0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #100 -: Декември 07, 2014, 19:51:43 pm »
Браво Mousyt, със здраве да си я ползвате  :P Пиши отзиви после. И да не забравиш да я кръстиш  :lol: Моята е Румяна (Руми)  8)
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #101 -: Декември 07, 2014, 20:57:39 pm »
Няма да съжаляваш, страхотно е LGто.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #102 -: Декември 07, 2014, 21:15:43 pm »
Чакам отзиви и сподели на каква цена я взе :) Аз няма да мисля много дълго, бавно и постепенно изпълнявам плана, сега е ред на сушилнята, после ще е на тази прахосмукачка и така.

*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #103 -: Декември 07, 2014, 21:58:32 pm »
Аз откакто имам прахосмукачка робот, почнах да мечтая за Braava 380. Да мие след прахосмукачката. И тъкмо си мислех да пиша да Дядо Коледа и взе, че ни се развали хладилника.
Добре, че поне е поправим, та не се налага да вземаме друг. Но така или иначе сушилнята и подочистачката ще почакат.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #104 -: Декември 07, 2014, 23:10:19 pm »
47 Smiles, казва се Ели :) Моят мъж след като я понаблюдава каза, че определено и трябва женско име, защото е упорита като мен :lol:

magi_st, прахосмукачката в Техно нещо си сама по себе си е 999лв. Моят мъж е шернал промоцията с пералнята дето Сиа е дала по-горе с един колега и реално на нас ни излезе 600лв, което според мен си е далавера :)

Първа обиколка на хола+кухня+трапезария (50кв.м):
- Моят мъж е впечатлен след изпразването на контейнера - мислел си бил че вкъщи е чисто :lol:
- Доста е тиха. Имам база за сравнение една по-стара Румба на сестра ми и да ви кажа спокойно си гледахме телевизия докато тя чисти. Само като се качи на нещо и забръмчава.
- Доста е упорита. Някакви места дето не може да мине, но върти, обикаля все там се заклещва :)
- Определено не се сработва със сушилките :lol: Прескача ги, бута ги,...абе ще трябва да се изнасят от стаята ;) Покатерва се лекичко и по первазите, защото са такива леко извити и явно се лъже камерата от горния ръб, който е по-навътре :)
- Ще имаме проблем с дивана и приемам предложения. Значи дивана е повдигнат на крачета, като разстоянието е с няколко милиметра по-малко, че да не успее да се пъхне отдолу. Явно точно тези милиметри и се явяват в сляпата зона, защото упорито иска да влезне вътре, заклещва се и те вика да я извадиш :lol:
- Много е приятно, казва си всичко, връща се откъде трябва и определено си личи, че чисти систематично -  абе с две думи кефи ме да я гледам :)

Та да обобщя като за първи тест драйв - по-впечатлена съм отколкото очаквах :) Определено си изисква разучаване, а предполагам с времето ще и намеря и стратегия за слабите места, но като за нещо дето извадих от кашона и пуснах с едно копче е доста лесна и много добре почисти (не че нещо, но съм адски придирчива по въпроса, та смятам, че е добре ;))
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #105 -: Декември 07, 2014, 23:19:28 pm »
Mousyt, честито! Пожелавам ти дълго да те отменя! Аз бих повдигнала дивана  :lol: Не знам на какви крачета е, но щом малко не и достига примерно ако са кръгли и на пулове за Табла би станало  :D
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #106 -: Декември 07, 2014, 23:26:02 pm »
м-и,

Диванът е ето такъв (www.ikea.bg/living-room/Sofas-and-armchairs/fabric-sofas/Two-seat-sofas/4801/5932/) , само че голям ъглов... А повдигането бе обсъдено още като заговорихме за робот, преди да се заклещи дори :lol: Би било идеално, ако чисти отдолу... Мисля, че с по-дебели лепки от тези меките за крачета против надиране ще стане ;)
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 23:27:40 pm от Mousyt »
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #107 -: Декември 08, 2014, 08:59:19 am »
Ооо, ми нормално да го обсъдите, ние също, но още си местя дивана да изчистя под него  :lol: Какви са тия лепки, май не съм виждала.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #108 -: Декември 08, 2014, 11:47:33 am »
Нашият диван се мести от трима човека след разглабяне, т.ч. не е опция :lol: Мен не ми е важно да влиза отдолу прахосмукачката, но щом така и така ще се търси решение ;)
Ето това имам предвид:
http://jysk.bg/dnevna-stolova/podrzhka-na-mebeli/podlozhka-za-mebeli-125-br-samozalepyashchi
Те са мекички или такива гумени формички, които се залепват на краката на мебелите, основно за да не надират при местене. У нас всички мебели са с такива, защото в квартирата опитвайки се да изчистя зад леглото го бях бутала и бях надрала ламината здраво :oops: В Икеа и Джъмбо със сигурност знам че има при това различни дебелини, твърдост, големина и форма...дори мисля, че имаше такива на голям лист и ти си изрязваш каквото ти трябва :) Тези на картинката са мекички и ще се смачкат според мен, но има и такива по-гумени твърди, та мисля че с тях ще стане ;)
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #109 -: Декември 08, 2014, 13:14:40 pm »
Определено е предимство да влиза под дивана. При мен влиза и под дивана и под леглото и съм много доволна. Да не забравим, че може да чисти и върху гардеробите, което също е голям плюс  :P
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #110 -: Декември 08, 2014, 19:02:29 pm »
Върху гардероба не съм го качвала, за там си имам Меглио  :D ама максимум 2 пъти годишно се сещам да ги чистя.
Благодаря Mousyt трябва и аз да купя такива подложки, за дивана няма да свършат работа де, аз го плъзвам и сама, защото не са захванати частите, но си е тежък за ежедневно местене.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #111 -: Декември 09, 2014, 12:10:40 pm »
47 Smiles,

На LG-то хем са показани кои са сензорите за да не падне от високо отдолу, хем в книжката пише да не се качва на високо да не падне :lol:
Аз засега му нямам вяра, а и имам един единствен доста скромен по размери гардероб, та не ми е важно, но благодаря за идеята - дай боже ММ да се сети да направи обещания ми истински гардероб скоро и тогава ще влезне в употреба :wink:

На второ четене (вчера обиколи целия апартамент) съм доволна как чисти. Не става за много мръсно, и вечерта се наложи да и сваля голямата четка отдолу, защото се беше заплела жестоко с мои косми :oops:(някой да знае колко време продължава този следродилен косопад, че вече откачам :?). Космите на котката прилежно си бяха в контейнерчето, т.ч. потвърждавам че е подходяща и за дългокосмести домашни любимци :? Да уточня, че за теста у нас не бе чистено една седмица, в коридора имаше три пръста кал от обувките на ММ от обекта и да не продължавам, че ме хвана срам :lol: :oops:
Засега запазвам удоволствието на свеки дето помага да чисти веднъж седмично с голямата прахосмукачка, основно заради разни доста чупки и под/зад мебели, дето Ели не успява да се навре, а се е набил прахоляк, а и заради избърсването с моп след това ;) Мисля си обаче, че след 2-3 такива изчиствания с паралелно през другите дни обикаляне на Ели просто ще стане по-чисто у нас като цяло, няма да се наслоява и набива прах и тогава може да разредим с другото чистене :lol:
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #112 -: Декември 09, 2014, 14:50:10 pm »
Маузи, ще спре скоро косопадът. Не го мисли! Но наистина е дразнещ.

Сия, а чистиш ли изобщо с другата прахосмукачка или не е нужно? Мои познати (живеят в къща) ми казаха, че имат Румба и всеки ден я пускат, когато са на работа, да върти. Веднъж на две седмици идва чистачката с мъжа си (той май за градината се грижеше или й помага да мие прозорци). И толкова. Ама ако наистина LG чисти толкова добре и няма нужда да се минава изобщо (освен с парцал), не виждам голям смисъл от чистачката. Следващият уред трябва да може да мие бани също (и да трие прах).  :lol:

*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #113 -: Декември 09, 2014, 15:22:09 pm »
Сия, а чистиш ли изобщо с другата прахосмукачка или не е нужно? Мои познати (живеят в къща) ми казаха, че имат Румба и всеки ден я пускат, когато са на работа, да върти. Веднъж на две седмици идва чистачката с мъжа си (той май за градината се грижеше или й помага да мие прозорци). И толкова. Ама ако наистина LG чисти толкова добре и няма нужда да се минава изобщо (освен с парцал), не виждам голям смисъл от чистачката. Следващият уред трябва да може да мие бани също (и да трие прах).  :lol:

Откакто я имам, не ползвала обикновена прахосмукчка. Според моите разбирания чисти повече от добре. Пускам я през ден. И си е достатъчно чисто.
А за бърсането на прах ще е добре направо един уловител за прах да измислят, да ги лови прашинките още във въздуха, че да не се налага да се бърше изобщо. :)))
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #114 -: Декември 09, 2014, 16:03:14 pm »
blue_sky,
и според мен няма нужда да се чисти допълнително. Още повече, че тя може да си минава всеки ден или през ден, а ти например веднъж седмично и няма как да се сравняват нещата...най-малкото като се поддържа не се чисти. У нас както казах засега остава и варианта с другата основно защото у нас поради ред географски и лични причини е доста прашно, а има не едно място на което роботът не може да влезне (тесни процепи между мебели или мебели на малки крачка, където от течението се набива прах).
Иначе iRobot имат робот за прозорци и гладки повърхности - мисля става и за баня :) И вече има и робот-моп. Та мисля, че до няколко години ще е вече ненужно да чистим както са тръгнали технологиите :lol: А за робота за улавяне на прашинки - у нас почти няма мебели за бърсане на прах по тях и си мисля, че и там където се натрупва пак половината поне е вдигащ се от пода, та очаквам с редовното поддържане на пода чист и праха за бърсане да понамалее, но ще пиша като истествам теорията си ;)
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #115 -: Декември 09, 2014, 22:21:16 pm »
Mousyt,със здраве да си я ползваш Елито :lol: :wink:
Беше ми интересно да прочета как действа и ,че определено е упорита :wink:,но уреда за улавяне на прах силно ме заинтригува  :lol:-няма ли да измислят такъв.Сега нали моя Боби има проблеми с дишането и ще му правим инхалации и ММ ме обяви за вманиачена на тема прах 8O :lol:.
Но не съм де(все още) и си представям как ще ме бъзикат ако се поява с такава някаква машинка 8) :lol:.Но най-много ми тежи на мене банята :? :x(и праха :lol:).
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #116 -: Декември 09, 2014, 22:43:16 pm »
Ох,банята...Значи не съм едимствена.
Много мр заитригувахте с тези роботи.Обмислям догодина по това време да напрабим такава покупка-дано има и промоции.До тогава информирайте за предимствата на вашите джаджи.Това върху гардеробите и шкафовете например ми е много нужно на мене.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #117 -: Декември 10, 2014, 02:06:46 am »
За праха, климатика помага да се смъкне надолу, но естествено не можеш да му зададеш само по пода да го прати  :lol: Според мен машинките доста помагат за по-малко усилия от наша страна  :D

Mousyt, признах ти робота за №1, аз такава мръсотия не мога да изчистя без да почистя мъха от отвора, като е много мръсно го набира там, а в контейнера си има място.
*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #118 -: Декември 30, 2014, 00:24:06 am »
Момичета, на девойката й трябват нови пижами. И реших вместо бабата само да ми влачи китайски играчки, да й кажа да донесе няколко, когато идва след месец. Препоръчайте ми марка, моля ви! Държа на българското в случая. Може да имат магазин в Сф. Онлайн също става.

*
Re: Покупките, от които сме доволни
« Отговор #119 -: Декември 30, 2014, 01:21:19 am »
Момичета, на девойката й трябват нови пижами. И реших вместо бабата само да ми влачи китайски играчки, да й кажа да донесе няколко, когато идва след месец. Препоръчайте ми марка, моля ви! Държа на българското в случая. Може да имат магазин в Сф. Онлайн също става.
При последното купуване реших да купя български. Да ти кажа веднага какво да гледа бабата и да внимава. Купих две пижами от две различни места. Бързах, че с нея бях на пазар. И двете се оказаха от страхотна материя, но и двете тесни при главата. Трудно се обличат от малко дете, а аз за градината ги купувах. Утре ще напиша марките.
Чувала съм много хубави отзиви за тези: Венера

Две години преди това купувах на Primark
Не мога да си изкривя душата, уникална материя, не мръднаха. Даже още носи от миналата година /тези нищо, че са й 7/8-ми вече  :lol: