0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #240 -: Октомври 06, 2015, 22:41:34 pm »
Добре дошли на Vili_sunsmile и wqra  :)

wqra, изпратих ти на лични тел. на д-р Персенска

Mirracles, браво за спермограмата  :)

Момичета, успех на всечки!  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #241 -: Октомври 06, 2015, 22:42:32 pm »
Набебе и от мен момичета. И аз вече не съм за секса по график. И ние бяхме през ден, не че успяхме де. Обаче този месец ще пробвам да имаме пауза преди овулацията, която ще засичам с тестове и бт. Реших да пробваме така, защото спермограмата ни е ок на 5 дни въздържание. И да не би като е така през ден да не успяват да се възстановят бойците :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #242 -: Октомври 06, 2015, 23:34:05 pm »
Тюх, големи сте писарки, докато в изчета дошъл новия ден.
Кали, бива ли така бе душа, да ме изкушаваш с две много любими мои неща - винце и синьо сирене. :lol:
Относно ходенето по лекари специалисти - силно те подкрепям за решението.
Шоколадът 'дето го изяде какъв беше?
Относно обичането по график се сещам за една колежка от унито, която беше казала на гаджето си кекс само вторник и четвъртък( нямала време да се занимава с глупости). Та веднъж се разгорещили сериозно и на средата на бъркането се сетила, че било сряда. И..секнала човека. Та вашите графици нищо не са  :lol:
На новите момичета им пожелавам в най-скоро време да видят двете черти.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #243 -: Октомври 07, 2015, 00:17:04 am »
Кали Тенк Ю за почерпката  8) Да се включа с моето невероятно откритие от Лидл - пушен кашкавал bluedino у-н-и-к-а-л-е-н!!!
И за да не е спам:
При нас нещата с кекса от 2 месеца са както дойде..След като установихме липса или не толкова честа О.Иначе преди това 12ти 15ти 17ти ден бъркаме ли бъркаме  :lol:
А доки е оптимист казва ни да бъркаме пък можело случайййно някое яйце да се заблуди и до инсе да не се стига  :lol:
П.С Предполагам след като приемам Дуфастон 3*1 са нормални ПМС които имам 12 дни по - рано  8O
« Последна редакция: Октомври 07, 2015, 00:19:30 am от Ягодка_11 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #244 -: Октомври 07, 2015, 01:02:45 am »
Синьо сирене и пушено сирене, ох и ементал... В нас има само бяло саламурено :) но без него не можем :)

Синеочка, опасна колежка си имала в унито  :lol:

Момичета, да ви се похваля, днес се вдъхнових и след като изчетох статията за ензим терапията, предоставена ни от Марси, реших да си само направя малко ензими :) Сложих леща и ориз да покълват. С ориз нямам опит, но изчетох инфо в нета и се надявам да стане. Ако ли не, само ензим от леща ще ям, че нея със сигурност съм я изпитала :)

Хайде набебе и от мен и утре да сте тук за Инка и лафче :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #245 -: Октомври 07, 2015, 08:53:31 am »

Добро утроооо! :)
Хайде на закускааааа!




Кали, как си днес мила?
Лили, как ти понася стимулацията? Кога ти е пункцията?
Маки, браво за растителните ензими, аз нямам търпение, а и откровено казано не ми остава време и с това да се занимая в момента.
На всички усмихнат и ползотворен ден и добри новини.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #246 -: Октомври 07, 2015, 09:13:45 am »
Добро утро,момичета.
Първо да поздравя новите членове - villi_sunshine и wqra.
Дано не се задържате за дълго и да ни поръсите скоро с бременен прашец   osi_9
Поздравления за спермограмата на Mirracles.
Моя мъж полага уж усилия да намаля цигарите,пие добавки, вчера му взех чай от бабини зъби- само моля някой да сподели колко време се пие да не стане предозиране. Също така съм решила да му купя и бразилския орех,но вероятно трябва да спре добавките,защото и в тях има селен.
При мен новото е,че май вчера ми беше овулацията,защото тази сутрин температурата ми беше повишена,а вчера бебеправихме и се надявам да сме уцелили момента.Всеки месец се надяваме на това   :balk_46:
Хайде успех на всички в бебеправенето и нека деня Ви е слънчев и усмихнат  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #247 -: Октомври 07, 2015, 09:22:45 am »
Благодаря, rrrr ! Моите "дни" мисля, че приключиха и вече няма да сме по график :-) И дано сме успели. Предния месец толкова плаках, че чак заспах накрая от умора:-( Честно казано не очаквах такава реакция, още повече, че знаех, че нямам овулация този път.
Кали , как си днес?


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #248 -: Октомври 07, 2015, 09:40:31 am »
Mirracles благодаря за почерпката и честито за хубавата спермограма. Наистина липсата на витамини, минерали и цигарите може доста да очернят картинката. Но човек не трябва да се отчайва докато не направи всичко възможно по силите си, за да подобри нещата. Иначе при мен нещата са ОК засега, чувствам си леки боцкащи болки в ЛЯ, което значи, че действа. Много се надявам да не спукам фоликулите преди пункцията. Утре ми е прегледа и да се надяваме, че са пораснали достатъчно. Вероятно ще пусна финални хормони, иначе нещата засега вървят по план.
Много ми се иска пункцията да е в събота, ще ми е по-спокойно.
makiyaki пробвай я и тъкмо ще кажеш дали е вкусно защото на мен едно нещо като не ми е вкусно може да се насиля за месец - два, но повече не мога да се насилвам.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #249 -: Октомври 07, 2015, 10:36:48 am »
Благодаря, rrrr ! Моите "дни" мисля, че приключиха и вече няма да сме по график :-) И дано сме успели. Предния месец толкова плаках, че чак заспах накрая от умора:-( Честно казано не очаквах такава реакция, още повече, че знаех, че нямам овулация този път.
Кали , как си днес?

Пожелавам ти октомври да ти е късметлийски.
Покажи си графиката да я разгледаме.
От колко време правите опити?
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #250 -: Октомври 07, 2015, 11:32:56 am »
Добро утро, ще си взема от ягодките :) Кафе ли не сте пили още? Айде, по една инка от мен

Благодаря ви момичета, че мислите за мен  :bighug:. Добре съм вече-кървенето направо си спря, дано се е изчистило всичко. Поспах си до преди малко, и сега пия кафе, но ми се вие свят и всичко ме боли от пуста кашлица. Пия сироп, ям мед с джинджифил-е, няма братче. Бухам като магаре и като почна няма спиране.
маки, по едно време и аз бях пощуряла да правя кълнове, но така и не се престраших. Чувала съм, че от слънчогледови семки ставали най-бързо и са вкусни, но....веднъж ако направя и видя,че няма нищо сложно сигурно ще почна постоянно да си правя. Ще почета още малко :)
Лили, стискам ти силно палци, дано всичко стане така, както трябва!
Синеочке, шоколада беше най-обикновен млечен,  в синята опаковка. Не е кой знае какво, но хич не ми беше до избиране на шоколади, че като почна....сладко да е!
Хора, мислех си снощи дали това което ми се случва няма някакво зависимост с кръвната захар и евентуално инсулиновата резистентност...другата седмица вече ще трябва да го пусна това изследване, бях го забравила :(
Аделия ми се губи, Ади, къде си?
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #251 -: Октомври 07, 2015, 12:45:54 pm »
Благодаря, rrrr ! Моите "дни" мисля, че приключиха и вече няма да сме по график :-) И дано сме успели. Предния месец толкова плаках, че чак заспах накрая от умора:-( Честно казано не очаквах такава реакция, още повече, че знаех, че нямам овулация този път.
Кали , как си днес?

Пожелавам ти октомври да ти е късметлийски.
Покажи си графиката да я разгледаме.
От колко време правите опити?
Не си попълвам редовно графиката, малко ми е тромаво тук, а на телефона имам две приложения и там съм особено стриктна, чак вманиачена.
Опити правим от миналия декември. Пускахме хормони, пих разни лекарства, обаче известно време ходих при моята си гинеколожка, която си е добър АГ специалист, но не е по репродуктивни проблеми и с нея имах уговорка, ако до юли месец няма нищо да ме прати другаде, обаче аз направо сама си се насочих към АГ във Варна. Там сега ми е спокойно (е не особено, като знам, че пропускам овулации и , че ако сега не стане почваме инсеминации), но виждам, че доктора проявява внимание и разбиране и не е всичко до парите и ми е спокойно, положително настроена съм :) за този месец (за първи път нямам никакви очаквания), нито предчуствия. Само една тайна надежда, че и половинката има рожден ден на 4ти ноември, мисля, че би бил най прекрасния подарък за него :)


Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #252 -: Октомври 07, 2015, 13:13:35 pm »
Вили, дано успееш да му подариш този подарък! Аз точно така направих преди...10 години! Бях писала подробно, но назад е много сигурно. Беше голяма емоция...
То май когато най-не го мислиш, тогава става. Успехчета!
Къде сте всички? Никаква активност...че и от инката не сте си взели  :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #253 -: Октомври 07, 2015, 13:33:50 pm »
Вили, дано успееш да му подариш този подарък! Аз точно така направих преди...10 години! Бях писала подробно, но назад е много сигурно. Беше голяма емоция...
То май когато най-не го мислиш, тогава става. Успехчета!
Къде сте всички? Никаква активност...че и от инката не сте си взели  :lol:

Благодаря!!! :bighug:


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #254 -: Октомври 07, 2015, 13:41:07 pm »
Успех Вили.
Толкова силно се надявам и при нас да се получат нещата..... дано една подведе крак и всички след нея  :)
Дано този месец стартираме положителните тестове   :bfp: :bfp: :bfp:
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #255 -: Октомври 07, 2015, 13:45:11 pm »
Аз съм тук - чета ви, защото нали пак съм на стартова позиция и нямам с какво да се похваля.
Момичета достатъчно ли е да пусна TSH fT4 и fT3 или трябва и другите два?

Вили и аз искам да направя този подарък следващия месец, но 2 дни след теб. Пожелавам ти успех!

Взимам си и от инката на Кали, и от ягодките на Мира нищо, че вече е обяд :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #256 -: Октомври 07, 2015, 14:03:29 pm »
Ами и аз да се включа към подаряващите - на 18.11  :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #257 -: Октомври 07, 2015, 14:09:27 pm »
Ех, как се дразня като пиша, пиша и поста ми изчезне после в небитието и не се публикува.
Сигурно е писал и друг в този момент, а аз не съм кликнала втори път за публикуването... Както и да е. Мрънкам си, щото днес ми е някакво едно такова... мрънкащо.

Кали, много се радвам, че си живнала
Вили, И аз се надявам на такъв подарък за рд, но моя :)
Стискам палци на всички да ни се сбъднат съкровените желания!
Rrrr, моят мъж пи бабините зъби около месец, но ми каза, че не се чувства комфортно от тоя чай и го спря. Продължава с други неща. Стискам палци и при вас да се подобри СГ!
Любов, Най-добре твоят лекар да ти каже кои хормони иска да разгледа и с каква цел, както и на кой ден от цикъла. Стандартно се изследват ето тези между 2 и 5 ден от цикъла за репродуктивни цели.
◾Prolactin
◾LH
◾FSH
◾Estradiol
◾Progesterone
◾Testosterone

Тези, които си писала са за щитовидната жлеза основно.
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #258 -: Октомври 07, 2015, 14:17:55 pm »
Мира, и аз съм се замислила за бабините зъби, но съм чувала че имат и странични ефекти.
На твоя мъж какво му причиняваше?
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #259 -: Октомври 07, 2015, 14:25:03 pm »
Мира, тези ги изследвах.

Но от щитовидните имам само TSH от ноември миналата година, при това на горна граница (беше нещо около 5). Казаха ми, че щом е в реф. граници е ок. Затова сега искам да ги пусна пак, но освен него и другите. Само не знам останалите 2, или останалите 4.