0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #40 -: Юни 12, 2008, 16:11:04 pm »
Snejka, благодаря ти  :bighug:
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #41 -: Юни 19, 2008, 11:05:21 am »
Lina, твоята история е обнадеждаваща за всички нас! Надявам се и останалите момичета, с които сте си комуникирали преди 2-3 години, да са имали успех. Дано изгрее слънцето и за нас!
Да са ти живи и здрави дечицата, и да те радват много!


*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #42 -: Юни 19, 2008, 11:45:12 am »
Лина благодаря ти че сподели пътя си с нас! Много се радвам че си успяла! Пожелавам ви много радост
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #43 -: Юни 19, 2008, 14:15:05 pm »
Лина мила, това са страхотни новини!!! Поздравления за бебчетата и ти пожелавам късмет и щастие!!
С твоя постинг ни вдъхваш кураж и на нас!! Благодаря ти, че сподели с нас историята си.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #44 -: Юни 28, 2008, 21:49:54 pm »
Момичета искам да ви питам нещо, отнася се за моя много добра приятелка. На 17.06.2008г и направиха лапаро /в ин-витро център/ за отстраняване на доста голяма ендометриозна киста, док й е казал, че яйчниците й били покрити с тъмни петна, по-големите от които бил изгорил, малките останали, тръбите й били "ликвидирани" от ендометриозата и шансове за естествено забременяване нямало. Говорил й за ин-витро на есен,обсъждали въпроса с поставяне на Декапептил, обаче той й казал, че нямало смисъл от него, лечението било временно и само щяла да си спести болките при цикъл. С една дума да не си губи времето с това лечение, предвит годините й /на есен става на 33г/. Тя сега се чуди какво да прави, още повече, че заради фин.страна ин-витрото най-вероятно ще е догодина, а дотогава ако не се лекува сигурно пак ще тръгнат кисти. Моля ви, вие какво бихте казали, как ще е най-добре???
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #45 -: Юни 28, 2008, 23:42:42 pm »
Най-добре е да не отлага, а какво е станало с тръбите и. Махнали ли са ги. Колкото за финанси, може да кандидатства по касата или да тегли кредит.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #46 -: Юни 30, 2008, 11:39:30 am »
Писна ми, за трети път си пиша поста от вчера насам!!! Та на въпроса - тръбите не са й махнати, под "ликвидирани" док имал предвид че са много увредени и сраснали, даже едната била с хидросалпингс и ще й правят второ лапаро да я махат
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #47 -: Юли 06, 2008, 12:50:54 pm »
И защо второ лапаро, какво е пречило на пътвото да ги махме, като вече всеки знае че салпингсите са точкини за ембрионите, моя съвет е да си смени лекаря. Също така след като не смята да действа, по-добре да каже на лекаря за да се вземат мерки.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #48 -: Юли 06, 2008, 16:23:02 pm »
Може би защото тя отиде /и с док така е обсъждано/ да прави лапарото заради ендометриозната киста, предварително не са говорили нищо за тръбите и може би док е решил, че в тази връзка не е коректно да реже нещо без да са го обсъждали, не знам поне аз така мисля, а пък и той се е изказал в този дух след операцията. А пък за смяна на доктора не знам, става въпрос за д-р Александров от АГ Варна и предполагам е знаел какво и защо го прави
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #49 -: Юли 07, 2008, 02:00:30 am »
snejka_7  аз правих лапаро преди 2 години при д-р Стаменов, тогава изобщо не предполагахме че ендометриозата ми е толкова напреднала .Та при мен се случи така че направихме една лапароскопия и док премахна колкото можа без да пипа тръбите. След като се събудих ми каза че положението е много зле и ще се наложи 2-ро лапаро за да ги отстрани(тръбите), но без мое разрешение неможел да ги пипа. И така направихме второ лапаро . Последва лечение със Золадекс 6 месеца което според док се налагаше ако няма да се започва веднага с инвитрото. След лечението започахме с опитите за инвитро , но поради подтискането на яйчниците толкова време не успяхме да ги подтиснем преди самата процедура та се наложи малко отлагане от месец-два почти и започнахме . Всичко мина много добре въпреки лошия отговор на яйчниците. Желая успех на твоята приятелка и според мен трябва да пита лекаря, но ако все пак ще правят още една лапароскопия може и да не и се налага инжекции , ако започват веднага след това инвитрото. Ако има доверие на своя лекар всичко ще е наред, при мен така се случи  имах доверие в моя лекар . Успех
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #50 -: Юли 07, 2008, 08:32:40 am »
според вас редно ли е да се направят например няколко инсеминации преди да се започнат опити за инвитро? ( моята ендометриоза беше 4-та степен и са ми запазени тръбите и 1 яйчник и 1/2 .Сега ще проверим състоянието на тръбите с хидротубация)
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #51 -: Юли 08, 2008, 03:03:16 am »
Rossy моето мнение е че може да пробвате една инсеминация и ако яйчицето е добре и се пука да пробвате пак, но все пак мисля че инвитрото е най-доброто решение, за да не се получи само загуба на време. При ендометриоза се налага икси в по-вечето случаи защото яйчицата са с твърда обвивка . Успех !
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #52 -: Юли 08, 2008, 09:25:00 am »
Имаше разлика м/у ИКСИ  и  ИНВИТРО нали? :oops:
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #53 -: Юли 08, 2008, 09:26:10 am »
Сани, много ти благодаря за отговора, много се радвам за теб /виждайки линийката ти/ и ти пожелавам леко и безпроблемно раждане и здраво и хубаво бебче!  :bighug:
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #55 -: Юли 08, 2008, 10:10:39 am »
Снежка, не могат да махнат тръбите без изричното съгласие на пациента! На моя приятелка също и правиха 2 лапароскопии тъй като не предполагаха какъв ще бъде резултата. "Трябва да ти махнем тръбите" обикновенно е шок и то не малък за пациента, да не говорим, че може да се направят и други консултации, за да се убедят, че това наистина е крайния вариант.
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #56 -: Юли 08, 2008, 11:10:43 am »
Имаше разлика м/у ИКСИ  и  ИНВИТРО нали? :oops:

При инвитро събират яйцеклетките с множеството подбрани сперматозоиди в една среда, и ги оставят сами да се оплодят. При ИКСИ се взима един единствен сперматозоид и се инжектира директно в яйцеклетката :)


Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #57 -: Юли 08, 2008, 15:38:31 pm »
Снежка, не могат да махнат тръбите без изричното съгласие на пациента! На моя приятелка също и правиха 2 лапароскопии тъй като не предполагаха какъв ще бъде резултата. "Трябва да ти махнем тръбите" обикновенно е шок и то не малък за пациента, да не говорим, че може да се направят и други консултации, за да се убедят, че това наистина е крайния вариант.
Ванина, аз също мисля така и съм напълно съгласна с действията на док в случая с моята приятелка. Затова и не си помислям да я съветвам да сменя док /защото тя се интересува от мнението ми като минала през АРТ във Варна/, а напротив - да го слуша какво й препоръчва и да му има доверие
*
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #58 -: Юли 09, 2008, 09:00:47 am »
Благодаря за отговорите!
Re: ЕНДОМЕТРИОЗА И ИНВИТРО
« Отговор #59 -: Юли 10, 2008, 18:56:59 pm »
Снежка, от това което питаше до сега човек остава с убеждението, че се съмняваш в действията на лекаря. Смятам, че той е един от най-добрите специалисти и не виждам причина за безпокойство. Той най-добре ще прецени какво се налага, а твоята приятелка трябва да говори с него за това че няма възможност да започне веднага процедура, за да реши той как да се действа.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]