0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #460 -: Януари 19, 2015, 09:30:42 am »
Дъщеря ми пиеше сокчета. Давала съм й след като вече е била захранена. тя е захранена със зеленчуково пюре на 4,5 месеца, беше основно на АМ. Пиеше прясно изцедени сокчета. Никога не й се отразявало по никакъв начин на апетита, винаги е имала завиден такъв. Вода пиеше от самото си раждане. Едното не пречеше по никакъв начин на другото. Синът ми, изключително кърмено бебе, вода пропи след 6 месечна възраст, когато започнах да го захранвам. захранен е на 5 мес. и 20 дни с оризова каша. Сокчета започна да пие след 1 годишна възраст -научи се покрай кака си навън. Въпреки, че не е пиел ни сокчета, ни вода, никога не е наддавал добре, за сравнение със сестра му и дума не може да става. за мен сокът не е "Абсолютното зло", за което го представят, Но да се захранва бебе на 3 месеца с каквото и да било, не е нормално, а със сок още по-малко.
<br />[link=http:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #461 -: Януари 19, 2015, 09:48:00 am »
Уф,това с колекторите го бях забравила с кака му не беше лесно ще видим с него как ще е дето уж с момчета било по-лесно...
Стоека няма да израстнат толкова бързо зъбките важното е,че се е показал :D
Както вече казах нищо и няма на дъщеря ми от соковете :lol: ни гастрит,ни е дебела,ни е спряла вода да пие,напротив голяма жаба си е за вода от бебе за разлика от брат си...
По повод забелването нещо смешно: студентка съм в час по хирургия учим за фимозите и доктора обяснява получават се защо,защото най-редовно идват майките при мен и ми казват,че не можели да забелват децата си,на мъжа си могат да го правят,а на децата не.... :lol: :lol: :lol:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #462 -: Януари 19, 2015, 09:56:42 am »
Ние с колекторчето успяхме да съберем много малко - буквално 1 мм на дъното на контейнерчето. Притеснявах се, че няма да е достатъчно, но от лабораторията казаха, че е ОК.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #463 -: Януари 19, 2015, 10:03:50 am »
С първото дете събрахме лесно и достатъчно урина в колекторчето,но не помня колко време постоя с него.Сега са двама и приемам всякакви съвети как да се справим.Може и ние да им тппнем крачката в топличка водица. :)Или да събираме в две отделни сутрини,че нали трябва да се носи бързичко в лабораторията.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #464 -: Януари 19, 2015, 10:11:07 am »
Хи,хи,нашия младеж от сега е като фонтан :). Но защо го прави винаги,когато го преобличаме с нови дрехи,няма как да ни обясни :lol:. Да се надяваме,че като дойде време за колекторче,ще е същият ентусиаст. :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #465 -: Януари 19, 2015, 10:25:37 am »
Рачо, и на сина ми това му е любим номер, особено като беше по-малък. Но аз се изхитрих. Когато го преобувах, му слагах веднага една хавлийка отгоре, след като съм махнала памперса. И дори и да се изпишка, хавлията попива и не стига до дрехите. Неволята учи  :D
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #466 -: Януари 19, 2015, 10:49:57 am »
Забравила съм, но тая урина не трябваше ли да е стерилна? Ако да-то не става да му сложиш колектора и да чакаш, не трябва да има досег с кожата. Колекторите са 2 вида универсални (момичешки) и само за момчета (пак се уредиха като по-специални  :lol: ).
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #467 -: Януари 19, 2015, 10:56:28 am »
м-и, то е общо химическо изследване. А и малко дете няма как да го накараш да е с първа сутрешна урина, да пишка първо извън колекторчето и после в него и т.н. А и торбичките на самите колекторчета нямат голям досег с кожата. Нали има едно картонче, което се залепва на детето и само то има контакт с кожата.
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #468 -: Януари 19, 2015, 12:40:07 pm »
47 Smiles, предполагам че и в Дания, Франция,... има както и тук различни лекари с различни мнения  :lol: Аз питах моята позната от любопитство, защото те са българи, момиченцето им се роди там 2 седмици преди Матей и ми беше казала че около Коледа им предстои захраване :)
Като ви слушам и ме хваща страх с тази урина :lol:
Рачо, това с фонтана е патент при момченцата май :wink: И ние намерихме цаки за предпазване на поне част от дрехите, но и той като попорасна и взе да будува го хванах, че първо трябва да се събуди хубаво, дори да хапне и после го преобувам, защото иначе се е случвало тамън да сваля памперса и той да свърши и двете работи 8O. Но напоследък е влязъл във фазата да се кефи максимално, че е събут и иска само събут да седи и се нерви като му за обувам панталонките :lol: Иначе във ваната почти без пропуск се изпишква още като го сложим :lol: (за дезинфекция както се майтапим с баща му ;) )
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #469 -: Януари 19, 2015, 13:46:32 pm »
Рачо, това с фонтана е патент при момченцата май :wink: И ние намерихме цаки за предпазване на поне част от дрехите, но и той като попорасна и взе да будува го хванах, че първо трябва да се събуди хубаво, дори да хапне и после го преобувам, защото иначе се е случвало тамън да сваля памперса и той да свърши и двете работи 8O.
Точно! И аз така  :lol: Вече сменям пелената 10-15 мин след ядене, защото обича тогава да върши и голямата работа. Ако бебчето връща обаче, не е добра идея.
 
Направихме дълга разходка, защото времето направо страхотно. Още обаче има заледени и подгизнали участъци. Направо си беше оф роуд шофиране :lol: ЧУжденците, ако знаят къде караме количките, дето ги произвеждат, ще почнат да ги правят 4 x 4.
После яде и заспа само за 10 мин  8O :lol:
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #470 -: Януари 19, 2015, 14:04:09 pm »
Рачо, това с фонтана е патент при момченцата май :wink: И ние намерихме цаки за предпазване на поне част от дрехите, но и той като попорасна и взе да будува го хванах, че първо трябва да се събуди хубаво, дори да хапне и после го преобувам, защото иначе се е случвало тамън да сваля памперса и той да свърши и двете работи 8O.
Точно! И аз така  :lol: Вече сменям пелената 10-15 мин след ядене, защото обича тогава да върши и голямата работа. Ако бебчето връща обаче, не е добра идея.
 
Направихме дълга разходка, защото времето направо страхотно. Още обаче има заледени и подгизнали участъци. Направо си беше оф роуд шофиране :lol: ЧУжденците, ако знаят къде караме количките, дето ги произвеждат, ще почнат да ги правят 4 x 4.
После яде и заспа само за 10 мин  8O :lol:

Явно сте на друга географска ширина на София :lol: До обяд беше хубаво и топло, ама сега се чудя да ходим ли до магазина или да си спим вкъщи... За количките пак тези нашите приятели от Дания си купиха оттук на Хаук Малибу мисля беше и ми се чудеха защо аз не искам такава а по-офроуд. Сега си бяха тук наскоро и гледам тяхната колчика като нова, а моята вече поучукана и им се смея, а те викат че даже вече много се била разбила за 5-те дена докато са си тук :lol: Смятай каква разлика :)

Матей продължава да повръща, но откакто не е толкова много се преобуваме след ядене. Оставям го както казваш да се стръска и задължително подлагам кърпа, защото той и без да го сгънеш като го сложиш да легне на равно и започва да плюе и бързо-бързо с преобуваме :lol: Иначе сутрин го изчаквам 20ина минути тамън и аз да хапна нещо и дори го нося под мивката и засега не съм имала проблем ;)
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #471 -: Януари 19, 2015, 14:21:25 pm »
И аз се чудя дали да излизаме,че се скри слънцето,но пък няма вятър и е 8 градуса та ще спим навън май...за нашите пътища верно трябва да са 4х4 количките... :lol:
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #472 -: Януари 19, 2015, 14:41:54 pm »
Времето наистина тотално се промени.  :o
Ние бяхме на разходка между 11 и 13 ч. - слънце и никакъв вятър.
Сега като излезнах да простирам - облаци и леден вятър, бррр
*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #473 -: Януари 19, 2015, 15:53:45 pm »
При нас много облачно и мъгливо,влажен въздух и никъде не я извеждах  :?
За събирането на урина ние на 6м. успяхме като и залепих контейнерчето и дадох да пие вода и за секунди го напълни  :),за съжаление не се усетих и я бях измила не само с вода ,а и сапун и трябваше пак на ново изследване  ,ама като съм такава :bonk:
И нас сега ни викат за кръв,урина и ваксина.Свило ми се е сърцето с тая кръв миналия път като се сетя какъв кошмар беше  :(
47 Smiles браво на малкия послушко  :wink:

Стоека честито първо зъбче на Мария
« Последна редакция: Януари 19, 2015, 15:56:06 pm от amanda »

Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #474 -: Януари 19, 2015, 17:38:42 pm »
Здравейте, ние днес успяхме да направим малка разходка :) Сега е в някакъв ревлив период. Все мрънка,  после започва да пищи  :( А и започна настървено да си яде ръцете, пръстите ... събужда се от това,  че се удря сам по лицето   :(
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #475 -: Януари 19, 2015, 19:29:23 pm »
Здравейте,
днес съм повече инкогнито, че нещо не ми е кеф!

Бонболини ще ви мине този период или по-скоро ще прерастне в периода зъби :x Стоека честито ви първо зъбче все така бързо да никнат с помоща на феята на зъбките :P :P
Това с колекторите е ад някакъв при момичетата, като са малки по-може, ама сега неискат и за 5 минути да останат легнали, на шутове се бяхме превърнали с баща им, само и само да ги задържим в пат положение :lol: Пък и като неискат да пишат в тях и става интересно!!!

Вземането на кръв ,бе по-скоро плащешо за мама, не и за двейките, Стефи наблюдава, какво точно прави всеки един в лабораторията  и гък не чух накрая, като свършихме реввна, че искаше там да стои :lol: Та ни подариха една тръбичка :D Само и само да си тръгнем :lol:


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #476 -: Януари 20, 2015, 09:55:42 am »
Аз днес в в чуденка?????
Количката ми е бейби джогер сити мини и няма зимни кошове , става ли да си ги сложа бебоците или не става???
Има си легнало положение с лек наклон е.
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #477 -: Януари 20, 2015, 10:09:22 am »
Mih-че, според мен няма проблем да ги сложиш. Нали ще са в чувалчета или нещо подобно? Че летните кошове по не пазят от студеното.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #478 -: Януари 20, 2015, 10:40:05 am »
Аз днес в в чуденка?????
Количката ми е бейби джогер сити мини и няма зимни кошове , става ли да си ги сложа бебоците или не става???
Има си легнало положение с лек наклон е.
Михче, аз съм с Бритакс, ние имаме напълно легнало положение, но въпреки това аз ги слагах, като малки бебнца с наклонче :lol: Отделно съм се въоръжила със зимни чували за количката, имах и порт беета, като кошчета подарък, но ги използвах у дома или като ходим нанякъде, т.к не бяха за нашата количка и нямаха и процепи за коланите и мен ме беше страх, да не се изтърсят така тези деца, като ни умаляха ги подарих на други две мами :D

Тук е лято! Чакам кухнята, хапваме я и изчезваме навън :lol: Макар сега като ходят, да ми е по-безопасно у дома, т.к съм обезопасила стаята имат една почти празна стая-голям терен за игра и сума ти играчки  :lol: Почиства се всеки ден,  а навън, знаем колко е чисто ;) Предния ден, като излизахме направихме голяма уборка на пътя до Детската площадка и пак уборка и навръщане :lol:


*
Re: Януарска тема за най-малките :)
« Отговор #479 -: Януари 20, 2015, 11:23:41 am »
Много ви благодаря , момичета:)
Винаги сте насреща:)
Аз толкова месеци търсих и четох за количка и всички неща около нея , че в крайна сметка тотално съм се объркала
Като ги облека в ескомосите и да сложа коланите така ли и после как ще ги увия в порт бебе или сложа в чувалче???
Толкоз се информирах а сега не ми е ясно вече на живо:))))