми, значи и другите две са Ок. Ако имаш големи отклонения в ТСХ или някакви подозрения, пусни си и антителата. Аз например защото знам, че съм с Хашимото, винаги си пускам ТСХ и МАТ, за да си следя колко са ми антителата. Аз така бих ги комбинирала - ТСХ, ТАТ и МАТ.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #267 -: Октомври 07, 2015, 15:21:33 pm »
ljubov,

Ние все искаме да си спестим време и да се оправим сами, докъдето можем. Аз също съм така. Голяма войвода! И все чета и сама се диагностицирам и тн. Признавам си без бой! :D Но нещата не са така прости и понякога си струва да се отдели времето и да се потърси компетентен специалист. Ето примерно това 2 или 2.5 TSH, за което говорят в репродуктивните клиники не че важи за всяка жена, която се отитва да прави бебе. Може би важи за жените, които се готвят за хормонална стимулация и така или иначе ще им се вдига TSH-то. Така предполагам. И разни други работи, които ние няма как да ги знаем със сигурност, пък и не ни е работа.

Успех, каквото и да решиш!
 
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 15:45:23 pm от Mirracles »
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #268 -: Октомври 07, 2015, 15:42:59 pm »
Благодаря ви момичета!
Ще пусна както lilibell ме е посъветвала.
А ако успея да изкрънкам направление, ще видя какво може още да е безплатно.
И вече ако има отклонения, дори и гранични стойности, ще ги коментирам с лекар.

Мира, това сравнение с войводата много ми хареса :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #269 -: Октомври 07, 2015, 16:02:43 pm »
Любов,
не че много разбирам, но гледах изследванията, които ми назаначиха когато се записах в репр. клиника. Казаха, че са задължителни. Присъстват ТСХ, ТАТ и МАТ. Няма Т3 и Т4.
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #270 -: Октомври 07, 2015, 16:14:58 pm »
Мерси Евелина, точно както и Лилибелл каза :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #271 -: Октомври 07, 2015, 16:28:52 pm »
Време е за следобедно освежаващо похапване  :)
Кой иска плодчета?


Момичета да ни стискате палци утре,че сме на консултация в репродуктивната клиника.
Да видим какво ще ни посъветват и какъв план ще направим занапред. Много ми се иска да не се скача директно на ИКСИ, както ни бяха посъветвали преди, но ще видим какво ще кажат.

Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #272 -: Октомври 07, 2015, 16:31:49 pm »
Ейййййй човек ще преяде с вас значи :)
Стискам палци за утре Мира.



Маки, записвам в списъка на войводата - и до магазина за бразилски ядки :D
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 16:34:52 pm от ljubov »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #273 -: Октомври 07, 2015, 16:32:09 pm »
Добро утро и от мен, макар че вече е 9 часа, а съм станала в 4:30 и от 5 до сега пера чаршафи и юргани, след инцидент на котето в леглото... И тук хвърлях по едно омо, че иначе не ми спори работата.

Взимам си от Инката --> 2 чашки и малко ягодки с бисквитки :) и сядам да обсъждаме дневния ред :)

Кали, радвам се, че се оправя цикъла и добре, че си взе болничен, че не да ти се вие свят сега на работата, а да си пазиш леглото и да се възстановяваш по-бързо!

Мира, купи ли тестове и от кои?

Любов, дано да е паднал хормона на щитовидната, вчера четох в дневника на Нина, че тя само със прием на селен е успяла да го смъкне, така че тичай и до магазина за бразилски ядки.

Ррр, вили, Мира, нареждам се и аз на опашката за подаряващите  :bfp: на мъжете си.

Лили, Мира, аз бобови растения у нас покълвам всяка седмица. Като ги накисна във вода вечерта в една голяма купа за правене на кекс/тесто, сутринта ги измивам, махам водата и ги слагам в една тавичка и бум във фурната, че да не се прашат и да не ги лазят мухите. След 1-2 дни са покълнали. Две тавички имам, някой път едновременно правя леща и нахут, друг път като покълне лещата, слагам я в бъркан в хладилника и в тавата нареждам нахут.

Лошото е, че ги готвя. А сега ще трябва да ги ям сурови. Не че са неприятни, ама повече от 4-5 сурови зърна нахут и 1-2 лъжици леща на ден, трудно да изям. Сега ще търся рецепти за салати, в които да ги слагам. Най-лесно и вкусно и бързо се покълва жито, но аз не мога заради глутена. Затова за сефте пробвам с ориз, да видим дали ще стане. Накиснала съм и боб за готвене, но той не покълва, явно го "скопяват" преди да го пакетират за продаване. Ялов боб ядем :/

Слънчогледови семки не съм чула, но ще потърся инфо. В нас имам семки от лен и чия, може с тях да пробвам. Да, даже още днес ще ги накисна. Като ще е ензим терапия, да е цялостна  :x

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #274 -: Октомври 07, 2015, 16:42:47 pm »

Маки,

С малките котета е като с малките деца - ще има и бели, няма как.
Да, купих - Clear Ovu Test. Днес ги почнах. Дано да свършат работа  :D
Ще вземеш сега всички да ни пощуриш да се занимаваме с кълнове, къде ми вкара мухата  :D

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #275 -: Октомври 07, 2015, 16:59:51 pm »
Мира, да накиснеш днес някакви семена и ти :) при мен покълването става неволно, като ги накисна и ги оставя 1-2 дни в тавичката и са покълнали. Аз като вегетарянец всяка седмица кисна бобови растения и леща, не се знае кое в кой ден ще го сготвя, та затова като ги имам накиснати и покълнали, мога да избирам.

Но сега умишлено ще се старая да покълвам семена за ядене в сурово състояние...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #276 -: Октомври 07, 2015, 17:23:20 pm »

Днес не знам дали ще е, но ме зариби, Макенце. Чета тука интересни въпроси и отговори за покълването и инструкции по видове семена. Важно е от къде се купуват, за да са чисти и да се накисват не с чешмяна вода, а с филтрирана или леко минерализирана, за да се избегне абсорбирането на хлор от чешмяната вода.
http://www.spiralata.net/kratce/index.php/zdr-lekuvane/329-shaller

Някой нали беше споменал, че му мухлясват. Тук пише, че това се случва при прекалено овлажняване и може да се избегне като се преместят след накисването в буркан, покрит с тензух и ластик. Трябва да прочета повече за ензимното лечение. Представяте ли си, ако наистина ми реши проблема с миомката. Би било супер!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #277 -: Октомври 07, 2015, 18:28:30 pm »
Успех, Мира и дано всички успеем да направим такъв подарък :)


Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #278 -: Октомври 07, 2015, 18:35:05 pm »
 Днес ми разчетоха изследванията. Назначиха ми Еутирокс 25  :( и SELENIUM A C E.Витамините ще ги пия два месеца. Не можах да ги намеря. Някой пил ли ги е, имате ли впечатления? Следващият преглед ще е Януари тогава ще пускам пролактин(до сега не съм го изследвала).
  Тази вечер ще съм на винце  :( едно ми е смарангясало. даже не ми се пише, ако има как да ми прочетете мислите и да ми отговорите  :wink:

vili_sunsmile, при кой АГ лекар ходиш във Варна? Питам понеже виждам, че си доволна събирам мнения.
 
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 18:39:43 pm от Hris_80 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #279 -: Октомври 07, 2015, 18:44:31 pm »

Мерси, Вили! Дано :)

Хрис, разбирам те, но ти се разрешава само тая вечер да ти е смарангясано и от утре пак горе главата и напред! Пийни едно винце и не му мисли толкова! Всичко ще се нареди :)
Тази добавка не съм я пила, аз пия селена отделно.