0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #20 -: Септември 09, 2014, 23:00:12 pm »
Сенникът за количка е невероятен и мултифункционален. Бях една от първите, които си го закупиха.

Аз съм доволна от този органайзер за пътуване:



Жорко започна да пълзи много рано и трябваше по някакъв начин да го огранича, за да не ходи до стъклената холна маса, както и до кухненския бокс. И купих тази ограда:

Оградата може да се ползва както навън, така и вътре. Може да се използва като кошара, но може и 6-те части да се ползват поотделно или да правите различни конфигурации. Аз я разделях на 2, като събирах по 3 елемента и се получаваха 2 огради.
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 23:02:07 pm от Мецани »
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #21 -: Септември 09, 2014, 23:01:01 pm »
и аз да се включа с моята любима вещ - чанта-столче http://www.iventas.bg/hoppop/%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/item/952-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B5-hoppop-original-chocolat. Страхотна работа ни върши още, и по почивки, и на заведение, и на гости, и при бабите. Много лесно се поддържа, защото се пере в пералнята и става на всякакъв стол. Горещо я препоръчвам.

*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #22 -: Септември 10, 2014, 00:07:27 am »
Когато го оставих да яде сам - много ми бяха удобни едни лигавници с дълъг ръкав - като ризка, вързва се на вратлето и гърба, подплатено с найлонче. Маже, топи ръкави в чинията, залива се със супа - няма дерт. Сваляш и переш - дрехите чистички. :) В "Джъмбо" ги имаше за без пари, примерно левче за бройка. Струват си според мен. Трябва да имам един-два останали, ако някой ги иска - ще ги пратя, като се приберем.
Супер са тези лигавници, аз купих от Икеа. Два броя/7.99 лв/, платът е промазан, съхне за три минути. Ето тези взех, препоръчвам ги горещо.

Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #23 -: Септември 24, 2014, 15:53:31 pm »
за мен полезни се оказаха - Бъмбо столче и кана за затопляне на вода. Когато се наложи да влезем в болница това бяха моите незаменими и най -ценни вещи. Особено каната я ползвам и още и макар,че навиках мъжа ми ,че я е купил, сега много му благодаря . Стопля водата за секунди  (буквално), а Бъмбо столът ни беше много удобен и само за седене и за хранене също.
Лигавник с ръкави имам , но не такъв като този дето Ники показва , а един хавлиен и хич не съм доволна, съхне бавно , вмирисва се бързо единствения плюс беше ,че не си цапа ръкавите на блузите с него, но по-често ползвам от другите  лигавници , най-ми допадат тези дето се промушват през главата, защото тях не може да ги маха
Другото , което ползвам с удоволствие е количката ни Тутек Грандер е нашата и съм супер доволна, много маневрена и много леко върви, удобна за малкия и специално за мен голям закрит багажник , а не е от най-скъпите. Сравнявали сме я с други колички по-висок клас (АБЦ дизайн и Кам ,за да съм точна) , е, мойта е най -маневрена , най-удобна и най-лека за бутане. Препоръчвам такава на всяка нова мама , която се чуди още и ,която си е купила е останала доволна колкото мен
Акумулаторната кола е нещото което ползваме от сутрин до вечер вече месеци. Мислих си ,че ще е поредната излишна и скъпа глупост която купуваме , но сгреших....малкия я обожава , не му омръзва изобщо и много и се радва , та това е играчката , която си струваше парите
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #24 -: Септември 24, 2014, 17:39:48 pm »
Акумулаторната кола у нас е точно голям и скъп боклук  :lol: ако ме види с дистанционното, иска да ми го вземе, не се оправя с него, но не ми го и дава, натиска всички педали и копчета наведнъж, съответно тя не върви, но пък пеее  :D Варианта да я ползваме е дядо да го бута, така е най-приятно и добре я управлява.
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #25 -: Септември 27, 2014, 18:30:20 pm »
Момичета има ли някакви особености при избор на ескимос/космонавт за бебе?
Цените варират от 20 и .. до 100 и ...
Видях, че едни са като ританки отдолу, а други като панталончета.
Ако сте доволни от някой модел, моля да ми препоръчате.  :D

*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #26 -: Септември 27, 2014, 18:51:44 pm »
Марго, никога не съм ползвала дистанционното на джипката на Дани да ти кажа. Не се е налагало. Качи се, показах му коя е предна и задна скорост, как е първа, втора и си го подкара. Кара го добре, маневрира си безпроблемно и у нас - избива си парите тази играчка баш.

Смайли, ескимос купих още като бременна, от Австрия - така го подрих с етикетите.  :lol: За още неходещо бебе, дето в студено време возиш в количка, или в някакво кенгуро/раница разнасяш, като се излиза замалко - излишно е. Една хубава пухенка и ватирани бебешки дънки са и по-удобни и напълно достатъчни на беб да му е топло. Ако държиш да е ескимос все пак - не взимай нещо скъпо, няма да го ползваш особено, а и да го ползваш - ще го израсте много бързо, не си струва да даваш много пари за нещо такова. За по-нататък, като вземете да ходите по зимни почивки и ще ти играе в снега с часове, или ще го качиш на ски и пр. - да, нека е скъпо и на марка. Просто за тази възраст - не е оправдана покупка, от опит говоря. И обличането на това чудо е зоооор.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #27 -: Септември 27, 2014, 18:56:45 pm »
47 Smiles, аз съм доволна от тези като ританка, защото сякаш са по-удобни при малките под 1 г. Купувам винаги 1 или 2 размера по-големи от възрастта ни, за да ни е удобен до края на целия зимен сезон. Нашият е този модел, и тези с ципове до долу по-лесно се обличат, и при двамата купувах от тях.:
http://www.c-and-a.com/at/de/shop/babies-gr-50-92/kollektion/jacken/baby-schneeanzug-129570-1.html
За мен са си много необходима покупка, защото в Австрия зимата си е студена, а и аз по цял ден съм с децата насам-натам.
« Последна редакция: Септември 27, 2014, 19:01:32 pm от ra4ko75 »


*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #28 -: Септември 27, 2014, 20:06:26 pm »
Жбрул, може, но ние нали купувахме преди година и половина и тогава си трябваше дистанционно, сега вече знае, че го има. Аз тогава си пеех, че не е подходящо, но никой не ме чу, мъжете винаги бързат с превозните средства  :)

Смайл, аз първата година го изкарах дребния с чувал, нашият имаше дупки да се прекарват коланите на количката, по-удобно ми беше, чак за втората зима купувах гащеризон с яке.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #29 -: Септември 27, 2014, 20:11:17 pm »
Рачко 75, за Австрия - да, ама все пак Смайли е в България и аз за нея конкретно казвам, че има по-удобни и пак топлещи решения. У нас нито са толкова студени зимите, нито ако стане наистина студено е задълго. В общия случай - майките на деца до 2 -годишна възраст - така са си организирали домакинствата, че не им се налага да са по цял ден навън с децата си, независимо от времето. Извеждаш детето целенасочено на разходка - в количка, с одеалце и дъждобран при вятър, до детската кухня (ако е държавна) и до педиатъра в лошо време и това е. Или както аз правех в лошо време - само в колата  :lol:, та можех и по бански да го возя дето има един лаф...
Ескимосчето, което купих за Дани беше такова - с ританки, цип до долу на единия крачол...еми - несравнимо по-трудно и пипкаво за обличане от дънки и яке. Да не говорим в БГ, ако излизате за по-дълго, как няма места за смяна на памперс, та се налага в студа...в количката, в колата и трябва да го правиш бързо, ако може и без да събличаш детето тотално. Та моите съображения са "на местна почва". Но не разубеждавам никого, не споря, само мнение споделям от моя си опит :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #30 -: Септември 27, 2014, 20:27:22 pm »
На нас ескимосът ни е необходим основно за носенето в раницата.
Ето такъв модел е:

Или аз трябва да си купя широко яке, което да мога закопчея над бебето или него да го облека по-добре.
Крачетата му остават извън раницата и е добре да са плътно облечени. Ако е само с яке също, често се набира и може да се оголи кръста или коремчето например.
Иначе количката си има чувалче и там наистина може да минем и без него.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #31 -: Септември 27, 2014, 20:46:19 pm »
Моя Дзвер в такива уреди не седеше. За щастие де. Понеже с моя кръст - само ми липсваше така да го нося и да ми купят инвалидна количка на мен  :lol: Но ти пък като не си шофьор - сигурно ти трябва това нещо и ти е удобно. Аз го извеждах само с количка, или в колата. А и за разлика от повечето майки - бях обърнала правилото колко да е облечено бебето на МИНУС едно от това, с което аз се навличам  :lol: Аз имам сбъркана терморегулация, не ми се оросяват добре крайниците и ми е неестествено студено, сравнено с нормалните хора. Лапето си е нормално обаче, всъщност - на него все му е горещо де.  :lol: Обувки имаше и като беше на 20 дни, завит в количката - не съм мислила как да му топля краката, като има обувка. Нито тогава, нито сега...
За твоите цели - може би наистина ескимос ще е по-добре, но като ще го носиш в раница с него - не взимай нещо с много дебела вата и наистина гледай да е по-големичко като размер, че като се понагъне и набере в тази раница ескимоса,  като го сложиш детето  - да има луфт, не да му опъва тук-таме.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #32 -: Септември 28, 2014, 00:00:35 am »
Смайл, по-удачно ми се вижда ти да си купиш нещо, защото той все пак е опрян в теб, а и материите на тия ранички не знам колко топлят и запарват и вероятно много ще се поти с ескимос. Всъщност моят син в чувала много леко съм го обличала, че иначе ставаше вода целия.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #33 -: Септември 28, 2014, 01:35:54 am »
При нас кенгуру и ескимос беше невъзможна комбинация. Ставаше й на моята супер тясно и само пишеше през цялото време. И така продължих с количката.
Иначе миналата година имаше ескимос на Колумбия (Columbia). Вътре с пух. Страхотен. Не съм я навличала под него, а никога не й е било студено. Преди да проходи просто ползвах чувала на количката.

Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #34 -: Септември 28, 2014, 09:08:59 am »
Момичета, докато ви видя последните постове и вече бях поръчала ескимоса  :oops:
Някакъв немски, само по снимка, за 45 лв.
Взех го един номер по-голям. Ще обличам бебчо по-тънко отдолу.
Ако не ми хареса, ще го продам с малка загуба и така.

Блу, раничката може да се регулира и да стане по-широка отвътре (с едни ремъци на гърба). Не знам кенгурото как е.
И на мен ми се искаше да е с пух отвътре, ама не е за съжаление.

М-и, ако аз си взема нещо, сигурно ще излезе по-скъпо и ще е с много тясна употреба.

Jbrul, и моят Дани е по-топъл от мен. И при мен краката са все студени, като при теб.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #35 -: Септември 28, 2014, 10:06:38 am »
Смайлс, моето кенгуру е същото. Марката е Ергобейби. Дали е ползвано и пет пъти. В един момент нямахме кола около 2 месеца и аз трябваше да ходя да прибирам голямото дете, а точно на тази станция на метрото нямаше асансьор и гледах да си спестя мъкненето на количката, но уви.

Марката е добра на космонавта, който си поръчала.

Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #36 -: Септември 28, 2014, 11:12:46 am »
Блу, а Дани в момента предпочита раничката пред количката.
Като излезнем с количката му омръзва след 10-15 мин и иска да го нося. Започвам да го нося с една ръка, а с другата да бутам количката. Голяма мъка.
Затова или вземам и раницата, и количката или само раницата.
Дори и в къщи го разнасям с раницата, защото се сърди като го оставя. Заедно простираме. Понякога заедно готвим. Важното е да се движа и да не спирам на едно място.  :lol:
Това е така в момента. За по-нататък не знам, че то овнето си мени мнението честичко  :lol:
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #37 -: Септември 28, 2014, 12:33:00 pm »
Смайли, много симпатично изглежда ескимосчето, а и цената е много добра според мен. Дано му е удобно на твоя Дани, със здраве да си го носи!  :D Като те видях по снимките каква си вейка и ти, направо се чудя как успяваш да го размъкваш по цял ден в тази раничка, честно. Докато бебето е още малко и не тежи особено - ОК, ама като вземе да натежава - на мен лично би ми било зор да го разнасям, признавам си. Явно извадих късмет, че моичкият беше любител на количките.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #38 -: Септември 28, 2014, 20:42:25 pm »
Дано Jbrul. Мерси много  :P
Раничката (аз голяма реклама й направих) е много удобна и за носещия и за носенето. Затова се води ергономична раница, а не е кенгуру. Тежеста се разпределя равномерно на гърба.
Засега не ми тежи, ще видим по-нататък как ще е  :lol:
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #39 -: Септември 28, 2014, 20:48:49 pm »
Смайли, преди години, по-точно 7г. руканор имаха много добри детски гащеризони или космонавти, както им казваш. Не бяха от ония дундестите в които детето изглежда като топка, напротив, много прибрани и по-тънки, но в същото време топлеха много. моите деца ги изгледах общо взето с техните гащеризони, само с по едни чорапки и боди отдолу. Цените им бяха също доста приемливи, за качеството. Не си спомням точно, но първия, най-малкия който купих беше към 60-70 лв., а изгледа 5 бебета и след това му загубих дирите вече.
Имаха магазин в сити център София, но от 3-4 г. не съм го посещавал, нямам идея дали съществува още. Предполагам един сърч ще помогне :)