0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
Мириам,аз съм правила имонологична биопсия,болка няма ,усещането е като взимане на цитономазка,доколкото съм запозната цената на разширената биопсия е 400лв.
Тук има тема за биопсиите ,прочети я и успех.
Момичета знае ли се кой ще поеме пациентите на Шефкетова?
Мисля че д-р Цветков.





Бореща се за една мечта.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Miriam,
въпросът за болката е малко спорен. Явно зависи и от прага на чувствителност на всяка от нас. Мен лично ме боля, но за кратко. Обаче относно резултата - единият от лекарите ми каза, че е добър, а другия, че не е чак толкова добър, щом нямало имплантация.  osi_10

Ето някои от темите, които те интересуват
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49764.msg1062516#msg1062516
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37238.msg1001486#msg1001486
Успех!
Ана мария, направи си кръвен тест за да е сигурно...
Мириам,нищо не усетих по време на биопсията леко щипане от йодасепта и това беше... :lol:
*
Благодаря ви момичетааааааа! Страхотни сте!  :D

А за болката ви питам, защото когато чаках за пункцията с мене имаше едно момиче, което предният ден са се опитали да му направят биопсия и не са успели, защото много я е боляло. Тя чакаше да и я направят с пълна упойка. Аз не искам да прозвуча лигаво, но не искам да се подлагам повече на упойки, та затова питам дали е поносима болката. Предполагам, че е поносима щом по принцип са я определили да се прави без упойка.
« Последна редакция: Май 14, 2015, 16:14:33 pm от Miriam »
Аз днес бях на биопсия. Не е точно като цитонамазка. Повече ме боля , но за кратко. После още 10-15 мин.имах болки.И сега ми е малко некомфортно и имам леко зацапване.
*
Veli36, благодаря че сподели! Търпимо е явно. Хубав резултат ти желая и най вече успешна процедура!
Два пъти съм правила биопсия, първият път от ръката на д-р Персенска нищо не усетих, спомням си, че се съсредоточих върху лампата и зачаках болката, но нищо не усетих. Вторият път се падна в почивен ден на д-р Персенска и бях при д-р Райков (Райчев, не му запомних името  :oops:) и ме усетих болка, търпимо е и след 30-тина минути вече нищо ми нямаше.
Мириам - според мен д-р Шефкетова ти е предложила разширената биопсия, защото, макар и за кратко си имала имплантация. А колкото до болката, мен лично не ме боля, усетих нещо, но не бих го опредила като болка. При всеки е различно.
Ако има някой който е правил лека стимулация, моля да сподели на кой ден от цикъла е започнала.
На мен днес ми зацапа, от време на време цапва и спира.
До колкото съм на ясно, ако ми тръгне преди 12  часа се брой за първи ден, а след  12 се брой следващия ден за първи.
Записах си час за понеделник и се притеснявам да не изтървем нещата.
*
tsvety_t, Joni79, благодаря ви за включването! Определено се насърчих. Само трябва да видим как ще закърпим бюджета: разширената е 400лв., ако се наложи лечение после пак се прави контрола (предполагам пак разширена) и ето ги 800лв. преди дори да сме започнали. После 600 за ЗЕТ и ако решат и лепило да ми слошат още 250лв. - та минахме 1500лв... Идея нямам откъде ще ги отдеим, но дано успеем. Късмет, момичета!  :D
Здравейте да се включа и аз имаме едно ин витро /1 ембрион на 5 ден трансфер /  което приключи с чхг - 1672 и обилно прокървяване на 07.05 с което ембриончето падна.Преди 2 дни бях на преглед и се оказа че съм още блокирана от стимулацията и трябва да изчакам цикъл и съотвено да си запазя час за проследяване и биопсия.За голямо съжеление разбрах че явно от стимулацията ми се е образувал миомен възел .Някой може ли да ме ориентира колко време ще мине докато ми дойде цикъл и да започваме изследванията , за да разберем причина за целия неуспех .Имаме замразени ембриончета , за които много се надявам да успеят да се размразят.  :D И последен въпрос имам , колко време трябва да мине за да можем със съпруга ми да имаме сексуални контакти / че вече 2 месеца съм като монахиня /  :lol: Благодаря ви предварително
И аз бях блокирана от стимулацията( бях по дълъг протокол). При такива случаи вторият цикъл (имам предвид след кървенето след неуспешния трансфер)закъснява, при някои доста.
На мен докторката нищо не ми каза за сексуално въздържание.
И аз бях по дълъг протокол , дано по скоро да имам цикъл , за да мога да направя биопсия и да си отговоря на някои въпроси  :D
Момичета имам въпрос изписаха ми дуфастон за предизвикване на цикъла за 10 дни.Днес ми е 3 ден и имам зацапване какво да правя да го спирам ли или да го пия още?Някой има ли номера на Д-Р Цветков да му пиша?
Здравей galetosweet последно ми бяха звънели от кабинета на д-р Шефкетова и това е номера 0882 / 41 24 75 ./ незнам дали ще ти свърши работа .Другото което можеш да направиш е да се обадиш на спешния кабинет и да питаш / 0884 / 70 07 04 .Успех
много благодаря:)
Здравейте
Аз пак се завърнах, но за жалост не съм с добри новини.
Вчера бях на преглед на 3 ти ден за започване на лека стимулация, но док изобщо не ми хареса яйчниците. Левия изобщо го няма, не се вижда нито един фоликул, а десния и той е на път да си замине. От дясно имам 1 и още един, но по малък. Това което много ме притесни е, че Док каза, че
такива яйчници като моите не могат да произведат хубави и качествени фоликули и най вероятно това е причината за неуспехите ми.  Зад гърба си имам 1 неуспешно ин витро, 1 спонтанно забременяване, но завърши с извънматочна(лявата ми тръба беше мноого нагъната) 1 спонтанно, но накрая биохимична, 1 успешно ин витро, което завърши в 9 г.с,(всичко това в друга клиника)
 и последно март в Надежда един неуспешен трансфер от естествен цикъл от десния ми яйчник на 2 бр на 5 ти ден, пресни според ембриолозите хубави ембриони
Док каза нека да видим хормоните и тогава ще решим дали ще се стимулираме, е
пуснах хормони и Е2 на 3 ти ден излезе 48,72, а FSH 13,82
 Назначиха ми 300 единици, и ми изписаха Фостимон за 3 дена. Не съм запознта с този препарат, предните опити бях с Гонал
До сега бях при Шефкетова и се изместих при Персенска. Шефкетова нито един път не ми е казвала подобно нещо.
Много ми е притеснено, ще имам ли взможност да сбъдна мечтата си.
Моля ви ако има някой който е бил стимулиран с Фостимон  да изкаже мнение. Помагайте, отворена съм за всякакви съвети.
здравейте,аз също днес ходих на 3-ти ден за лека стимулация.изписаха ми клостилбегит 2 дена по 3 и 3 дена по две..малко висока ми се вижда дозата?друг стимулиран ли е с клостилбегит и на каква схема е бил?Аз също бях при Д-Р Шефкетова,но за сега не съм се местила останах при Д-Р Цветков
здравейте,аз също днес ходих на 3-ти ден за лека стимулация.изписаха ми клостилбегит 2 дена по 3 и 3 дена по две..малко висока ми се вижда дозата?друг стимулиран ли е с клостилбегит и на каква схема е бил?Аз също бях при Д-Р Шефкетова,но за сега не съм се местила останах при Д-Р Цветков



Аз имах стимулация с Клостилбегит преди месец,схемата беше за 3 дни три пъти по една таблетка от трети ден на цикъла,в момента пак съм на такава стимулация и схемата сега е за 5 дни два пъти по една таблетка пак от трети ден на цикъла.
Защо ти се вижда висока дозата?

Да уточня,че съм пациентка на друга клиника,ако това е от значение