0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #240 -: Ноември 27, 2014, 11:49:47 am »
Ех,Isabella ще ти изкарат акъла тия лаборатории 8O :?

Так се радвам,че всичко е наред:).Сигурно камък ти падна от сърцето:)
Само хубави новини да има ти пожелавам:)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #241 -: Ноември 27, 2014, 12:08:16 pm »
Isabella, много хубава новина, радвам се за теб и сега ще си по-спокойна.

При мен часовника вече тиктака много бързо  :D В понеделник постъпвам планирано в болницата и живот и здраве, другата седмица ще си гушкам малчо. Още от сега тъгувам по ритничетата в корема ми, но пък и гушкането е много хубаво.
След мен ще очаквам и Maury, а после, който е наред, само да няма пререждане  :lol:


Re: Тема на бременните №93
« Отговор #242 -: Ноември 27, 2014, 12:25:51 pm »
Успех,Мгстра и Маури:)
Моят термин е 17.12.,така че го чакам Човекът да си избере ден за раждане;)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #243 -: Ноември 27, 2014, 13:19:14 pm »
Рафаила, и ти си по петите ни  :lol:

Забравих да ви питам.
Сутринта си пуснах кръвни изследвания им се оказа, че имам почти двойно завишен Фибриноген. Резултата ми е 8.36 g/L при референтни стойности 2-4.5 g/L. Някой знае ли дали имам повод за притеснение? В събота съм на преглед и ще си питам докторката, но дали да чакам до тогава?


Re: Тема на бременните №93
« Отговор #244 -: Ноември 27, 2014, 13:25:28 pm »
Маги,фибриногена има отношение към съсирването на кръвта...пиеш ли аспирин или фраксипарин слагаш? Може би трябва да ги спреш вече,но нека док каже
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #245 -: Ноември 27, 2014, 20:15:13 pm »
Алекс, не приемам аспирин или фраксипарин. Фраксипарин имах в началото на бременността ми, но ми го спряха още преди 12-та седмица. И по-скоро го биех превантивно, отколкото да е имало някаква причина.


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #246 -: Ноември 27, 2014, 20:58:09 pm »
mgstra, сега си погледнах изследванията от бременността, тъй като си спомних, че и аз се бях притеснила за фибриногена. Моята стойност е била 5.47, при горна граница 4. Тогава го коментирах с докторката, която ме следеше и тя ми каза, че при бременност може да се увеличи и да не се притеснявам. Тогава съм била в 4-ти месец. Бях на фраксипарин и въпреки това, стойностите са били по-високи. Според мен, нямаш повод за притеснение. Но, ако не ти е спокойно, коментирай го по-скоро с лекаря, който те следи. Ти си на финала - няма страшно. Всичко ще бъде наред. :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #247 -: Ноември 27, 2014, 21:13:21 pm »
Браво, Isabella, така да продължаваш с хубавите новини.
И аз чакам прегледа в понеделник за да преценим как и кога ще се развият нещата при нас. Иначе хлапетата са послушковци и търпеливо чакат.
mgstra, успех на теб, всичко да мине по възможно най-лекия начин! Нямаше ли още  1 показател за кръвосъсирването? Знам, че покраи пункцията пускахме такива изследвания и сякаш 2 неща бяха, но вече съм забравила.
Рафаила, рано ти е още, нека поне в декември да влезем.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #248 -: Ноември 27, 2014, 22:37:51 pm »
Здравейте момичета!от вчера усещам някакво стягане в сърдечната област ,но за кратко.имам и леко сърцебиене искам да ви питам това дали е нормално за бременността?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #249 -: Ноември 27, 2014, 23:15:00 pm »
Lary75, благодаря ти за информацията.
Аз при всички положения ще се консултирам с доктора ми, при който съм в събота рано сутринта, но се чудех дали да пришпоря прегледа за утре.
Иначе съм пуснала ПКК, глюкоза и урина днес. Миналата седмица правих последна микробиология. Освен Фибриногена и леко занижен Албумин в кръвта, всички други показатели са ОК.
Ако утре има нещо, което да ме притеснява, ще отида в клиниката, ако ли пък не, отивам в събота.


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #250 -: Ноември 28, 2014, 10:34:48 am »
mgstra, за албумина е характерно, че може да се намали при бременност. При моите изследвания нямах почти нито една стойност, която да беше нормална, но въпреки това финалът беше прекрасен :)
Пожелавам ти бързо и безболезнено възстановяване след секциото. Представям си с какво нетърпение чакаш малкото човече да се появи :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #251 -: Ноември 30, 2014, 14:18:13 pm »
Ей, ама къде сте всички  preggo
mgstra,как се чувстваш, вече в предстартова треска ли си?
maury, твоите бебоци големи послушковци излязоха, браво на децата  :D
Ние сме добре, във вторник сме на преглед да видим колко е порастнало бебето и докторката каза, че сме щели да си говорим за раждането. Шийката ми се държи, нямам контракции, доста се уморявам, та честичко си полежавам. Имам неудържим апетит, но се чувствам добре.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #252 -: Ноември 30, 2014, 15:01:11 pm »
Здравейте момичета!от вчера усещам някакво стягане в сърдечната област ,но за кратко.имам и леко сърцебиене искам да ви питам това дали е нормално за бременността?
Здравей, аз имам ускорен пулс от време на време. По принцип бременните са с по- ускорен пулс, поради увелипаването на обема на кръвта. Не съм имала, обаче стягане в сърдечната област. Тези симптоми трябва да се следят, защото е възможно да възникнат усложнения като прееклампсия например. Ако се притесняваш, консултирай се с лекаря си.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #253 -: Ноември 30, 2014, 17:42:45 pm »
Catcat, може да се каже, че съм пред старта, но за сега все още няма треска  :lol:
Утре постъпвам в болницата и живот и здраве много скоро ще се гушкаме с малчо. Но честно казано, някак ми се струва все още далечно това време, а всъщност не е така. Явно не искам да се разделям със сладките ритничета в корема  :P
Вчера докторката успя да измери момчето и е около 3.500 кг, така че си му е време да излиза на бял свят.

Радвам се, че при теб шийката е послушна и дано си изкараш до термин, без да имаш излишни притеснения.
Много късмет и на останалите бременелки  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #254 -: Ноември 30, 2014, 19:15:16 pm »
Успех, mgstra. Всичко да мине по план и много да се радваш на мъничето. На живо ритничетата ще са по-сладки :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #255 -: Ноември 30, 2014, 19:26:28 pm »
Успех,Мгстра:)ще чакаме най-хубавите новини:)
Моят младеж го измериха 3 350г и доки каза,че ще ме пусне на норм раждане,ако е до 4кг.та нещо се притесних-иска ми се да опитам нормално.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #256 -: Ноември 30, 2014, 19:42:49 pm »
Леко раждане и бързо възстановяване, Mgstra!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #257 -: Ноември 30, 2014, 20:31:17 pm »
Момичета,
Прередихме се, какво да се прави. В петък вечер ми изтекоха водите и вече си имам 2 бебета- Антония и Мартин. Вече се гушкаме и се храним с бутилка, че още нямам кърма.
Mgstra, успех на теб, много леко да мине всичко!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #258 -: Ноември 30, 2014, 20:35:45 pm »
Мгстра, успешно раждане :)
Маури, да са ти живи и здрави :)
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #259 -: Ноември 30, 2014, 20:40:30 pm »
Маури,да са ви живи и здрави бебчетата и много,много да ви радват:))))