0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Не ме разбирайте погрешно никой не критикувам, просто споделям как е при нас.Аз съм си бавна, а и като ми се изприщи два пъти и тотално забавих много храни от там и вероятността кухня се забавя и да не кажа отпада на този етап.За броя на храненята ще я видим, тя расте, разрежда ми по-точно прави голяма пауза след обедното, а до преди 2 седмици си ядеше на 3 часа.
Аз месо съм дала пиле, заек, пуйка, рибата я пробва не и хареса.От зеленчуците не съм дала бобовите.Дадох грах, рева и пръцка и го отложих и него заедно с другите.Сега мисля червена леща да и дам, да видим.Направих вчера грис с вода и тиква, яде го но не беше възхитена.До сега все каши съм давала да видим.Правя и зеленчукови или месни супи и мисля да почна в 19 да и давам супа вече.

Абе растат човечетата.

*
Маги, колкото и изтъркано да звучи, ти най-добре знаеш какво да направиш. Аз, например, преди много се обвинявах като четях, че останалите майки са въвели само 2-3 твърди хранения, че вечер задължително последното хранене е на кърма или АМ, а аз давах твърда храна, защото той не искаше АМ. После спрях да се притеснявам :)
Аз също се забавих с въвеждането на някои храни, като жълтък например, тъй като баща му е бил алергичен като дете към жълтък. Ти се водиш по детето и това за мен е най-правилният подход. А с детска или без детска кухня, все ще успеем да си изхраним децата :)
Момичета, черно в акото на детето, може ли да е от храна?
Имаше преди 5 дни, днес отново. Това, което е ял и двата пъти предишния ден е круша. Първият път я въвеждах. Като видях черното спрях на 3-тия ден. Сега вчера дадох пак.
Док каза, че е реакция към крушата, така че няма да му даваме скоро от нея.

Ще започнем обаче пак Биогайата заради газовете, които има.
*
Те може и газовете да са от крушата, изчакай ако искаш няколко дни.
*
Те може и газовете да са от крушата, изчакай ако искаш няколко дни.
И аз това си мисля.


Той има непрекъснато газове. Не са спирали още от времето на коликите.
Вечер затова се буди честичко.
*
Той има непрекъснато газове. Не са спирали още от времето на коликите.
Вечер затова се буди честичко.
Да не би да е от марката АМ. Аз като направя шише и оставям около 1 мин. да се разпръснат балончетата с въздух и тогава го давам.


Той има непрекъснато газове. Не са спирали още от времето на коликите.
Вечер затова се буди честичко.
Да не би да е от марката АМ. Аз като направя шише и оставям около 1 мин. да се разпръснат балончетата с въздух и тогава го давам.
Не знаех, че така се прави. Ще пробвам, защото наистина има много балончета.
Обмисляла съм и варианта да минем и на Лактана Био. Много го хвалят. Сега сме на Аптамил 2.
*
Мисля, че всички бебета имат газове (както и възрастните  :lol: ), просто не всички ги боли. Моят син също с много рев ги пускаше. Ако има вероятност да се махнат със смяна на АМ, аз бих пробвала.
*
Аз на моите вече не им обработвам топлинно плодовете. При първите опити леко ги попарвах, но това беше 2-3 дни. Сега просто ги смачквам много добре и дори вече нарочно оставям и малко по-едри парченца.
Иначе и аз съм замразила някои видове зеленчуци, но тъй като нямам био източник :) използвам сурови зеленчуци. Сега поне има богат избор.
Beata, и аз пробвах първо със сурова ябълка и сурова круша, но не му понесе добре на стомахчето. Затова сега ги обработвам топлинно. След време пак ще пробвам сурови.

PS. Видях снимката на Анна и Петър. Невероятни сладури  :P
*

PS. Видях снимката на Анна и Петър. Невероятни сладури  :P

О да сладури, както и Дани и всички дечица..
Нали са зачатски бебета са най-хубавите.
*
Аз на моите вече не им обработвам топлинно плодовете. При първите опити леко ги попарвах, но това беше 2-3 дни. Сега просто ги смачквам много добре и дори вече нарочно оставям и малко по-едри парченца.

И аз така. Понякога настъргвам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
А от каква възраст започнахте суровите плодове,че аз не помня на баткото кога давах настъргана ябълка,май около десетия месец.
*
Банан след осмия месец, другите малко след това.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Аз лично съм давала само пресни плодове, сготвени са били само бурканчетата.
*
А от каква възраст започнахте суровите плодове,че аз не помня на баткото кога давах настъргана ябълка,май около десетия месец.
Аз започнах по-рано, някъде в седмия месец. Май започнах с круша.

П.П. Благодаря за милите отзиви, момичета! Всички наши бебета са прекрасни, защото са много желани.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Зд,авейтел, аз все още, не съм дава.а п,ясно изцедени сокове, да въвеждам .и вече?


*
dess_dess, няма смисъл от сокове да даваш на децата, а по-добре плодове да ядат. В плода се съдържат витамините и баластните вещества, а сокчетата пълнят коремчетата и подтискат апетита. Аз поне не съм превърженик на соковете.


*
Сок не е нужно да се въвежда. Важно е да си даваш плодовете.