0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #80 -: Октомври 21, 2008, 19:29:55 pm »
късмет tanya79  :D
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #81 -: Октомври 23, 2008, 16:53:04 pm »
Моя колежка от университета след лечение на ендометриоза 6 месеца пристъпи направо към стимулация и ИКСИ. До колкото знам....Потърсете тук из форума тя пишеше преди време, но не знам ника.


Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #82 -: Октомври 24, 2008, 19:46:23 pm »
Здравейте и от мен, аз съм с ендометриоза преди 4 години коремна операция не ми пише на протокола коя степен съм но тежка предполагам 4 степен, последва лечение със Золадекс 7 месеца и от тогава опити за забременяване нормално но не ставаше. Тази година май месец инвитро при д-р Владимиров, много добре мина стимулацията 11 яйциклетки аз съм с част от двата яйчника. Имах положителен тест но за кратко, последва опит със замразени ембриони имах 3 но след размразяването остана 1 и него ми върнаха и пах имах положителен тест и пак за кратко. доста съм отчаяна вече. смятам януари да направя следващия си опит. Пожелавам успех на всички момичета с процедурите.
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #83 -: Октомври 24, 2008, 19:53:31 pm »
Здравейте и от мен, аз съм с ендометриоза преди 4 години коремна операция не ми пише на протокола коя степен съм но тежка предполагам 4 степен, последва лечение със Золадекс 7 месеца и от тогава опити за забременяване нормално но не ставаше. Тази година май месец инвитро при д-р Владимиров, много добре мина стимулацията 11 яйциклетки аз съм с част от двата яйчника. Имах положителен тест но за кратко, последва опит със замразени ембриони имах 3 но след размразяването остана 1 и него ми върнаха и пах имах положителен тест и пак за кратко. доста съм отчаяна вече. смятам януари да направя следващия си опит. Пожелавам успех на всички момичета с процедурите.
миличка , а пуснаха ли ти имунологини и генетични изследвания? виж тук http://www.ivfpleven.com/index.php?l=29
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #84 -: Октомври 24, 2008, 21:09:47 pm »
да пуснаха ми ги след опитите, при имунологичните Владимиров ми обясни нещо за НК клетките долна и горна граница не били добре и ще имам вливане по време на процедурата, а за генетичните PAI- тромбология. дали това е причината, аз все си мисля че ендометриозата може би ми прави нещо.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #85 -: Октомври 24, 2008, 23:46:34 pm »
yanica, съжалявам за горчивия ти опит. :(

4 години от операцията ти ми се струва дълъг период, лекуващия ти на какво мнение е?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #86 -: Октомври 26, 2008, 20:29:01 pm »
да наистина е много дълъг защото е даже близо 5 години вече, тогава когато ме оперираха ми казваха, че ще е малко трудно да забременея нормално, правих цветна снимка за проходимост на трабите и бяха проходими и лекаря който ме оперира ми казваше ще стане нормално а и аз тогава бях малка на 22 години исках детенце но не мислех само за това казвах си когато стане. от 2 години започнахме с по сериозните опити за бебче и виждах че не става, ходих на фоликометрия и фоликулите изобщо не се пукаха и януари месец тази година отидох при д-р Владимиров и май месец направих опита.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #87 -: Октомври 27, 2008, 08:18:46 am »
yanica,д-р Владимиров не назначи ли ново лечение на ендометриозата преди опита?
Все пак за 5 години може да се е развила :-(
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #88 -: Октомври 27, 2008, 10:28:36 am »
не ми е назначил никакво лечение, единственото което аз си пускам е туморния маркер CA 125 и той е в норма. когато започнах май месец стимулацията д-р Владимиров имаше съмнения за ендометриоза но по време на пункцията каза че е неактивна.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #89 -: Октомври 27, 2008, 11:03:21 am »
yanica при мен туморния маркер беше 27 ,но с лапароскопия открихме две огнища по-малки от 1 мм -начална форма на ендометриоза и сега съм на лукрин депо  :(
Надявам се след лечението туморния маркер да падне под 15
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #90 -: Октомври 27, 2008, 11:32:09 am »
malinkap моя туморен маркер беше 12 и нещо този месец го пуснах. на него може ли да му се вярва.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #91 -: Октомври 27, 2008, 11:41:00 am »
yanica, според мен след като е толкова нисък има голяма вероятност да му се вярва.Моя е на границата.
Важно е да оправиш НК клетките и всичко ще е наред.
Упех  :D
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #92 -: Декември 03, 2008, 16:57:28 pm »
казвам се таня и искам да искажа голяма благодарност на екипа на доктор Ставрев акушерките Еми и АйшеГюл от клиника Селена благодарение на тях имах успешно инвитро и сега живот издраве ще си имам две бебенца
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #93 -: Февруари 12, 2009, 09:29:56 am »
момичета казвам се антоанета и имам ендометриоза от 3 год.с две операции сам и сега ми предстои инвитро при д-р Стаменов.утре 6те ми слагат лукрин и после не знам какво следва ако някои му зву4и познато нека ми пи6е за какво е лукрина и какво се прави след него.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #94 -: Февруари 12, 2009, 17:28:50 pm »
Лукрина е за контрол на хипофизата, но е най добре да се съветваш във форум асистирани за процедурата си. също така с него се провежда лечение, което може да бъде 3 или 6 месечно, по преценка на лекаря.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #95 -: Февруари 17, 2009, 16:42:11 pm »
как така ендометриоза от 3 години...с какво си я лекувала и може ли с ендометриоза да се предприеме инвитро не трябва ли първо да се излекува ендометриозата????Какво ти каза доктора....???Лукрин също се слага и за лечение на ендометриозата.....най-вероятно първо ще се лекувате и после ще предприемате следващата стъпка
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #96 -: Февруари 17, 2009, 20:23:52 pm »
не направо със стимулацията.на 28ми по4ваме.др не знам
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #97 -: Февруари 17, 2009, 20:59:46 pm »
Здравей alexia13 ,
Някои лекари използват лукрина вместо деферилин или декапептил.
Аз се лекувах 3 месеца с лукрин по 3.75 и освен ,че ми се появиха функционални кисти цикъла ми не можа да спре.Док каза ,че сме понижили нивата на естрогените,но хипофизата ми не се потискала.Сега ми предстои инвитро и сме много внимателни.Решихме да не използваме лукрин ,а декапетил за потискане по 1/2 инжекция всеки ден до края.
Успех alexia13 и дано зимата да дундуркаме бебета!
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #98 -: Февруари 18, 2009, 01:05:04 am »
Елмира при теб как са нещата? :bighug:
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #99 -: Февруари 18, 2009, 11:36:30 am »
миналата седмица ми одариха половин лукрин и др седмица по4ваме стимулацията.не знам кое за какво е но това мога да кажа.стискайте ми палци моми4ета и нека бог е с вси4ки нас в борбат ани за бебенца.целувки и вси4ко 6те бъде наред сигурна съм.