0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #60 -: Юли 10, 2008, 19:57:25 pm »
Ledena_luna  съжалявам  :( ако не съм била достатъчно ясна, аз не съм се съмнявала в док, напротив, но усетих, че тя има някакви колебания и тъй като искам с нещо да й помогна, просто реших да се допитам до момичетата, които се лекуват от това заболяване и са по-запознати с лечението му
*

    megi 23

Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #61 -: Септември 24, 2008, 12:43:27 pm »
Здравейте момичета.Накратко ще споделя и моята история.Преди 4год.забременях,но направих аборт по желание.От 2год.съм омъжена и правим опити за бебе,но уви неуспешни.След дълго тъпкане с хормони и търсена на причини направих цветна снимка-резултат и двете тръби 100% запушени.Важно е да отбележа че изледването ми за хламидия е положително и то доста напреднала фаза.Следва операция за пластика натръби,множество сраствания,и премахване на част от левия яйчник заради киста,след това втота операция-получих хематом.след 3мес.пак цветна снимка резултата отново запушени тръби.Консултирала съм се с повечето лекари от Варна и според тях единствения шанс за мен е да махнат тръбите и инвитро.Но немога да събера смелост да загубя шансовете си за забременяване по естествен начин.Чета вашите истории за да ми помогнат с решението.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #62 -: Септември 24, 2008, 14:33:05 pm »
megi 23, неприятно стечение на обстоятелствата, но изход има!
Поразрови се в този подфорум:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=8.0

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #63 -: Септември 24, 2008, 14:53:57 pm »
Здравей Меги 23, моите тръби също бяха 100% запушени, махнаха ми едната при неуспешно инвитро, откриха ми ендометриоза. Предупредиха ме, че ако ще правя следващ опит инвитро, задължетелно преди това трябва да се отстрани и другата тръба. Отказах се за момента, пък и трябваха доста пари за сичко това. Това се случи през 2006г. Спрях и да мисля за това и се успокоих и приех факта, че може и да не стана родител.
Сега съм бременна в 13 седмица. Нормално, без инвитро. Не е за вярване, но е факт.
Не искам да ти давам съвет, всеки сам решава, но не бързай.
Поздрави и много късмет от мен.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #64 -: Октомври 03, 2008, 17:27:17 pm »
Rossy моето мнение е че може да пробвате една инсеминация и ако яйчицето е добре и се пука да пробвате пак, но все пак мисля че инвитрото е най-доброто решение, за да не се получи само загуба на време. При ендометриоза се налага икси в по-вечето случаи защото яйчицата са с твърда обвивка . Успех !
Само да вметна - и аз имах миналата година ендометриоза, бях на диферилин 6 мес. Докато чакахме да ни отпуснат лекарства за ин витро, направихме две неуспешни инсеминации. После направихме и успешно ин витро, но две от яйцеклетките ги оплодиха ИКСИ, а едната я оставиха с обикновено ин витро. Оказа се, че обвивката е ок и си се оплоди и по обикновеният начин, така че /според мен/ е добре да се пробва това, за да сте наясно и при следващ опит може да не се наложи ползване на ИКСИ /както при мен - мисля да имаме и второ детенце/.
Успех на всички!!!
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #65 -: Октомври 03, 2008, 18:44:02 pm »
Направихме 2-ро лапаро уж за отстраняване на хидросалпингс и излеза ,че тръбите ми са ок , ноооооооооо има пак ендометриоза !
 Как мислите вие : док ми каза- 3 месеца лукрин депо, после инсеминация и ако не стане - ин витро!? просто се чудя дали има нужда от тази инсеминация ? От лечението с лукрин? Дали направо ин витро не е най-добрия вариант?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #66 -: Октомври 03, 2008, 19:27:10 pm »
Последните тенденции за забременяване след лечение на Ендометриоза са:
лапароскопия - спешно забременяване (ако това е целта на двойката), метода на спешното забременяване зависи от факторите и проблемите на двойката. В нашия случай това беше Икси. Естествено зависи и от стадия и органите които са били засегнати от ЕМ.
Подтискането на хипофизата в по-ниските степени вече не се прилага в много европейски страни.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #67 -: Октомври 03, 2008, 19:44:30 pm »
Последните тенденции за забременяване след лечение на Ендометриоза са:
лапароскопия - спешно забременяване (ако това е целта на двойката), метода на спешното забременяване зависи от факторите и проблемите на двойката. В нашия случай това беше Икси. Естествено зависи и от стадия и органите които са били засегнати от ЕМ.
Подтискането на хипофизата в по-ниските степени вече не се прилага в много европейски страни.
Успех!
целта определено е забременяване! Незнам за органоите , уж са добре , но проблема е че се боря с ендометриозата за 2-ри път за последните 2 години... Предполагам няма да съм 1-2 степен!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #68 -: Октомври 06, 2008, 12:16:52 pm »
Здравейте момичета и от мен, от дълго време ви чета, но не съм се осмелявала да пиша. Много неща научих от вас и ето сега имам нужда от вашата помощ.
Ето я моята история.
В началото на 2008 год. лапароскопия с отстраняване на ендометриозна киста на единия яйчник, а тръбите пропускат на капки под силно налягане образувайки колена и заличен фимбриален апарат. Следва 4 месеца на противозачатъчни и подготовка за първо ИКСИ. Самата процедура стартирах с Декапептил 0,1 - 4 дни преди цикъла всеки ден по една, след прегледа на шести ден от цикъла доктора каза че ще трябва по силна доза стимулация и започнахме от 8ми ден по 150 пурегон в следствие на което образувах 6 фоликула: 1 от яйчника, който е бил засегнат от кистата и 5 от другия, след пункцията се установи че са извадили 6 яйцеклетки но едната нещо май била презряла или нещо такова не разбрах точно. Всички са оплодени ИКСИ но единият нещо неставал, не разбрах точно и за съжаление на трети ден трансфера ми е отложен защото ембрионите са спрели развитието си необяснимо защо. По късно ми се обадиха че единият се размърдал и че все пак трансфер ще има макар с един да пробваме. Междувременно според доктора съм направила много хубава лигавица. И така на 5 ден трансфер на един ембрион който доколкото разбрах не отговарял за 5 ти ден в смисъл изоставал с развитието си и както и да е крайният резултат естествено неуспешен, но все пак бяхме длъжни да пробваме. До тук добре сега съм в почивка и естествено не съм се отказала да се боря и да стигна до заветната цел, като нещо важно за мен е че отказах цигарите за съжаление в началото на процедурата до като бях все още на декапептила и преди да започна пурегона все още пушех и малко преди пурегона ги спрях, а аз пушех доста по принцип. Нооо лошото сега идва след като аз съм се надъха толкова много моят доктор ме посипа с ледена вода, при последната среща ми обясни че не очаква от мен при вторият опит по добър отговор на яйчниците и да съм се замислела към донорски яйцеклетки. Е това вече ме съсипа не че не е вариант, но защо точно сега все пак сме опитали само веднъж, не е ли невъзможно вторият път да бъде по добре все пак ще е повторение. Моля ви момичета помагайте и дайте съвети, възможно ли е това всичкото да е от ендометриозата, може ли нещата да се подобрят някак. Какво да направя.
Много дълго стана май, но гледах да съм по подробна.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #69 -: Октомври 06, 2008, 15:08:42 pm »
Ако правилно съм те разбрала, вие сте довършили стимулацията със 150 Пурегон, ако е така - то това е минимална доза. Вероятно следващия път ще смените дозата, аз мисля че на тази стимулация си реагирала много добре, но за селекция на ембрионите ще ти трябват повечко яйцеклетки. И да, има логика в това твърдение че ендометриозата влияе на качеството на яйцеклетките респективно ембрионите но не само, отговорни за това са възрастта, начина на оплождане, средите, оператора, сперматозоидите и т.н.
Решението си е ваша отговорност, но не е зле да потърсиш и друго мнение.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #70 -: Октомври 07, 2008, 09:03:52 am »
Уф престарала съм се, 150 пурегон но сутрин и вечер т.е. по 300 на ден. Благодаря за мнението и да така е отговорността си е наша, но ми се искаше да разбера и вашите мнения какви са. Някак си останах леко с чувството че искат да уредят някой за донор. А нали ние правим всичко само и само да се стигне до целта и да сигурно и да там бих стигнала но все пак ако има някакви шансове все пак това дете да носи и мои гени. Извинявам се че го казвам по принцип имам вяра в доктора си, но кажете ми възможно ли е това.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #71 -: Октомври 07, 2008, 11:40:51 am »
dona13, принципно намирането на донорска яйцеклетка е трудна и дълга процедура, именно защото много рядко се намират жени склонни да дарят. Предполагам че доктора ти не е целял да те манипулира.
За 300 пурегон на ден, 6 яйцеклетки не е отличен резултат, но е добър! 
Ваше изконно право е да желаете детето ви да носи вашите гени и ако имате сили борете се!
 :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #72 -: Октомври 07, 2008, 11:47:10 am »
Евро, мен ще ме стимулират с пурегон по 150 на ден и мерионал по 75 на ден, от втори ден на цикъла. Това не е ли много лека стимулация? Нормално ли е като за първи опит?


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #73 -: Октомври 07, 2008, 11:53:51 am »
Краси, чудесна е!
Първата ми беше с х200 Пурегон на ден. (къс)
Втората х150 Гонал на ден. (къс)
Третата бе много прецизна и финна: 2дни х100, 2х150, после х200 Пурегон (дълъг протокол), резултатите бяха съответно 16, 13, 13 пълни фоликула.
 :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #74 -: Октомври 07, 2008, 12:15:44 pm »
Благодаря ти! Бях се притеснила, че това е много лека стимулация, а и преглед ще има чак на седми ден. Те хората си знаят работа, защо ми е да мисля и разсъждавам вместо тях, не знам  :crazy:


Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #75 -: Октомври 07, 2008, 13:00:46 pm »
Evro много ти благодаря.  :bighug:
Аз също останах с впечатлението че е трудно да намериш донор, но все пак исках да чуя и други мнения. Тъй като за себе си знам, че съм малко доста наивна и се доверявам на хората и да не би да съм сгрешила с моето голямо доверие в доктора. А и като ти мине едно такова дяволче в главата все го мислиш така ли е или не. Сега като чух и вашите мнения разбирам че съм била права и трябва да продължа спокойно напред. Много ви благодаря че ви има, продължавам смело напред и каквото сабя покаже.
Пожелавам на всички успех.
 :crossfingers:
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #76 -: Октомври 10, 2008, 11:12:36 am »
dona13, аз също правих ИКСИ след лечение на ендометриоза. При мене нещата са силно влошени - имам стойности на FSH на 3-ти ден от цикъла от порядъка на 18. При доста по-тежка стимулация от твоята имах 4 фоликула, 3 качествени яйцеклетки, 3 ембриона - един много добър, един, за който нямаше суперлативи, т.е не много добър и един, който се делеше по-бавно от другите и докторът го беше отписал. Получи се едноплодна бременност.

Не мисля, че при тебе отговорът на стимулацията е лош - на мене 6 качествени яйцеклетки ми се струва бройка, при която си има реален шанс за забременяване.  Обезпокоителното е, че не се е получил нито един качествен ембрион. Опитай се да разбереш какви биха могли да бъдат причините за това. Ако трябва потърси и второ мнение. Успех!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #77 -: Октомври 20, 2008, 17:47:51 pm »
Здравейте момичета,
Ще правя икси или инвитро след лечението ми с лукрин депо.
Можете ли да ми кажете кога започва стимулацията ако съм се леквала 3 месеца с лукрин депо?Изчаква ли се да дойде менструалния цикъл или веднага след приема на третата инжекция?
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #78 -: Октомври 20, 2008, 20:10:17 pm »
Здравейте момичета,
Ще правя икси или инвитро след лечението ми с лукрин депо.
Можете ли да ми кажете кога започва стимулацията ако съм се леквала 3 месеца с лукрин депо?Изчаква ли се да дойде менструалния цикъл или веднага след приема на третата инжекция?
и мене ме интересува точно този въпрос! Аз се лекувах вече веднъж 6 месеца и досега чакахме да стане по естествен път...но не! Сега след второто лапаро и лечение от 3 месеца май ще започваме веднага с ин витро , защото няма начин!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #79 -: Октомври 21, 2008, 19:22:17 pm »
Здравейте и от мен,

И аз чакам да ми дойде след Лукрин и докторката ми каза, да направя стимулация на 12 ден след като ми дойде МЦ. 

Късмет на всички