0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #180 -: Октомври 05, 2015, 15:44:54 pm »
Чета ви най-редовно  :) Но ..нали не съм сладкарка  :wink: тия месеци и освен чинно да си меря БТ друго не правя.
 Днес си изследвах TSH и FT4. От май до сега TSH ми се повишило и от 2.09 вече е 3 . А FT4 от 12.97 е паднало на 11.76.. Май ще се пият лекарства, няма да се размина.
 Дано поне докато ММ се върне да не ги разбутаме повече тия хормони  :?
Довечера ви чакам ще слагам масата  :drunk: :grouphug:
 Международен ден на учителя се чества днес има и повод за празнуване ;-)
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #181 -: Октомври 05, 2015, 15:59:40 pm »
Ей значи, то като не върви, не върви.
Да се оплача, че току що ми зацапа едно такова бебешко розовичко  :D. Пак е лигаво, ама розово.
Тоест отиде си белтъкообразната ЦС, отиде си и сърцето довечера.
Край!

« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 16:02:02 pm от ljubov »
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #182 -: Октомври 05, 2015, 16:05:10 pm »
Оппаааа, и аз съм тууук! Тъъъът (това е цензура) имам чувството, че на всички започна да ни идва по едно и също време, пууу! Дано да стане и така да се изнесем от тук, дружно!
Тези дни някъде из темите бях мернала едни витамини на Допел херц-от а до я, някой ги препоръчваше горещо, та нали ми свърши и селена, реших да си взема от тях да видя какво аджаба ше стане :D Aм чи тъй де, като взема да пия селени, витамин Б...., фолиева...цяла шепа хапове! Някой случайно да има мнение по въпроса? Ето състава:

Допелхерц® актив Витамини А-Я ДЕПО
Състав
Активни вещества /Състав в 1 таблетка /% от препоръчителната дневна доза *
 Витамини
Витамин А    400 µg RE    50
Лутеин    1500 µg    **
Биотин    300 µg    600
Витамин В1    3,5 mg    318
Витамин В2    4,0 mg    286
Витамин В6    5,0 mg    357
Витамин В12    2,5 µg    100
Витамин С    150 mg    187
Витамин D    5 µg    100
Витамин E    10 mg α-TE    83
Фолиева киселина    400 µg    225
Витамин K    20 µg    27
Ниацин    18 µg NE    112
Пантотенат    12 mg    200
 Минерали/микроелементи
Калций    137 mg    17
Магнезий    56,3 mg    15
Хром    25 µg    62
Желязо    2,1 mg    15
Йод    100 µg    67
Мед    0,9 mg    90
Молибден    20 µg    40
Фосфор    105 mg    15
Селен    10 µg    18
Цинк    5 mg    50


* В съответствие с Европейската Директива за етикиране на хранителните добавки

Сега търся и някаква добавка за косопада, че вървя с 200км в час към оплешивяване :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #183 -: Октомври 05, 2015, 16:13:55 pm »
Калия, аз съм ги пила. Не знам какво точно да ти кажа - не намерих разлика външно и вътрешно в себе си :D.
И аз точно днес се замислих за теорията за синхронизирането на циклите. Ама пуста и природа, защо тук във форума не ни синхронизира по другия показател!
Иначе и аз реших този месец да почна с геритамин и фолиева киселина. И защо правят всички витамини и добавки тоооолкова огромни. Аз не мога да ги преглътна тия хапове.

Иначе за коса съм виждала и чувала за Приорин, ама за мен цената му е космическа. Може да пробваш с кокосово масло.
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 16:15:53 pm от ljubov »
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #184 -: Октомври 05, 2015, 16:27:27 pm »
Момичета, има разни комбинирани витамини и добавки, които са точно за забременяване.
Едните, които аз пия са Пренатал на Джеймисън. Изписвали са ми и Прегнакеър за него и за нея, но тях не съм ги пила. Въпреки това предполагам, че вършат работа.
Аз по рецепта имам много добавки и не знам от кое точно (или от комбинацията) забелязвам положителна промяна - самия ми цикъл стана по - кратък (беше над 30 дни), овулация засичаме, кожата и косата ми са супер... абе изобщо забелязвам разликата.
Вече съм ги изреждала, но ако някой се интересува, ще ги напиша пак. Може да се търсят и по - евтини заместители, предполагам.
А, да кажа и за кафето. Реших да го спра и се зачетох за инката. Смятам, че освен, че не е вредна, тя би била много полезна в нашата борба.

П.С. Кали, есен е, косата капе. До месец трябва да спре.
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #185 -: Октомври 05, 2015, 16:36:04 pm »
Не, няма да спре. Тя ми капе от близо година и става все по-зле. Това се дължи на Хашимотото. Обаче и лекарката не можа да ми каже ефективен цяр за тоя косопад. Ако щете ми вярвайте, вече ми свети темето отгоре :( пък като е мокра косата ми, съм си чист плешо. Отделно на бретона отпред имам петно колкото 5 стотинки, което мазах с чесън, с тривитаминол и с какво ли още не, е няма, плешо съм и това си е. Ако не взема някакви сериозни мерки, много скоро ще се наложи перука да купувам :(
Аууу, пък си взех сироп за кашлица Амбрекс и сега да видим дали ще има ефект и спрямо ЦС. Нищо, че съм неразположена, то бързо ще мине като гледам :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #186 -: Октомври 05, 2015, 16:36:35 pm »
Добро утро и от мен момичета, и аз снощи цяла нощ бухах, а настинката ми премина, сега остана само тази пуста кашлица... ММ и той не се чувства добре, явно е вирус. Днес отиде на работа, защото въпреки че има 5 дни годишно, в които може да отсъства по болест и не е ползвал нито един, шефката му е такава вещица, че иска за болничен да си ползва годишния отпуск, а нали ви казах, че за разлика от другите цивилизовани страни, в които годишният отпуск е 28 дни, в САЩ е 14... То не стига, че 14 са малко за годишен отпуск, ами тя иска и за болничен да го ползва :(

Любов, и аз имах такова ЦС-образно 1-2 дни преди да ми дойде, но розово зацапване (което аз нямах) също е и признак за ИЗ :)

Кали, за косопада ти казах, че моят се оказа от дефицит на витамин Д...искай от ЛЛ да ти изследва нивата на витамините в кръвта :)

Лили, увеличавай си дозата на кю 10 по време на стимулация. И яж повечко протеини и мазнини много. Нали знаеш, че яйцеклетката се състои от холестерол. Ако нямаш достатъчно мазнини в тялото, никаква стимулация не може да превърне нищото в яйцеклетка. Стимулацията превръща мазнината в яйцеклетка, затова приемай достатъчно мазнинки. Не говоря за баници или сланина, но пробвай всяка сутрин по една лъжица зехтин. На обед яж риба или взимай рибешки омеги (двойна доза) и вечер взимай по една лъжица кокосово масло. И повечко яйца и месце.

Мира, за твоя миомен възел пак се главоблъсках. Пробвай ензимна терапия. Вземи си ензими и пробиотици и пробвай с тях. Или ако не ти се дават пари за ензими, щото са скъпички (и аз все не мога да се наканя да ги купя), увеличи дозите на сурови плодове и зеленчуци, които приемаш дневно (на мен и това ми е трудно)...ама ако е опряло шило до гъзило, дето викат по нашия край, бих го взела на сериозно и бих се прежалила, за да се спася от лапароскопия.

Момичета, и аз кмах уреоплазма с бившия, но само на мен ми беше изписано лечение с доксициклин, на него не! :( след лечението никой не ме е изследвал повторно :(

Добавям: кали, хора с Хашимото по принцип имат дефицит на Вит Д, най-добре го изследвай, за да знаеш колко висока доза на Вит Д да взимаш... Аз взимам най-високата доза вече година и още съм с дефицит :( не е шега този дефицит.

Евелин, много е полезна Инката и толкова е вкусна ...

Ние вчера купихме билетите до Лондон и от там ще си купя безглутенова цикория, дано не ми я конфискуват на влизане в САЩ...

Кой ще гледа моята Порша, докато ме няма...трябва да търся сега котегледач :)
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 16:40:46 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #187 -: Октомври 05, 2015, 16:40:10 pm »
Ооооо Маки, на 12 ден след овулация, при ЛФ 13 дни, хич не го чакам това имплантиране. В смисъл чакам го, ама не вярвам, че е то :D
А и ме заболя корем за кратко като се появи.
Нов цикъл, нов късмет :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #188 -: Октомври 05, 2015, 16:45:44 pm »
Ооооо Маки, на 12 ден след овулация, при ЛФ 13 дни, хич не го чакам това имплантиране. В смисъл чакам го, ама не вярвам, че е то :D
А и ме заболя корем за кратко като се появи.
Нов цикъл, нов късмет :)

Ох, Любов, на абсолютно същия хал съм  :?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #189 -: Октомври 05, 2015, 17:05:22 pm »
Maki добре че ми каза, аз напоследък тъпча предимно захар и шоколад. Заради ендометриозата бях наложила ограничения за шоколада вкъщи - по 1 шоколад се полагаше за мен и ММ събота и неделя. Обаче сега съм изяла 4-5 големи шоколада за 3-4 дни, т.е по един на ден само за мен. Нещо много ми се яде сладко обаче викам на ММ, че трябва яйцеклетки да храня и така се спасявам от мрънкането  :lol: Не знам защо ми е по-лесно да налагам ограничения на околните отколкото сама да ги изпълнявам. Ще наблегна на Кю-то и рибеното масло. Сега се чух с док, резултатите са доста обнадеждаващи, само да не изпуснем яйцата. Е2 е 615, прогестерона е под 1 както трябва да бъде, а ЛХ е 3.50 преди оргалутрана - т.е. е паднало спрямо първите стойности. Стискайте палци  :)


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #190 -: Октомври 05, 2015, 17:10:17 pm »
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #191 -: Октомври 05, 2015, 17:36:56 pm »
Лили,

Все така добре да вървят нещата! Стискаме палци! Смело напред!


Маки,

Пий чай с джинджифил, за да ти премине по-бързо. И тук вирусите щъкат яко.

Каква е тази ензимна терапия, за която ми пишеш? Не съм чувала досега. Разкажи ми или ми прати линк, плз. Пробиотик вземам редовно и без друго. Единствено чувам за разни билки, с които се намалява размера на миомките, но при пиене на отварата редовно продължение на 3-6 месеца, с които аз не разполагам. И разни неща от сорта на гладолечение, с което също няма как да се захвана сега.

Кали,

Единственият ми коментар към тази комбинация от витамини е, че те се пият един месец и след това се прави поне месец почивка (заради вит А и подобни в състава му). Аз иначе съм много доволна от всичките им комбинирани витамини. От няколко години редовно купувам различни продукти на Допелцерц.

Почивката важи и за който пие Геритамин, там също има доста витамин А. Той не трябва да се предозира и да се приема прекалено дълго време.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #192 -: Октомври 05, 2015, 18:39:08 pm »
Не знам защо ми е по-лесно да налагам ограничения на околните отколкото сама да ги изпълнявам.

Лили, не си само ти, аз съм абсолютно същата, ама сигурно поне 100 пъти по зле от теб. ММ вика, че имам огромни очаквания и изисквания към другите, а на себе си все правя отсрочки и компромиси  :lol:

Яйцата обичат мазнинки, така че спирай тази захар  :lol:

Много хубави новини, всички сме затаили дъх и стискаме палци за две сладки бебета на финала :)

Мира, някой беше дал линк в една от предишните теми, след като бях пуснала линк към wobenzymeN (ама от телефона не мога много да се ровя, ако искаш потърси всички мои публикации, докато видиш тази за wobenzymeN и в същата тема, няколко поста след моя, някой беше споменал ензим терапия) --> ензими, които са разработени за атлети, но много репродуктивни клиники забелязали, че при употребата от техни пациенти, почнали да виждат подобрение и изцерение при диагнози от рода на запушени тръби, кисти, ендометриоза, миомни възли и т.н. Ензимите разрушават тази излишна и лоша тъкан.

Ензимите се намират в суровите плодове и зеленчуци, както си прочела суровоядството помага, точно заради ензимите. Много е трудно, но си заслужава да се опита. Ако не може суровоядство, купи ензими на таблетки и опитай с тях. Няма значение, че билките отнемат 2-3 месеца, които нямаш. Почвай и тях. Въпросът не е да изчезне, а да намалее или поне да не се увеличи. А за месеците, никой не знае колко има... Ако забременееш спонтанно, ще е важно да не расте... специално в тези wobenzymeN има ензими от ананас, папая и др разни, които не съм ги проучила. Така че не е важно същата марка, каквито и ензими да са ще е нещо повече от нищо :)

Верно че пих джинджифил от онези дни, ама вчера и онзи ден го бях забравила. Отивам да си го приготвям веднага :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #193 -: Октомври 05, 2015, 21:00:34 pm »
Ах, как ме присетихте за тоя джинджъъър.....хукнах на Кауфланда да си купя мъничко, че в нас само аз го ям и изхарчих 50 лв! Джинджъра направи само 30 стотинки ;) Това на промоция-хоп, в количката, онова свършва в нас, хайде и.......пълен финансов крах!
Сложих масата аз, ама да ви кажа каква салатка си направихме-карфиол накъсан на розички с олио, оцет и сол. Уникално вкусна салата и тъкмо за края на лятото, когато вече тотално съм се наяла на краставици и домати, а зелето все още не е хубаво :)
Забравих да кажа, че джинджъра го настъргах в мед и с малката олапахме по две супени лъжици :) ако не беше и залютяло, щеше и още да яде, хихи...яд ме е, че дадох пари са тоя сироп днес, хич никой няма да го пие явно, щом има медец (домашен) и джинджъъър. Дечко като беше малка я лъжехме, че това е лекарството за кашлица на Сид ленивеца от ,,Ледена епоха" , само, че тогава го правехме с джинджър на прах. Беше забравила ама и припомних :D и важното е, че и хареса!
Набебе от мен!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #194 -: Октомври 05, 2015, 22:25:19 pm »
Аз пък хем ходих до магазина, хем не купих пресен Джинджър и карам на прах... Кали, много вкусна салатка, аз много обичам карфиол и броколки на салатка.

Аз малко не по темата, ама да питам дали някой си храни котето с варено месо, вместо с котешка храна? Днес цял ден чета колко били вредни котешките храни и направо ми настръхна косата :/ а не са и евтини... Моята Жужа едно време ядеше каквото има зимата + и варяхме патешки фенери, а лятото на село каквото си хване, голяма ловджийка беше. И проблем със здравето никога е нямала...

Къде изчезнахте всички, нали е ракийно време вече? Набебе и от мен :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #195 -: Октомври 05, 2015, 22:32:17 pm »
Аз съм тук бе :) но за котешката храна ще ти пиша на лични,че тука ше ям бой вече. Броколите също ли сурови на салата? Ние ги задушаваме и малчо много ги обича, но сурови не сме пробвали.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #196 -: Октомври 05, 2015, 22:58:09 pm »
Мира, някой беше дал линк в една от предишните теми, след като бях пуснала линк към wobenzymeN (ама от телефона не мога много да се ровя, ако искаш потърси всички мои публикации, докато видиш тази за wobenzymeN и в същата тема, няколко поста след моя, някой беше споменал ензим терапия) --> ензими, които са разработени за атлети, но много репродуктивни клиники забелязали, че при употребата от техни пациенти, почнали да виждат подобрение и изцерение при диагнози от рода на запушени тръби, кисти, ендометриоза, миомни възли и т.н. Ензимите разрушават тази излишна и лоша тъкан.

Ензимите се намират в суровите плодове и зеленчуци, както си прочела суровоядството помага, точно заради ензимите. Много е трудно, но си заслужава да се опита. Ако не може суровоядство, купи ензими на таблетки и опитай с тях. Няма значение, че билките отнемат 2-3 месеца, които нямаш. Почвай и тях. Въпросът не е да изчезне, а да намалее или поне да не се увеличи. А за месеците, никой не знае колко има... Ако забременееш спонтанно, ще е важно да не расте... специално в тези wobenzymeN има ензими от ананас, папая и др разни, които не съм ги проучила. Така че не е важно същата марка, каквито и ензими да са ще е нещо повече от нищо :)

Да, беше повдиган този въпрос в предишната тема, тогава коментирах и сега също се чувствам длъжна да се намеся по повод ензимната терапия, най-вече заради търговските продукти с едва ли не чудодейни свойства, от които печалбата е мноого добра, но не в полза на потребителите, според мен  :)
Ще копирам това, което бях писала:

.... каквато терапия да предприемем, е добре да бъде коментирана преди това с лекуващия лекар!

Според мен становището "нали е натурално, ако не помогне поне няма да навреди" не е съвсем вярна.
Спорен е въпросът доколко са ефикасни тези продукти, но по-големият проблем е, че в някои от тях доказано има синтетични съставки и други токсични вещества. Не знам дали си спомняте, преди време имаше случаи на иззети партиди натурални продукти с антиоксидантно действие, които се оказа, че съдържа олово и живак, разбира се неупоменати в състава. А някои от тях бяха сто процента синтетични. От Изпълнителна агенция по лекарствата и РИОКОЗ бяха предприети мерки по брокиране и изземване на тези продукти.

А ензим терапията (предложеният линк) не е нещо ново, има много подобни препарати на пазара (примерно водорасли от .... не знам къде :)), и пр.

Най-общо има 3 групи ензими : храносмилателни, метаболитни и хранителни:
- храносмилателните ензими са продукт на храносмилателната система и са отговорни за разграждане на храната. Например протеаза – само за протеини, амилаза разгражда нишестето, липаза– мазнините и т.н.
- метаболитни ензими - намират се във всяка клетка, тъкан, орган. Способстват за бързото протичане на процесите на клетъчно ниво, освобождаване на свободните радикали и детоксикация.
- хранителни ензими - живи активни ензими, които подпомагат разграждането, има в суровите плодове и зеленчуци, кълновете, споменатите водорасли (ако изобщо това има в бурканчетата  :wink:).
Топлинната обработка, дълго съхранение, консервиращи средства унищожават ензимите в натуралните храни, организмът е принуден да компенсира липсата, пренасочвайки от своите ензими, което във времето води до изтощаване на определени системи и формиране на хронични заболявания.

А това е цитат от тази статия: Ензимите – енергията на живота
"Ензимите могат да се набавят и от хранителни добавки, но както при всички други дефицити в организма, и в случая те няма да решат проблема, ако се разчита само на тях. Нито един търговски продукт не може да дублира позитивните ефекти от здравословния хранителен режим. Консумацията на разнообразни, богати на съществени нутриенти храни в достатъчно големи количества е най-добрият начин да си осигурите жизненост и здраве."

За да не преразказвам, си позволих да копирам част от коментара ми тогава най- вече заради последния цитат от статията (а и самата статия е информативна).

Желая успех на всички!  :)
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 23:00:49 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #197 -: Октомври 05, 2015, 23:04:07 pm »
Наздраве  :drunk:
 Със сигурност вареното месо ще е по добро от котешката храна  :wink: . Една позната казва, че котката и се е пристрастила към котешката храна. В момента не иска друго да поглежда.

Аз така между другото да попитам дали може да хвърлите един поглед на графиката ми. Според бейбиплан... нямам овулация  до този момент.На 12 ден от цикълът имах разтеглива ЦС, но БТ май не е на същото мнение ..ново двадесет този месец  :ask:
Според вас така ли е? Без О ли съм за сега.От следващият месец ще започна да тествам О.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #198 -: Октомври 05, 2015, 23:15:10 pm »
Марси, супер си  :bighug:

Аз съм съгласна, че чудодейни свойства на всичко преписват --> шампоан против косопад, прах за пране, който изпира всичко, ензими, които лекуват всичко и т.н.

Наистина е най-добре здравословна и разнообразна диета, ама и това е трудна работа  :lol:

Предимството на котешката храна е, че не налитат на човешката... Аз нашата Жужа, все на масата си я спомням, почнем ли да ядем и тя полудяваше, знаеше че и тя ще намаже.

Обмислям вариант 70% гранули, 30% варени меса и яйца (когато имам време, щото иначе много ще ми дойде)...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #199 -: Октомври 06, 2015, 08:32:24 am »
Оппаааа, и аз съм тууук! Тъъъът (това е цензура) имам чувството, че на всички започна да ни идва по едно и също време, пууу! Дано да стане и така да се изнесем от тук, дружно!
Тези дни някъде из темите бях мернала едни витамини на Допел херц-от а до я, някой ги препоръчваше горещо, та нали ми свърши и селена, реших да си взема от тях да видя какво аджаба ше стане :D Aм чи тъй де, като взема да пия селени, витамин Б...., фолиева...цяла шепа хапове! Някой случайно да има мнение по въпроса? Ето състава:

Допелхерц® актив Витамини А-Я ДЕПО
Състав
Активни вещества /Състав в 1 таблетка /% от препоръчителната дневна доза *
 Витамини
Витамин А    400 µg RE    50
Лутеин    1500 µg    **
Биотин    300 µg    600
Витамин В1    3,5 mg    318
Витамин В2    4,0 mg    286
Витамин В6    5,0 mg    357
Витамин В12    2,5 µg    100
Витамин С    150 mg    187
Витамин D    5 µg    100
Витамин E    10 mg α-TE    83
Фолиева киселина    400 µg    225
Витамин K    20 µg    27
Ниацин    18 µg NE    112
Пантотенат    12 mg    200
 Минерали/микроелементи
Калций    137 mg    17
Магнезий    56,3 mg    15
Хром    25 µg    62
Желязо    2,1 mg    15
Йод    100 µg    67
Мед    0,9 mg    90
Молибден    20 µg    40
Фосфор    105 mg    15
Селен    10 µg    18
Цинк    5 mg    50


* В съответствие с Европейската Директива за етикиране на хранителните добавки

Сега търся и някаква добавка за косопада, че вървя с 200км в час към оплешивяване :(


Здравейте,момичета.
Аз пия точно тези витамини,а мъжа ми си взе друг вид на Допелхерц отново съдържащи селен,фолиева киселина и др.витамини.
Аз искам да питам за едни ядки- четох някъде,че бразилския орех съдържал най-много селен и било препоръчително при бебеправене мъжа да хапва по 1-2 ядки на ден.
Чували ли сте това нещо и от къде се снабдявате с тези ядки (никъде не съм виждала такова чудо)