0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

О хич не се тормозя, въобще не и я и предлагам.То и тя закусва от една седмица че до сега все сутрин кърма.Давам и кус кус, кисело мляко с овесени ядки, кисело мляко с бисквити, и още нещо трябва да измисля, за разнообразие.
Аз освен качамак, съм давала и от кашите на Милупа -7corns, във вариант пак с масло и сирене. Преди това бях пробвала да я дам с плод или мляко, но и в двата варианта не се хареса. С масло и сирене я хапваше с удоволствие. Елдата я ядяха само на каша, в чист вид не я харесваха. Ювка също не харесваха. Друго, за което се сещам е мюсли с кисело мляко.
<br />[link=http:
*
Mousyt, съвсем в началото захранвах с еднокомпонентни, после започнаха да излизат пресните, добавях, след това изцяло пресни зеленчуци. Има 100% зеленчук еднокомпонентни без добавено оризово брашно за сгъстяване или подобни, на овко био, също и гербер - моркови, тиква, картоф, броколи, карфиол, както и комбинации без никакви добавки освен вода, на хип май 1 или две да съм намерила. Да със ситните букви четях.
Да, с моркова можеш да очакваш да се запече, но за сега щом добавяш кърма може да е ОК
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
зд,авейте
аз си тъ,ся ,ецепта с тиквички, само да не е с о,из, че днес в супата им с.ожих о,из, да не ги запека бонбонките си :lol:


*
Тиквичка с картоф може, добави и морков примерно. Твоите са вече големи. При тях е по-лесно.

*
Ами какво да ви кажа - яде морков в 11ч, в 16ч моркова беше в памперса все едно направо там съм го изсипала 8O Да не казвам, че отдавна не беше излизало извън памперса...бебета, ходи ги разбери :lol:
Хей,как е на немски заек/заешко/ и пуйка/пуешко/? Имам подарени пюрета с етикети на немски, а не зная езика. Искам да въведа тези меса, та ако може ми помогнете да се ориентирам. После ще сортирам и другите и ще превеждам и техните съставки с помощ от тук, от там.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Тиквичка с картоф може, добави и морков примерно. Твоите са вече големи. При тях е по-лесно.

Да де, ама аз, искам рецепта за някоя вкусна манджичка за тях ;)


*
Хей,как е на немски заек/заешко/ и пуйка/пуешко/? Имам подарени пюрета с етикети на немски, а не зная езика. Искам да въведа тези меса, та ако може ми помогнете да се ориентирам. После ще сортирам и другите и ще превеждам и техните съставки с помощ от тук, от там.
Заек е Kaninchen, а пуешно е Pute.
« Последна редакция: Март 01, 2015, 13:39:20 pm от ra4ko75 »


Дес,свекърва ми готви така наречената зеленчукова мусака: запържваш лук,след това картофи на кубчета,после тиквички и моркови на кубчета,добавяш домати и полусварен грах изсипваш всичко това в тава нарязваш много копър,сол и пипер и готвиш до готовност накрая заливка с прясно мляко и яйца :lol: не знам доколко е подходящо с тия запръжки,но става вкусно :lol:
Леле като ви чета с това захранване и се шашкам сигурно другия месец и ние ще започваме с каката нямах проблем ядеше много и всичко :lol: ще видим той как ще е..
*
Хей,как е на немски заек/заешко/ и пуйка/пуешко/? Имам подарени пюрета с етикети на немски, а не зная езика. Искам да въведа тези меса, та ако може ми помогнете да се ориентирам. После ще сортирам и другите и ще превеждам и техните съставки с помощ от тук, от там.
Заек е Kaninchen, а пуешно е Pute.

Сутринта като видях въпроса и ме присърбя да отговоря, ама добре че си замълчах в полза на по-немско говорящите :lol: Все си мислех, че "Hase" ще е по-подходящия заек за ядене, ама явно не съм уцелила :lol:
Рачко, благодаря за превода!
Моусит-и на теб, че си се размислила по моя въпрос :)
*
Хей,как е на немски заек/заешко/ и пуйка/пуешко/? Имам подарени пюрета с етикети на немски, а не зная езика. Искам да въведа тези меса, та ако може ми помогнете да се ориентирам. После ще сортирам и другите и ще превеждам и техните съставки с помощ от тук, от там.
Заек е Kaninchen, а пуешно е Pute.

Сутринта като видях въпроса и ме присърбя да отговоря, ама добре че си замълчах в полза на по-немско говорящите :lol: Все си мислех, че "Hase" ще е по-подходящия заек за ядене, ама явно не съм уцелила :lol:
Hase е също заек, но див а другият е питомен.  :lol:


А кога въведохте млечните каши, ако сте давали такива и пюрета, съдържащи т. нар. "обезмаслено мляко. Имам такова на Нестле с обезмаслено мляко, на което пише от 4 месеца, което доста ме озадачи. Какво мислите, йога мога да го дам?
Здравейте и Честита Баба Марта!
Днес тотално се отчаях със захранването.  Вече не знам какво да правя. Въведох броколи,  които се отхвърлиха с рев. Вече не иска никакъв зеленчук окончателно. Яде каша на обяд. Опитах да дам и лъжичка броколи между лъжичките каша, но се изнерви още повече. ..
Не знам с какво да го храня на обяд... яде само плодови пюрета и каша... на всичко друго реве истерично...
Моля ви за съвет и предложения какво да правя   :)
Хейли, а ти пробва ли да смесиш кашата със зеленчуци? В началото много каша, малко зеленчуци, като постепенно увеличаваш количеството на зеленчука.

Хоуп и аз не знам за тези с млякото. И преди писах, че това за колко месеца пише, че е на бурканчето не значи, че е подходящо да се дава на тези месеци, а че е толкова ситно смляно като за тези месеци. Иначе ако го гледаш това излиза, че според Хип на 4 месеца трябва да въведеш почти всичко, вкл. и сметана.
Смесвам каша с тиква. Така яде, но да е 50 на 50. Ако тиквата е повече не иска. И понеже кашата е сладка, не съм пробвала да я смеся с броколи например.  Утре мисля да сваря картоф и морков и да добавя 2 -3 лъжички пюре от броколи,  но не възлагам големи надежди. Чудя се дали да не смеся картоф с ябълка, но пак ми се струва странно за обяд. ..
 
Хейли, защо кашата да е сладка? Ти не даваш ли оризова каша?
Моят беб по същия начин отказа тотално картофа в началото, но за да го въведа все пак смесвах оризова каша с малко картоф и така го хапваше.
Оризова каша с броколи е хубава комбинация.
Можеш да пробваш да въведеш и пащърнак. Повечето бебчета го харесват.
*
Хейли, а сладък картоф? Може да му правиш и по-сладки зеленчуково-плодови комбинации.

Хоуп, малки сте още за мляко.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Алексче, благодаря ти, страхотна е рецептата, но с тези запържени работи :x аз засега им спестявам на малките, предпочитам нещо на пара, или запечено във фурната, за тях и в керамичен съд  :lol:


*
Дес, ами освен да сложиш изброеното директно във фурната без да запържваш. Сещам се и за кюфтета от тиквички но на фурна. Аз правя крем супа от тиквички без ориз. Задушавам за кратко във зехтин с вода праз и морков, слагам тиквичките, след като уври добавям съвсем малко грис (освен оризов може пшеничен и царевичен), накрая слагам копър и пасирам . Понякога натрошавам сиренце.
Хейли, не виждам защо да не може да добавиш ябълка към картофи. Дано прояде детенце, после ще намалиш количеството й, може и към тиква, а защо не и при моркова.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.