0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #480 -: Август 17, 2015, 15:29:06 pm »
Бе те си ги чистят независимо дали се е яло там. Нямам идея каква точно им е целта на забраната. На мен не ми пречат хранещите се.

пп. А това другото, което го споменах също съм го виждала в чакалнята на автогара(е резултата де), просто преди много години и сега се сетих за него, та ми е още една предпоставка да не ям там.
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #481 -: Август 17, 2015, 18:12:39 pm »
nimika, освен да предизвикаш охраната някой път като влезеш с храна и да го питаш на какво основание ти забранява да хапваш в чакалнята. Щом няма табела, която забранява храненето вътре в чакалнята, не може да гони хората с храна. Той утре ще реши, че хора с червени якета не може да влизат там.
Аз не виждам нищо нередно в храненето в чакалнята на автогарата/жп гарата.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #482 -: Август 18, 2015, 08:58:18 am »
 Ники , :D Не знам дали ще  бъда  скоро пак на тази автогара  , но  и на мен ми  мина същата мисъл .


*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #483 -: Август 19, 2015, 08:37:28 am »
Е,кажи къде е тази автогара,все пак..? Да не ходим гладни в района! :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #484 -: Август 19, 2015, 09:21:25 am »
рачо ,едва ли  ще се отзовеш там - град Добрич  , не е  Бургаска .


*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #485 -: Август 27, 2015, 23:15:22 pm »
А какво значение има на кой какво му се струва дали е добра идея или не? Мисля, че е добре хората да почнат да разграничават личните с предпочитания и мнение от правата на другите. Значи, на охраната може да не и харесва, на мен може да не ми харесва, но ако не е забранено, значи имат право да си ядат там и не е работа на никого нито да прави забележки, нито да си казва мнението

Абсолютно на същото мнение съм. Каквото не е изрично забранено - значи е позволено, или така е в една нормална държава уж (каквато не сме). План Б  на същата ситуация, отнесена към родните кинозали например, автогари, за летището да не говорим...обаче говорим за пари. Една проста филия с 2 парчета салам и едно "кашкавал" - излиза 50ст. Ама на такива места ти я продават за 3, 5, 7, 10 лв., защото ТАМ ти е забранено да ядеш нещо, което не си купил оттам. Това е целия "филм". Всеки път, когато ходя на кино ( все тая с детето, или без) - вбесявам се да ми продават бутилка 500мл. минерална вода за 2лв., като абсолютно същата, 2 метра преди входа на киното струва 60ст. Ама има табела, че в киното нали - можеш да консумираш САМО неща закупени от тяхното бИфетче, на безумни цени разбира се. Къде е КЗП в тези случаи да питам аз? Не иде реч в киното да е забранено да пия вода (или друго) по принцип, а ми е забранено да пия вода под 2 лв. бутилката?!! Официално, легално, с табелка и пр. Ест., че си имам вода в чантата, ест., че купувам на Дани детско меню, заради играчката, чашата и пр, ест,. че си купувам кутия пуканки за 3-4 лв., ей така заради навика... Но все пак ми е дразнещо това официално, законно "дране" на потребителите по този начин.

Ники, когато комуникираш с дебили - да предизвикаш, да попиташ, скандал да направиш - дебилът си е дебил. За жалост. Във връзка с последната ми ваканция, официално заявявам, че пред мен повече от никого и по никакъв повод не минава мантрата за "пушачите са нетолерантни". Ама сериозно и от сърце го казвам. Хотел, 4 звезди, всичко е чудесно и приятно, разбира се на закрито - не се пуши никъде. Хотелът е с доста семейна "насоченост", има малки деца, бебета доста и пушачи - дал Господ. Вкл. повечето родители на въпросните бебета и деца - пушеха. Такааа. Пушачите си пушат само на открито и в градината на ресторанта - проблем не е имало, няма хър-мър. Обаче "градината" на ресторанта за жалост е едно място с твърд покрив, и стъклени стени (плъзгащи се) - представете си остъклена от пода до тавана тераса пред стая в апартамент. След нея е басейна - шезлонги, джакузита и пр. - маси съвсем на открито - няма. Та в целия хотел - единствената "пушаческа зона", където можеш да ядеш, пиеш и пр. е това. Иначе закритата част на ресторанта е лукс, голяма, климатизирана, чуднаааа. Хотелът - пълен 100%, правят се резервации за вечеря и който се класира нали и всички искат в "градината". ОбачИ, ако завали дъждец, или захладнее - персонала дърпа стъклата, помещението става закрито и аре - и там няма пушене. Случиха се ден-два с превалявания - пушачите си пушеха навън, никой не от тях не ропта, държа да го подчертая. Та ни е последна вечер във въпросния хотел и решаваме да вечеряме там, да не се разкарваме до центъра на града. Изчакваме да стане къ 21:30 ч. (дотогава е наплива на хората с деца) и после споко, слизаме, само 2 маси са заети, ама дояждат и допиват. Беше валяло преди повече от 2 часа, вече беше почти изсъхнало навън - джамовете затворени обаче. Учтиво моля персонала да ги отвори, понеже искаме да вечеряме, да пием вино, да пушим и пр. Не можело.  8O Питам защо не може? Ми тия клиенти (по плажни дрешки в планината) им било студено, а и не искали да им се пуши. И онези с бебето и те не искали да им се пуши. Еййй тука вече откачих и яхнах метлата, щото ми прелЕ от пушаческата ми толерантност!!! Докато върви скандала - 5-6 други двойки се отказват от вечеря в заведението по същата причина (това е проблем на мениджмънта разбира се). Персоналът - ясен. Мързи ги, ся ще отварят наново, та и още раУта нали, ако няма клиенти - ще затворят дооооста преди 12. Опитах първо с "добро" аз. Господа сервитьори нали....не вали, топло е, дори АЗ за БОГА!!! съм по сандали и къс ръкав. Второ това ви се води "градина", открито място, трето - не е въпрос на мой каприз къде да пуша - само тук по принцип може, ама АКО отворите пустите стъкларии, за да не сме аз и вие в нарушение. Не на последно място - аз съм клиент, не по-малко от другите клиенти все пак. Те били искали... Ми и аз искам бе!!! Те имат опция да седнат в закритата зала, като им е студено и не искат да се пуши край тях - аз нямам. Преместете ги там, обяснете им, това е ваша работа... Нямало да отворят, че било трудоемко и били уморени  8O 8O 8O Поисках да видя управителя. Тръгнал си бил. Поисках книгата за оплаквания - изтръпнаха. Написах в нея един подробен ферман де... Докато вървеше разправията, някаква жена по плажни шорти и потник, полугола и почекнала крачка на стола с все джапанките (дето й било студено и не искала да й се пуши), изкоментира с подобен на вид мъжки екземпляр седящ до нея, че тя пък щяла да си седи където си ще, не да се съобразява с мен и такива като мен "пушачки". Та в този момент - толерантността ми към непушачите окончателно се изпари де. Знам, че тази точно простакела не е представителен вид на "непушач', а само на простак, made in BG убеден, че може и бива, по всякакъв начин да си налага своето на околните, че било "по-правилно". Докато агитираше безумно затлъстялото си дете да си Апне последните мазни пържени картофки нали, щото "да не огладнееш и са скъпи". Въздържах се да избълвам каквото ми беше на езика спрямо нея...безсмислено е. Вдигнах ръце и от персонала. Отидохме до центъра, хапнахме, пийнахме, обаче неприятното усещане от тези простотии и скандали ми остана още 24 часа поне. На другия ден - отмених втората си 8-дневна резервация в този хотел, обясних им, че го правя, заради нелепото им и обидно отношение, въпреки че ми беше ясно, че на никой не му пука де...

И преди някой да каже, че то "пушенето" ми е темата. Не е. Това ми е примера, просто пресен...за простотията, за "правилата на око", за манталитета ни - да се налагаме на околните, да си врем носа където не ни е работа, да опитваме да си налагаме "нашето" на всички и на всяка цена, вкл. на непознати хора, на чуждо място. Самогъзничество - също. Все говорим, че то така, щото не си знаем правата... Често е така. Често - не е така. В случая си ги знаех, опитах да си ги приложа, ама...класика. Царят дава - пъдарят - не дава. Както често ми се случва за какво ли не. И не само на мен. Не знам кога и дали изобщо, ние като нация ще се научим да не се бъркаме така в живота, битието, личните избори, мнения и живот на околните. Брутално е това у нас за какво ли не и е отвратително, в какви ли не ситуации.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #486 -: Август 31, 2015, 14:24:23 pm »
 :good_post:
Не съм пушач:)


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #487 -: Август 31, 2015, 15:21:03 pm »
А какво значение има на кой какво му се струва дали е добра идея или не? Мисля, че е добре хората да почнат да разграничават личните с предпочитания и мнение от правата на другите. Значи, на охраната може да не и харесва, на мен може да не ми харесва, но ако не е забранено, значи имат право да си ядат там и не е работа на никого нито да прави забележки, нито да си казва мнението

Абсолютно на същото мнение съм. Каквото не е изрично забранено - значи е позволено, или така е в една нормална държава уж (каквато не сме).

Мили момичета,
Личното усещане там, където правилата не са изрично упоменати, ни прави добре възпитани или обратното. Как пък не решихте, че щом няма изричен знак да не си хвърляме боклука извън кошчетата, значи е разрешено?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #488 -: Септември 02, 2015, 00:10:55 am »
Ами не е същото, Като си хвърляш боклуците, пречиш на всички. Като се храниш ( чисто) не пречиш на никого. А след като не пречиш, не виждам причина да не може да вършиш нещо. Ама че според някой бе било възпитано, това си е негов проблем. Да не ме гледа, ако не му харесва. Шото очевидно проблема не е друг, а това, че не му харесва гледката.  За мен това не е достатъчна причина да не правя нещо. На някой може да не му харесва татуировката ми или цвета на косата ми и значи ли това, че аз трябва да се покрия? Същото е. 


  
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #489 -: Септември 02, 2015, 05:56:25 am »
По същата логика ще се храниш в градския транспорт само защото няма табели, че е забранено? Специално за храненето (прави трохи, т.е. цапа, а остатъците привличат насекоми, гризачи и други животни, опасни за общественото здраве; "чисто" не значи нищо в случая) и за пушенето (да не обяснявам защо) има известни ограничения и не може да се прави където ти е кеф. Затова е и възпитанието - да се сещаш какво не може, дори и когато не е изрично написано.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #490 -: Септември 02, 2015, 14:12:41 pm »
Момичета , то голям спор  настана .
Но в  конкретния случай  чакалнята нали е  за удобство на пътниците , чакащи  на автогарата  - и ако навън е +38 или -20 градуса   -какво  да правят- мръзнат или се потят  , но хапват само навън . Подчертавам , че в  чакалнята има автомат за сладолед  и кафе машина -значи сладолед  може  да се яде там  , но закуска  , купена от другаде /извадена от чантата /-не може ? Вероятността да се цапа и с двете е еднаква.
Възпитанието и  културата определят  мярката на позволеното  , но и подхода  и начина на правене на забележка  също са израз на  възпитание и култура.
Лично  за мен  е много неприемливо  в кино  да се яде или пие - ама масово    позволено  е  , скоро бяхме на театър -ами имаше хора с пуканки и напитки 8O  .


*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #491 -: Септември 02, 2015, 23:15:21 pm »
Е, последното е под всякаква критика.  :x
За мен пък чакалнята е място, където се чака понякога и с часове. Не съм срещала някъде да е забранено да се яде.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #492 -: Септември 03, 2015, 12:59:55 pm »
Вижте сега, въпрос на възпитание е, преди да отидете да чакате на някоя гара, автогара, летище и т.н., да сте хапнали вкъщи или на друго специално разрешено място. Също така, да си нахраните децата предварително. Сега, ако се наложи да чакате повечко часове и пак огладнеете, въпрос на възпитание е, да издържите къркорещия си стомах или прилошаването. На децата, ако вземат, че пак огладнеят, обяснявате, че не е възпитано да се яде в чакалня, възпитано е само на -20 или +38 навън. Пък и способността да издържат на глад, може да им е в полза в живота, знае ли се какви години ще настанат.
Хора, които имат здравословни проблеми, които налагат хранене под час или някакви особености от този род, например да им става лошо и да припадат, ако са гладни, а в същото време, състоянието им не позволява да стоят на студ или жега, да проявят добро възпитание и да ползват само лични автомобили и частен превоз, когато им се налага да пътуват. така де, каква е тая Бай Гановщина.
Възпитание, другари, възпитание му е майката!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #493 -: Септември 03, 2015, 13:39:16 pm »
Бе, дай направо и да си акаме навън, защото сега ни се е доходило  :lol:
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #494 -: Септември 03, 2015, 13:51:21 pm »
Хм... въобще не ми пречи, ако някой си яде на гарата или където си иска  :D
Е, зависи и какво, и как го яде  :lol: Но в общия случай, проблем не виждам  :P
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #495 -: Септември 03, 2015, 15:27:40 pm »
РЕФЕРЕНДУМ !
Да се свика референдум може или не може   на гари и автогари да се  консумира храна .
Да се приеме закон . ЗА стриктното му спазване  следва да се въведе  ново полицейско подразделение : чакални-хранителни патрули - и всеки нарушител да бъде наказван с диета . Но пак знам , че ще има вратичка в закона с  някоя поправка или   наредба към него и някой ще се измъкват !


Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #496 -: Септември 03, 2015, 16:02:36 pm »
На куклен театър водих дъщеря си и съм потресена-нямаше дете без храна и напитка, включителни си се черпеха взаимно с пуканки, бисквитки и т.н.
Мами и баби седнали по-отзад щедро снабдяваха отрочетата си с какво ли не...щото иначе току-виж обърнали внимание на самия театър. :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #497 -: Септември 04, 2015, 01:15:53 am »
За мен това, че трябвало да не ям на автогара, щото било невъзпитано, ми звучи глупаво.  Ако има място, където да е нормално човек да похапне, между пътувания, това са именно гари, автогари и летища.  Никакъв проблем няма да си хапнеш сандвича, докато си чакаш рейса. Пътуванията отнемат повече време, предполага се, че ще огладнее. Именно заради това на ВСЯКА  гара и летище се продава храна и всеки пътник се храни там. Тези места не винаги са отделени, на летището лафките са именно където са столовета за чакащите пред вратата за самолета. 

Аз пък вчера примерно,взех че си нахраних децата баш на летището, вместо да "съобразя" да ги събудя с един час по-рано и да  ги заставя да ядат в 6:30 и да чакат до  10:30  за боклуците в самолета, за да хапнат пак  ( или алтернативно на де ги будя, просто да ги държа гладни чак докато се качат на самолета да им сервират).  Ми да, най-нормалното в едно 18 часово пътуване е да съобразиш и да не се храниш по времето му  ( въпреки многообройните лафки и други места за хранене, които логично са именно там !).

« Последна редакция: Септември 04, 2015, 01:22:43 am от Bobbie »


  
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #498 -: Септември 04, 2015, 05:47:22 am »
...( въпреки многообройните лафки и други места за хранене, които логично са именно там !).

Ето го разковничето - места за хранене. Говорим на един език, но ти отказваш да го приемеш  :D

По-горе дадох пример с други естествени човешки нужди. И за тях си има места. Неприемливо е да се ползват други места за тях, нали? Е, същото е и с храненето.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #499 -: Септември 04, 2015, 10:22:55 am »
Наистина ли сравняваме акането с храненето?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!