0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #100 -: Февруари 18, 2009, 14:12:45 pm »
alexia13, стартирате процедура по дъръг протокол. Дали е Лукрин, Декапептил, Диферилин и т.н. е почти едно и също, това са препарати за блокаж на хипофизата, какъвто изисква дългия протокол.
С този протокол половите хормони са под контрол и се разчита на подходятата доза добавени хормони.
За мен този протокол се оказа успешния протокол.
Успех и на теб!

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=21

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #101 -: Февруари 18, 2009, 19:55:46 pm »
Съгласна съм с евро.Дори прочетох,че успеваемостта се увеличава при жени болни от ендометриоза ако правят стимулация по дълъг протокол.
Роси,засега нямам кисти :bighug:.В петък пускам Естрадиол и оттам ще се реши дали започваме този месец.
Поздрави
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #102 -: Февруари 18, 2009, 20:02:05 pm »
Съгласна съм с евро.Дори прочетох,че успеваемостта се увеличава при жени болни от ендометриоза ако правят стимулация по дълъг протокол.
Роси,засега нямам кисти :bighug:.В петък пускам Естрадиол и оттам ще се реши дали започваме този месец.
Поздрави
Успех миличка! Стискам ти палци да знаеш!
Evro , ти при д-р стаменов ли беше?
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #103 -: Февруари 18, 2009, 20:21:53 pm »
благодаря за куража еvro
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #104 -: Февруари 18, 2009, 21:44:16 pm »
Съгласна съм с евро.Дори прочетох,че успеваемостта се увеличава при жени болни от ендометриоза ако правят стимулация по дълъг протокол.
Роси,засега нямам кисти :bighug:.В петък пускам Естрадиол и оттам ще се реши дали започваме този месец.
Поздрави
Успех миличка! Стискам ти палци да знаеш!
Evro , ти при д-р стаменов ли беше?

Да, Роси!
Забременях и родих Мария след третия опит Икси, първите два бяха на къс портокол, след лапароскопията се диагностицира слаба ендометриоза и стартирахме с Диферилина месец след операцията.
Желая същия късмет на всички!  yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #105 -: Февруари 19, 2009, 09:26:48 am »
моми4ета забравих да попитам доктора трябва ли да спирам ве4е хап4етата за нк клетките след лукрина.все о6т еги пия казаха до стимулацията но дали тя запо4ва с този лукрин или 6те е от 28ми когато ми е първата инджекция.голяма съм забравана.
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #106 -: Февруари 19, 2009, 10:37:54 am »
моми4ета забравих да попитам доктора трябва ли да спирам ве4е хап4етата за нк клетките след лукрина.все о6т еги пия казаха до стимулацията но дали тя запо4ва с този лукрин или 6те е от 28ми когато ми е първата инджекция.голяма съм забравана.
от 28, лукрина не го броят за стимулация
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #107 -: Февруари 19, 2009, 11:14:36 am »
здравейте на всички!след лапароскопия и лечение 6м.със Золадекс МЦ ми се нормализира,имам овулация но все още не мога да забременея вече година.Моля за съвет и надежда,като предварително ви благодаря.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #108 -: Февруари 19, 2009, 18:48:01 pm »
Насочи се към клиника по стерилитет, вероятно има и друга причина.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #109 -: Февруари 20, 2009, 13:48:34 pm »
моми4ета забравих да попитам доктора трябва ли да спирам ве4е хап4етата за нк клетките след лукрина.все о6т еги пия казаха до стимулацията но дали тя запо4ва с този лукрин или 6те е от 28ми когато ми е първата инджекция.голяма съм забравана.
от 28, лукрина не го броят за стимулация
благодаря за пояснението.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #110 -: Февруари 22, 2009, 18:52:14 pm »
моми4ета в събота ми по4ва стимулацията пре4и ли 4е 6те ми е последен ден от цикъла и няколко дни по късно 6т еми е овулацията.или те докторите си ги знаят тия не6та.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #111 -: Февруари 22, 2009, 22:27:09 pm »
Цикъла няма значение сега, важно е да ти дойде, а овулация нямаш - нали са ти блокирани половите хормони. Овулацията ще се контролира с предстоящата стимулацията.
По-горе ти дадох линк със стимулационните протоколи и последващи въпроси, относно ин витро процедурата си задавай в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33562.280
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #112 -: Март 18, 2009, 17:01:22 pm »
Здравейте, аз вече си зададох въпроса и в друга тема, но тази явно е най-подходяща. Има ли шанс да се забременее при инвитро с налична ендометриозна киста? (моята е размер 2,5 см) Някоя от вас има ли успешна процедура с активна ендометриоза?


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #113 -: Март 18, 2009, 18:10:19 pm »
Краси, малките кисти се аспирират, но по време на стимулацията има вероятност пак да тръгне, аз мисля че най-добре е да се махне. Мисля че Джия прави ин витро с киста.
Успех! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #114 -: Март 18, 2009, 18:37:23 pm »
Мила, благодаря ти за отговора. Чудя се док дали не може да я пунктира по време на пункцията на яйцеклетки. Знам, че е добре да се махне, но щом д-р Стаменов казва, че до 4 см не се пипа, аз му вярвам. Не съм физически и психически готова за втора операция само една година след първата. И то цяла лапаротомия заради някаква си 2 см киста. А какво означава аспирират?  :oops:


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #115 -: Март 18, 2009, 18:45:11 pm »
Дърпат, пунктират, изсмукват... :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #116 -: Март 18, 2009, 18:56:39 pm »
Ами аз точно на това се надявам - при първото инвитро при Щерев ми казаха, че ще ми я пунктират по време на пункцията на яйцеклетки. После док каза, че не можала (каквото и да означава това). Сега мисля да говоря със Стаменов за същото. Ако може да я пунктира и толкова. Не може да ми побере главата идеята, че трябва да правя лапаротомия заради 2см киста.
Нека дърпат, пунктират и изсмукват  :D


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #117 -: Март 18, 2009, 18:59:34 pm »
Ами аз точно на това се надявам - при първото инвитро при Щерев ми казаха, че ще ми я пунктират по време на пункцията на яйцеклетки. После док каза, че не можала (каквото и да означава това). Сега мисля да говоря със Стаменов за същото. Ако може да я пунктира и толкова. Не може да ми побере главата идеята, че трябва да правя лапаротомия заради 2см киста.
Нека дърпат, пунктират и изсмукват  :D
Бе каква лапаротомия бе, ако ще правиш нещо ще е лапароскопия, но аз ти предлагам първо да е секциото и после ще го мъдруваме! :D :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #118 -: Март 18, 2009, 19:21:12 pm »
Чул те Господ!  :bighug:


*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #119 -: Март 18, 2009, 21:42:09 pm »
Ами аз точно на това се надявам - при първото инвитро при Щерев ми казаха, че ще ми я пунктират по време на пункцията на яйцеклетки. После док каза, че не можала (каквото и да означава това). Сега мисля да говоря със Стаменов за същото. Ако може да я пунктира и толкова. Не може да ми побере главата идеята, че трябва да правя лапаротомия заради 2см киста.
Нека дърпат, пунктират и изсмукват  :D
Бе каква лапаротомия бе, ако ще правиш нещо ще е лапароскопия, но аз ти предлагам първо да е секциото и после ще го мъдруваме! :D :crossfingers:
даааааааа могат да я махнат със секциото! А пък Стаменов може и да може да я махне с пункция ,все пак знаеш на колко светлинни години напред са...