0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #340 -: Септември 25, 2015, 08:27:46 am »
Стоека, имам и една древна книга „Домашно консервиране“, ще поровя и в нея. Но няма да съм я тествала рецептата.
М/у другото свекървата си беше купила някакъв вестник (тя редовно го купува де) в който имаше много рецепти за камби. Обаче, кой е вестника .... не погледнах и не обърнах внимание.
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #341 -: Септември 25, 2015, 08:37:50 am »
Пеше, аз точно от една такава книга извадих моята рецепта, специално си я поръчвах от антиквариат, а ти с такова пренебрежение  :lol: Всичко ми се получава от нея и затова като не знам нещо първо там гледам, майка ми има различна и с повече рецепти, но някакви малки палави ръчички са късали от съдържанието и сега търсенето е сложно  :x На вестници и списания не бих се доверила.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #342 -: Септември 25, 2015, 08:44:34 am »
Я кажи за тази салата "Ропотамо"? Т.е. дали е каквото си мисля аз. Има в консерви (метални) такава, която е шайби скумрия, кисели краставички, боб, май и чушка имаше и доматено пюре. УМ
тази , която  правеха е вариации на ето това -без риба  е :
http://kulinar.bg/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%A0%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%BE-_l.r_i.50124.html

Иначе  затваряха  в буркани риба с доматено пюре и кисели краставички - ще питам за рецептата .

Майка ми има няколко такива стари кулинарни  книги , точно и Домашно консервиране  , четейки я ,някои рецепти   ми се струваха  малко   архаични   :) 


*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #343 -: Септември 25, 2015, 08:51:35 am »
Яла съм такава салата, но без грах и беше много вкусна. Благодаря!
А тая скумрия с краставичките и доматеният сос и аз я обожавах. Сега ме е страх да си купя, че не знам дали са същите  :x
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #344 -: Септември 25, 2015, 10:08:31 am »
Май не са съвсем същите, но биваш, поне това, което пробвах.
Станах да си проверя книгата - ами тя почти ми е набор - 1972 е издадена. Майка ми е успяла да я опази от палави ръчички (моите), но си е записвала в полето отстрани корекции. Ама само за себе си ги е записвала. Та дори да успея да разчета нещо, то не винаги е ясно кое за какво е. На началната страница също е написала някои рецепти, едната е само за марината - ама за какви зеленчуци, за колко и сасво да ги правиш .... мистерия.
Все пак открих една рецепта с подчертано по нея, та може би я е пробвала.

Мариновани пълнени камби

Необходими суровини и материали: червени камби,зеле, оцет, сол, черен пипер, кимион.
Червените камби трябва да са здрави, пресни, с правилна форма. Те се измиват, почистват се от семенниците и плацентата, посоляват се леко отвътре и след 2 часа се пълнят със ситно нарязано зеле1 което предварително се бланшира 1 мин. в слабо подсолена вряща вода.
Напълнените камби се нареждат в буркани, като между тях се поставят зърна черен пипер и кимион. Заливат се с гореща заливка, приготвена от 2 л вода, 400 г 6%-ов  оцет и 60 г сол. Тази заливка е достатъчна за заливането на 8 буркана с нетно тегло 800г. В един буркан се влагат около 250 г камби и около 250 г зеле.
Бурканите се затварят и се стерилизират във вряща вода 20 мин, след което се охлаждат до 40 градуса С за 20 - 25 мин.
Използват се като салата или гарнитура към месни ястия.

Преписах дословно, подчертаното беше от мама.
« Последна редакция: Септември 27, 2015, 07:47:10 am от mishanta »
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #345 -: Септември 25, 2015, 13:30:03 pm »
М/у другото свекървата си беше купила някакъв вестник (тя редовно го купува де) в който имаше много рецепти за камби. Обаче, кой е вестника .... не погледнах и не обърнах внимание.

Вестник "Мама Божка" да не е?  :lol: :lol: :lol:

Хайде, който има, или изрови някакви рецепти за камби (проверени, или не) - да ги мята в темата. Пък все някой ще ги провери и непроверените ;)

Я кажи за тази салата "Ропотамо"? Т.е. дали е каквото си мисля аз. Има в консерви (метални) такава, която е шайби скумрия, кисели краставички, боб, май и чушка имаше и доматено пюре. УМ
тази , която  правеха е вариации на ето това -без риба  е :
http://kulinar.bg/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%A0%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%BE-_l.r_i.50124.html

Иначе  затваряха  в буркани риба с доматено пюре и кисели краставички - ще питам за рецептата .


Нимика, непременно питай за това с рибата, точно тя ме интересува. Това "Ропотамо", дето купувам в консерви  - не виждам дерт да се консервира и в буркан. Бобецът, чушки, дом. пюре, кисели краставици - ясни са ми как да се обработят и консервират. Обаче за пустата скумрия все се чудя по тия консерви дали е варена, дали е опушена, дали само маринована...ама така смесена с други продукти и овкусена - не мога да установя просто как я правят. Не ще да е маринована си мисля, щото не е сурова, ама не бие и на печена, може би се вари, но само догадки са това. Как рибата се обработва преди затваряне ми е казуса в случая :) Иначе съм го измислила де. Една голяяяяма купа, всички обработени продукти се бухват в нея, овкусявам - по бурканите и кипвам за запечатка на капаците. Или поне така си мисля де хахаха
« Последна редакция: Септември 25, 2015, 13:37:43 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #346 -: Септември 25, 2015, 14:23:44 pm »
майка ми прави такава само че без риба - боб, краставички, грах, домати, всичко се приготвя отделно, смесва, пълни в буркани и се вари за капачка.
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #347 -: Септември 25, 2015, 17:49:57 pm »
Стеф, всичко ясно, ся някой да каже как се приготвя пустата скумрия, преди да се смеси с останалото и сме шест ;) Колкото го мисля - чини ми се да е сварена тази дето я ям, ама дали във вода, дали на пара... Друго си е някой дето го е правил да каже как.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #348 -: Септември 25, 2015, 18:56:13 pm »
Това е рецептата на майка ми за
Консерва от скумрия.
Правеше я превъзходно:

2 риби
400 г сварен боб
1 кут. 400 г домати
1/4 или 1/2 буркан кис. краставички
дафинов лист
чер пипер зърна
сол на вкус
олио

Рибата се реже на колелца и се слага в тава, към нея се прибавя бобът, краставичките, нарязани на колелца, доматите и подправките. Пече се на фурна, като отгоре се слага фолио, за да не се запече.
После може и да се сложи в буркани и да се стерилизира само кратко около 10 мин.
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 21:41:16 pm от mishanta »


*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #349 -: Септември 25, 2015, 22:03:33 pm »
Моята книга подозирам, че е същата като на Пешето :D Та има

Рецепти за различни риби с доматен сос

Рибата се почиства добре и се слага в студена вода да се обезкърви, като това се повтаря 3-4 пъти (предполагам до бистра вода). След това се реже на парчета, които се поставят за 30мин. в разтвор от вода и сол ( 1л вода, 250гр сол). Измиват се, отцеждат се и се попарват в сгорещено растително масло за няколко минути до побеляване ( предполагам е според рибата, защото за скумрия дават 3-4, за паламуд 2-3). Мазнината трябва да покрива рибата докато се пържи. След това рибата се нарежда в буркани, като между парчетата се поставят парченца лимон, зърна чер.пипер, дафинов лист и се заливат с доматен сос, който да достига до 1.5см от горния ръб на буркана.
За доматеният сос:
В част от мазнината, в която е пържена рибата се задушава ситно нарязан лук до пълно омекване ( в една от рецептите имам и дребни кубчета моркови и целина). Прибавя се печено брашно и се залива доматеният сок, малко вино, зърна чер. пипер, бахар и дафинов лист, разтворена във вода карамелизирана захар и бульон, направен от главите и опашките на рибите. След като поври 15 мин. сосът се пасира и се залива в бурканите.
Стерилизация на буркан от 800мл за 100минути и 80 минути за 400мл.

Пиша пропорции за заливане на 6кг паламуд(рецептата за скумрия е сходна, но без вино и без зеленчуци, ако някой иска ще пиша подробно и за скумрия, бяла риба, попчета или шаран, виждам, че има, те са само с доматен сос): Сос за 6кг риба:
200мл растително масло
50гр лук
50гр моркови
50гр целина
20гр брашно
1л прецеден доматен сок
100мл вино
1.5л рибен бульон
3 зърна бахар
3 зърна черен пипер
1/4 дафинов лист (не ми се смейте, така пише)
50гр карамелизирана захар


« Последна редакция: Септември 27, 2015, 08:04:29 am от mishanta »
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #350 -: Септември 25, 2015, 22:19:05 pm »
Това "Ропотамо", дето купувам в консерви  - не виждам дерт да се консервира и в буркан. Бобецът, чушки, дом. пюре, кисели краставици - ясни са ми как да се обработят и консервират.

Изморявам се само като чета за усиления труд при консервирането.

Ропотамо със сардини тип "направи си сам"

Аз достъп до консерви Ропотамо нямам, но също много ги обичам и процедирам така:
Смесвам консервирани сардини с варен бял боб, нарязани кисели краставички, лютеница Велика и ситно нарязан лук. Може да се подправи със зехтин и лимон.

Всички продукти винаги ги имам под ръка в шкафа с провизиите целогодишно. Отнема 5 минути. Заклевам се, че е по-вкусно от оригинала.
« Последна редакция: Септември 27, 2015, 21:49:12 pm от mishanta »
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #351 -: Септември 25, 2015, 22:45:58 pm »
Аз правя следната бобена

Салата Ропотамо

2 кг.  Сварен боб
2 кг.  Червен печен пипер (изпечен да е 2 кг.)
1 кг. Варени моркови
1 кг.  Доматено пюре
2 буркана мариновани краставички
2 връзки магданоз

Марина:
 600 мл оцет
600 мл олио
150 гр сол
300 гр захар
2 листа дафинов лист
Няколко зърна черен пипер и бахар

Марината кипва,  изчаква се напълно да изстине,  махам дафиновия лист и зърната черен пипер и бахар.  Прибавя се към горните продукти.  Режа пипера наивици,  моркови и краставички на кръгчета. Пълня в буркани и заварявам 5мин.
« Последна редакция: Септември 27, 2015, 08:10:59 am от mishanta »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #352 -: Септември 26, 2015, 08:16:42 am »
Ейййййй, така като раздвижите темата и ми пълните душата  :flower:
Ще обработя всички рецепти и ще ги подредя в Рецептурника :)

Майка ми също прави Ропотамо, без рибата, ние си я печем на скара зимата и отваряме буркан салата!
Тази година пропусна, но на мен ми хареса варианта на Цигу и ще пробвам обезателно!

Цигу, " Бърза салата Ропотамо " как ти звучи? Дай и име и ще я добавя в Салати!

Жбруле, шапка ти свалям, шапка ти свалям, шапка ти свалям, бейби  :music22:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #353 -: Септември 26, 2015, 20:33:47 pm »
Момичета, много благодаря на всички за рецептите за салата "Ропотамо". Този уикенд и следващия - няма да мога да се пробвам, ама като я направя - ще докладвам незабавно. И ще снимам разбира се :) По рибните магазини намира ли се прясна скумрия всъщност? Точно скумрия не съм купувала с години и май само замразена виждам по хранителните вериги... Не, че е особен проблем де, ама ако има прясна - по-добре ще е.

Аз днес, доста подранило сложих туршия. Ами прияде ми се и то лакомията...знаете  :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Септември 26, 2015, 20:37:30 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #354 -: Септември 26, 2015, 20:44:06 pm »
Аз днес правих печени камби,  за утре планувам царска туршия и пълнени камби (макар още да търся рецепта).
Като Джубрил съм слижила и аз 10 буркана, краставички направих.
Остана селската туршия в бидонче и киселото зеле.  С малко бебе толкова.  А и печен пипер направих.
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #355 -: Септември 26, 2015, 21:14:26 pm »
Жбрул, аз последно прясна скумрия взех преди почти 2г. черноморската е голяма рядкост явно, ако там ви зареждат с друга може и да има, тук само сьомга и пастърва.
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #356 -: Септември 26, 2015, 21:37:48 pm »
Пресни има, ама - всичко друго, освен скумрия. Но не съм ходила скоро в някой магазин, който е специално за риба, че да проверя.
« Последна редакция: Септември 26, 2015, 22:01:18 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #357 -: Септември 27, 2015, 07:14:36 am »
В нашия Кауфланд има рибен щанд и често пускат прясна скумрия. Тази седмица пак има.
Ако имате и в Стара Загора такъв, провери в сайта им дали има.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #358 -: Септември 27, 2015, 08:14:02 am »
Това е рецептата на майка ми за консерва от скумрия. Правеше я превъзходно:

2 риби
400 г сварен боб
1 кут. 400 г домати
1/4 или 1/2 буркан кис. краставички
дафинов лист
чер пипер зърна
сол на вкус
олио

Рибата се реже на колелца и се слага в тава, към нея се прибавя бобът, краставичките, нарязани на колелца, доматите и подправките. Пече се на фурна, като отгоре се слага фолио, за да не се запече.

Раче, правилно ли разбирам, тази рецепта е за моментна консумация не я стерилизирате?
Питам за да я добавя в Рецептурника :) в точния раздел?!
« Последна редакция: Септември 27, 2015, 08:17:55 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: "Консервна фабрика"
« Отговор #359 -: Септември 27, 2015, 09:24:25 am »
Реших да правя салата Ропотамо (без риба де) и ми изникнаха въпроси (като да сгъстявам ли доматите, да налея ли маринатата и дали боба да е по-гъст), та започнах да ровя и намерих рецепта с риба, на която бих се доверила - http://pep-4o.blogspot.bg/2010/05/blog-post_17.html Готвила съм други неща от блога и се получават чудесно.

Мише, като ястие мисля е тази рецепта, защото се пече.